Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: ponad miesiąc darmowych wideorozmów

Play: ponad miesiąc darmowych wideorozmów

LuiN 7 Kwietnia 2009 15:10

0 0
Od 8. kwietnia obowiązywać będzie kolejna edycja promocji Play zatytułowanej Darmowizja. W ramach promocji możliwe będzie wykonywanie bezpłatnych wewnątrzsieciowych połączeń wideo przez ponad miesiąc.

Klienci operatora mogą korzystać z darmowych połączeń wideo w ramach całej sieci. Jedynymi warunkami jakie musi spełniać klient, aby korzystać z Darmowizji to znaleźć się w zasięgu sieci telekomunikacyjnej P4 i wybrać numer do osoby, która również korzysta z sieci Play.

Zasięg 3G Play obejmuje obecnie ponad 330 miast i miejscowości na terenie całej Polski. Promocja potrwa do 12. maja, do godziny 23:00.


Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 94
  • 0

    78. ~kolo  2009-04-08 20:59:39  host: dynamic-62-87-129-41.ssp.dialog.net.pl

    Podczas ostatniej darmowizji, probowalem viderozmow z nadajnika 3g plusa i nie udalo sie polaczyc. Ani mi ani osobie do mnie dzwoniacej która byla w zasiegu play. Wiec prawdopodobnie na plusie domyslnie nie ma videorozmow podczas promocji.

  • 0

    79. ~s1k0r3k  2009-04-08 23:44:35  host: ip-89-174-119-93.multimo.gtsenergis.pl

    hehehe, podobają mi się obawy OSÓB KTÓRE NIE MAJĄ PLAY, ukryte opłaty, zła jakość połączeń wideo, przerzucanie połączeń na nadajniki Plusa. Podczas ostatniej promocji 1) nie miałem problemów z jakością rozmów 2) nie potrąciło mi ani złotówki z konta 3)patrz pkt 1 nigdy nie przełączyło mnie na nadajniki plusa i jeśli się nie mylę nie ma takiej możliwości. Więc prośba do osób krytykujących - najpierw przetestujcie coś na temat czego się wypowiadacie żeby wasze wypowiedzi były wskazówką dla innych a nie dudnieniem pustego dzwonu.

  • 0

    80.  2009-04-09 10:07:44

    @79 chodzi pewnie o handover http://pl.wikipedia.org/wiki/Handover . Tylko nie wiem jakie to ma zastosowanie w przypadku nadajników Playa i nadajnków Plusa w roamingu - jak to jest skonfigurowane ? Standardowo telefon jest ustawiony na automatyczne wyszukiwanie sygnału. W przypadku dziur w zasięgu nie ma sensu na sztywno ustawiać 3g Playa bo możemy zostać bez sygnału. Korzystam z videopołączeń w Play od roku i stwierdzam że przy zasięgu 1 kreski można przeprowadzić spokojnie videorozmowę a większym problemem może być słabo naładowana bateria. Telefon wtedy nie wykona wogóle videopołączenia nawet przy maksymalnym zasięgu - przynajmniej mój i600 ;)

  • 0

    81. ~harnas  2009-04-09 10:15:56  host: 94.254.177.64

    @tomek0 jak nie jestes pewien to nie mow. Kolega nizej o nicku ~kolo dopowiedzial czego ja nie ujalem. Jak odbiorca (playowiec) jest obslugiwany przez nad. Plusa to nie dojdzie do skutku polaczenie video, jasne?!? Nie chrzan wiec wac pan i sprawdz zanim zaczniesz prawic.

  • 0

    82. ~harnas  2009-04-09 10:40:02  host: 94.254.177.64

    normalnie dopowiem bo mnie denerwuje pieprzenie tomka. Mowisz cos o wieszaniu wylaczaniu przekaznika? Czysta teoria. Ale nawet gdyby. 3g jest w miastach tylko. Nawet jak jakis nadajnik sie wys..a to przejmie cie sasiedni dwie ulice dalej. W miastach wiekszych jest 30, 50,a nawet ponad 100 przekaznikow. Polecam mapke na btsearch.pl

  • 0

    83. ~s1k0r3k  2009-04-09 10:44:15  host: ip-89-174-119-93.multimo.gtsenergis.pl

    80 Nie znam się na technologii tak dokładnie, mnie w każdym razie nie przełączyli ani razu na nadajniki Plusa, ale głowy nie dam, że nie ma takiej możliwości. Chociaż kiedyś na forum pisało klka osób, że się nie da, więc może Play zablokował taką możliwość. Bo po otrzymaniu faktury miałby tysiące niezadowolonych klientów, którzy więcej nie skorzystaliby z promocji.

  • 0

    84. ~  2009-04-09 11:35:11  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @70 @76 mówicie o wielkich aglomeracjach i zasiegu play z node b ktore sa w Waszej okolicy..ja w mojej miejscowosci w swietokrzyskim lape zasieg 3g najprawdopodobniej ze Starachowic(900 gsm lape w tym samym obszarze od konca marca) z 18km..ktos powie bzdura?niekoniecznie.dlatego ze w mojej gminie jest jeden bts:ery oraz w gminie sąsiedniej jest RTCN gdzie maszty ma cala 3 ale p4 nie robi tam testów i nie składali wniosku o node b wiec..albo zasieg jakim cudem dociera do mnie albo p4 robi testy na RTCN tyle ze oficjalnie sie do tego nie przyzna..i tak skorzystam z darmowizji i tak.mirekb

  • 0

    85.  2009-04-09 19:40:29

    harnas śmieszą mnie ludzie którzy twierdzą że u mnie się nie przełącza. Korzystam z automatycznej konfiguracji bo nie będę 100 razy dziennie sprawdzał czy mam zasięg Playa. Faktycznie ustawiając 3g w roamingu Plusa nie mogę wykonać połączenia video do Orange a gdy zmienie na 3g Playa leci bez problemu. Tylko o czym to świadczy ? Plus ma coś źle skonfigurowane ? Chyba nie chce zarobić. Jeżeli odbiorca jest w roamingu Plusa to dla mnie rybka bo i tak nie mam na to wpływu.

  • 0

    86. ~s1k0r3k  2009-04-09 23:44:00  host: ip-94-42-35-232.multimo.gtsenergis.pl

    Tomek ja korzystałem ciągle przez miesiąc promocji z videorozmów i nie przełączyło mnie ani razu, więc przwdobodobnie jest jakaś blokada ze trony Play bo nie pamiętam narzekań ani 1 osoby która narzekałaby że ją przerzuciło na nadajniki Plus. A Ty masz Play, że się boisz przerzucenia rozmowy na Plusa? Niektórzy się boją, narzekają a telefony mają w innych sieciach.

  • 0

    87.  2009-04-10 09:35:38

    #86 ja korzystam z videopołączen nonstop. Mam ustawione automatyczne wyszukiwanie ponieważ u mnie w Puławach są 2 nadajniki Playa i wystarczy wejść czasami do jakiegoś budynku i łapie gsm Plusa. Czasami leżąc na biurku łapie 3g Plusa ( chyba 5 nadajników w Puławach). Wyjazd poza miasto to gsm Plusa. Wydaje mi się że Play nie ma nic do blokowania videopołączeń w 3g Plusa. Jak jestem w roamingu 3g Plusa to testowo nie mogłem wykonać videopołączenia do Orange. Przecież Plus bierze za to kasę i to są jego nadajniki które on konfiguruje. Obsługa klienta Playa nic nie kosztuje Plusa więc to dla nich byłby czysty zysk. Oczywiście jak siedzę w mieszkaniu to przełącza conajwyżej ze 2 razy na tydzień ale nie nonstop. Gdy się poruszam to bardzo często - zresztą jest odpowiedni sygnał w telefonie jak zmienia sieć. Wniosek z tego taki że tam gdzie jest kiepskie pokrycie tam są problemy.

  • 0

    88.  2009-04-10 09:41:15

    Mam oczywiście Play i przy tej cenie minuty połączenia to nie ma się co martwić tylko testować ;)

  • 0

    89. ~  2009-04-10 14:32:53  host: ber40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może nie na temat ale kupiłem PF i wysyłam smsy na nr Play który jest teraz za granicą, w Holandii i nie pobiera mi kasy, tylko pobiera smsy z darmowego pakietu za doładowanie

  • 0

    90. ~camora  2009-04-12 17:03:37  host: nat-go3.aster.pl

    podczas ostatniej promocji w warszawce jednak nie chodziło git bo zrywał się dzwięk

  • 0

    91. ~s1k0r3k  2009-04-12 17:17:19  host: ip-94-42-43-93.multimo.gtsenergis.pl

    90 W Krakowie i w Lublinie wszystko było ok.

  • 0

    92. ~Gormar  2009-04-13 09:12:56  host: 217.96.62.235

    @87. A nie jest przypadkiem tak, że w roamingu Plusa nie da się wykonywać, ani odbierać wideorozmów ?

  • 0

    93. ~krokodyl  2009-04-13 16:34:27  host: hhost-236.mtm-info.pl

    da się wykonywać wideo rozmowe z romingu plusoskiego ale zeby kozystać z darmowizji musza byc osobie osoby w zasiegu 3G play

  • 0

    94.  2009-04-13 17:26:44

    @92 wszystko wskazuje na to że się nie da. Przynajmniej mnie się nie udaje wykonać videorozmowy gdziekolwiek będąc w roamingu Plusa.

  • 0

    95. ~Gormar  2009-04-13 20:11:11  host: 217.96.62.235

    @93. U mnie telefon "nie łapie" zasięgu 3G z Plusa i najpewniej dla tego nie mogę wykonywać wideorozmów w roamingu. Być może dotyczy to także TomkaO :).

  • 0

    96. ~  2009-04-13 21:21:25  host: f96-064.opera-mini.net

    Chyba mialem racje..plus dla play nie daje roamingu 3g do videocall typu do/i sieci p4.dzis w Starachowicach nie zestawilo mi videocall z plusa 3g na 3g play,ponad 20razy..jestem pewny ze polkomtel tak to ustawia.oszczedzaja pasmo2100 na net nie na tak marginalna usluge jak videocall a play testuje darmowizja swoja siec.play stawia 3g w miastach gdzie ruch pozwala,dziwne ze900 idzie im slabiutko.rok 2009duzo pokaze p4.mirekb

  • 0

    97.  2009-04-14 10:56:01

    @95 u mnie łapie zasięg 3g Plusa co widać wyraźnie na telefonie i moge sobie go na sztywno ustawić. W Lublinie identyczna sytuacja. Videopołączenie do Orange tylko przez 3g Playa.

Dodaj swoją opinię