Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: "Notka SMS" dla wszystkich

Play: "Notka SMS" dla wszystkich

sirmark 17 Sierpnia 2010 20:46

1 0

Play w lipcu rozszerzył funkcjonalność usługi "Informacje o próbie połączenia" o usługę "Notka SMS". Teraz rozszerzona wersja usługi włączana jest stopniowo wszystkim klientom.

W rozszerzonej wersji usługi "Informacje o próbie połączenia", każda osoba dzwoniąca do klienta Play, gdy jest on poza zasięgiem bądź niedostępny, usłyszy następujący komunikat:




Abonent chwilowo niedostępny. Możesz wysłać mu bezpłatną Notkę SMS z Twojego numeru telefonu. Aby wysłać SMS o treści:
Proszę o pilny kontakt - wybierz 1
Zadzwonię do Ciebie później - wybierz 2
Odezwij się w wolnej chwili - wybierz 3
Myślę o Tobie - wybierz 4
Kocham Cię - wybierz 5
Oddzwoń jak się ogarniesz - wybierz 6

Jeśli klient Play jest poza zasięgiem lub wyłączy telefon, otrzyma potem SMS z wybraną treścią Notki SMS. SMS przychodzi z numeru osoby dzwoniącej. Jeśli dzwoniący nie wybierze żadnej treści, przysłany zostanie zwykły SMS o nieodebranym połączeniu.

Operator zakłada, że nie każdemu spodoba się wersja rozszerzona usługi, dlatego też istnieje możliwość przywrócenia wersji podstawowej - można to zrobić za pośrednictwem BOK, albo ustawić sobie przekierowania połączeń na numer 790998725 odpowiednim kodem:
gdy zajęty: *67*790998725#
gdy nie odpowiada: *61*790998725#
gdy nieosiągalny: *62*790998725#

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 342
  • 0

    357. ~ciekawy  2010-08-21 12:47:52  host: 94.75.117.182

    ciekawe kto wystawi PLAYowi rachunek za włączenie tej usługi bez uprzedzenia

  • 1

    358.  2010-08-21 12:56:08

    #357: UKE? Raczej wątpię łagodzą sprawę i powoli naprawiają swoją wpadkę. Czytając wszystkie opinie nie wyczytałem by ktoś czuł się wyraźnie poszkodowany w sensie utraty środków z konta.

  • 0

    359. ~ubaw po pachy  2010-08-21 17:22:30  host: dcc156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nadal CISZA bez żadnych bip bip bip i połączenia liczy teraz x3

  • 0

    360. ~PF  2010-08-21 19:44:27  host: chello089073072127.chello.pl

    Odbiegając od tematu, może ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie? Tj.mam internet (Play Online na kartę) z ważnością konta do 30 sierpnia a na koncie aż 10989 MB czyli 319,94 PLN i czy mogę z tą kartą przejść na taryfę Play Fresh i czy ta kwota zostanie na koncie po ewentualnym przejściu? Jeżeli tak to doładowałbym sobie zdrapkę za 5zł i miał wychodzące na rok z kwotą ponad 320zł?

  • 0

    361.  2010-08-21 21:51:44

    Odwołałem notkę, ale coś porąbało sygnalizację. Jak rozmawiam, to dzwoniący dostaje info "nie możemy zrealizować tego połączenia... spróbuj później". Niechby ich pokręciło.

  • 0

    362.  2010-08-21 23:13:47

    Zróbcie przekierowanie na 790998725 i spokój, bo jak na razie sprawdzałem status dezaktywacji usługi to mnie nie mogą zlokalizować czy coś takiego. Burdel jak nigdy.

  • 0

    363. ~starapiczka  2010-08-22 09:19:23  host: 082139041253.radom.vectranet.pl

    U mnie po wpisaniu 3 kodów (wcześniej poczta była wyłączona poprzez kod 002) i wyłączeniu telefonu, gdy zadzonię na niego z innego pojawia się komunikat: "abonent jest poza zasięgiem lub ma wyłączony telefon". Po włączeniu na telefon, z którego było dzwonione przychodzi sms "numer z którym próbowałeś się połączyc jest już w zasięgu", a na ten na który było dzwonione sms "nieodobrane połączenie z numeru...". Z kolei, gdy rozmawiam i ktoś się chce wbić na numer otrzymuje piowiadomienie "numer akyulanie jest zajęty, jeżeli chcesz uzysakać połączenie poczekaj na linii". Na telefonie, z którego rozmowiam pokazuje się natomias numer, który chce się w danej chwili połączyć. Podobnie na 3 innych telefonach w play. Jedyny mankamnet to skrócenie czasu, gdy nie odbieramy telefonu do 6 sygnałów, czyli ok. 30 sekund. Szkoda, że nie można go wydłużyć. Nie każdy może podbiec tak szybko do telefonu.

  • 0

    365. ~bloik  2010-08-22 18:00:34  host: dsl221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niestety ale na NUMERACH PRZENIESIONYCH to nie działa, to samo dotyczy Ery i Orange... usługi już jestem do poprawienia !!!

  • 0

    366.  2010-08-22 20:41:30

    Potwierdzam na numerze przenoszonym od Plusa nie działa i bądź spokojny w takiej sytuacji.

  • 0

    367. ~puszatek  2010-08-22 22:20:56  host: apis.siec.idealan.pl

    Nie pisze tego w jakiejś nienawiści, ani by zaczynać niepotrzebne wojny, ale bardzo dobrze pamiętam jak parę miesięcy temu jako jeden z argumentów pozostania w sieci "x" podawałem to że inni mają do mnie tanio/darmowo to większość Pley-owa odpisywała "A co mnie inni obchodzą, to ja mam mieć tanio." Także teraz argumenty o tym że się kogoś naciąga brzmią troszkę śmiesznie. Oczywiście sam fakt włączenia tej usługi na siłę jest karygodne bo po prostu jest niezgodny z wolą klienta.

  • 0

    368. ~  2010-08-22 22:35:27  host: t10-12.opera-mini.net

    Mój telefon nie dostaje raportów słownych zajętości, braku zasiegu i wyłączony telefon po wysłaniu sms 8042

  • -1

    369. ~LA  2010-08-23 09:01:43  host: dpe154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co w ogóle korzystacie z tego Play'a? Czy nikt z Was przed wyborem operatora nie przegląda wszystkich ofert, np. w necie? Obejrzyjcie sobie ofertę mBanku - zapewniam, że w dodatku działa dobrze, na sieci Plusa. Pzdr!

  • -1

    370.  2010-08-23 09:10:15

    @369: A co ma mBank to Playa? Że minuta jest po 19gr i darmowe MB co miesiąc to nie wszystko. Play Fresh kupię w każdym kiosku jak i doładowanie do niego. mBank za dużo bawienia Online tak samo jak GaduAIR.

  • 0

    371. ~  2010-08-23 11:45:53  host: dck57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    369. Bo lubimy i wiemy czego chcemy.

  • 0

    372. ~  2010-08-23 11:52:47  host: dck57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    367.~puszatek Dym jest i w Twoim imieniu. Wolisz nadziewać się na Notkę? Poza tym Twój op też może zrobić jakiś numerek z "modernizacją" usługi lub wprowadzi coś "korzystnego" bez wcześniejszej akceptacji. Spójrz trochę szerzej.

  • 0

    373. ~milionom abonentow cyrk  2010-08-23 12:48:11  host: il27-ig11.motorola.com

    "Najpierw wpiszcie ##002# a pozniej to i jest ok.dy zajęty: *67*790998725# • gdy nie odpowiada: *61*790998725# • gdy nieosiągalny: *62*790998725#" Geriavit – na się nie starzenie. Nootropil – na lepsze funkcjonowanie metabolizmu mózgu. Etopirynę – profilaktycznie.

  • 0

    374. ~Nokiusz  2010-09-24 16:20:21  host: user-188-33-104-118.play-internet.pl

    Mnie wqurwia to że dotychczas miałem 30 sekund (jedna melodyjka) na odebranie. Teraz mimo wyłączenia wszystkich notek, przekierowań i poczty dalej mam 30sek. Przed kampanią kretyńskiej notki sms miałem 60 sekund (dwie melodyjki) na odebranie połączenia. To jest zepsute permanentnie. - Nie da się ni jak przedłużyć tego oczekiwania. Jakby kto znalazł na wydłużenie sposób proszę o info nokiusz(małpa)wp.pl

  • 0

    375.  2010-09-24 16:24:44

    Nokiusz - nie da się, próbowałem rożnymi kodami i przekierowaniami. Niestety Play Fresh schodzi na psy...

  • 0

    376. ~***  2014-06-09 19:54:52  host: aavm168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sednio mi to się podoba

  • -1