Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play przeprasza Szczecin za utrudnienia

Play przeprasza Szczecin za utrudnienia

LuiN 8 Kwietnia 2008 18:22

0 0

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami w Szczecinie, które wywołały przerwę w działaniu nadajników telefonii komórkowej, Play umieścił na swojej stronie komunikat.

Pod tym adresem przeczytać można:




Z uwagi na wydarzenia, jakie miały miejsce dziś w nocy w mieście i okolicach Szczecina, Play bardzo przeprasza klientów za utrudnienia w korzystaniu z telefonów w Szczecinie, co ma związek z brakiem energii obsługującej nadajniki nasze i naszego partnera firmy Polkomtel SA. Zapewniamy, ze robimy wszystko co w naszej mocy, aby jeszcze w dniu dzisiejszym przywrócić prawidłowe działanie sieci.

Paraliż łączności jest jednym z efektów awarii sieci elektrycznej, która dotknęła lewobrzeżną część 400-tysięcznego Szczecina, po obfitych opadach deszczu i śniegu.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~p  2008-04-08 21:55:31  host: rejon234.ztpnet.pl

    Do 21: Bo komuś brakuje N-ki :-)

  • 0

    30. ~  2008-04-08 21:56:25  host: chello084010182206.chello.pl

    Powinni zaopatrzyć się w jakieś dodatkowe zasoby energii na wypadek dłuższego braku prądu, aby była możliwość łączności. Jakby tak była mega awaria na całą Polskę to co wtedy? Wszyscy byliby odcięci od świata?

  • 0

    31. ~LOLO  2008-04-08 22:14:24  host: apn-77-113-135-108.gprs.plus.pl

    Dzisiaj Plus komunikowal, ze odpadly 63 BTSy w samym Szczecinie i okolicach, niezle...

  • 0

    32. ~  2008-04-08 22:20:18  host: f142-196.opera-mini.net

    Spokojnie, to tylko Kononowicz przeprowadzil sie z Bialegostoku do Szczecina.

  • 0

    33.  2008-04-08 22:27:52

    SirmarK: Racja. Podczas pamiętnej awarii systemu Simplusa, straciłem mnóstwo pieniędzy. Składaniem reklamacji wywalczyłem jedynie 12 zł co było kilkukrotnie mniejszą kwotą od tej, którą utraciłem. Pakiet przyznany na otarcie łez był dla mnie obraźliwy. Nie przyznali się otwarcie do błędu, rzucili coś na odczepnego. Wielu moich znajomych używało wtedy Simplusa i przez problemy z niego zrezygnowało. W końcu ja też się przeniosłem. Plus dzięki temu zdarzeniu ogromną liczbę klientów przekazał Orange. Obecnie w moim mieście wśród firm, wśród znajomych, rodzinie nikt nie korzysta z sieci Polkomtela, a Orange wydaje się monopolistą. W Plusie nigdy moje reklamacje nie były należycie rozpatrzone, często mówili, że wszystko jest w porządku. W Orange nigdy się z tym nie spotkałem, zawsze reklamacje były co najmniej w stopniu zadowalającym rozpatrywane.

  • 0

    34.  2008-04-08 22:36:00

    31: gdzie komunikował?

  • 0

    35.  2008-04-08 22:40:35

    33. biotyt. Moja znajoma straciła przynajmniej 50 zł, podczas pamiętnej awarii w Plusie i mimo reklamacji nic jej nie oddali. To nic. Mi trzykrotnie wymieniali wadliwą kartę sim. Oczywiście wina była po ich stronie, a mimo to traktowali mnie, jak intruza. Przyznaję, że pod tym względem znacznie lepiej realizowano moje reklamacje u innych operatorów. Widocznie tak nieszczęśliwie się złożyło.

  • 0

    36. ~  2008-04-08 23:35:12  host: chello087206215207.chello.pl

    PLUS - mój wujek dostaje rachunki za sms których nigdy nie wysyłał.... swoją drogą to dobrze, że ktoś przeprasza, nawet jeśli to nie jego wina - ci co chcieliby widzieć sieć bez prądu chyba nie za bardzo wiedzą jak komórki działają -

  • 0

    37. ~  2008-04-09 01:21:57  host: 77-253-179-104.adsl.inetia.pl

    Moim zdaniem nadajniki Play spowodowały opady śniegu, które spowodowały problemy z siecią energetyczną. Słusznie przeprosili ;)

  • 0

    38. ~LOLO  2008-04-09 09:44:06  host: host-108-002.wlan.plusgsm.pl

    33 - komunikowal na swoim intranecie przy okazji zalozonego zgloszenia problemu z nadzoru sieciowego

  • 0

    39.  2008-04-09 09:55:15

    Siła przyrody, czlowiek jest bezsilny w takiej sytuacji.

  • 0

    40.  2008-04-09 11:52:09

    Z tego co wiem Orange najlepiej śmigał w Szczecinie (znaczy można było dzwonić i był zasięg).

  • 0

    41.  2008-04-09 14:45:43

    @40: zapraszam na forum. Są dwa tematy o tym (w dziale telefonii komórkowej ogólnie i w technikaliach). Z tego co tam ludzie opisują to Orange zdechł. Jedynie Plus dawał jako tak sobie radę. Pisze to co piszą ludzie na forum bo nie mam pojęcia jak na prawdę było.

  • 0

    42. ~  2008-04-09 14:56:19  host: p03-16.opera-mini.net

    @40. Akurat u mnie w domu, na Gumiencach miałem okazję sprawdzić jak spisują się wszyscy czterej operatorzy. Tak jak normalnie jest u mnie pełen zasięg 2G i 3G wszystkich czterech operatorów tak podczas awarii 2G było tylko Orange i Plusa, a 3G tylko plusa. Jednakże z orange nie dało się nigdzie zadzwonić, wysłać wiadomości ani przeglądać internetu. Play i plus działały u mnie bez zarzutu. Wiadomo że play na nadajnikach plusa, ale dla mnie to problemem nie było :)

  • 0

    43. ~  2008-04-09 14:57:47  host: p03-16.opera-mini.net

    @wyżej. Oczywiście 2G trzech operatorów. Zapędzilem się

  • 0

    44.  2008-04-09 21:03:21

    Szczecin, pogodno okolice os. kaliny, somosierry, mickiewicza - era 3G - caly czas zasieg z zakresu 20-100% sporadyczne zaniki, rozmowy i internet bez problemow, az sie znajomi dziwili jak ja im moge smsy wysylac i do nich dzwonic chodzac po mieszkaniu gdy oni musza wyginac sie w dziwnych pozycjach np. nad stolem lub pod nim zeby zlapac choc kreske... zasieg lapany gdzies z centrum, 2G lezalo po calosci od czasu do czau lapalo uwaga - z wyspy puckiej (dla niezorientowanych w linii prostej jakies 6km z duzym plytowym osiedlem na znacznym wzniesieniu oraz calym centrum miasta po drodze), Orange zasieg na full ale caly czas bledy polaczenia - jakby specjalnie zablokowali, albo siec byla przeciazona, plus wogole nie mial zasiegu play wyswietlal sie jako dostepne sieci, ale zalogowac sie do niej graniczylo z cudem...

  • 0

    45. ~09.09.2009  2008-04-09 21:58:23  host: ely239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era nie działała mi w ogóle. Brak sieci. A plus miał tylko zasięg taki jak zwykle ale nijak nie dało się korzystać, sygnał nieosiągalności sieci po wybraniu numeru. Jak widać z hosta mam jeszcze stacjonarny, który jak wiadomo działał bez zarzutu. Centrale tel. stacjonarnych mają agregaty prądotwórcze a nadajniki gsm już nie; co najwyżej rezerwa z akumulatorów ale i tak na krótki czas. I pomyśleć, że wystarczy jeden oszołom z ładunkiem pod słupem energetycznym. Tym razem na szczęście to był tylko mokry śnieg. Konon miał rację, bez prądu nie będzie niczego...

  • 0

    46. ~lukasz  2008-04-10 10:26:08  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    Sirmark, jak to Plus w "ewidentnych przypadkach reklamacji nie uznaje"? Daj spokój... Miałem Sim+) i bez problemu uznali, a nawet dodatkową kasę przelali na konto.

  • 0

    47.  2008-04-10 14:22:54

    lukasz: sam naskladalem sie iles tam reklamacji, do tego znam duzo wiecej przypadkow i widze jakie tam panuje podejscie. Swoje wypowiedzieli sie tez biotyt i danieluk. Podejscie do reklamacji w Plusie jest tragiczny. Znam tez przypadek ze ta sama osoba na dwie reklamacje dotyczace tego samego, raz uznala, a raz nie.

  • 0

    48. ~orangutan  2008-04-11 16:43:37  host: egu99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 40 oj kwistas kwistas z drugiego konca Polski masz takie dobre informacje ktora siec najlepiej chodziła w Szczecinie podczas awarii? i przez przypadek znowu najlepsza sie okazała wielce adorowana przez ciebie orange? no niestety sytuacja wygladala troche inaczej - w orange byl zasieg ale w wiekszosci nie dalo sie nigdzie dzwonic (choc to zapewne tez kwestia indywidualna miejsca w ktorym dany użytkownik przebywał) a ja na długo przez ukazaniem sie tego tematu w innym temacie poinformowałem o kłopotach wszystkich sieci i akurat ostatnio dosc krytykowany przeze mnie play podczas tej awarii spisywal sie calkiem niezle

Dodaj swoją opinię