Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play porozumiał się z UKE ws. reklam [wideo]

Play porozumiał się z UKE ws. reklam [wideo]

WitekT 29 Sierpnia 2011 11:03

0 0

P4 porozumiało się z UKE w sprawie wykorzystywania w swoich reklamach wyników raportu z badania sieci komórkowych wykonanego na zlecenie Urzędu.

Szerzej o zastrzeżeniach UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Jak przystało na poważnych partnerów osiągnęliśmy porozumienie zUKE. Nasze propozycje zostały zaakceptowane i w tym tygodniu przeprowadzony zostanie proces zmiany hasła na wykorzystywanych materiałach (TV, prasa, outdoor). Nowe główne hasło brzmi: "Internet mobilny o najlepszej jakości transmisji danych wg niezależnych badań". (...) Warto również podkreślić, ze przy tej okazji ustaliliśmy z Urzędem ogólne zasady wykorzystywania danych w kolejnych raportach. Obie strony są przekonane, że to definitywnie wyeliminuje podobne sytuacje w przyszłości - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.




Poniżej prezentujemy nowy spot oferty Play Online Box All Inclusive, który został zmieniony w związku z porozumieniem z UKE.


Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~zbyszek  2011-08-29 12:18:37  host: host-33.ip.emouse.pl

    ciekawe czy jak Play będzie wprowadzał telefony z modułem LTE to nazwie je 4G czy Real4G, albo może 6G Ready??

  • 0

    9.  2011-08-29 12:19:04

    Najgorsze jest to, że niektórzy naprawdę zaczęli wszędzie używać terminu 4G, zbiera mi się na wymioty.

  • 0

    10. ~play 4 uke  2011-08-29 12:30:17  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Jakby Uke moglo ukarac swoje nieslubne dziecko....

  • 0

    11. ~  2011-08-29 12:50:54  host: 77-255-163-114.adsl.inetia.pl

    I tak powinno być. Każda firma lubi się chwalić jeśli w jakiś testach wypadła najlepiej. A że UKE w swoich testach nie do końca sprecyzował jakie rejony testował to się teraz rzuca, że firma wykorzystała ich testy do reklam i UKE boi się o swój wizerunek. Dobrze, że się dogadali.

  • 1

    12.  2011-08-29 12:53:23

    @6 - ostatnio dla jaj odwiedziłem salonik Playa. Powiedziałem z pełną powagą, że piszę pracę magisterską na temat przesyłu danych u polskich operatorów, bo jestem na telekomunikacji na politechnice. Spytałem co to znaczy 4G, jak działa, czemu Play ma 4G, a inni operatorzy nie mają. Usłyszałem coś w stylu "to jest szybszy internet od 3G". A jak spytałem co znaczy ikonka "4G ready" przy telefonach, tzn. "jeszze szybszy internet niż 4G". Nie dziwmy się, że Play ma taki problem z awaryjnością i obsługą klienta, skoro pracownicy nawet nie znają treści reklam pracodawcy.

  • 1

    13.  2011-08-29 13:39:28

    #4 Spamer Wiekszy zasieg czegos, czego tak naprawde nie ma? :o

  • 0

    14. ~  2011-08-29 13:43:31  host: z38-12.opera-mini.net

    @11. UKE dokladnie okreslilo miejsca testów, ale odbyly sie one jedynie w 16 miastach wojewódzkich i nie mozna ekstrapolowac tych wyników na cala Polske.

  • 1

    15. ~bum  2011-08-29 14:53:23  host: 178.183.247.241.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @12 hah, dobre. Uśmiałem się z tego. Play = oszustwo w pełnej mierze. A takie mam pytanie czy HSPA+DC można nazwać 3,75G? Na Nokiach jest symbol 3,5G co oznacza HSDPA :)

  • 0

    16. ~  2011-08-29 15:07:26  host: public-gprs284596.centertel.pl

    @15 bum bum, poczytaj o co chodzi z tym 4G zanim wyciągniesz jakieś wnioski. LTE udostępniło operatorom możliwość korzystania z tego terminu pod pewnymi warunkami i takie spełnia każda polska sieć. Hasło 4G wykorzystuje na razie wyłącznie Play. Natomiast pierwsza wielka kampania reklamowa promująca 4G była robiona w T-Mobile w USA, na pewno używał tego określania równieżT-Mobile Czechy.

  • 1

    17.  2011-08-29 15:21:08

    Nie powiem ping miałem ~ 50 ms w Double HSUPA Play z 25 km z anteną kierunkową, tyle że po pewnym czasie zasięg znikł na dobre, teraz w Sierpniu.

  • -1

    18.  2011-08-29 15:38:58

    W Play akurat to 4G jest najbardziej potrzebne... przy najdroższym Play Online maksymalna prędkość ograniczana jest do 4, albo do 6 Mb/s. Ale taaaaak, jaaaasne - drogi Kliencie, będziesz miał 21 Mb/s bo tak mówi reklama.

  • 1

    19. ~BRT  2011-08-29 16:09:37  host: 193.201.36.34

    @18 A w której reklamie Play miałeś obiecane 21 Mb/s?

  • 0

    20.  2011-08-29 16:21:22

    Nazywanie HSPA+ 4G to tak jakby ktoś kiedyś rozszerzenie GPRS do EDGE nazwał 3G.

  • 0

    21. ~bobek  2011-08-29 16:33:07  host: xy242.internetdsl.tpnet.pl

    jakie 4G???? się pytam... przecież t owielka kompromitacja, mam abonament w playu - wszystko super, ale mam tez internet, na którego klnę codzień. szwagier klnie, choc mieszka w centrum krakowa... mialem iplusa wczesniej i bylo ok, limity byly mniejsze ale wystarczalo, a teraz mam mega limit a internet nie dziala... zasieg do bani!!! a infolinia to wielka porazka. przestrzegam

  • 0

    22.  2011-08-29 17:18:19

    Skoro już mowa o idiotycznych reklamach i operatorach robiących z ludzi idiotów... skąd u diabła Plus wziął to "97%" zadowolonych klientów? Przecież to jest absurd na miarę 4G.

  • 0

    23.  2011-08-29 17:21:31

    @MK_ - 97% zadowolonych klientów dotyczy.. obsługi za pomocą telefonicznego (o ile dobrze pamiętam) BOK-u. Tak mi gdzieś śmignęło w TV (której i tak nie oglądam).

  • 0

    24. ~  2011-08-29 17:26:07  host: user-188-33-214-250.play-internet.pl

    do 19 - mnie wystarczy, ze Play twierdzi ze oferuje szybkośc do 4mbps, ale tego NIE robi w centrum Gdyni - równie dobrze moze sobie mówic, że lata na ksiezyc i za darmo to oferuje swoim klientom Dzis zebyu juz przestali truc, wymieniłem w salonie karte SIM, przy okazji porobiłem testy także na ich modemie - i co... super predkosci typu 120kbps 200kbps czy max 400kbps, siła sygnału oscylowała wokół 30-40%....

  • 0

    25. ~mysliwy  2011-08-30 10:27:13  host: evk4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja tam nie narzekam. play mam do obslugi bb i maila i smiga super. plusa tez mam w mixie i terz nie narzekam. mialem ere i orange i mnie to strasznie dobijalo. ale nie oszukujmy sie kazdy pojdzie w ta siec gdzie jest dla niego najwygodzniej lub gdzie jest wiekszosc znajomych. a reklamy zawsze beda przeginac i my i tak bedziemy w to "wierzyc". trzeba myslec samemu a nie sie sugerowac reklamami i tym co inni mowia.

  • 0

    26. ~TheHX  2011-08-30 12:50:43  host: ip-111-2.mofnet.gov.pl

    paradoks internetu Playa w moim przypadku polega na tym, że sieć internetowa działa idealnie tam, gdzie nie śmiga żadna inna- w Paczkowie na Opolszczyźnie. BTS Playa króluje, reszta operatorów na poziomie gprs ledwo dyszy. O połączeniach telefonicznych "w trasie" trzeba raczej zapomnieć. Choć jak zauważyłem automatyczne, prądożerne przełączanie pomiędzy Play/Plus też jakoś tam sobie funkcjonuje

  • 0