Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play przeprasza za awarię

Play przeprasza za awarię

LuiN 6 Kwietnia 2011 14:46

0 0
Niestety każda technologia od czasu do czasu płata figle nawet jeżeli przyczyna jest banalna, konsekwencje są globalne i uciążliwe - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, przepraszając za dzisiejsze utrudnienia w działaniu usług.

Od rana klienci sieci Play z różnych regionów Polski skarżyli się na utrudnienia w działaniu usług Play. Problemy dotyczyły wysyłania wiadomości SMS, działania szybkich kodów i transmisji danych.

Sytuacja jest już opanowana i z tego co można przeczytać na blogu rzecznika sieci Play, awaria trwała ponad godzinę.


Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 156
  • 0

    167.  2011-04-11 17:35:28

    166 co Ty bredzisz??Play ma swój zasięg,ale tylko w miastach i to jest fakt.O 4g i 3g szkoda Ci tłumaczyć.Jeśli chodzi o telefony i modemy 4G to Cię zaskoczę,ale są takie w Play.Zresztą 3G w tel wystarczy bo większość ma prędkość 7.2Mb której i tak narazie nie uzyska,bo 21Mb to póki co marzenia.

  • 0

    168. ~  2011-04-11 20:29:07  host: user-109-243-222-106.play-internet.pl

    taak, a Orange Free ma dziś chyba już trzecią awarię w tym roku-jak dzieje się to w Play to jest od razu wielkie halo

  • 0

    169.  2011-04-11 21:44:47

    168, co kłamiesz? CZWARTĄ A NIE TRZECIĄ :-) Dodatkowo o awarii cisza. Jak w Play Awaria 1-2h to Telepolis alarmuje. A jak ogólnopolska awaria internetu we wszystkich ofertach w Orange trwająca przeszło 8 godzin to wszyscy milczą.

  • 0

    170. ~  2011-04-11 21:55:16  host: z13-07.opera-mini.net

    wreszcie coś ruszyło, narazie w 2G, w 3G ciągle problemy-ciekawe czy przeproszą za te pół dnia awarii

  • 0

    172. ~  2011-04-11 21:59:50  host: z12-02.opera-mini.net

    169, juz protesty bo twojego Bożka ktos obrazil?:-D play to dno i wodorosty, ot cała prawda. Cały dzien jade na orange i problemow nie mam a sciagam dziennie 1GB na mobilnym

  • 0

    173. ~  2011-04-11 22:40:45  host: v12-15.opera-mini.net

    172. Lucek?

  • 0

    174.  2011-04-11 23:21:07

    @172 Doprawdy dziś bez problemów działał Tobie net w Orange ? ;> Ciekawe jak w całej Polsce jest awaria ;)

  • 0

    175. ~  2011-04-12 05:51:27  host: z28-09.opera-mini.net

    174, wczoraj od 7 do 16 dzialal napewno bez problemow 3G w lublinie. Intensywnie korzystam i problemow takze nie zauwazylem. Chyba ze pozniej sie pojawily?

  • 0

    176. ~klient play  2011-04-12 17:42:20  host: aceh19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sieć play to jedna wielka awaria, raz mam zasięg 100% za chwilę nie ma i tak co rusz, dzwonię do innego klienta play rozmowa jest automatycznie odrzucana - dodzwaniam sie za 2 -3 razem, dzwonię do klienta numer jest zajęty, za chwilę przychodzi sms ze jest już wolny, dzwonię ponownie-zajęty i i tak kilka razy... PLAY TO LIPA JAK CHOLERA

  • 0

    177. ~mopSIK  2011-04-12 21:17:58  host: 89-74-15-192.dynamic.chello.pl

    Nic strasznego awaria to coś normalnego. nocuje.net fajnie i miło że przepraszają a nie umywają rak jak to robi ORANGE.

  • -1

    178. ~?  2011-04-13 12:40:05  host: bsj58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    167 na materiałach promocyjnych Play masz objaśnienie terminu 4g ready. Pisze tam wyraźnie że telefony i modemy 4G ready nie obsługują zasiegu hspa + (sieć 4g w Play. Jest nim oznaczonych blisko 90% telefonów i wszystkie prawie modemy Play. Jedyne aparaty jakie znalazłem działające już w 4G to HTC Desire HD ma hspa+. Jak sobie zobaczysz na mgsm lub telepolisie to można się przyczepić że nawet ip4G nie jest 4G a 3,9 G bo nie obsługuje hspa+. http://www.mgsm.pl/pl/katalog/apple/iphone432gb/Apple_iPhone_4_3 2GB.html

  • 0

    179. ~  2011-04-13 22:09:36  host: 212.191.132.42

    Panowie mam pytanie. Zmieniłem taryfę play fresh kodem *111*33*5# zadzwoń czyli na taryfę stan darmowy i darmowe sms do play po doładowaniach za określoną kwotę. Skasowało mi usługę zbieraj minuty. Czy w tym profilu da się ustawić i zbierać darmowe minuty za odebrane połączenia z innych sieci? Pozdrawiam.

  • 0

    180. ~  2011-04-13 22:16:19  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @179; każdorazowa zmiana profilu powoduje dezaktywację usługi Zbieraj Minuty i żeby móc dalej z niej korzystać trzeba ponownie aktywować (koszt 3zł). Kasują się także wszelkie pakiety. Jedyne co zostaje bez zmian to konto główne i promocyjne czyli pakiet 30za10 też.

  • 0

    181. ~  2011-04-13 22:34:09  host: 212.191.132.42

    Pytam ponieważ próbuję aktywować usługę zbieraj minuty ponownie poprzez kod *111*4*1# i ten kod nie działa.

  • 0

    182. ~  2011-04-14 07:30:03  host: t14-13.opera-mini.net

    Jak sądzicie, miałem pecha czy w play już nie można przedłużać pakietu przez zakup identycznego w 31dniu? Kiedyś się dało. Tragicznie chodzi ostatnio *111#, krótkiego kodu nie chciało mi w ogóle rozpoznać i za którym razem pakiet udało mi się kupić przez *111 ale to był ostatni raz. Wydzwonie złotówki i odchodze. Bardzo mnie przekonują komentujący tutaj użytkownicy simplusa. Skoro jest tam tanio i bez awarii to wkrótce też tam przejde.

  • 0

    183. ~don żuan  2011-04-14 11:40:51  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Jestem w Plusie od dawna. Nie chce już tutaj robić wielkiej reklamy, ale nigdy nie miałem żadnych problemów. W branży, w której pracuje zasięg i bezawaryjność jest najważniejsza

  • 0

    184. ~  2011-04-14 12:08:50  host: z33-15.opera-mini.net

    plus to jednak jakosc sama w sobie. Najgorszy pod tym wzgledem jest play. Tam stan permanentnej awari trwa od roku prawie. Nie stac mnie na takie tanie rzeczy. Jakosc, stabilnosc to cenie i za to jestem gotow placic wiecej, bo w ogolnym rozliczeniu wyjdzie i tak taniej niz w play.

  • 0

    185. ~?  2011-04-14 22:55:46  host: btl128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oto wychodzi to wszystko co huraoptymistom próbuje udowodnić na wszystkich forach na których jestem. Tani play równa się drogi play. Play to poza marketingiem totalne dziadowstwo.

  • 0

    186. ~  2011-04-15 09:47:55  host: public-gprs42412.centertel.pl

    @184, dobrze napisane. Czasem nie można pozwolić sobie na tanie z pozoru rzeczy, bo wyjdzie drożej. Tak jest z Play właśnie. Trzeba wkalkulować stracony czas na reklamacje, które prawie nigdy nie są poprawnie rozpatrzone za pierwszym razem, tylko trzeba pisać ponownie odwołanie a potem do Play4You żeby sprawę ponownie skierował do rozpatrzenia z adnotacją, gdzie tkwi błąd w rozpatrzeniu. Nic dziwnego że BOK się nie wyrabia z reklamacjami jak po 3-4 razy rozpatrują jedno zgłoszenie. Możliwe że nie potrafia czytać?

  • 0

    188. ~?  2011-04-16 16:38:49  host: btq34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież BOK w Play to banda miłych sympatycznych ale niekompetentnych ludzi. Oni mają jedno zadanie: realizować plan przejęcia jak największej ilości nowych kart sim. I tym zajmują się salony play jak i BOK. Przecież jeżeli gościowi wciska się kit ze on ma w abo za 50 zł 3000 minut do wszystkich a wychodzi po podliczeniu ze ma tyle na cały okres umowy jeżeli nie mówi się że połączenia nieograniczone w play to 45000 minut na cały okres umowy to jakoś świadczy o profesjonaliźmie sieci. Jeżeli tworzy się sieć 4g której nie ma i w ten bezczelny sposób przejmuje klientów uczciwym sieciom to o czymś świadczy.

Dodaj swoją opinię