Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play - nowy telefon 12 miesięcy przed końcem umowy

Play - nowy telefon 12 miesięcy przed końcem umowy

orson_dzi 13 Sierpnia 2015 16:11

3 19

Rzecznik Play Marcin Gruszka poinformował na swoim blogu o możliwości wymiany telefonu na 12 miesięcy przed końcem umowy.






Wpis na blogu rzecznika niestety nie zawiera informacji na temat szczegółów wymiany. Nie wiadomo więc, czy dotyczy ona wszystkich planów taryfowych i czy nie ma w tym żadnych ukrytych niespodzianek. Zapewne jednak trzeba będzie się liczyć z przedłużeniem umowy na nowy okres, który zostanie powiększony o brakujące 12 miesięcy. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje dotyczące warunków wymiany, od raz Was o tym poinformujemy.

Możliwość wymiany telefonu dotyczy wszystkich kanałów sprzedaży.

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 33
  • -4

    14.  2015-08-13 17:02:07

    @sebka: bronisz Ery? to podam Ci inny przykład bezprawia u nich:
    Wydzwaniali żeby brać chyba 100 minut na 5 dni za darmo, a potem 10 zł lub rezygnacja. I HACZYK był tu że na właczenie usługi mieli 12 godz, a na wyłączenie AŻ 72 godziny. Więc trzeba było już pod koniec 2-giego dnia rezygnację wysyłac, bo inaczej to złapało 6 dzień i DYCHA poleciała. A jak wyślesz na 2gi dzień to wyłaczą od razu bez czekania 72 godz. Znam ich sztuczki i opierniczyłem tak, że przestali dzwonić.

  • -3

    15.  2015-08-13 17:08:08

    @sebka: możesz sobie te minusy wsadzić głęboko i zakorkować. Ani mnie to nie ziębi ani nie grzeje. Wiem że oszukują, dlatego NIGDY WIĘCEJ ŻADNYCH PROMOCJI NA TELEFON- najpierw regulamin i kilka dni do namysłu, albo "spieprzaj dziadu".

  • 4

    16. ~sebka  2015-08-13 17:16:14  host: 212.160.172.83

    Nie bronie Ery tylko nie da się czasem czytać jak ludzie rzucają puste hasła mocne oskarżenia od tak o mimo, że w umowie wszystko jest napisane i dogadane.

    Tak doszedłeś do właściwego wniosku, skoro nie potrafisz szybko analizować oferty, najpierw na spokojnie przeczytaj w domu regulaminy i dopiero zdecyduj. BRAWO !

    Minusy to nie ode mnie tylko widocznie ludzie widzą, że wypisujesz głupoty i wszystkie problemy wynikły wyłącznie z Twojej niewiedzy nie znajomości prawa i regulaminów które sam zaakceptowałeś.

  • -4

    17.  2015-08-13 17:24:09

    No to skoro nie Ty, to pracownicy TegoMobila minusują. PRZEPRASZAM. Tym gorzej dla nich. Niech no tylko zadzwonią do mnie do się dowiedzą gdzie mam ich promocje. Niestety, ja mam 70 wiosenek na karku i nie jestem taki bystry żeby ich regulaminy czytać telepatycznie przez telefon.

  • 2

    18.  2015-08-13 17:43:48

    @frasag, akurat w TM/erze warunki obowiązują do odwołania!
    Czyli jak podpisujesz aneks, to po zakończeniu okresu umówionego, zniżka (również ta z SUK) nadal obowiązuje!
    TM ma wiele wad, ale w tym przypadku siejesz propoagandę!

  • -4

    19.  2015-08-13 17:50:13

    @SACZI: Nie znam aktualnych regulaminów. Za to mam faktury od nich na kompie, bo odliczałem net mobilny od podatku. Są z roku 2011 i nadal je trzymam bo 5 lat nie minęło. Mogę udowodnić nawet w sadzie ile zapłaciłem.Od tamtej pory mam tylko na kartę.

  • -1

    20. ~  2015-08-13 17:52:20  host: public-gprs516536.centertel.pl

    Jak zwykle plajfonsy ukradły pomysł od Orange, gdzie telefon po roku umowy dostępny jest już od dawna w planach smart multi II max.

  • 1

    21.  2015-08-13 17:54:33

    @20 Jest, ale jest głupio komunikowana. Mowa jest potocznie, że wymienić można po 12 miesiącach. W praktyce jest to jak tutaj - 12 miesięcy do końca umowy. Sporo osób się na to nacięło.

  • -4

    22. ~pabloki  2015-08-13 17:57:22  host: 188.146.55.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ho ho . czują że jak tąpnie to będzie tsunami odchodzacych klientów. raczej będzie to przedłużenie umowy liczone od daty zakończenia obecnej . jeszcze wyjdzie że umowa na 36 m-cy ( bo to juz nie pierwsza i nie ma ograniczenia). kioedys było to w erze / tmobile. kim trzeba byc intelektualnie by kupowac telefon u operatora.

  • 3

    23. ~  2015-08-13 18:10:51  host: public-gprs516536.centertel.pl

    @21 Zawarłem umowę na 24 mies. z Orange. Po roku za złotówkę dostałem galaxy S5 i umowa jest przedłużona o rok. Mówiąc jeszcze prościej - gdybym na tym poprzestał, wyjdzie że za 36-miesięczną umowę dostałem dwa smartfony po złotówce, każdy wartości rynkowej min. 1500zł. Abonament niestety 149,98 ale jak się odejmie wartość telefonów, to średnio wychodzi przyzwoicie biorąc pod uwagę total no limit, 10GB netu i 400 minut na roaming międzynarodowy.

  • 5

    24. ~  2015-08-13 18:13:55  host: addr184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22, pablokijowy: "kim trzeba byc intelektualnie by kupowac telefon u operatora".

    Np. człowiekiem, który umie liczyć - ale dla ciebie złożenie w całość kilku promocji może być za trudne.

  • -3

    25. ~  2015-08-13 19:05:55  host: user-46-113-140-63.play-internet.pl

    Wspaniała oferta dla tych, co wszystko kupują "na kredyt", bo nie potrafią odłożyć nawet 500-1000zł na zakup telefonu.
    Pytanie tylko jak takie osoby odłożą wkład własny na ewentualny kredyt mieszkaniowy - również pożyczą?

  • 3

    26. ~Simbas  2015-08-13 19:29:59  host: 163-224-149-91.cpe.marton.net.pl

    @15
    Nie wiem, czy zauważyłeś (śmiem twierdzić, że nie), że plusy i minusy mogą dawać tylko zalogowane osoby posiadające konto na Telpolis.pl. A te są oznakowane (tak, jak Twój profil). Ale pewnie tego też nie doczytałeś. Więc nie dziwi mnie Twoja frustracja w stosunku do operatora, który zapewne wyłożył Ci "kawę na ławę", ale Tobie nie chciało się przeczytać kilku linijek aneksu.

  • -3

    27.  2015-08-13 19:53:59

    @26. A czy tak trudno pracownikowi operatora założyć tu konto??? Szukaj głupich gdzie indziej kolego.

  • 4

    28. ~Simbas  2015-08-13 20:01:07  host: 163-224-149-91.cpe.marton.net.pl

    @27
    Sorry kolego, ale jak na razie, to na głupka, który nie czyta tego co podpisuje, wyszedłeś Ty. Więc długo nie musiałem szukać. Ale nie po to jest to forum, żeby się zarzucać błotem, ale po to między innymi, żeby czasem otworzyć komuś oczy. Trzeba czytać, co się podpisuje. Wbrew pozorom umowy z operatorami nie są aż tak długie i skomplikowane jak umowy kredytowe z bankiem. No ale jak się nie chce, to później jest szereg niedomówień i zwalanie winy na operatora.
    Identyczna sprawa, jak zauważył Orson, jest z wymianą urządzenia "po 12 miesiącach" i "12 miesięcy przed końcem umowy". Większość zapewne uważa to za jeden grzyb. A tu figa. Po 12 miesiącach, to po 12. A na 12 przed końcem, to np. po 13 miesiącach (w Play zazwyczaj aneksy są właśnie 25 miesięczne). Czytać, czytać, czytać. To nie boli. I na głupka później się nie wychodzi... niestety.

  • -2

    29.  2015-08-13 20:06:03

    @28: To nie jest to samo. Z pierwszej umowy miałem 3 miesiące zniżki nie wykorzystane. Ukradziono mi je przy aneksowaniu. Koniec tematu.

  • -2

    30. ~pabloki  2015-08-13 22:35:19  host: 188.146.79.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    24 wiekszośc teefonów kupionych u operatora wychodzi drożej niz w sklepie. ale dla ciebie może być zbyt trudne zrozumienie tej i poprzedniej wypowiedzi.

  • 0

    31.  2015-08-13 23:21:43

    @23 Przy aktywacji ok. Ale przy przedłużeniu większość osób robi to przed czasem. Pół biedy jak jest to 1-3 miesiące wcześniej, ale nieporozumienia i tak są, bo ludzie zgłaszają się po 12 miesiącach. Ale jak niektórzy mają głupio podpisane aneksy nawet rok przed końcem umowy, to na wymianę muszą czekać nie 12, a 20 miesięcy.

  • -3

    32. ~  2015-08-14 00:03:25  host: google-proxy-66-249-93-249.google.com

    Ludzie często nie wykorzystują nawet połowy możliwości swoich aktualnych telefonów, ale spece marketingowi i tak wbiją im do głowy, że koniecznie potrzebują nowy telefon. I pyk, klient złapany na kolejne x miesięcy. :-)

  • 1

    33.  2015-08-14 17:02:26

    @Simbas nie kłuć się z idiotami bo najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.
    Jak do tej pory nie zauważył gdzie popełnił błąd i nie potrafi tego zaakceptować tylko zwalać na innych to będzie, to nawet najbardziej rzeczowe i logiczne argumenty nic nie poradzą.

Dodaj swoją opinię