Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play pozyskał łącznie 1,1 mld euro na rozbudowę sieci

Play pozyskał łącznie 1,1 mld euro na rozbudowę sieci

LuiN 19 Czerwca 2008 10:10

0 0

Play pozyskał łącznie 1,1 miliarda euro na finansowanie budowy sieci 3,5 oraz rozwój technologii HSDPA.

W dniu 17. czerwca Play podpisał umowę z China Development Bank (CDB), która pozwoli na budowę, uruchomienie i rozwój pierwszej polskiej mobilnej sieci 3,5G.

P4, operator sieci Play, pozyskał od CDB finansowanie w wysokości 490 mln euro, co zwiększyło dotychczasowe zaangażowanie banku w spółkę do kwoty 640 mln euro. Pozyskany kredyt jest uzupełnieniem 460 mln euro kapitału zainwestowanego przez akcjonariuszy spółki. Dzięki zawartemu porozumieniu, P4 w pełni zabezpieczył, łączną kwota 1,1 mld euro, realizację biznesplanu.

Pozyskane finansowanie pozwoli Play wybudować w ciągu 36 mies. zaawansowaną sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu 3,5G, obejmującą swoim zasięgiem ponad 75% populacji.




Umowa pozwala dodatkowo spółce na sfinalizowanie rozwoju nowych produktów, zakupów telefonów, modemów, rozbudowę systemów operacyjnych oraz rozwój infrastruktury IT.

W zeszłym tygodniu próbowaliśmy odgadnąć w tej wiadomości co kryje się za za tajemniczym hasłem Sky is the limit - teraz sprawa jest już jasna, chodzi o bezprzewodowy Internet w technologii HSDPA.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2008-06-19 10:57:55

    "inansowanie budowy sieci 3,5" zjadłeś 'G' :). Zobaczymy za 3 lata jak to bedzie z tym zasiękiem 3,5g

  • 0

    26.  2008-06-19 11:02:05

    Najciekwasze info to ze siec szerokopasmowego internetu mobilnego 3,5G obejmie zasiegiem 75% terenow zamieszkanych (populacji)

  • 0

    27. ~ery  2008-06-19 11:04:42  host: eol162.internetdsl.tpnet.pl

    To będzie trudne zadanie, jak obserwuje się obecne problemy ze stawianiem nowych nadajników.

  • 0

    28. ~  2008-06-19 11:18:06  host: apn-77-112-106-114.gprs.plus.pl

    Kto mi powie czemu PlaY czeka i nie daje oferty internetu dzis jak ma 1500wlasnych stacji ? Czyli ma w dupie klientow i niech jak najdluzej placa 5zl za 1mb ?

  • 0

    29. ~  2008-06-19 11:23:13  host: chello087206098039.chello.pl

    Co sądzicie o aparatach w telefonach komorkowych i jaki macie w swoim fonie ? Aparaty sa beznadziejne - ja mam VGA :(

  • 0

    30.  2008-06-19 11:23:27

    trwaja testy 28. a oferta od dawna jest zapowiadana na przelom wrzesnia/pazdziernika, chyba ze cos sie zmienilo i bedzie wczesniej

  • 0

    31.  2008-06-19 11:30:42

    No to czekamy na ten internet. Ja jestem jak najbardziej za, ale oferta musi byc konkretna. Moze obnizy tez ceny wielka trojca. W kazdym razie widzialem w ciagu ostatnich kilku dni paru technikow na masztach Playa we Wroclawiu i chyba cos konfiguruja konkretnie.

  • 0

    32.  2008-06-19 11:35:09

    Super sprawa będzie więcej nadajników. Tylko muszą konkurować w miastach ze stacjonarnymi dostawcami co może być ciekawe.

  • 0

    33. ~berdys  2008-06-19 11:36:45  host: ip-89-174-127-36.multimo.gtsenergis.pl

    No to dobrze, ze maja kase na inwestycje ;) musze miejscowemu faroszowi powiedziec, moze przyjmie nadajnik na wieze koscielna.. pazerny na kase... bo kosciol duzy i duzo do remontowania ;D tylko watpie, ze 3G trafi szybko do mniejszych miast ( np NS czy Gorlic, nie mowiac o miastach z iloscia ponizej 10 tys mieszkancow.

  • 0

    34.  2008-06-19 11:46:38

    Berdys Play ostatnio szaleje z budowa sieci :) i bardzo czesto uruchamia nodeb w miastach 10-20tys. mieszkancow gdzie prozno szukac wielkiej "trojcy"- Szkoda ze do jesieni trzeba czekac na oferte internetu Play :( - bo u mnie w Aleksandrowie Play uruchomil umts i jest bardzo dobry zasieg a mecze sie na edge Plusa !!! Jak do lipca nie bede mial umts Plusa- (stacja zrobiona w grudnu do dzis milczy)nie przedluzam umowe na Iplusa i rezygnuje z mobilnego www ...

  • 0

    35. ~l3vy  2008-06-19 11:47:05  host: gateway.netservis.com.pl

    ta latajac reklama aster jest strasznie wkurzajaca :/ trzeba czekac kilka sek. az sie ten "x" to kliknac :/ tragedia takie techniki stosowac

  • 0

    36. ~  2008-06-19 12:03:26  host: ip-89.171.101.73.crowley.pl

    hehe jaka reklama sie ci w komentarzach... A propos 3,5G to raczej nie slychac w orange erze i plusie aby tak jak play działali moze jak oni wczesnije zaczna to reszta tez ruszy i bedzie konkurencja w tej dziedzinie:d

  • 0

    37. ~lee  2008-06-19 12:13:32  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    tak to tylko nowej starej play karty z bonusami brakuje :))) hehe też przyjdzie poczekać na nią do jesieni jak CenterNET wystartuje w końcu :D

  • 0

    38. ~jojo  2008-06-19 12:23:00  host: eeq14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    l3vy (35) - nie ma to jak FF 3.0 i Adblock Plus... ;-)

  • 0

    39.  2008-06-19 12:38:59

    #35 ta reklama ASTER jest wkurwi..... . NIE DA SIE JEJ ZAMKNĄĆ "X". Nawet jak na "X" klikam to gówno. Wkurzające!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    40.  2008-06-19 12:53:55

    ja na operze też żadnych reklam tu nie widze (sorry Witek :D)

  • 0

    41. ~  2008-06-19 13:40:06  host: f142-053.opera-mini.net

    No to do pazdziernika kase ode mnie bedzie dostawal orange free, przeciez brakiem logiki bylo by placic 5zl/MB w obecnej ofercie Playa.

  • 0

    42. ~  2008-06-19 18:37:16  host: ip-89-174-83-64.multimo.gtsenergis.pl

    #35 i 39 FF3.0 i adblokre zalatwiaja sprawe ;-) Reklam nie ma nie bylo i nie bedzie ;-)

  • 0

    43. ~:))  2008-06-20 10:11:11  host: chello089076161248.chello.pl

    potwierdzam - firefox i adblock - jakieś szczątkowe banery czasem się pojawiają jako obrazki - reklam nie widzę od dawna i jestem szczęśliwy (nawet flash można blokować)

  • 0

    44.  2008-06-20 11:11:34