Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: nowe Formuły Unlimited i start LTE

Play: nowe Formuły Unlimited i start LTE

Piszemy o tym pierwsi WitekT 9 Września 2013 11:00

22 53

Play wprowadza nowe taryfy pod nazwą Formuła Unlimited. Dwie z trzech taryf będą umożliwiały praktycznie nielimitowane pobieranie danych w sieci LTE do 2014 roku.

 

Zobacz: P4: Szczegóły sieci 4G LTE.

Nowe taryfy dla klientów indywidualnych wyglądają następująco:

Formuła

Play Unlimited

4.0 Unlimited

Europa Unlimited

Tylko SIM - umowa na 15 miesięcy

Abonament bez pakietu transmisji

9,99 zł

29,99 zł

59,99 zł

Abonament z pakietem 2 GB

29,99 zł

49,99 zł

79,99 zł

Umowa z telefonem

Abonament bez pakietu transmisji

29,99 zł

49,99 zł

79,99 zł

Abonament z pakietem 2 GB

49,99 zł

69,99 zł

99,99 zł

Usługi w abonamencie

Minuty do Play

nielimitowane

Minuty do innych komórkowych

0,29 zł

nielimitowane

Minuty do stacjonarnych

0,29 zł

0,29 zł

nielimitowane

Wiadomości

0,19 zł

0,19 zł

nielimitowane

Odbieranie w roamingu UE

0,36 zł

0,36 zł

nielimitowane

Pakiety dodatkowe (1 miesiąc za darmo)

100 minut do innych sieci

10 zł

-

-

Nielimitowane wiadomości

10 zł

10 zł

-


Uwagi:
  • kwota abonamentu uwzględnia znikę za e-fakturę (5,99 zł) oraz dla przenoszących numer lub przedłużających umowę (5,99 zł),
  • aktywacja to koszt 49,99 zł,
  • klienci taryf Formuła 4.0 Unlimited oraz Formuła Europa Unlimited mogą do końca 2014 roku pobierać dane w sieci LTE praktycznie bez limitu (do 200 GB miesięcznie). Promocja dotyczy tylko sieci LTE, w momencie korzystania z innej technologii lub roamingu, pomniejszany jest limit 2 GB z abonamentu,
  • wszystkie ceny brutto (z VAT).

Nowe taryfy dla klientów biznesowych wyglądają następująco:




Formuła

Play dla Firm

Play dla Firm

4.0 dla Firm

Europa dla Firm

VIP dla Firm

Tylko SIM - umowa na 15 miesięcy

Abonament bez pakietu transmisji

12,29 zł

24,59 zł

36,89 zł

61,49 zł

-

Abonament z pakietem transmisji

-

36,89 zł

49,19 zł

73,79 zł

98,39 zł

Pakiet transmisji

-

1 GB

1 GB

2 GB

5 GB

Umowa z telefonem

Abonament bez pakietu transmisji

24,59 zł

36,89 zł

61,49 zł

86,09 zł

-

Abonament z pakietem transmisji

-

49,19 zł

73,79 zł

98,39 zł

122,99 zł

Pakiet transmisji

-

1 GB

1GB

2 GB

5 GB

Usługi w abonamencie

Minuty do Play i na stacjonarne

nielimitowane

Minuty do innych sieci

0,29 zł

0,29 zł

nielimitowane

Wiadomości

0,23 zł

0,23 zł

nielimitowane

Odbieranie w roamingu UE

0,36 zł

0,36 zł

0,36 zł

nielimitowane

W ramach abonamentu

-

200 (Tylko SIM) / 300 (z telefonem) minut do innych sieci

-

100 minut połączeń do UE

100 minut połączeń do UE


Uwagi:
  • kwota abonamentu uwzględnia znikę za e-fakturę oraz dla przenoszących numer lub przedłużających umowę,
  • aktywacja to koszt 47,97 zł,
  • w ofercie Formuła VIP dla Firm istnieje możliwość kupienia tańszego telefonu poprzez zwiększenie miesięcznego zobowiązania o 12,30 zł, 24,60 zł, 36,90 zł lub 73,80 zł,
  • klienci taryf biznesowych, podobniej jak prywatnych, mogą do końca 2014 roku pobierać dane w sieci LTE praktycznie bez limitu (do 200 GB miesięcznie). Promocja dotyczy tylko sieci LTE, w momencie korzystania z innej technologii lub roamingu, pomniejszany jest limit z abonamentu,
  • wszystkie ceny brutto (z VAT).

Na starcie w promocjach dostępnych będzie co najmniej 10 telefonów z LTE. Wiodącymi modelami będą Nokia Lumia 625 oraz LG Swift G. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że oferta Play Online z LTE pojawi się w momencie komercyjnego startu sieci 4G LTE.

Zobacz: Felieton: Psy szczekają, karawana jedzie dalej.
Zobacz: Dobrzyński: pakiety transmisji będą drożeć.

Jak oceniasz nowe taryfy Play - Formuła Unlimited?

Bardzo atrakcyjna
21.41%
Atrakcyjna
14.98%
Nie wyróżniają się
11.73%
Mało atrakcyjne
20.01%
Bardzo mało atrakcyjne
28.49%
Nie mam zdania
3.38%

Wszystkich głosujących: 1569


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: formuła unlimited | play

w sumie: 205
  • 0

    205. ~  2013-09-12 06:22:45  host: v46-11.opera-mini.net

    204, ciekawy, przecież fanboj jak ty zawsze będzie chwalil play. Wcześniej pisałeś, że zaletą jest 19gr poza abo a teraz piszesz, ze 29gr też jest dobre a wcześniej krytykowałes za to np Orange. Po co mi no limi jeżeli wystarczało mi 300min.? Do tej pory miałem za 12zl 350min wymienne za 700sms. Teraz za 200min niewymiennych na sms trzeba zapłacic 27zl! To nie jest podwyżka? Po co mi no limit przy takim profilu? Żeby płacic za coś, co nie jest mi potrzebne, czego nie wykorzystam? jedzenie też kupujesz hurtowo? Jak no limi to nju a nie śmieszny play bez własnej infrastruktury tylko roaming, za który nie biorą odpowiedzialności. Ja mam net od Plusa 10-15Mb, z orange 7-12Mb, nic nie przerywa, jakośc bije play o głowę. Na twojej wsi może nie być tak i nic mnie to nie obchodzi, bo to ja będę korzystał

  • 0

    206.  2013-09-12 09:50:09

    wg mnie za mało elastycznie. W ofercie dla firm jest tylko jedna taryfa bez internetu. Za mało. Nie można wyłaczyć i płacić mniej? zapewne nie :(

  • 0

    207.  2013-09-12 09:51:05

    lepiej by było dla klientów jakby zamiast tego no limit zrobili progi minut 100/200/500/1000. i różne ceny. I minuty wymienne na smsy

  • 0

    208.  2013-09-12 09:53:04

    kurde, faktycznie dopiero zobaczyłem, minuta po 29 gr... kiedyś było po 19 :( Bez sensu :(

  • 1

    209.  2013-09-12 11:28:38

    wiklef - no co Ty!? Przecież wszyscy dzwonią miliony minut i nielimitowane to jest to, czego od lat oczekują - w końcu mają... ;-)

  • 0

    210.  2013-09-12 11:34:59

    wlo, nie uogólniaj, bo ja od zawsze chciałem określoną paczkę minut, bo po kutacza mi coś, czego nie wykorzystam? Np.mieć 100 żon, a spać tylko z jedną? :-D

  • 1

    215. ~:-D  2013-09-12 14:03:59  host: v30-04.opera-mini.net

    Alladyn śpi! Hahaha alladyn nieprzytomny! www.telepolis.pl/wiadomosci/lycamobile-nielimitowane-rozmowy-do- wszystkich-i-500-mb-internetu-za-39-zl,2,3,28903.html

  • 1

    217. ~Bruno  2013-09-12 16:05:51  host: 87-207-78-154.dynamic.chello.pl

    http://www.hotmoney.pl/Gigantyczna-kara-od-UOKiK-dla-Play-Ponad- 8-mln-zlotych-a31895 Chyba zbierają kasę i dlatego te nowe formuły :/

  • 0

    219. ~niko  2013-09-15 10:40:00  host: 78.10.70.128

    Lipa, mam nadzieje że play wróci do stawek 19gr. Pozatym abonamenty sa tak skonstruowane ze w przypadku dwoch najtanszych bedzie dodatkowa platnosc ponad kwote abonamentu bo smsy sa platne, bo minuty na stacjonarne i do pozostałych kom. są platne. Do tej pory było lepiej bo wiadomo było ze jest limit minut wymiennych na smsy i przekroczenie abonamentu nie bylo takie proste. A nawet jesli przekroczyłeś to 19gr/min a nie 29. Lipa PLAY zmiancie to !!. Reklamy macie fajne, ale chyba lepiej zrezygnowac z reklam i wrocić do bardziej przyjaznej oferty.

  • 0

    221.  2013-09-16 15:18:26

    @220 - 0 co biega w końcu z tą opłata?

  • 0

    222. ~Do niedawna zwolennik PLAY  2013-09-16 16:40:07  host: 89-67-96-53.dynamic.chello.pl

    Nie podobaj ą mi się te taryfy. Mało elastyczne i niedopasowane do rzeczywistych potrzeb, ale pewnie o to PLAY-owi chodzi. Taryfa nielimitowany PLAY i stacjonarne oraz 300 ( czy wcześniej 250 minut ) do wszystkich innych sieci była dla mnie idealna. Obecne taryfy dla mnie są gorsze bowiem aby zabezpieczyć wymagane minimum ( ok 250 min do innych sieci ), muszę skorzystać z droższej oferty której nie potrzebuję. Mając na uwadze że nie potrzebuję więcej niż 300 minut do innych sieci, ogólnie nie przekraczam 700-800 minut, sms-ów i mms-ów piszę mało, oraz zasięg w głównym miejscu pracy ( najlepszy T-mobile, niezły, ale ze skrzeczącym dźwiękiem Orange, słaby Plus i bardzo słaby PLAY ) z przykrością stwierdzam że korzystniej będzie nawet przejść do najgorszej dotychczasowej sieci czyli T-mobile, gdzie za kwotę 39.9 PLN mam no limit w T-mobile, 900 minut do innych sieci ( czyli dla mnie no limit ), no i dobry zasięg w pracy. Jeżeli Play umożliwi mi utrzymanie dotychczasowej taryfy dla Firm ( za 30.75 PLN - nielimitowany PLAY, stacjonarne, 300 minut do innych sieci i 1GB danych ) to chyba zostanę w sieci, jeżeli nie to zmienię. Zastanawiam się nad Nju-mobile bez danych + Aoro2 na dane w telefonie dual sim.

  • 0

    224. ~Namakon  2013-09-20 09:26:49  host: 81.219.84.18

    @220 - jest to jakiś błąd w cenniku, opłata wynosi 49,99 dla indywiduala i ani grosza więcej, dla biznesu 47,97 w salonie albo 19+vat na infolinii/stronce playa... Widać ktoś kto pisze regulce dał ciała tak jak to miało miejsce w przypadku regulaminu RBM (tam jest tak samo)

  • 0

    225. ~Namakon  2013-09-20 09:30:54  host: 81.219.84.18

    Przy okazji - zgodnie z regulaminami promocji tylko sim dla indywiduala jest na 15 miesięcy a nie 18: http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2013-09/regulamin-oferty-p romocyjnej-formula-unlimited_10092013.pdf 1a) "zawrzeć Umowę w ramach Oferty FORMUŁA Unlimited z dowolnie wybranym Abonamentem, na czas określony 24 miesiące lub 15 miesięcy"

  • 0

    226. ~gość  2013-09-20 14:02:22  host: ip-93-154-135-62.free.aero2.net.pl

    O LTE czytałem niezłe jaja tu http://www.moj-sekret.pl/kg.php?nexpag=38

  • 1

    228. ~kk  2013-09-30 20:25:08  host: 94-229-218-83.static.espol.com.pl

    beznadziejnie mała elastyczność.Ja chcę powrotu formuły s m i l

  • 0

    229. ~  2013-10-04 16:02:59  host: CMPC-089-239-089-137.CNet.Gawex.PL

    wsdded

  • 0

    231.  2013-10-09 18:18:49

    224: Zaden blad w cenniku. Jak nie chcesz umowy terminowej to ok, ale placisz aktywacje.

  • 0

    232. ~Dawid  2013-10-23 21:28:11  host: cpi34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wiklef - Za coś te nadajniki LTE muszą stawiać . Widać, że w miare przyzwoity transfer 200gb a nie żal plus a i CP transfer 50gb miesiąc w nocy :D - Co po co im to lte jak 50gb zleci w minuty przy niby 100 lub 150Mb/s?

  • 0

    233. ~twa  2013-10-23 21:47:41  host: 89-78-15-211.dynamic.chello.pl

    Co to za LTE z prędkością odgórnie ograniczaną do 2Mb/s ? Najgorszy internet w europie to w Play !

  • 0

    235. ~  2014-01-23 20:09:02  host: 078088255127.wroclaw.vectranet.pl

    Ja. To. Emilka. I. Lenka.

Dodaj swoją opinię