Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play Online spowoduje cenową rewolucję?

Play Online spowoduje cenową rewolucję?

LuiN 4 Lipca 2008 08:28

0 0

Od 7. lipca Play zaczyna wojnę cenową transmisji danych. Będzie oferował bezprzewodowy szybki Internet ponad dwa razy taniej niż konkurenci, analizuje Gazeta Prawna.

internet mobilny m Oferta Play jest dwukrotnie tańsza w porównaniu do najkorzystniejszych planów konkurencji jakie są obecnie dostępne na rynku. W porównaniu z najdroższym w przeliczeniu na jeden megabajt Blueconnectem 39, Play Online jest prawie 9 razy tańszy, oferując w zbliżonej cenie dziesięciokrotnie większy pakiet transmisji.

Różnicą na korzyść Play Online jest także krótki, bo 12 miesięczny okres umowy, z jednoczesnym uzyskaniem modemu w promocyjnej cenie (39 - 69 zł). Konkurencja oferuje modemy dopiero przy umowach na 24 miesiące.




Nie będzie też zakupu "kota w worku" - zestaw można zwrócić w ciągu 7 dniu od zakupu, a klient opłaca wtedy jedynie 9 zł opłaty aktywacyjnej. Podobne oferty u konkurencji obarczone są zazwyczaj poważniejszymi finansowo konsekwencjami.

Dysproporcja jaką wywołuje oferta Play jest na tyle duża, że należy spodziewać się szybkiej odpowiedzi ze strony pozostałych operatorów. Więcej o ofercie Play Online pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    37. ~dgim  2008-07-04 11:31:22  host: fdx114.internetdsl.tpnet.pl

    moze sie cos ruszy w tej zalosnej Erze odonsnie blueconnect w telefonie, mogliby choc 100mb dawac w tej cenie

  • 0

    38.  2008-07-04 11:50:00

    a gdzie można było przeczytać ze play miał wprowadzić ofertę sky is the limit cos takiego, ze za 80zł bez limitu net...gdzie ja to mogłem widziec ?

  • 0

    39. ~:))  2008-07-04 12:15:36  host: chello089076161248.chello.pl

    do 30 - piszę jak ktoś lubi, bo najczęściej są podawane argumenty właśnie tego typu, a nie konkretne wyliczenia. Ja wcale nie mam nic przeciw tym, którzy są nadal u 'starych' operatorów, jeśli im się to opłaca - ale często jest tak, że udowadniają wyższość swojego operatora za wszelką cenę, naciągając fakty - np. że wychodzi ogólnie taniej, bo dzwonią tylko w sieci, ale to jest bardzo specyficzny, szczególny przypadek.

  • 0

    40.  2008-07-04 12:22:12

    39. - no a myślisz, że dlaczego jestem u swojego starego operatroa? bo podpisałem umowę na 3 lata? No przecież właśnie dlatego, że mam najtaniej - i nie dlatego, że dzwonię do sieci tylko... Tyle, że ja tego nie przenoszę na ogół - że każdy będzie miał taniej - w przeciwieństwie do większości "opiniodawców" ;-)

  • 0

    41. ~;))  2008-07-04 12:45:33  host: chello089076161248.chello.pl

    do 40 - super - a teraz wróćmy do początku - napisałem, że jak ktoś chce taniej (a mowa tu o internecie), to wybierze Play... tyle - ceny jasno mówią która oferta jest tańsza

  • 0

    42.  2008-07-04 15:04:46

    41. - mój kolega chce taniej... Nie może wybrać Playa. U niego na wsi tylko Plus i Era mają poczciwy zasięg... I co z tego, że cena jasno mówi?

  • 0

    43. ~:))  2008-07-04 16:27:00  host: chello089076161248.chello.pl

    wlo daj sobie spokój - o co ci chodzi? mam tłumaczyć jak PiSowcowi... chcesz taniej mobilny bierzesz Play, nie masz zasięgu bierzesz co innego, chcesz szybszy też bierzesz co innego - czy tu chodzi o to żeby cokolwiek napisać? Ja pisałem, że nasi kwasi monopoliści wcale nie muszą zareagować, tak jak nie zareagowali na ceny rozmów - oraz że niektórzy wolą pozostać u starego operatora, nawet jak inny oferuje coś taniej. TYLE.

  • 0

    44.  2008-07-04 16:44:58

    43. - ja rozumiem - nie trzeba mi 2 razy tłumaczyć ;-) Ale reaguję na takie jak Twoje - nie wiem jak to nazwać... głupie? puenty w stylu: "...niektórzy wolą pozostać u starego operatora, nawet jak inny oferuje coś taniej". No albo nie wiesz co przed chwilą napisałeś, albo trollujesz. Po cholerę mi taniej Play, skoro go nie ma?

  • 0

    45.  2008-07-04 19:01:48

    Juz pedze ... a mieszkam w miejscu, gdzie Play nie bedzie mial zasiegu nawet za 20lat, tak, jak 90% reszty populacji w tym kraju ;) Jedyne, czym mogli by skusic mnie do zakupu, to DOBRY, malutki laptop (ktory ma podobno byc w ofercie) w _niskiej_ _cenie_ promocyjnej, bo jakby nie bylo-czasami jednak bywam w zasiegu Play'a, zatem i sens tachania takiego laptopa by byl ;D

  • 0

    46.  2008-07-04 19:03:48

    Dodam, ze raty tak jak w Plus i Orange mnie nie interesuja ;P Tylko i wylacznie "rata" wliczona w abonament, tak jak to jest w Erze :]

  • 0

    47.  2008-07-04 19:59:24

    #44: wlo, Play jest Ci potrzebny. Masz teraz motywację żeby się do miasta przeprowadzić. Będziesz miał tani net od Playa i ciepłą wodę w kranie. I łoter kloset ;-)

  • 0

    48. ~Gal  2008-07-05 00:09:57  host: 77-253-1-16.adsl.inetia.pl

    jarekt - sprawdz na normalnym modemie, a nie na tym jajku ktore daja. Osobiscie uwazam, ze Play sie kompromituje dajac Huaweia.

  • 0

    49. ~:))  2008-07-05 10:31:26  host: chello089076161248.chello.pl

    wlo - chyba jednak nie zrozumiałeś - cytujesz mnie tylko że bez kontekstu to bez sensu - ale twoja sprawa

  • 0

    50.  2008-07-05 16:56:33

    rata jako jednos wraz z abonamentem to bardzo fajna sprawa w erze mi tez sie to podoba do tego niezly wybor tych laptopow i modemow, co do oferty play-a to narazie zasieg malutki, 1 modem do wyboru, takze zobaczymy co z tego wyjdzie

  • 0

    51. ~xxx  2008-07-05 20:37:25  host: aeim82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szybkiej odpowiedzi tzw. konkurencji bym nie oczekiwał, podobnie jak w przypadku tp po wprowadzeniu bsa. Co do opłaty aktywacyjnej 9 zł to nawet gdyby się okazało, że nie ma za dobrego zasięgu w mojej lokalizacji to bez stresu można ponieść ten koszt w przeciwieństwie do iplusa, który życzy sobie za testy swojej sieci aż 50 zł, z tym, że pewność sygnału /zasięgu większa.

  • 0

    52. ~mirekb  2008-07-06 09:47:29  host: apn-77-112-197-73.gprs.plus.pl

    @48 plusa 3g i niektore juz tele maja od huawei i nikt nie narzeka,podobnie 3g ktore zaczyna wreszczie rozbudowywac orange tez ma od huawei.era ma sprzet ericssona zazwyczaj tylko w miastach i tam to normalnie chodzi ale juz poza miastami chyba nie bo edge 50-70 normalnym nazwac nie mozna.nawet co do modemow,testowalem na 2 modemach bc wlasnie i chodziło to stabilnie.jak widac chinszczyzna ma sens bo jest dla opów tansza czyli szybciej zapelnia kraj zasieggiem 3g.na 2100MHz jest jak jest i lepiej nie będzie.niech sie da videorozmowe normalnie przeprowadzic i miec neta powyzej200kb/s DO rzeczywistego1Mb/s(nie jak u calej3 DO 7,2).p4 sobie i tak poradzi,lecz na jego zasieg w mojej okolicy nie liczę,choc gdyby w skali roku sie pojawił..

  • 0

    53. ~net via i600 w erze  2008-07-12 19:35:11  host: inet20909na-3.eranet.pl

    Kubicuje PLAYowi ale warto pamietac, ze net przez komorke jest najbardziej potrzebny tam gdzie NIE MA MOZLIWOSCI "KABLOWEGO" NETU a wiec "na wsi":/ Pewnie wlasnie "na wsiach" najczesciej ludzie wybieraja net via gsm bo NIE MA INNEJ MOZLIWOSCI (ja tak mam:/). ps.ale prawdziwy syf:/ to to ze ZADEN MODEM iPLUSA nie dziala na kompach z 64bitowym systemem!!! Przechodzilem przez to:/ w Erze jest nie lepiej:(

  • 0

    54. ~Zainteresowany  2008-07-14 17:14:53  host: aje57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nieprawda. Porównaj ceny: 1mbit na rok w TP kosztuje bodajże 62zł. Do tego jeszcze przymusowy haracz min. 50zł za telefon. To daje miesięcznie 102zł, tak? W dodatku nie masz mobilności, musisz sobie to zapewnić albo płacąc 10zł/mc za liveboxa albo kupując jakiś router WI-FI za 150-200zł (tańszych nie warto). A teraz Play: 45zł/mc za 1mbit z mobilnością (choćby i w obrębie mieszkania, biura czy ulicy). Co prawda jest limit ale te 5GB dla kogoś kto nie ssie muzyki i filmów jest do wytrzymania.

  • 0

    55. ~ski  2008-07-24 15:27:58  host: 212.160.172.70

    Wg mojeje skromnej opinii oferta play`a jest rewelacyjna w porównaniu z dotychczasowymi na rynku, od dłuższego czasu polowałem na ciekawą ofertę mobilnego internetu i nic ciekawego nie znalazłem, tak dla porównania w orange mobilnym za 4GB limitu transferu trzeba zapłacić 120zł, w play za 45zł macie 5GB, mówicie że to mało? u innych operatorów za zbo 60zł miesięcznie macie 1GB limitu transferu, to dopiero porażka!!! i myślę że wiele osób nawet w dużych miastach skożysta z play`a jak np ja :) wynajmuję mieszkanie i na stacjonarny internet nie ma szans, nigdy nie wiem gdzie będę mieszkał za miesiąc...

  • 0

    56. ~artur  2010-01-26 01:21:39  host: adsl-102-82.du.nwc.is

    To totalna pomyłka!działa kiepsko, wiesza się i do tego takiego burdelu jaki mają przy obsłudze klienta ze świeczką szukać!Dobrze że działał u mnie w domu bo jak gdzieś jechałem to zero zasięgu. Do tego gdy w końcu minął okres umowy i przysłali mi pismo że przyjeli moje wypowiedzenie męczarnie się nie skończyły:0(Dalej wystawiali fakturę twierdząc że umowa nie została wypowiedziana!!!W końcu przeprosili za bład i nie wprowadzenie wypowiedzenia do systemu ale dalej chcą opłaty za okres zanim skorygowali swój błąd i odłączyli usługę.TOTALNA PORAŻKA!!!Zawsze znajdą sposób żeby okraść klienta!

Dodaj swoją opinię