Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: ponad 750 tys. przeniesionych numerów w 2011 roku

Play: ponad 750 tys. przeniesionych numerów w 2011 roku

Q! 11 Stycznia 2012 18:13

0 0

W 2011 roku ponad 1 mln klientów zmieniło sieć z zachowaniem dotychczasowego numeru. Większość z nich wybrała sieć Play, która zanotowała rekord jeśli chodzi o udział w rynku MNP.



W całym 2011 roku sieć z zachowaniem numeru zmieniło 1.066.653 klientów - wynika z informacji przekazanych przez sieć Play. 71% z nich wybrało sieć Play, co oznacza wynik na poziomie ponad 750 tys.




Pełny obraz rynku MNP po 2011 roku przedstawimy niezwłocznie po zebraniu informacji od pozostałych największych operatorów oraz przeprowadzeniu odpowiednich analiz.

O sytuacji na rynku przenośności numerów w 2010 roku pisaliśmy w tej, natomiast w 2009 roku - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 114
  • 2

    100. ~Zchichany  2012-01-13 06:56:16  host: acfw236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ech, śmiać mi się chce jak widzę odwieczną wojnę między miłośnikami rozmaitych operatorów. Porównujecie te oferty niczym swoje przyrodzenia, bronicie, obrażacie, gdybacie. Z jednej strony fanboje wielkiej trójki próbują jakoś zanegować FAKT olbrzymiej migracji do playa a z drugiej zadowolona klientela P4 wdaje się w bezsensowne przepychanki. Panie, Panowie, pragnę podkreślić - blisko 750 tysięcy klientów przeniosło numer do P4! Czy pod takim newsem zawsze muszą być te bezsensowne wojny zamiast oklasków? Cieszmy się, że mamy taką opcję i potrafimy z niej korzystać. Dziś fala klientów ucieka z Orange, T-Mobile i Plusa a za kilka lat trend może się zmienić. I wiecie co? Znowu przeniosę sobie, rodzinie i moim znajomym numer tam gdzie jest lepiej dla mnie, a nie dla garstki potyczkujących się tu pieniaczy. A redaktorów Telepolis namawiam do zdystansowania się do tych 'dyskusji'.

  • -1

    101.  2012-01-13 11:12:13

    Co w tym dziwnego, inteligentni ludzie sami widzą co jest bardziej opłacalne, fakty, liczby. Jedno i drugie sluży do dzwonienia, więc wybór jest prosty.

  • 0

    102. ~  2012-01-13 20:28:33  host: ip-157-25-28-62.multimo.pl

    Brawo Play! Tylko nie wysyłajcie mi już więcej spamu z "numeru" PlayoMania. Zobaczcie, co zaznaczyłem na karcie rejestracyjnej.

  • -1

    103. ~Adam  2012-01-14 17:50:41  host: user-109-243-11-165.play-internet.pl

    A ja czekam kiedy mi się umowa kończy i dalej kolejny raz przedłużam w Play. Cała rodzinka blizsza i dalsza w Play i u nikogo nie zrywa rozmów. To jakieś brednie o braku łacza. Nieraz jest tak że ktos obok nie ma zasiegu a ja mam. Taka jest prawda. Tylko konkurencji to przeszkadza, że ludzie tysiącami walą do Play. Ale niech biadolą jak nie potrafią funkcjonować. A BOK to przez 4 lata nie wiem od czego jest w Play. Zero problemów.

  • 1

    104. ~qwerty  2012-01-14 21:07:04  host: 178.180.31.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekaw jestem o czym będą pisać obrończy Play w 2013 roku po zakończeniu asymetrii jak Playa kupi jakiś większy gracz np Spółka Networks?

  • -1

    105. ~  2012-01-15 12:49:54  host: 178235137153.wagrowiec.vectranet.pl

    @103 Masz rację, konkurencji chyba to przeszkadza - złośliwe komentarze na temat Playa pojawiają się nagle w wielkich ilościach.

  • 0

    106. ~  2012-01-15 22:53:26  host: v12-15.opera-mini.net

    103. Brednie to pisanie, że w Plau nie ma problemów z jakością rozmów i ich zrywaniem. Sam mam PF i nie zamierzam z niego rezygnować, ale o problemach technicznych należy pisać prawdę, a nie ściemniać. Spróbuj w danej lokalizacji ustawić na sztywno samego Play to się dowiesz, że zasięg znika. Tak, tak znika. Pomaga tylko ustawianie na sztywno na Plusa czy Orange , bo handover nie zawsze działa poprawnie. Dobrze, że nie blokują teraz logowania się tych dwóch sieci.

  • 0

    107. ~  2012-01-15 22:55:00  host: v12-15.opera-mini.net

    104. A po co bronić Play? Sam się przekonasz jak będzie wyglądał rynek po zrównaniu MTRów.

  • 1

    108. ~  2012-01-15 22:57:31  host: z51-02.opera-mini.net

    play ma fatalna jakosc polaczen, wiem bo uzywam. Najlebsza jakosc jes w tmobile

  • 1

    109. ~  2012-01-15 23:06:51  host: z59-05.opera-mini.net

    108. Od kiedy to Chochlik mały wie co jest w tmobile? ;-p

  • -1

    110. ~  2012-01-16 14:46:42  host: 178235137153.wagrowiec.vectranet.pl

    @108 To już Orange ma lepszą jakość rozmów.

  • 0

    111. ~...  2012-01-16 14:56:20  host: 2.208.160.244

    Dyskusja o jakości jest bez sensu. To jest nie do ustalenia. U mnie najlepszy Plus,T-mobile~Play i na szarym końcu Orange. To jeśli chodzi o rozmowy. Internet szybki tylko od Play i od miesiąca Aero2 ma pozwolenie na UMTS 900. Plus i T-mobile tylko EDGE, ale działający prawie z maksymalną możliwą prędkością. Orange ponownie na końcu z EDGE, często poniżej 10KB/s. I co z tego wynika? Nic.

  • -1

    112. ~HAHA  2012-01-17 10:47:57  host: iqf26.internetdsl.tpnet.pl

    104@ , zonk, jak na razie to się sprzedała era,plus;)

  • 1

    113. ~*110  2012-01-17 16:28:15  host: public-gprs103771.centertel.pl

    ON (*108) NAPISAŁ ŻE JEST najlebsza A NIE ŻE NAJLEPSZA co za analfabeci z was. I tacy biorą się za rozmawianie zamiast wpierw usprawnić pisownię aby była najLEBRZA z najlebszych.

  • 1

    114. ~  2012-01-17 16:42:02  host: z55-06.opera-mini.net

    113). Nie rozumiesz, że to Chochlik mały tak napisał z bykami? On tak miał, ma, i mieć będzie. A zasięgu to on nie ma nigdzie, więc za rozmowy się nie weźmie, tylko smarować może :-)

  • 1

    115. ~flower  2012-01-17 20:11:42  host: 89-68-137-146.dynamic.chello.pl

    a zasięg w dalszym ciągu jak był beznadziejny tak jest nadal!

  • 0

    116. ~qwerty  2012-01-18 09:32:39  host: gem234.internetdsl.tpnet.pl

    112@ lepiej sprawdź kto był udziałowcem PTC przed 05-06-2011 i po tej dacie Zonku!

  • 0

    117. ~baxito  2012-01-20 10:23:34  host: z43-02.opera-mini.net

    prawdą jest, że play ma problemy z jakością połączeń, lecz.... na edge'u! ja problemów na 3g nie mialem. zawsze tylko na edge'u. dobre jest to, gdy strace umts to nie przenosi mnie na gsm, lecz umts innej sieci np orange. choć mam ustawiony tryb gsm/umts.

  • 0

    118. ~fru24  2012-01-21 15:01:31  host: user-31-174-179-195.play-internet.pl

    Mam porównanie w ostatnim roku czyli Nr w PLAY i ORANGE w play zero zrywania rozmów tymczasem w Orange z 40 do szału mnie to doprowadza jak rozmawiam przez telefon służbowy i mnie rozłancza z braku sieci na dodatek dzieje się to w Katowicach nie wymyślam tak jest.

  • 0

    119.  2012-01-25 23:00:00

    @118, Orange rzeczywiście jakością nie grzeszy, ale Play też do najlepszych nie należy. Spróbuj korzystać z neta - połączenia są sporadyczne, choć mieszkam w dużym mieście.

Dodaj swoją opinię