Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: nowe miejscowości z LTE Ultra i zasięg Orange

Play: nowe miejscowości z LTE Ultra i zasięg Orange

orson_dzi 8 Stycznia 2018 09:12

5 3

play logo

Rzecznik Play potwierdził, że wszyscy klienci sieci mogą już korzystać z LTE Orange. Mamy też listę kolejnych miejscowości z zasięgiem LTE Ultra.

Sieć Play wysłała automatyczną konfigurację dla smartfonów swoich klientów, dzięki czemu będą one mogły logować się do LTE Orange. Jeśli w jakimś przypadku nie zadziała to automatycznie, wystarczy zrestartować smartfon. Oczywiście w zasięgu LTE sieci Orange nadal obowiązuje klientów Play ograniczenie prędkości do 3 Mb/s, ale ze względu na wyższą przepustowość sieci 4G, Internet powinien działać sprawniej niż po sieci 3G.
Oprócz tego, w grudniu sieć LTE Ultra Play została poszerzona o poniższe miejscowości:

miejscowość powiat województwo
Baligród leski podkarpackie
Czernin sztumski pomorskie
Dąbrowa Chełmińska bydgoski kujawsko-pomorskie
Jadów wołomiński mazowieckie
Jasień żarski lubuskie
Jejkowice rybnicki śląskie
Kańczuga przeworski podkarpackie
Lubomierz limanowski małopolskie
Lutcza strzyżowski podkarpackie
Otorowo szamotulski wielkopolskie
Pasłęk elbląski warmińsko-mazurskie
Przywidz gdański pomorskie
Rytel chojnicki pomorskie
Siedliszcze chełmski lubelskie
Siemkowice pajęczański łówdzkie
Skomielna Biała myślenicki małopolskie
Stary Dzików lubaczowski podkarpackie
Szufnarowa strzyżowski podkarpackie
Śliwice tucholski kujawsko-pomorskie
Taczanów Drugi pleszewski wielkopolskie
Teodorówka krośnieński podkarpackie
Wielbark szczycieński warmińsko-mazurskie
Zbiersk kaliski wielkopolskie

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: lte uitra | lte | play | 4g

w sumie: 60
 • -1

  41. ~Henryk  2018-01-08 15:11:11  host: 217.96.220.43.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no jedynka odbiera na falach długich, ale stacje radiowe FM, nie dochodzi nic z Białegostoku, żadna praktycznie, z Siedlce też tak nadają tam VOX FM, RADIO ESKA, PR24, DWÓJKA, ani Warszawa z PKiN, SZUM, o Lublinie można zapomnieć za daleko, zostaje nadajnik RTCN Łosice z kilkoma głównymi stacjami jedynką, trójką, RMF FM, ZET, oraz Makarki z radio Białystok pierdzącym, w Biała Podlaska jest tylko marne same Radio Lublin z Racją i Maryją, z Bielsk Podlaski pierdzi radio JARD, a poza tym białoruskie stacje tłumią................wyprowadzić się tylko gdzie i z czym, na Białoruś chyba tylko...........nic nie dochodzi; nikłe moce nadawcze podawane po 1 niecałym waciku w tv i radiu, do granicy państwa to nawet nie dochodzi.............to samo z zasięgiem niektórych sieci komórkowych w tym Plus i Play........

 • 0

  42. ~  2018-01-08 16:15:48  host: 89-77-63-203.dynamic.chello.pl

  Henryk: Nie kłam, że nic nie robią skoro nie masz wiedzy na ten temat. Stacja w Nurzec-Stacja już dawno by była ale jest oprotestowana. W Mielniku jak tylko będzie wydane pozwolenie na budowę to w tym roku stacja powstanie i Play jako jedyny uruchomi LTE w tej miejscowości. W Adamowo-Zastawa prawdopodobnie będzie instalacja antenowa na maszcie Orange.

 • 0

  43.  2018-01-08 20:23:08

  Henryk, TV podłącz do Neostrady i będzie telewizji od groma a stacji radiowych nadawanych w internecie tysiące. Play ma chyba jeszcze usługę telefon.play.pl . Mając Neostradę można korzystać z Playa ;) Trochę to zakręcone ale dobry router WiFi i będzie siało poza dom ;)

 • 0

  44. ~tp  2018-01-09 15:04:58  host: 178235146167.dynamic-zab-01.vectranet.pl

  zainspirowany m.in. lekturą tutejszych malkontentów postanowiłem zmienić sieć na tańszą, lepszą ze stabilnym zasięgiem jednego opa i przeszedłem do a2mobile. powiem tak : NIGDY WIĘCEJ. a lepsze wrogiem dobrego. czas zestawiania połączeń zmierzający do wieczności, niezrozumiały bełkot w słuchawce zamiast głosu, zrywanie połączeń, kłopoty z logowaniem do sieci, zasięg 1 kreska bo zamiast plusa trzyma się "macierzystej" sieci 260-15 itd itp. jestem z powrotem w play wraz z 3 numerami i jestem przeszczęśliwy. jeszcze premia 500zł/50GB na 5 miesięcy została zgarnięta za przeniesienie dla każdego numeru więc już całkiem git. trudno że pakują kasę w pseudocelebrytów, trudno że promują owsiaka, trzeba będzie z tym żyć

 • 0

  45. ~  2018-01-09 23:55:41  host: 45.63.122.50.vultr.com

  LTE 3Mb/s nie wiem czy śmiać się czy płakać?

 • 0

  46.  2018-01-17 14:44:05

  @41 cóż to za "wypasione" radio masz w odbiorze na UKF? Anteną pewnie kawałek drutu na ścianie pokoju? :) Nabyj sobie coś z gatunku starej poczciwej diory AS952, na dachu przynajmniej dipol półfalowy z polaryzacją zależną od tego co odbierasz, a do dalszych stacji >> 100km 5 elementowa Yagi i jedziesz! Skończy się kwik, że się nic nie da normalnie odebrać.
  A te 5W na MUX-a to faktycznie dowali do pieca mocy :D http://tlp.is/g3x

 • 0

  47. ~YapoonYa  2018-01-17 17:33:52  host: cpp10.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kurcze u mnie w 10 tys miasteczku nawet 2 i 3 G Play sie nie dorobil a tu prosze w Toczanowie Drugim i Starym Dzikowie Ultra LTE stawiajo. Smiac sie czy plakac??

 • 0

  48. ~Henio  2018-01-17 18:26:19  host: afrw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @42;
  W Nurzec-Stacja mnie stacja Play nie interesuje, jest tam nadajnik Plus z którego i tak nic nie dochodzi za lasem do miejscowości MĘTNA, ADAMOWO, ADAMOWO-ZASTAWA, gmina Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie. Podobnie sytuacja przedstawia w Klukowicze oraz siedzibie gminy w samym MIELNIK nad Bugiem, tam brak zasięgu PLAY, PLUS jest nadajnik w Mielnik nad Bugiem, ale też nic nie dochodzi na miejscowości MĘTNA, ADAMOWO,ADAMOWO-ZASTAWA, poprzez tereny mocno zalesione i pagórkowate. Zgadza się w Adamowo jest jeden nadajnik Orange i NetWorkS!, ale brak z niego zasięgu macierzystego sieci Play, no i jak pisałem całkowity, zerowy brak nawet podstawowego zasięgu GSM sieci Plus, nic nie dochodzi z okolicznych nadajników, a nadajnika Plus brak. Temu najlepiej jakby to zostało tam na tym jednym nadajniku Orange w Adamowo dołożone, bo jak zostanie zrobione tylko w samym Mielnik nad Bugiem to i tak to nie dojdzie, podobnie jak zasięg sieci Plus i jest zerowy, nie wynajduje w telefonie wcale..........

 • 0

  49. ~Henio  2018-01-17 18:48:13  host: afrw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ze stacjami radiowymi FM jest całkowicie lipa nic nie dochodzi jak pisałem, tylko kilka stacji z ŁOSICE, z Makarki RADIO BIAŁYSTOK nawet pierdzi, RADIO JARD z Bielsk Podlaski też lipa pierdzenie i porywy wiatru, szum, w Biała Podlaska nic dobrego nie ma oprócz RACJI i MARYJI, a z SIEDLCE same takie moce nadawcze PR24, DWÓJKI, RADIO ESKA, VOX FM, że nic nie dociera, o Lublinie można zapomnieć, podobna sytuacja z Białegostoku, zero odbioru, resztę Białoruś zakłóca i tłumi. Problemy z odbiorem tv naziemnej DVB-T z ŁOSICE, tylko 30 km. w linii prostej od ŁOSICE, a wszystkie MUX tną, byle wiaterek zerwie i drzewkami macha, najgorzej z MUX-1 przerywa non stop, nie pokryli gminy Mielnik nad Bugiem wcale sygnałem tego MUX-1....Nawet w Siemiatycze same, miasto powiatowe, woj. podlaskie z tv naziemną nie ma już tak dużego problemu, ale ze stacjami radiowymi FM duży problem, nic dobrze nie odbiera i nie dochodzi, kilka stacji z ŁOSICE tylko jest w miarę tam i jedna z Makarki, tak nic nie ma. DAB+ też nie jest uruchamiany na nadajnik ŁOSICE nie wiadomo czemu, choć podobno już rok temu miał być. I zamiast dać więcej stacji FM w ŁOSICE z większą mocą to oni robią marniutkie, g.... nadajniczki z nikłymi mocami nie wiadomo komu, jak w Siedlce, w Bielsk Podlaski, Biała Podlaska, a nigdzie to nie idzie po okolicy i tylko pierdzenie i nie da tego słuchać!

 • 0

  50. ~Henio  2018-01-17 19:13:02  host: afrw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @jedrek,@46;
  antena jedna na bloku w Siemiatycze i nic nie odbiera TOTAL SV, nówka, jak pisałem, drugą testowałem S, HOKEJA kierunkową, Dipola to samo, wzmacniacze nic nie dają, tylko szum z kabla koncentryka i pierdzenie zwiększa, więc ze 100 km. można se odebrać, jak tam z 40-50 km. problem z odbiorem takie moce nadawcze, a na wiosce bliżej granicy całkiem zero i lipa i same białoruskie tylko..............lub MARYJA i RACJA zostaje..........MUX-3 BIAŁYSTOK dali z 1,5 kW, podobnie MUX-1 20 kW i weź to poprawnie w gminie Melnik nad Bugiem odbieraj, bo na miasta powiatowe to jeszcze dobrze nakierowane, a dalej zero odbioru lub przerywanka i prostokąty, a w radiu pierdzenie i szum porywy wiatru, zero zasięgu podstawowego niektórych sieci komórkowych.................

 • 0

  51. ~Henio  2018-01-17 19:23:27  host: afrw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

  MUX-3 LUBLIN tylko dobrze w podlaskim jest na południu nad Bugiem, dali to 100 kW to w miarę, choć zależy jak wieje też przytnie, reszty nie ma, podobnie z radiem RADIO MARYJA z 10 lokalizacji z pierdzeniem z jednej dobrze, i RADIO RACJA z dwóch lokalizacji z jednej dobrze............Plus zero zasięgu podstawowego! Z Białegostoku, Siedlce nic nie dochodzi, nawet z Bielsk Podlaski problem z RADIO JARD, praktycznie nie odbiera, z Makarki RADIO BIAŁYSTOK, pierdzenie do gminy Mielnik nad Bugiem dochodzi, najnowsze anteny nic nie dają!!!!!!!! Las, pagórki, wszystkie sygnały zabierają, marne, nikle moce nadawcze i problemy, anteny reklamować lub na smietnik wynieść i tylko abonenty płacić!!!!!!!

 • 0

  52.  2018-01-17 19:24:56

  @50 to cyfrowy Polsat/NC+ :)

 • 0

  53. ~Henio  2018-01-17 20:01:55  host: afrw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @52
  TV SAT zostaje i żeby nie satelita to tragedia by była z tv, do wyboru oferty platform satelitarnych NC+, Cyfrowy Polsat i Orange , radio jedynie przez internet, jak ktoś ma i też z satelity, telefonia komórkowa jedna, góra dwie sieci komórkowe, jeszcze jak jest zasięg.....................i dochodzi cos przez las i krzaki oraz pagórki. Bo od nadajników komórkowych dobry zasięg jest tylko do 7 km., a nadajników DVB-T tv tylko do 20 km., radiowych góra 30 km., dalej zasięgu brak.............tak samo jak nadajników.

 • 0

  54. ~Pasłęk_user  2018-01-18 07:51:15  host: public-gprs409730.centertel.pl

  To jest po prostu skandal ze strony Orange... Mam LTE od nich już półtora roku - miejscowość Pasłęk , prędkości jakie miałem do połowy grudnia 2017 -> rano: 85/35, popołudnie 25/25, wieczór 15/20 - a teraz (ostatni miesiąc) z fioletowymi pasożytami -> rano: 25/20, popołudnie 7/15, wieczór 0,5/5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prędkości spadły drastycznie, a jest to dla mnie ważne bo pracuję w sieci - w moim miejscu zamieszkania nie ma innego dostawcy internetu, pozostaje tylko LTE. Taka decyzja odbije się mocną czkawką na wizerunku ORANGE - jak tak dalej potrwa będę musiał zastanowić się nad internetem satelitarnym niestety.

 • 0

  55. ~Stasio  2018-01-18 11:42:14  host: afrz97.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Na Horbird 13e, pownni wrzucić więcej polskich stacji radiowych, jest ich trochę, ale to przy mało,
  przecież dekodery nc+, Cyfrowego Polsatu posiadają obsługę radia satelitarnego, jak również inne dekodery satelitarne. Właśnie tylko Orange zacofane nie posiada w swoich dedykowanych dekoderach obsługi ani radia satelitarnego, ani radia internetowego nawet, brak żadnej stacji radiowej na liście kanałów u nich w usłudze satelitarnej telewizji, podobnie nie działa u nich z dekoderów nawet telegazeta i txt wcale na TVP1,TVP2...............odnośnie internetu satelitarnego dobry pomysł, zwłaszcza, ze to tanieje cały czas i na pewno będzie to lepsze od tego nieudanego LTE, zwłaszcza przy takich transferach, bo żeby te LTE z transferami działało bez limitów na takich samych zasadach jak neostrada, a to ograniczenia prędkości i limitów danych i jak tego nie zmienią do podobnej zasady jak neostrada to to nigdy nie przejdzie..................te LTE;

 • 0

  56. ~Stasio  2018-01-18 12:03:44  host: afrz97.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I u mnie prędkość Neostrady jak było 5 MB/s tak cały czas tylko tyle jest, na starych kablach telefonicznych to leci tylko tyle i niby światłowody reklamują tylko gdzie? Podobnie jest z tym LTE............i niby została położona u mnie Nadbużańska Szerokopasmowa Sieć Szybkiego Internetu z dotacji unijnych, budowała i zbudowała to firma GREEN OPERATOR, miała to obsługiwać również, niestety zbankrutowała, upadła i teraz nie ma chętnych na to i nikt nie kwapi się żaden operator na obsługę, czyli połączenie tego wszystkiego do centrali i podłączanie kolejno gminami abonentów, ani ORANGE, PLAY, chętnych brak, ani nikogo innego, żeby to zrobić, na początku trochę zainwestować, żeby to podłączyć, a potem pobierać abonent za szybki internet w tej Nadbużańskiej Sieci. A kable teraz leżą i światłowody w ziemi gniją niczyje, na terenie południowego woj. podlaskiego i nic nie słychać, żeby to szybko miało zmienić.........tak to jest. Taki rejon kraju, że nic nie rozwija i nikt nie chce nic robić WSCHÓD Polski.

 • 0

  57. ~Stasio  2018-01-18 12:17:23  host: afrz97.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oby podstawowy zasięg GSM ten PLUS, PLAY porobili, żeby był kontakt ze światem, no Play ma jeszcze romaning, ale to też różnie z tym bywa, muszą dodać na nadajnikach naziemnych DVB-T trochę stacji radiowych, ten DAB+ w końcu w ŁOSICE zrobić i pozwiększać moce nadawcze, bo to ludziom nie dochodzi wcale pozałączane te radio i tv z kilkoma niecałymi wacikami na tereny leśne, pagórkowate, tak samo z sieciami komórkowymi, jeden nadajnik na 20 km. i jeszcze, żeby były z niego wszystkie sieci komórkowe w Polsce, a to pojedyncze wybrane...............a druga nie chce nic robić i brak kontaktu ze światem. Tak jest z PLUS u mnie i niby taki duży operator, reklamuje LTE!!!!!

 • 0

  58. ~Stasio  2018-01-18 12:21:31  host: afrz97.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W ten sposób nigdy nie będzie pełnego pokrycia terenu całego kraju sieciami komórkowymi wszystkimi, pełnym zasięgiem, przynajmniej GSM, podobnie sygnałem naziemnym telewizyjnym i radiowym................

 • 0

  59. ~mirekb  2018-01-18 19:18:34  host: 188.146.161.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  gdy ustawie siec auto i wskoczy zasieg orange po2 min jednak zawsze siec wlasna..tylko co z tego skoro down/up 0,3/0,9 Mbs..po co mi taka wlasna siec?lepsze stabilne lte 3Mbs niz zapchana siec wlasna..wskakuje najczesciej 3g tm ale juz z lte orange wychodzi dluzej,czasem kolo 15 min..jednak gdy net zbedny i tryb tylko 2g auto jak wejdzie w tm to siedzi non stop, nieraz na chwile przeloguje sie do wlesnego 2g ale szczątkowy sygnal powoduje logiczny powrot na tm.jest duzo lepiej niz z handoverami na początku..to juz blisko 11 lat konkurencji na rynku telko w pl

 • 0

  60. ~  2018-01-18 19:37:52  host: a28-02-06.opera-mini.net

  mirekb - Twoja polonistka jest z Ciebie bardzo dumna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet