Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ostrzega przed nieautoryzowanym widżetem

Play ostrzega przed nieautoryzowanym widżetem

LuiN 26 Sierpnia 2011 09:15

0 0

W Android Market pojawiła się nieautoryzowana przez sieć Play aplikacja prezentująca stan konta, która wymaga podania hasła abonenckiego. Biuro prasowe sieci Play prosi o nieudostępnianie wrażliwych danych, gdyż nie wie jakie są intencje twórców tej aplikacji.

Wszelkie aplikacje wymagające podania hasła do konta w Play24, które nie są autoryzowane przez Play, mogą być niebezpieczne dla użytkowników - ostrzega Play. W najprostszym przypadku może to być po prostu wyłudzanie haseł lub innych danych osobowych. W innych, może prowadzić do nieautoryzowanego użycia środków, ponieważ konto i hasło do Play24 umożliwia również dostęp do bramki SMS i serwisu multimedialnego.

Z naszej strony staramy się dbać o to, aby podobne aplikacje nie pojawiały się bez naszej wiedzy i zgody, ale nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować w porę, zwłaszcza jeśli takie aplikacje pojawiają się poza oficjalnymi kanałami dystrybucji jak Android Markety czy AppStore - czytamy w komunikacie.




Sieć Play zaleca używanie aplikacji pochodzących wyłącznie od operatora, ponieważ tylko wtedy jest gwarancja, że dane osobowe i usługi są bezpieczne.

Darmową aplikację Stan konta w Play - Info Play, która wzbudziła wątpliwości operatora znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    11. ~  2011-08-26 10:30:47  host: user-46-113-17-241.play-internet.pl

    moze gdyby PLAY zechciało udostepnić serwis play24 (konto) w modelu na przegladarki mobilne - a nie tylko przez wap - to nikt tego typu widgetami by się nie interesował

  • 1

    12. ~  2011-08-26 10:37:18  host: z28-12.opera-mini.net

    @9. Przeciez wlasnie niedawno Play taka aplikacje wydal.

  • -1

    13.  2011-08-26 10:46:24

    Można znaleźć i przetestować powinniście raczej napisać ;-D

  • 2

    14. ~Th0mas  2011-08-26 10:46:29  host: public15076.xdsl.centertel.pl

    @11, ja i tak bym chciał, bo chcę mieć widok swojego konta na pulpicie, tak jak było swojego czasu w simplusie. I na taki autoryzowany widget czekam, bo to, co zaoferował Play to jest jak dla mnie rozbudowana część tego, co jeszcze powinno być, właśnie taki widget z podstawowymi informacjami na pulpicie, a reszta w aplikacji.

  • 0

    15. ~Th0mas  2011-08-26 10:47:42  host: public15076.xdsl.centertel.pl

    A tak w ogóle to ta aplikacja wymaga hasła do strony czy hasła abonenckiego?

  • -1

    16.  2011-08-26 10:52:28

    @12 - wydał ale chodzi wolno, i nie ma widgeta. Pozostaje USSD Checker.

  • 2

    17. ~  2011-08-26 10:54:47  host: apn-77-114-60-74.dynamic.gprs.plus.pl

    Miesiac temu byla juz dostepna wersja beta aplikacji Play24. Podstawowe funkcje aplikacji, znane z wersji WWW serwisu: • Moje konto - zawiera podstawowe informacje o koncie bilingowym oraz wartości wszystkich sald. Po wybraniu salda, udostępniane są bardziej szczegółowe informacje na jego temat, jak data ważności czy szczegółowy opis. • Usługi - przegląd, włączanie i wyłączanie usług dodatkowych i pakietów. • Finanse - 5 ostatnich faktur i płatności dla taryf abonamentowych lub 5 ostatnich doładowań dla ofert na kartę. • Historia połączeń - 10 ostatnich połączeń z 3 ostatnich dni, w szczegółach połączenia widoczny jest jego rzeczywisty koszt.

  • 2

    18. ~  2011-08-26 10:55:59  host: apn-77-114-60-74.dynamic.gprs.plus.pl

    Powyzej oczywiscie mowa o aplikacji wydanej przez Play na system Android.

  • 1

    23. ~  2011-08-26 13:15:30  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    Na Symbiana Play 24 automatycznie łączy przez kartę SIM i można sprawdzić konto a na Androida pobrałem aplikację z Play bo ta z karty sim nie działa

  • -2

    24. ~greg  2011-08-26 14:06:49  host: sub223-100.elpos.net

    a ja ostrzegam przed playem-oszuści w swojej promocji (smarthphone do testowania za darmo) aby nie dać telefonu wysyłają informację że zakwalifikowali do testów a potem proszą o podanie kodu pocztowego by określić gdzie najbliżej można odebrać telefon.Potem okazuje się że proponują jakieś wsie ze 100 km oddalone od miejsca zamieszkania....

  • 0

    25. ~  2011-08-26 14:39:29  host: 02d92d12.bb.sky.com

    A slyszeliscie o programie komputerowym Kontomierz? Ma dostep do o wiele bardziej wrazliwych danych niz blupill, a jakos nie slyszalem, zeby ktos protestowal przeciwko temu pierwszemu, co znaczy, ze protesty przeciwko porownywarce byly inspirowane przez chciwa, a jednoczesnie skapa W3.

  • 1

    26.  2011-08-26 14:41:06

    Skutek ostrzeżenia http://tiny.pl/h5kvv Patrz wykres po prawej Zareklamowali gościowi aplikację :)

  • 1

    27.  2011-08-26 14:44:50

    Pomyłka w linku ten powinien być :) http://tiny.pl/h5kv3

  • 0

    29. ~  2011-08-26 15:22:37  host: z40-15.opera-mini.net

    @28 wtedy gdy naprawią status notka w play. Od ponad roku jest popsuta i brak chętnych do naprawy.

  • 0

    31.  2011-08-26 16:18:29

    28@ Link do akplikacji jest poprawny na telepolis i na blogu rzecznika.

  • 0

    32. ~  2011-08-26 18:03:22  host: user-46-113-17-241.play-internet.pl

    DO 28 - nigdy - TRZEBA BY ZMIENIĆ CAŁY MANAGEMENT, RAZEM Z PREZESEM

  • 0

    33. ~T  2011-08-26 18:21:29  host: dynamic-78-8-63-120.ssp.dialog.net.pl

    Ale po co się pchać w jakąś niepewna app gdy jest wspomniany genialny, darmowy USSD Checker, który jak sama nazwa wskazuje działa po kodach USSD.

  • 0

    34. ~T  2011-08-26 18:22:45  host: dynamic-78-8-63-120.ssp.dialog.net.pl

    Do tego ma kilka widgetów i nie tak cukierkowych jak ten.

  • 0

    35. ~POLKOMTEL i PREMIE  2011-08-30 12:02:39  host: ixh82.internetdsl.tpnet.pl

    Wybaczcie, ze tu o tym pisze ale niech wszyscy wiedza, ze Polkomtel wyplaca premie z 3 miesiecznym opoznieniem! Pracownicy wysylaja pytania na ktore nie dostaja odpowiedzi! Zenada! Taka firma, liczylismy na to, ze po przejeciu firmy przez P. Solorza cos sie zmieni ale niestety... W tym miesiacy po raz kolejny ludzie nie otrzymasli premii za czerwiec, najpierw Polkomtel zapewniał, ze wypłaty beda miały miejsce do 26.08 po czym pracownicy punktow Plusa otrzymali wiadomosc meilowa o tresci : UWAGA! Nagrody za czerwiec zostaną wypłacone na początku przyszłego tygodnia. Opóźnienie wynika z przyczyn formalnych. " Jest wtorek pieniedzy nadal nie ma. Pracownicy twierdza, ze od dluzszego czasu tak wyglada sytuacja.

  • 0

    36. ~audyty  2011-08-30 12:18:35  host: ixh82.internetdsl.tpnet.pl

    do tego reklama z dzokejem-zenada-przeciez pracownicy plusa zamiast sprzedawac i usmiechac sie do klienta czekaja tylko na audytora przy ktorym musza walic wierszyki z kartki ,a jak zapomna o jednym zdaniu sa pozbawiani i tak skromych pieniedzy. sztuka dla sztuki-gdyby obslugiwac z tej kartki prawdziwych klientow to nie zarobilibysmy na wode z sola!!! potem jakis rozkapryszony smarkacz napisze na forum ,ze w plusie sie sprzedawcy nie znaja czy zle zostal obsluzony bo mu nie chcieli sprzedac lg 3d za 1zl w taryfie 29gr. popracujecie tu troche to podejdziecie do sprzedawcow zupelnie inaczej!!! i juz sie ciesze na odpowiedzi z cyklu: "bylo sie uczyc to bys nie pracowal w plusie" albo "jak ci zle to sie zwolnij" nie bede tego komentowal bo same te wypowiedzi sa odpowiednim komentarzem do poziomu ich autorow.pozdrawiam ze sklepu plusa czekajac na dzokeja....a moze kawe?? ? ?? ??

Dodaj swoją opinię