Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play o wynikach Smart Net Surfers [wideo]

Play o wynikach Smart Net Surfers [wideo]

WitekT 24 Listopada 2011 21:49

0 0

Na dzisiejszej konferencji Play podsumował wyniki akcji Smart Net Surfers, czyli programu pomiarów prędkości transferu uzyskiwanych przez smartfony na terenie całego kraju.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Marcin Gruszka, rzecznik operatora powiedział, że na doładowania wydano majątek, najmniej w Orange. Plus, jako jedyny z konkurencyjnych operatorów, aktywował zamawiane pakiety momentalnie, u innych trwało to czasem nawet dobę. Najstabilniejsze wyniki na terenie całego kraju miał T-Mobile, jednak tu dawał się we znaki limit prędkości nakładany na użytkowników prepaid.

Gruszka dodał, że w miejscach, gdzie Play korzysta z roamingu w Plusie, wyniki były wyraźnie gorsze na niekorzyść Play.




Pojedyncze wyniki pomiarów można zobaczyć na stronie smartnetsurfers.pl, a zbiorcze dane w prezentacji poniżej.

Czy Smart Net Surfers daje pogląd o transmisji w polskich sieciach komórkowych?

Zdecydowanie tak
17.02%
Raczej tak
29.43%
Raczej nie
19.50%
Zdecydowanie nie
24.11%
Nie mam zdania
9.93%

Wszystkich głosujących: 282




Zobacz: podsumowanie Smart Net Surfers (plik .pdf; 5,46 MB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2011-11-25 02:15:34

    nie chce sie czepiac, bo nie o to chodzi, ale chcialbym zauwazyc, ze w wielu miejscach transfer zalezy jednak od obciazenia sieci i nie obrazajac nikogo, ale test wykonywany chocby sekunde pozniej (zwlaszcza w 3G) jest niemiarodajny. dlatego powinna byc zrobiona dla takich testow powtarzalnosc. no i wszystko fajnie - na zamieszcznym materiale slychac wyraznie "play na plusie" co z modemowcami z play online? ine sieci nie beda miec tam problemu.

  • 0

    21.  2011-11-25 02:18:23

    @18 kto sie tym przejmuje? zwlaszcza, ze akurat TM mocno pilnuje transferow jak i predkosci... plus w nizszych abonamentach data tez ma ograniczenie... najlatwiej bylo wybrac prepaid i przed siebie.

  • 0

    22. ~  2011-11-25 06:19:55  host: host-89-229-138-187.chelm.mm.pl

    4000 zł za mandaty przy przejechanych 20 tysiącach km? O, Play, to twój kolejny gwóźdź do trumny na moim osobistym cmentarzyku sieci. Ja ci płacę swoje ciężko zarobione pieniądze, a ty za nie wycieczki panu "zęby-mi-się-w-ustach-nie-mieszczą" po Polsce organizujesz?! BTS byś postawił a nie się zabawiał!!! Ale spoko, miesiące do końca umowy odliczam już na palcach ręki. Btw. ktoś wie co to za marka auta i ile może spalać z przyczepą? Chciałbym przeliczyć ile kasy spalił fioletowy rzecznik podczas tej wycieczki.

  • 0

    23. ~paw  2011-11-25 07:25:47  host: z13-07.opera-mini.net

    @22 weź slejbeku się uspokoj... teraz tak czego robil te badana tak blisko nadajnikow okolo kilometr... mogli zrobic n p. gdzies na wsiach np. 5 km od nadajnika... nie oszukujmy sie play na dobry zasieg do 2 km od nadajnika

  • 0

    24.  2011-11-25 09:03:31

    O, jest moja miejscowość pod Lublinem :) No i się zgadza: od najszybszego Plus - Play - Orange - T-Mobile. Ogólnie To u nas T poza dużymi miastami to beznadzieja, chyba odpuścili sobie lubelskie. Orange to takie przyzwoite EDGE, a 3G to obszarowo największe ma Play.

  • 0

    25. ~ktos  2011-11-25 09:19:21  host: 84.1.254.227

    Powinni jeszcze sprawdzić Play zalogowany tylko do Play, i Play tylko do Plus.

  • 0

    26. ~Chuck Norris  2011-11-25 09:28:53  host: 94.42.85.189

    W moim własnym raporcie też jestem ***

  • 0

    27. ~  2011-11-25 09:36:33  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    tyle że te 'badania' to po prostu PR i nic wiecej - jak ktos ma smartfona na androida, to istnieje aplikacja, pokazujaca siłę sygnału - niestety ta siła (a co za tym chocby predkosci), jest tak niestabilna, ze wystarczy zrobic dwa pomiary jeden po drugim i otrzyma sie czesto BARDZO rózniące się wyniki - dodam, że ponieważ ja mam w centrum Gdyni od bardzo dawna problemy z przepustowościa masztu/siła sygnału (odległość 150 metrów, brak przeszkód), i tak nie moge ani ja ani UKE ZMUSIĆ ten badziewiasty PLAY do poprawienia parametrów w tym konkretnym punkcie. Tak więc mozna sobie robic takie akcje, ale to ma sie NIJAK do rzeczywistosci!!!

  • 0

    28. ~  2011-11-25 09:39:58  host: host-89-229-138-187.chelm.mm.pl

    @23, przepisz to samo po polsku, to postaram się zrozumieć co chciałeś przekazać.

  • 1

    29. ~  2011-11-25 10:37:53  host: blr107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27, co to PR? Część nowomowy europejskopolskiej? Nie można napisać po prostu, że Play zrobił sobie autoreklamę? Widać to już na początku filmu, gdzie przedstawiają pomalowany firmowo samochód. Gdyby nie zależało im na reklamie to anonimowym cichaczem by jeździli. Wyniki tych pseudotestów są zupełnie nierzetelne i tu się z Tobą zgodzę. A co do Gruszki to nie ma bardziej żałosnego widoku niż facet w japonkach...

  • 0

    30.  2011-11-25 11:04:09

    No u mnie byli w mieście i jakimś cudem 3Mbps wyciągali a ja z bieda mam 1,5Mbps.

  • 0

    32. ~Hakan  2011-11-25 12:22:51  host: 77-253-114-75.adsl.inetia.pl

    ~20 nikt tutaj na takie "detale" nie zwraca uwagi bo i po co? Wynik testu przy jego metodologi przeprowadzania był jak najbardziej do przewidzenia, co z tego, że patrząc na raport UKE http://www.uke.gov.pl/_gAllery/43/59/43598/Jakosc_sieci_komorkow ych_na_wybranych_trasach_kolejowych.pdf wyniki są zgoła odmienne i jeśli chodzi o transmisje danych to T wypadło jednak najlepiej.

  • 0

    33.  2011-11-25 12:42:22

    W moim przypadku na razie na Play nie mogę narzekać. Na co dzień mieszkam w Poznaniu i Play jest jedyną siecią która zapewnia mi w miarę dobry zasięg 3G. Korzystałem już z Orange i dawnej Ery i w wielu miejscach miałem 3G tylko na zewnątrz albo na telefonie który leżał na parapecie. Jedyna rzecz na którą mogę narzekać to chwilowe pogorszenie jakości dźwięku gdy telefon przełącza się z 3g na 2g lub chwilowa (tak 3 - 5 sekundowa) cisza w słuchawce przy przełączaniu z Play na Plus bez zerwania połączenia. Poza tym nie występują takie problemy jakie miałem w Orange gdy wchodziłem do domu i podczas przełączenia z 3g na 2g zrywało połączenie.

  • 0

    34. ~jomo  2011-11-25 15:00:26  host: user-109-243-149-116.play-internet.pl

    Myślę, że pewnym błędem jest opieranie się tylko na jednym modelu smartfona podczas testów.

  • 0

    35. ~  2011-11-25 15:51:51  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    do 29 - jak ty nie masz pojecia co to PR, okreslenie uzywane powszechnie od co najmniej 20 lat, to wybacz, ale nieco sie 'zaktualizuj' - natomiast nie mieszaj, bo PR nie jest autoreklamą :)))) ty pewnie nie uzywasz komputera tylko jakieś elektroniczne liczydło... :)))) A "pseudotest" to pewnie czysta, przaśna, pisowska polszczyzna?

  • 0

    36. ~  2011-11-25 16:51:43  host: host-89-229-141-80.chelm.mm.pl

    @35, Ty jesteś z tych co "serwują ludziom kontent w ejcz di"? A może też lubisz witać się z typeską na siemka i żółwika? Nie? Bo jeśli stać Cię tylko na Pi aR to bieda...

  • 0

    37. ~mlody  2011-11-25 19:09:36  host: host-81-190-77-79.gdynia.mm.pl

    jasne ! syf i tyle, play w centrum gdyni nigdy nie mial takiej szybkosci. zaklamanie i propaganda nic wiecej !

  • 0

    38. ~  2011-11-25 19:21:38  host: z25-06.opera-mini.net

    mlody - strzel najpierw swoim kolegom sasiadom po japie by nie włączali torrentów CSa i YouTube.

  • 0

    39. ~gosc  2011-11-26 19:08:18  host: c11-129.icpnet.pl

    problem jest taki ze testy robiono tam gdzie zasieg play JEST

  • 0

    40. ~wodzio  2011-11-30 15:53:09  host: lyu121.internetdsl.tpnet.pl

    iPhone 4 na iOS 5 włączone 3G nadajnik PLAY: Chorzów: 4,67 mbps Żory: 4,37 mbps

Dodaj swoją opinię