Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play rozważa dopłaty do stawek roamingowych

Play rozważa dopłaty do stawek roamingowych

orson_dzi 30 Października 2017 09:52

3 12

play roaming wide

Play, podobnie jak Orange, chce karać osoby nadużywające zasady "roam like at home".

O całej sprawie informuje w najnowszym vlogu rzecznik Play Marcin Gruszka. Chodzi o możliwość wprowadzenia dodatkowych dopłat do roamingu. Ma to dotyczyć osób, które nadużywają obecnych przepisów i na stałe mieszkają, pracują lub uczą się za granicą. Takie osoby przez większość czasu logują się do nadajników operatorów zagranicznych, przynosząc straty operatorowi.




Ilu jest takich klientów? Z podpowiedzi rzecznika Play wynika, że kilkadziesiąt tysięcy, ale mniej niż 100 tys.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Zobacz: Orange traci na roamingu i zwraca sie do UKE
Zobacz: Operatorzy komórkowi w Polsce chcą przywrócenia opłat roamingowych

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming 2017 | roaming | play

w sumie: 35
  • 0

    17. ~Az  2017-10-30 12:53:19  host: public-gprs202545.centertel.pl

    Przecież zeznali w deklaracjach ,że mają milionowe zyski .Ubyło jakieś parę procent. Ale po kilku miesiącach wakacyjnych tyle wrzasku ? Nie słuchanie! Przecież to można po roku ocenić. To jest znowu oszukanczy bełkot.

  • 0

    18.  2017-10-30 12:57:23

    Ooo. Play o mnie pisze. :) Z czystym sumieniem mogę napisać, że korzystam z numeru posty za granicą, ale tylko na połączenia przychodzące. :) Rzadko w sumie z tego numeru dzwonię. Od telefonowania mam numer "zagraniczny". Numer Play używam tylko, aby osoby w Polsce mogły do mnie dzwonić i przy tym nie płacić jak za zboże. Niestety, ale ceny za połączenia międzynarodowe to kosmos... Jak zaczną mi dokładać cenę do połączeń przychodzących, to po prostu zrezygnuję z Play i przejdę do T. Już i tak mi działają na nerwy, bo pomimo braku zgód marketingowych (na wszytko) albo Play do mnie dzwoni z super ofertą, albo jakieś firmy trzecie (ciekawe skąd mają mój numer...). Play oczywiście twierdzi, że wszystko jest ok. Zatem niech płacą za moje połączenia przychodzące.. :)

  • 0

    19.  2017-10-30 12:57:49

    *numeru Play miało być...

  • 0

    20. ~joł  2017-10-30 13:06:15  host: 89-76-249-46.dynamic.chello.pl

    NO to mieliśmy RLAH jedne wakacje- teraz się zaczyna kombinowanie. A administracja państwowa (PL i UE) jak zwykle w tyle za cwaniackimi korporacjami, które nie pozwolą sobie choć złotówki zabrać z milionowych zysków. Czy to się kiedyś skończy?

  • 2

    21. ~arengo  2017-10-30 13:30:46  host: user-94-254-177-84.play-internet.pl

    Zajrzałem na czeską stronę o2. Ceny kosmos. To co Play daje u nas za 25 zł czyli wszystko bez ograniczeń i 6 giga danych tam kosztuje 849 czeskich korona co na złotówki wynosi około 140 zł. http://tlp.is/fbo

  • -1

    22.  2017-10-30 13:46:46

    Najpierw ta sieć daje niby nowym,ale w rzeczywistości każdy przeniesiony nr dostaje 500 zł i 50 gb a teraz płacze..... Policzmy zgodnie z cennikiem 4 gr za 1 mb w roamingu ile Wam wyjdzie ????Po co w tym przypadku wykupywać jakiś pakiet,WSZYSTKO leci z konta promocyjnego. Szkoda ,że w kraju fatalny mają zasięg,dlatego Ja ,żona , 3 dzieci dalej będziemy musieli siedzieć u konkurencji.ale oferta roamingowa BEZCENNA.

  • 0

    23. ~Flej  2017-10-30 15:29:42  host: abmh33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Złodziej bez infrastruktury chce kraść jeszcze więcej? Przecież oni są specjalistami od roamingu :DD

  • 0

    24. ~pabloki  2017-10-30 15:34:45  host: user-188-33-56-127.play-internet.pl

    ale sie martwicie . jak uke uzna że za dużo play i kazdy inny operator zyskuje na dopłatach to będzie kara.

  • 0

    25. ~Punk  2017-10-30 15:42:48  host: apn-5-60-191-66.dynamic.gprs.plus.pl

    Sam mam numer w Plus GSM i czytając o wprowadzeniu opłat roamingowych przez Plus`a myślę nad zmianą sieci.
    Zobaczymy co będzie w Plus GSM, jak wprowadzą opłaty to rezygnuje i przechodzę do konkurencji.

  • 0

    26. ~  2017-10-30 15:54:28  host: 188.146.175.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak mi tylko coś podniosą to zmieni sieć na taką która będzie oferował to co w kraju może to być Play Virgin obojętnie co i tak wszystko jest z jednego worka a mi to loto jaka simke mam w telefonie. Mam mieć ją dobrze a nie operator

  • -1

    27. ~  2017-10-30 19:45:37  host: 77-254-44-80.adsl.inetia.pl

    @21. ~arengo Czesi to panstwo korporacyjne. Ten pseudorzad nie ma niczego do powiedzenia. Co zostanie ustalone w Berlinie i Paryzu staje sie na terenie Czech prawem. Parodia panstwa, co zreszta nie jest niczym nowym patrzac na historie. Ostatnio Czesi sie obudzili ale o jakies 10 lat za poznio. Jesli juz wiec porownujesz, porownuj do normalnych struktur panstwowych jak np. w/w Niemcy czy Francja, a nie do kolonii UE.

  • 0

    28. ~Pablosox123  2017-10-30 23:11:06  host: 89-64-11-88.dynamic.chello.pl

    Playu zeby podwyzszac lub dodawac oplaty trzeba najpierw miec jakosc.

  • -1

    29. ~Realista  2017-10-31 09:16:59  host: ip41.dknadmin.be

    @21
    Uciemiężeni Czesi bedą kupować karty SIM w Polsce. Tam rządzą technokraci z Brukseli i Berlina, a u nas proszę- tanio, dobrze i po polsku.

  • -1

    30. ~arek  2017-10-31 09:23:50  host: user-94-254-177-13.play-internet.pl

    100tys wykorzystuje ponad limit a 500tys nie wykorzystuje limitu i bilans powinien wyjść na 0 . Jest dużo osob które nie jezdzs za granice i nie maja tez rodziny ani znajomych Poza Polska , wiec oni kompletnie nie wykorzystują limitu który im sie należy.

  • 0

    31. ~Daro  2017-10-31 16:07:34  host: 213-5-45-239.bestgo.pl

    Czego Wy nie rozumiecie!! Operator nie świadczy usług by ponosić straty. Firma jest po to by przynosić zyski. Nie ważne ilu klientów, ważne że operator ponosi straty. RLAH nie jest pomysłem operatorów.

  • 1

    32.  2017-10-31 16:46:39

    30 - i dlaczego mają płacić tyle co ci, którzy wykorzystują limity a nawet nadużywają?

  • -1

    33. ~  2017-11-01 10:31:49  host: 89-64-59-253.dynamic.chello.pl

    32. Nie wykorzystujesz bo nie masz znajomych i rodziny i to twoja strata. Ludzie abonamenty no limit sa w tak niskiej cenie ze kazda rozmowa o tanszym abo to jak wyciaganie puszek ze smietnika . Kiedys ludzie po 150zl placili za 100minut i nie narzekali a teraz 40-50zk nolimit z roamingiem i jeszcze placz. Kiedys ludzie nie plakali bo telefon mieli tylko ci co ich bylo stac , dzisiaj ci co placza to sa osoby ktore w starych czasach telefonu nie posiadali.

  • 1

    34. ~K.  2017-11-01 12:00:44  host: 78.11.241.60

    Klient, który korzysta głównie z darmowego roamingu to klient deficytowy. Dla opa to tylko dobrze jak pójdziecie sobie do konkurencji.

  • 1

    35.  2017-11-02 00:07:11

    33 - akurat ja dzwonię zdecydowanie powyżej średniej, nawet powiem, że to jest kilkakrotność średniej. Nie korzystam z transmisji danych za bardzo - co mi nie przeszkadza, że płacę. Nie korzystam prawie wcale z międzynarodowych, których mam w abonamencie bodaj 280 minut - też nie przeszkadza mi, ze płacę. Z roamingu też czasem - i też nie narzekam, że nominalnie niecałe 26 zł brutto płacę operatorowi za te bezlimity wszystkie. Nie są to wydatki, z powodu których miałbym narzekać - powtórzę argument: kilka razy w miesiącu "na mieście" jem obiad za te pieniądze ;-)
    Ale ja nie o sobie mówię a o innych, którzy mają z tym problem.
    A propos... Już w latach 70 ubiegłego wieku miałem telefon w domu ;-) Po przeprowadzce i próbie przeniesienia numeru, 4 lata w latach 90 musiałem czekać...

  • 0

    36. ~b dobrze  2017-11-05 00:33:42  host: 89-76-247-129.dynamic.chello.pl

    dobra decyzja, firmy są by przynosic zyski i swiadczyc uslugi a nie realizowac straty.

Dodaj swoją opinię