Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play o wynikach badania jakości sieci

Play o wynikach badania jakości sieci

LuiN 26 Stycznia 2016 14:26

7 9

Nie zamierzam niczego krytykować, ani podważać, nawet jeżeli nasz wynik nie jest wynikiem najlepszym - pisze o badaniu UKE Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

 

Zobacz: [Aktualizacja] Pierwsze informacje z badania jakości sieci przez UKE

Wyniki testów sieci nie zaskoczyły nas. Ktoś, kto bardziej interesuje się technologiami i wie czym są częstotliwości i do czego służą mógłby śmiało obstawiać miejsca na podium. (...) z podstawowej wiedzy wynika, że zieloni mają 2 razy więcej pasma i mają 2 razy lepsze wyniki. Pomarańczowi i różowi mają 1,5 raza lepsze wyniki, bo mają 1,5 raza więcej pasma w LTE. Banalna matematyka, ale ma to duże znaczenie dla wyników - czytamy na blogu Marcina Gruszki.

Rzecznik Play nie ma większych uwag do co do samych testów, choć np. nie do końca rozumie, dlaczego testy Orange i T-Mobile nie były wykonywane jednocześnie. Marcin Gruszka zauważa też, że autor badania kilka razy w tekście albo P4 pomija, albo o nim zapomina. Słabo się znamy z firmą wykonującą testy. Jako chyba jedyni z czwórki nigdy nic razem nie robiliśmy i z tego co wiem nie ma takich planów - kwituje rzecznik P4.




Marcin Gruszka podkreśla, że Play nigdy nie chciał brać udziału w wyścigu na szybkość i nic w tym zakresie nie zmieni się. Chwali się przy tym, że klienci Play dużo chętniej korzystają z sieci i ruch w sieci P4 był i jest zdecydowanie największy.

Parafrazując komentarz Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Orange Polska, Marcin Gruszka pisze: Chcę zwrócić Waszą uwagę, że Play osiągnął dobre wyniki mimo, że nie dysponował takimi zasobami pasma jak np. Plus, Orange i T-Mobile i przez to nie mógł rozwijać LTE, tak jak chciał..

Kończąc wpis rzecznik Play zauważa, że fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych oraz zapowiada pozytywne efekty rozbudowy sieci w oparciu o wylicytowane częstotliwości z pasm 800 i 2600 MHz.

Zobacz: T-Mobile zadowolony z wyników badania jakości sieci
Zobacz: Orange: Do końca roku LTE dla ponad 95% populacji kraju
Zobacz: UKE wydał rezerwacje częstotliwości 800 i 2600 MHz

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: play | uke | marcin gruszka

w sumie: 29
  • 2

    11. ~Markos  2016-01-26 17:11:13  host: user-94-254-224-16.play-internet.pl

    Play m najlepszego ofertę internetowa. Nikt im nawet nie dorasta do pięt. Jest 'wystarczjaco' za niska cenę. Fanatycy szybkości wybiorą inna siec gdzie dostaną predkosc 70mb z limitem 10gb. Jeśli ktoś w domu na nastolatka to są śmieszne limity.

  • 0

    12. ~  2016-01-26 17:53:18  host: abhd214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gruszka co by nie powiedział to wiem jedno Play to syf i nigdy go nie chcę więcej.

  • -1

    13.  2016-01-26 18:28:18

    Gruszka to niezły miglanc :D Na pytanie na blogu o treści "nie jestem ekspertem, dlatego pytam: czy majac zasieg 4 sieci nie macie 3x wiecej pasma niz zieloni i powinniscie byc 3 lepsi od nich?" odpowiada "Dobre pytanie. Nietstety nie działa to w rzeczywistości tak idealnie co pokazuje właśnie ten test." Hahahah. Ale gdyby Play miał świetnie wyniki, to by nie marudził w swojej wypowiedzi oficjalnej którą czytamy wyżej. Nie ma to jak doświadczenie w manipulowaniu ze strony Gruchy. Lata robią swoje. Pewnie odnośnie jakości głosu zastosowałby podobną wypowiedź, gdyby byli ostatni :) Jak nie działa dobrze, to konkurencja jest lepsza bo ma więcej zasobów. A jak działa świetnie - to tylko zasługa super sieci Play.
    Trzeba posypać sobie głowę popiołem. Play ma najmniej zasobów, najmniej nadajników, najmniejszy zasięg. Z tego powodu nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć. Dobre wyniki to tylko zasługa solidnych fundamentów sieci roamingowych. A bez nich lub nawet z nimi - z reguły przez te wady, grozi im okupowanie prawie zawsze w takich badaniach ostatniego miejsca.

  • 0

    14. ~  2016-01-26 18:43:50  host: n24-06-02.opera-mini.net

    11, nie przesadzajcie już tą taniością Play. Tani to oni byli 3 lata temu a teraz podobnie jak pozostali a nawet są drożsi.
    W Plusie w SmartDom mam no limit LTE za 11zł/m-c i router o wartości 500zł. Proszę nie pisać, że blokują, bo 100 a nawet 200GB jest bez lejka. Wiadomo, że przy większej ilości pewnie włączą lejek ale ja 1TB na m-c nie potrzebuję.
    łącznie za 3 usługi płacę w Plusie ~45-50zł. Play nie jest tani.

  • 0

    15. ~  2016-01-26 18:54:29  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    14, pewnych rzeczy niektórym nie wytłumaczysz. Uwierzyli kiedys ze Play jest najtańszy i nie weryfikują tego a szkoda.
    Wola żyć w przekonaniu, ze wybrali najtańszą ofertę i nie dopuszczają innych myśli.
    Podałeś przykład Plusa a ja podam Orange, gdzie przedłużając umowę otrzymać mozna no limit i 2GB za 9zl, bo z Orange open. Play nic zbliżonego nie oferuje.

  • 0

    16.  2016-01-26 18:57:05

    14 - to gdzie indziej znajdziesz 100 GB w LTE za posiadanie na koncie 30 zł, tak jak w RBM? Pokaż mi takiego operatora. T-Mobile uniemożliwia korzystanie z LTE nawet na nowych starterach. Odpaliłem już drugi starter T-M i działa wyłącznie w 3G, chociaż na innym numerze śmieszne 250 MB w LTE hula bezproblemowo. A do wszystkich marud: wypad z Play !!!. Będzie więcej i szybciej dla zadowolonych. ;-)

  • 0

    17.  2016-01-26 18:57:41

    @14 Nie mówimy o obecnych ofertach ale o tych które trwają bo były podpisane przed podwyżką ze strony Play czy też obniżką konkurnecji i dzięki którym ludzie użytkują dzisiaj sieć Play. Więc sam sobie zacznij tłumaczyć.

  • 1

    18.  2016-01-26 18:58:22

    @16 I pójdą do Virgin, który opiera się na nadajnikach Play i się koło zamyka :)

  • -1

    19. ~  2016-01-26 19:03:58  host: n24-06-02.opera-mini.net

    16, nie wystarczy same 30zł ale także trzeba pakiet co miesiąc dokupić. Po drugie, korzystałem z ich LTE ale jak prędkości mam niższe niż w aero2, to dla mnie to nie jest opłacalne. Tak jak napisałem, za 11zł mam no limit w LTE i router za 500zł więc mój koszt po 2 latach to 264zł a sam router warty jest 500zł.
    Ty baw się w prepaid, to dla ciebie w sam raz ale o taniości Play nie [isz, bo to nie jest prawda.

  • 0

    20.  2016-01-26 19:04:18

    No Gruszka miglanc - zmienił zdanie :D Napisał "Fantastycznie wypadły wyniki testów połączeń głosowych! Zasięg 4 sieci jak widać działa bardzo dobrze ;-) Gratulacje dla wszystkich!!!" Nie ma to jak najpierw zganić konkurencję a potem pochwalić :D

  • 0

    21.  2016-01-26 19:13:06

    19 - nic nie trzeba kupować, wystarczy aktywować. Jak byś rzeczywiście korzystał, to byś takie rzeczy wiedział. No, ale lepiej zachowywać się jak Schetyna i PObratymcy. ;-)

  • -1

    22. ~  2016-01-26 19:28:35  host: n24-05-02.opera-mini.net

    21, jaki aktywować? Możesz jedynie 1GB na start włączyć w starych taryfach a nie po migracji i nie RBM 5 (100dni po doładowaniu za 50zł). Piszesz o taryfie, która nie jest komunikowana na stronie nawet.
    Na resztę argumentów nie potrafisz odpowiedzieć? Jak widzisz można mieć taniej niż w RBM ale trzeba być otwartym a nie zaślepionym Playem jak ty.

  • 1

    23.  2016-01-26 19:39:46

    Jakich argumentów, panie Lis? Skończ z tym bełkotem, albo przedstaw twarde dane. Z tv cię wywalili, to się przeniosłeś tutaj?

  • -1

    24. ~  2016-01-26 20:03:35  host: n30-01-11.opera-mini.net

    23, widzę, że merytoryczna rozmowa ciebie przerasta i szukasz wrogów dookoła. Jakaś fobia? Lisa nie lubię, podobnie jak finansowania niedochodowych kopalń.

  • 0

    25. ~  2016-01-26 20:05:28  host: n30-01-11.opera-mini.net

    toms, jesteś cienki bolek jeżeli chodzi o prepaid. Wiesz tyle, co tutaj ktoś ci zdradzi a sam pusty jesteś dzban.

  • 1

    26.  2016-01-26 20:14:42

    Dzięki Telepolis wiem więcej o ofertach operatorów, niż niejeden uczniak w salonie. A głupią gadką anonimów zupełnie się nie przejmuję. Idź spać, chłopczyku. Z rękami na kołdrze. ;-)

  • 0

    27. ~  2016-01-26 20:30:36  host: n30-01-11.opera-mini.net

    26, no właśnie jedynie dzięki Telepolis cokolwiek wiesz, bo tutaj piszą tacy jak chociażby ja, którzy mają w porównaniu do ciebie olbrzymia wiedzę w zakresie ofert. Nic nie poradzisz, że nie masz pojęcia ale to nie jedyna rzecz, o której wiesz niewiele. Ty chciałeś mnie pouczać o ofercie RBM :D :D :D, mentalny dzieciaku, znam w tej ofercie każdy szczegół.

  • -1

    28. ~  2016-01-26 22:09:18  host: 159-205-156-189.adsl.inetia.pl

    Zaraz, zaraz - Play potwierdza mierna jakosc wynikow i mierna jakosc posiadanej technologii? Gdzie teraz ci frajerzy, ktorzy twierdzili ze test byl drukowany?

  • 1

    29. ~12390  2016-01-26 22:37:49  host: public-gprs351813.centertel.pl

    @16 Toms zgadza sie z tym co piszesz o TM LTE. Nie ma LTE mimo ze sprawdzalem w roznym zasiegu od anteny. A jeszcze najgorsze to pobierane sa MB jak bys mial odbior w LTE

  • -1

    30.  2016-01-27 00:35:33

    @Luin - czy jakiś nowy felieton się szykuje od Witka? W końcu rezerwację przydzielone, gra NN i dalej nie wiadomo kto z kim i jak w przypadku LTE800. Może Witek coś więcej wie albo jakiegoś czuja, jak to się poukłada?

Dodaj swoją opinię