Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play przedłuża testy usługi Xtra Numer

Play przedłuża testy usługi Xtra Numer

LuiN 15 Czerwca 2010 17:46

0 0

Testowa usługa pozwala na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty SIM - swoistego aliasu. Xtra Numer może przydać się np. przy dawaniu ogłoszeń.

Szerzej o sposobie działania usługi Xtra Numer pisaliśmy w tej wiadomości. Testy przedłużone zostały do 15. lipca w związku z dodaniem funkcji zawieszania i wznawiania Xtra Numerów.




W dalszym ciągu Xtra Numer nie gwarantuje pełnej anonimowości przy aktywnej jednocześnie usłudze Już w zasięgu. O problemie tym szerzej przeczytać można pod tym adresem.

Podobną usługę do Xtra Numeru oferuje swoim klientom sieć Orange. O usłudze Ekstra Numer w wydaniu orange'owym przeczytać można tutaj.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~pl  2010-06-15 17:55:24  host: user-188-33-59-119.play-internet.pl

    Korzystam, przydatna usługa.

  • 0

    3. ~loko  2010-06-15 17:58:34  host: aejf38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie zgapiać, orange tez od dłuższego czasu pracował nad tym. play wczesniej o tydzien włączył. myślisz ze to wyglada tak ze dziś coś wchodzi i w tydzień konkurencja robi clona? Prace nad tą usługą trwały pewnie kilka miechów.

  • 0

    4. ~ck  2010-06-15 17:59:20  host: dynamic-78-8-240-20.ssp.dialog.net.pl

    OK, testuje i jest przydatne.... ale czy mozecie Witku dowiedziec sie czy osoby korzystajace obecnie z tej uslugi moga dowiedziec sie co po testach? Tzn. czy usluga wejdzie od razu do oferty ORAZ czy bedzie mozna nadal korzystac z przynanych juz (w ramach testow) numerow.

  • 0

    5. ~  2010-06-15 17:59:38  host: 77-253-241-14.adsl.inetia.pl

    W końcu trafiłem na mądrą kobietę w bok play, straciłem na to 2zł :D Wyłączyli mi obydwa szpiegi: już w zasięgu i info o nieodebranym połączeniu. Dostałem nawet potwierdzenie wyłączenia usług listem zwykłym.

  • 0

    6.  2010-06-15 18:02:01

    raczej Orange, dała możliwość skorzystania również swoim klientom z takiej przydatnej usługi. Dobrze że Play przedłużyło testy.

  • 0

    7. ~Maciek.T.  2010-06-15 18:14:39  host: 217067194172.u.itsa.pl

    Super!!! :)) P.S. W Orangu trzeba utrzymywać drugie konto, ale można prezentować się drugim numerem, więc usługa jest moim zdaniem skierowana do trochę innej grupy użytkowników.

  • 0

    8. ~  2010-06-15 18:23:46  host: t08-10.opera-mini.net

    dobra usluga,fakt.potem pewnie 2zl na 30 dni..podsumujemy za miesiac ile masztow przybylo w4 bo play licho raczej.mirekb

  • 0

    9. ~marttuśka  2010-06-15 18:38:43  host: 217.153.73.242

    @2. takie są fakty, że w3 coraz częściej klonuje to co ma play. przykre jest to, że po tylu latach w plusie ciągle mam 39 gr. za minute (mix).

  • 0

    10. ~Edmundo  2010-06-15 18:49:40  host: 77-253-93-230.adsl.inetia.pl

    Wg mnie takie coś ma swoje minusy i wady. O których już pisano. Że w zwrocie gdy mamy telefon wyłączony przychodzi wiadomość z naszym prawdziwym numerem. Zresztą coś czuje że będzie masa cwaniaczków która wykorzysta to sprzeda coś a potem ślad po nich zaginął...

  • 0

    11. ~Arti  2010-06-15 19:27:44  host: 095160122233.warszawa.vectranet.pl

    Testuję tę usługę w Orange, dzisiaj ją przedłużyłem o niby kolejne 7 dni (bo tak miało być), a dostałem info że ważny mam numer do 7 lipca.

  • 0

    12. ~Arti  2010-06-15 19:47:11  host: 095160122233.warszawa.vectranet.pl

    Jak dla mnie to jest dodatkowy wydatek. Gdyby połączyć promocje z popa (tanie minuty) z tanim internetem z free, to wystarczy mi jeden numer. Ale tego się chyba w Orange nie doczekam. No i jak stracę zasięg Orange, to od razu na dwóch numerach. Dlatego jestem zwolennikiem posiadania dwóch telefonów na dwie różne karty i tego się trzymam. Natomiast jeśli chodzi co do poprawności działania tej usługi, to działa bez najmniejszego problemu. Szkoda tylko że dzwoniąc na drugi numer, nie wyświetlają się numery z książki telefonicznej.

  • -2

    13. ~  2010-06-15 20:47:39  host: t12-05.opera-mini.net

    Plej zrobi wszystko zeby sciagnac maksymalnie duzo kasy z skandalicznie wysoko asymetrycznego MTRa, niedlugo zaczna pewnie zrzucac startery z samolotow. Ta govvniana siec to wieksza zaraza niz stonka ziemniaczana.

  • 0

    14. ~  2010-06-15 20:47:53  host: t10-08.opera-mini.net

    @9: Nie wiesz co mówisz kolego. Myślisz, że taką usługę to się robi tak cyk na zawołanie z dnia na dzień? Nie bądź śmieszny.

  • 0

    15. ~Edmundo  2010-06-15 22:36:16  host: 77-253-93-230.adsl.inetia.pl

    @13 Ja czekam z ciekawości co Play zaoferuje gdy MTR zostanie wyrównany. Wg mnie będą podwyżki. Zresztą to chyba do przewidzenia.

  • 0

    16. ~mirekb  2010-06-15 23:01:05  host: user-109-243-71-204.play-internet.pl

    @15 mylisz sie..zabiłyby ich gwiazdki/informacje na 1stronie materiałów reklamowych,po2 podwyzka cen oznacza zmiane cennika na co musisz wyrazic sprzeciw na pismie w wypadku posiadania jesze numeru prepaid lub jako Abonent,ponoc od 1lipca kazdy prepaidowiec..dzis miałem spotkanie z maniakiem telekom z it i posłuchałem o prawach i obowiazkach Abonentów w it.calej w4 daleko do UE jednak polskie "3" nadaje zdrowy ton konkurencji.z różnym skutkiem ale ku dobremu idzie

  • 0

    17.  2010-06-15 23:39:20

    @mirekb wyrazić sprzeciw? Chyba zgodę. Nie podwyższą cen, a jeśli tak, to będziemy mieli w4:) Zresztą do wyrównania MTR jeszcze trochę czasu zostało, muszą nałapać klientów póki czas.

  • 0

    18. ~Poll  2010-06-16 09:12:58  host: tr1-97.netfala.pl

    Moim zdaniem Orange nie sklonowało pomysłu Play bo są to dwie różne filozofie. Play daje numer cień a Orange prawdziwy drugi numer tyle, że na jednej karcie co jest wygodne bo nie trzeba jej zmieniać. Orangowie wzrośnie liczba abonentów bo przecież prepaidowiec to podobno tez abonent.

  • 0

    19. ~  2010-06-16 09:51:02  host: t09-11.opera-mini.net

    Nie wiem czy zauważyliście, ale we wszelkich statystykach podawana jest liczba kart SIM a nie numerów w sieci, więc wszelkie spekulacje, że operatorzy chcą sobie w ten sposób podbić liczbę klientów są niedorzeczne.

  • 0

    20. ~Poll  2010-06-16 10:34:45  host: tr1-97.netfala.pl

    @19 bo do tej pory liczba sim=numerów . Teraz zmieni się statystyka.

  • 0

    21. ~martinezowiec  2010-07-12 00:06:06  host: c79-227.icpnet.pl

    Czy ktoś wie co się dzieje z ta usługą? Ostatnio w zwrotnym SMSie otrzymałem informację, że testy po przedłużeniu usługi otrzymałem informację, że numer został przedłużony do 5.08.10 (a przedłużałem go dzisiaj!)! Czyżby kolejny raz przedłużono testy usługi? Po przeczytaniu regulaminu usługi na stronie PLAY'a (tutaj link: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_akcji_-_Testuj_ usxugi_z_Play_-_ver_3_-Notka_SMS_i_Xtra_Numer.pdf) natknąłem się na pojęcie "Notka SMS beta" i nie do końca rozumiem co w tej notce jest wysyłane do dzwoniącego? Czyżby ta notka miała być rozwiązaniem problemu związanego z usługą "Już w zasięgu"? A jako ciekawostkę podam że po wygaśnięciu lub wyłączeniu Extra numeru osoba dzowniąca na ten numer słyszy komunikat, że numer ten był aktywny w usułdze Extra numer ale juz nie jest i że regulamin tej usługi jest na stronie Play'a. W dodatku wysłuchanie tego komunikatu jest płatne tak jak rozmowa telefoniczna do PLAY'a!!!

Dodaj swoją opinię