Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: ponad milion klientów abonamentowych

Play: ponad milion klientów abonamentowych

LuiN 2 Lipca 2009 19:57

0 0

konf play 02 07 2009Podczas dzisiejszej konferencji P4 podsumował wyniki działalności i przedstawił osiągnięcia sieci Play. Oferta Play Online znalazła podczas pierwszego roku obowiązywania 150 tys. nabywców. Play ma już ponad 1 mln klientów postpaid.



Play przekroczył w ostatnich dniach 1 mln klientów kontraktowych. Jest gotowy na MNP w jeden dzień - powiedział na dzisiejszej konferencji Jørgen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci Play.




Na konferencji chwalono się postępami w budowie własnych nadajników. Obecnie ponad 55% populacji jest w zasięgu sieci 3G należącej do Play. Do prawie 75% populacji dociera zasięg 2G Play'a. Obecnie 65% przenoszonych numerów trafia do Play.

Raczej nie należy się spodziewać telefonu Apple iPhone 3GS w ofercie sieci Play (utrudnienia po stronie Apple). Testowane są już za to urządzenia z systemem Google Android, które niebawem powinny trafić do cenników. Przygotowywana jest także oferta bezprzewodowego Internetu w zestawie z netbookiem.

Operator podtrzymuje tegoroczny cel, jakim jest uzyskanie 3 mln klientów. Do końca roku zasięg sieci GSM z nadajników P4 ma docierać do 80% Polaków.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 138
  • 0

    119. ~hansen  2009-07-03 18:03:38  host: hotspot.um.ustka.pl

    :)

  • 0

    120. ~  2009-07-03 18:20:10  host: 188.33.39.139

    A ja powiem, że get zwyczajnie KŁAMIE.

  • 0

    121. ~get  2009-07-03 19:08:57  host: host-81-190-112-199.gdynia.mm.pl

    @114 - na prawdę ??? nietrudno ??? a to ciekawe, nawet bardzo, bo ja takiego jeszcze nie spotkałem, poza forumowymi "niby-klientami" którym normalnie świat się wali, nigdzie nic nie działa itp. a ok. 50% moich kontaktów to play, wiec raczej bym słyszał o tym że komuś coś źle działa - nie sądzisz ? @113n - nie mam żadnej teorii i g... mnie to obchodzi przez jaką antene idzie ruch, nie jestem ekspertem od sieci play, a jak ktoś mi da taniej i lepiej to tam polece jak głodny pies po kiełbasę - chyba mnie z kimś pomyliłeś koleżko :D @115n - życzenia ?! pijany jesteś ? naćpany ? dostałeś młotkiem ? czy ty tak normalnie majaczysz od rzeczy ??? przedstawiam po prostu stan rzeczy, a że takim ludziom jak ty po prostu ciężko przyjąć do wiadomości to że nie mają racji i to że fakty są inne niż im pasują, to juz nie moje zmartwienie. @ech - ja nie uogólniam wbrew pozorom, kieruje te słowa o prostytutkach W3 do tych którzy czują że one są do nich, myślę że oni wiedzą że to do nich, a jeśli kogoś przypadkiem wrzuciłem do tej kategorii - to zrobiłem to nieumyślnie - jeśli poczułeś się dotknięty tym określeniem to sorki ;] @117n - niedawno pod niebiosa wychwalałem ere, za oferte 2000 minut do 5 osób, nie raz też bardzo ostro krytykowałem play, mogę powtórzyć - mylisz mnie z kimś, to że ty przywykłeś do poziomu w którym każda strona da się zaszlachtować za "swojego" opa (WTF?! jakiego swojego - firma która chamską kase na mnie zarabia, jak by było za darmo to bym mówił "mój op" a tak to jest tylko konieczność, oczywiście play robi to mniej chamsko od W3 - ale to tyle) to nie znaczy że ja należę do takiego poziomu jaki prezentują twoi standardowi rozmówcy i ty... @120 - a ja powiem że ty zwyczajnie matoł jesteś

  • 0

    122. ~bambo  2009-07-03 20:52:15  host: 188.33.114.138

    A u mnie w Play bardzo dobra jakość połączeń. Natomiast w simplusie dno. Szczególnie jak się włączy jakiś pakiet na tanie gadanie. Dlatego przestałem używać simplusa. Adieu.

  • 0

    123. ~n  2009-07-03 21:16:44  host: 188.33.25.240

    get,50% twoich kontaktów to Play? jeśli chodzi o nasze podejrzenia to nie dziwne, jeśli inaczej... to proszę, wróć już na ziemię :)

  • 0

    124.  2009-07-03 21:34:10

    gwfv

  • 0

    125.  2009-07-03 21:38:17

    za #124 przepraszam, coś mi kliknęło:) Get: Prostytutki prostytutkami, ale Ty to jesteś skończonym idiotą. Potrafisz tylko obrażać innych. Jesteś zwykłym pieniaczem. Pewnie w życiu też niczego nie osiągnąłeś i potrafisz tylko obrażać, wylewać swoje flustracje

  • 0

    126. ~denis  2009-07-03 21:39:04  host: 80-48-201-19.mtk-tv.pl

    #121 get...cytat..." jak mi ktoś da taniej i lepiej to polecę jak głodny pies po kiełbasę...wężykiem podkreślić wężykiem! Tak powinno być, bez żadnych sentymentów dla żadnej z sieci. Co nas interesuje czy operator ma zyski , jaki ma akcjonariat, jakimi metodami zdobywa klientów, skąd bierze pieniądze na budowe bts i dotowanie telefonów... prostytutki W3 nie przesadzaj! Każdy chwali swoją sieć ,a w innej widzi same wady , bo chce udowodnić że dokonał właściwego wyboru. Obiektywizm oprócz uczciwości towarem najbardziej deficytowym. Zazdroszczę Ci widoku na Sea Towers i żaglowce .

  • 0

    127. ~  2009-07-03 21:45:43  host: 77-254-158-227.adsl.inetia.pl

    Ja nie narzekam na zasięg Play w Lublinie. W Krakowie mam lepszy niż znajomi w Erze. Wiadomo, że można mieć problemy z zasiegiem (np. jak się wejdzie do piwnicy, albo do nisko położonego baru), ale skoro przełącza nas na zasieg Plusa, to nie powinniśmy mieć z tym problemu i nawet zauważać różnicy, chyba że szukamy dziury w całym i lub MIJAMY SIĘ Z PRAWDĄ. Poza tym jak pójdziemy na sąsiednią ulice to sytuacja się odwraca i czemu nikt nie mówi ze 200 m dalej to Play ma lepszy zasięg, tylko generalizuje że w całym mieście Play ma do dupy? Jak czytam posty, to mam wrażenie, że o złym zasięgu Play piszą przeciwnicy tej firmy i nie tylko nie mają telefonu w Play ale i nigdy nie porównywali zasięgu kilku operatorów. Często od modelu telefonu dużo zależy. Ja mam telefony w kilku sieciach i na Play nie narzekam.

  • 0

    128. ~n  2009-07-03 22:14:34  host: 94.254.149.6

    Patrząc na koniunkturę, get powinien przebranżowić się na mbank mobile i teraz obrażać użytkowników innych niż ta sieci :) Zaspał trochę chłopak :)

  • 0

    129. ~  2009-07-04 00:44:42  host: t03-07.opera-mini.net

    W orange jest od zawsze zła jakość połączeń, Era od zawsze idealna, Plus chrapiący głos, Play jakość idealna porównywalna z Erą. Byłem już w każdej sieci, zostałem tylko w Erze i Play lecz z tego pierwszego zastanawiam się po informacji o pakietach czy nie odejść.

  • 0

    130. ~  2009-07-04 00:48:16  host: t03-07.opera-mini.net

    127 potwierdzam po ostatnich alarmach do OK jakość 2g w Lublinie wróciła do normy ;) Trzeba pisać do OK i wypełnić odpowiedni formularz, potem to zostanie wysłane do działu technicznego Play.

  • 0

    131. ~  2009-07-04 01:01:08  host: t03-07.opera-mini.net

    Get jest gorszy od Simplusowca, bo ten ostatni przyzna się do błędu, a ten pierszy nie przyzna się i żeby tzw zaznaczyć teren wyzywa innych. Owszem Play to dobry operator ale czy musisz być takim idiotą? Niestety z tym gadem nie wygrasz na tematy Sony Ericsson (dla niego to samsung to ideał), w3(na widok loga Play składa pokłony), oraz wiele innych tematów które rajcuja tylko degeneratów.

  • 0

    132.  2009-07-04 09:05:24

    Wynik 1 mln klientów abonamentowych nie powinien nikogo dziwic... ja sam mialem Abonament w Play... doszedłem do tej sieci w miesiac po jej pojawieniu sie na rynku... Mieli mocne wejscie 49gr/min do wszystkich sieci kiedy w innych sieciach bylo po 70 gr teraz przenioslem sie do Feesha ;) Z dyskusji ze snajomymi wiem ze po 6 lipca wielu z nich przejdzie do Play... zreszta nie oszukujmy sie teraz kiedy mozna przenosic numery bez celowe staje sie zostawanie w innych sieciach tylko dlatego ze w sieci ma sie tansze sms'y i minuty... teraz juz nie wiadomo kto jest w jakiej sieci a skoro nie wiadomo to trzeba wybrac siec najtansza :) ja wybrałem Play i nie zaluje ani 1 miesiaca bycia w tej sieci a jestem w nie juz ponad 2 lata ;)

  • 0

    133. ~Gormar  2009-07-04 09:22:36  host: 217.96.62.235

    @130. I tak właśnie powinno być. Już wcześniej pisałem o tym, że zamiast wylewać żale na forach to należy sprawę złej jakości połączeń zgłaszać do PLAY.

  • 0

    134. ~Gormar  2009-07-04 09:38:33  host: 217.96.62.235

    Do Get i jego oponentów. Kolega wpadł w taką samą pułapkę ludzkiego myślenia jak i wy. To że nigdy nie napotkał problemów w trakcie korzystania z sieci P4 nie oznacza, że takie problemy gdzie indziej nie występują. Ale tak samo jest z krzykaczami, którzy jak tylko mogą wypisują, że PLAY ma słabą jakość połączeń. Ja przyznaje, że byłem bardzo blisko poglądów kolegi Get, aż do wczorajszego popołudnia, gdy o godzinie 16.30 zadzwoniłem do pewnej osoby z Ery zdziwiłem się, że w równomiernych odstępach czasu nie słyszę 1-2 sek fragmentów rozmowy. Akurat nie była ona jakaś istotna, gdyż koleś tłumaczył mi czemu nie może zrealizować mojego zamówienia a mnie jedynie interesował fakt czy udało mu się zdobyć sprzęt a jak nie to do widzenia ;). Później zdziwiony zatelefonowałem jeszcze do znajomego z Ery oraz na numer stacjonarny TPSA i już żadnych problemów nie zauważyłem. Wszystkie rozmowy prowadzone poprzez nadajniki 2G P4 na pełnym zasięgu. Dzwoniłem z telefonu, którego na co dzień nie używam Panasonic VS3, ale działał on wcześniej bez zarzutu. Moim jedynym wytłumaczeniem takiej sytuacji jest chwilowe przeciążenie BTS powiązane z błędną konfiguracją? Sytuacja wyglądała tak jakby co jakiś czas był używany slot sygnalizacyjny i pojawiały się w nim zakłócenia. Niestety, ale szybki wzrost ilości klientów oraz potrzeba rozbudowy zasięgu nie idzie w parzę z nadzorem nad zapewnieniem "odpowiedniej" pojemności sieci (czyli ilości rozmów, które mogą toczyć się jednocześnie na danym BTS'ie lub obszarze).

  • 0

    135. ~jojo  2009-07-04 09:43:12  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    Dokładnie tak PlayFreshowiec! Obecnie sa dwa wyjścia (chodzi mi głównie o prepaid): 1) Albo będziemy w dalszym ciągu siedzieć "w swoich sieciach" i klepać wewnątrzsieciówki i nigdy z tego chorego stanu się nie wydostaniemy. 2) Albo też wreszcie się od tego uwolnimy i damy operatorom tym samy do myślenia - a wtedy wszyscy i do wszystkich będą mieli tanio. A z pewnością przyczyni się do tego również darmowe, jednodniowe MNP.

  • 0

    136.  2009-07-04 12:32:28

    @n: nie wiesz czemu 70% ludnosci jest w zasiegu 2G, a 50% polaczen i tak leci przez PLUSa? To Ci odpowiem... na poczatku PLAY startowal TYLKO z zasiegiem 3G, ktorego wiekszosc nie obslugiwala, zeby zaoszczedzic na bakterii, ludzie przelaczali sie na 2G i wybierali PLUSa, pozniej, jak zostaly wlaczone nadajniki 2G, to pracowaly|pracuja na max. parametrach, w zwiazku z czym w duzych miastach sa blyskawicznie zapchane, i ludzie wybieraja plusa... TYLKO prosze wez pod uwage, ze zasieg 2G PLay ma dopiero pol roku, i teraz nie bedzie sie skupiac na pokrywaniu wiekszego ZASIEGU ale na zageszczaniu nadajnikow 2G.. /bo nie problemem jest jakosc nadajnikow, tylko ich MALA GESTOSC..

  • 0

    137. ~  2009-07-07 01:24:35  host: 91.189.5.144

    w skrocie, do waszej dyskusji powiem tak: do zobaczenia za dwa lata : pracowniki Plusa

  • 0

    138. ~  2009-07-07 16:36:32  host: d90-141-127-163.cust.tele2.pl

    Ja mam Fresh od 2 miesięcy i jakość połączeń bardzo dobra na 2G. U mnie Orange to porażka. Zasięg full a ja na 10 prób połączeń do mnie połowa to info, że jestem poza zasięgiem.

Dodaj swoją opinię