Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: nowy wzór faktury i odsetki od zaległości

Play: nowy wzór faktury i odsetki od zaległości

sirmark 10 Października 2012 23:44

0 0

Od października klienci Play będą otrzymywać nowy wzór faktury, który ma być bardziej przejrzysty. Operator zacznie także pobierać odsetki od zaległości.



Odsetki od zaległych płatności Play zacznie pobierać od 1 listopada i zostaną one wyszczególnione na nowo wprowadzanym wzorze faktury.




Najważniejsze zmiany wprowadzone do faktury:
1. Druk przelewu nie uwzględnia już zaległości na dzień wystawienia faktury. Dodatkowo przy numerze faktury widniejącym na druku przelewu mogą pojawić się sformułowania "+Rata" i/lub "+ Odsetki".
2. Obowiązuje nowy sposób obliczania kwoty do zapłaty (nie uwzględniający nieuregulowanych zaległości). Obejmuje ona wartość: bieżącej faktury, ewentualnych korekt faktur lub nadpłat, a także (jeśli zostały naliczone) raty za urządzenie i kwoty naliczonych odsetek.
3. Obowiązuje nowy sposób prezentowania rozliczenia konta:
a. Sekcja "Rozliczenie poprzedniego okresu", prezentuje Saldo końcowe z poprzedniego okresu rozliczeniowego oraz: wpłaty zarejestrowane w okresie rozliczeniowym, którego dotyczy faktura, wpłaty nieujęte na poprzedniej fakturze i ewentualne korekty faktur (w przypadku pierwszej faktury sekcja "Rozliczenie poprzedniego okresu" nie jest prezentowana).
b. Sekcja "Rozliczenie bieżącego okresu", obejmuje wartość zobowiązań Klienta wynikających z: bieżącej faktury, ewentualnej noty odsetkowej od zaległych płatności i ewentualnych rat za urządzenie.
c. Dodatkowo w podsumowaniu sekcji "Rozliczenie bieżącego okresu" w przypadku zaległości pojawi się pozycja: "Saldo końcowe uwzględniające zaległość", w przypadku nadpłaty - pozycja: "Saldo końcowe uwzględniające nadpłatę" natomiast w przypadku salda zero - pozycja: "Saldo końcowe").

Aby już teraz zapoznać ze zmianami operator przygotował poradnik "Jak czytać fakturę".

Zobacz: "Jak czytać fakturę" - klient indywidualny (plik .pdf; 690 kB).
Zobacz: "Jak czytać fakturę" - klient biznesowy (plik .pdf; 692 kB).

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 107
  • 0

    89. ~  2012-10-11 17:59:29  host: adbu198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    86. Przecież piszesz otwartym tekstem, że sprawdzasz. To, że Ty miałeś po normalnych stawkach w taryfce biz w Plusie nie znaczy, że inni też tak mieli. Ci inni właśnie żeby mieć NORMALNE stawki do WSZYSTKICH wylądowali w Play. Proste, logiczne i na dodatek skutecznie chroni własną kieszeń, a od wejścia VM sprawdzanie to prawie zbędna czynność. I tak oto bez taryfki biz, bez abo można mieć bardzo tanio i dużo. Wolność panie kolego, wolność. :P

  • 0

    90. ~  2012-10-11 19:07:16  host: z56-03.opera-mini.net

    kolejny dowod na to, ze drżą juz przed zniesieniem asymetrii. Nowy rok przyniesie zmiany, bo dotąd faworyzowany operator bedzie musial funkcjonowac w takich samych realiach jak pozostali. Postanowili juz lagodzic ton i w obawie przed atakiem konkurencji placa kolejnej konkurencji za roaming tylko po to zeby nie ta nie zaatakowala niskimi cenami, ktorych Play nie bedzie w stanie wprowadzic

  • 0

    91. ~  2012-10-11 19:10:36  host: z56-03.opera-mini.net

    osobiscie czekam na oferty swiateczne i swiadomie nie przedluzam umowy z Play. Jezeli konkurencja bedzie miala oferty na poziomie obecnej Orange, to odchodze z Play. Jezeli jednak Play zaproponuje mi dobra oferte z tanim, dobrym telefonem, to zostane ...chyba.

  • 0

    92. ~  2012-10-11 19:17:33  host: v20-15.opera-mini.net

    90, nie uwazasz ze w tym co piszesz jest malo logiki, chyba nie sadzisz ze taka korporacja jak play nie jest przygotowana na punkt 0 czyli 1.1.2013 i znikniecie MTR.

  • 0

    93. ~  2012-10-11 19:19:29  host: v20-15.opera-mini.net

    91, Matko to jeszcze ma byc taniej w Playu? myslalem ze w Playu macie juz najtaniej ale jednak niektorzy chca wszystko prawie za darmo. Jeszcze to ...chyba :-)) powinni pewnie doplacac.

  • 0

    94. ~  2012-10-11 19:20:38  host: v20-15.opera-mini.net

    88, ja nigdy nie sprawdzam dokad dzwonie mam tyle minut ile potrzebuje, po prostu dopasowana oferta.

  • 0

    95.  2012-10-11 20:06:20

    87. - z czego mam się ogarnąć? Mówię, że te prefiksy prefiksy są w Play, ale ze wskazaniem ich macierzystych sieci - że z przeniesienia starych numerów a nie nowe w Play kupowane po praz pierwszy. Masz jakiś problem z kumaniem? Mam billing więc wiem gdzie dzwonię - jeśłi chcę sprawdzić. I waśnie to zrobięłm. Wiem kto ma w Play, bo wiem pi razy oko a na pewno po sprawdzeniu w książce czyje są numery i jak się pokazują w billingu.

  • 0

    96.  2012-10-11 20:10:21

    88. I bardzo mnie to cieszy! Tylko niewiele obchodzi ;-) 89. - boże Najwyższy... Tępi jesteście czy co? 1238 minut i 22 sekundy wydzwoniłem w ostatniej miesiączce z czego niecałe 50 minut do Play i mogę zaraz podać ile do innych sieci. Sprawdzę to specjalnie. Natomiast nigdy tego nie sprawdzałem w celu kalkulowania czy zadzwonić albo czjak długo rozmawiać - bo do wszystkich miałam te sma cenę, płaściutką staweczkę miałem, nawet do własnej sieci ;-) Więc po cholerę miałem liczyć albo patrzeć czy numer jest w Play czy w Orange> No po co? Jęlsi to robiłem to tylko po to, zeby policzyć - opłaca mi się do Play przenieć i mieć 4,2% czasu darmo ai ileś tam % czasu na stacjonarne czy nie. I tyle. Zastanówcie się co Wy w ogóle pieprzycie ludzie!

  • 0

    97.  2012-10-11 20:17:07

    O!! Jedno 3-sekundowe połaczenie do mBanku miałem nawet! Pierszy raz! Ale to sprawdzanie fajne...

  • 0

    98.  2012-10-11 20:19:25

    88. podaj tę metodę innym, którym na bułki pieniądze są bardziej potrzebne niż na komunikację telefoniczną ;-)

  • 0

    99.  2012-10-11 20:20:35

    Poza tym... Dużo płacisz, ja za 5 zł za starter rozmawiam już darmo półtora roku a na koncie mam ciągle ponad 3 złote ;-)

  • 0

    100. ~  2012-10-11 20:35:47  host: afpf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    98 z tym 4zł netto jest troche jak stfoja taryfą elastomerową juz niemozna wziąść tej taryfy 4zł netto

  • 0

    101.  2012-10-11 20:36:08

    99 - z doładowania od kolegi, dobrze pamiętam... ;-)

  • 0

    102.  2012-10-11 21:18:38

    101. - a masz rację... i pamięć! Więc 5+trochę z nie mojej kieszeni. Rzeczywiście skasowało przypadkowo nie pamiętam w jakiej sytuacji te 5 zł starowe - może przekraczaliśmy 30-minutowe limity na rozmowę ;-)

  • 0

    103.  2012-10-11 21:19:26

    a! i po okresie roku promocji chyba? możesz mi przypomnieć?

  • 0

    104.  2012-10-11 21:25:48

    103 - Twój kolega chciał odnowić usługę " Między Nami "... Uważaj na przyszłość co piszesz... ;-)

  • 0

    105.  2012-10-11 21:39:17

    104. toms - chyba nie. bo przeceż warunki promocji mówiły o tych 300 złotych. chociaż mogło też tak być, ze stare warunki promocji miał? nie, nie pamiętam, ale z pewnością to co wtedy mówiłem było prawdą ;-)

  • 0

    106.  2012-10-11 21:40:24

    ale zadzwonię do niego i zapytam... doładuję mu konto do żonki (tak mówię o minutkach, które ma kiedy do niego dzwonię. sporo co miesiąc ;-)

  • 0

    107.  2012-10-11 21:41:14

    zresztą on tu zaglada, chcociaż sie nie udziela i zapewne - jęsli ten wątek przejrzy, zahaczy przy okazji o tę sprawę.

  • 0

    108. ~  2012-10-12 00:09:07  host: z38-11.opera-mini.net

    skoro Orange dawno wprowadził że trzeba płacić odsetki za zwłokę to dlaczego PLAY ma tego nie zrobić ? popieram PLAY,że wprowadza odsetki za zaległe opłaty bo sam płacę w terminie i nie lubię ludzi,którzy się do czegoś zobowiązują,a potem się z tego nie wywiązują,a jak przyjdzie doładować tel na kartę to tacy kasę mają, rachunek to to samo tylko,że na kredyt i potem trzeba zapłacić, te odsetki mają też działać dopingująco żeby ludzie nie zwlekali z zapłatą,kiedyś widziałem u znajomego rachunki z Plusa za 3 albo 4 niezapłacone miesiące, kasy mu nie brakuje,jak się zapytałem dlaczego tak długo nie płaci to powiedział,że mu się nie chce,więc skoro ludzi na to stać to niech sieci na tym zarabiają.

Dodaj swoją opinię