Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: nju mobile nie było dla nas zaskoczeniem

Play: nju mobile nie było dla nas zaskoczeniem

LuiN 29 Kwietnia 2013 08:49

8 15
Wbrew niektórym opiniom od dawna byliśmy przygotowani na to, że Paryż przymusi oddział w Warszawie do wprowadzenia oferty bliźniaczej do Sosh - zapewnia Marcin Gruszka na blogu Play.

Na pytanie dlaczego akurat 29,50 zł, a nie inna kwota bez 50 gr na końcu, Marcin Gruszka odpowiada: 29,50 to plan taryfowy, który był już gotowy i czekał. Jak widać nie udało się wyciąć tych 50 groszy w ciągu tych kilku godzin.

Do walki z nju mobile nie zamierza przyłączać się Polkomtel, nową ofertę zaprezentuje natomiast PTC - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.


Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 100
  • 0

    104. ~Misiek  2013-04-29 20:02:18  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @103 - to samo jest u jeszcze jednego operatora i nie jest nim Orange.

  • 0

    105.  2013-04-29 20:40:33

    104 - u tego to chyba ze 3 dni?

  • 0

    106. ~barosz33  2013-04-29 20:44:12  host: 77-253-13-249.adsl.inetia.pl

    Ale Gruszka leje wode ! By się wstydził tak wypowiadać ! Już to widzę jak o wszystkim wiedzieli !

  • 0

    107. ~r  2013-04-29 21:09:02  host: 89-76-30-243.dynamic.chello.pl

    #wlo: ok, co z pozostałymi wadami, które wymieniłem? Też u operatora którego świetnie znasz jest różowo? Pewnie no limit też jest?

  • -2

    110.  2013-04-29 22:02:48

    Mój teść płaci 50-100 zł/m-c za swojego pre-paida... Myślisz, że mogę go przekonać do abonamentu? Nie dam rady choćbym nie wiem jak się starał... Nawet o nju mobile nie chce słyszeć ;-) Mówisz, ze leżą i kwiczą? Ja już wykazałem, że przy ok. 10 godzinach rozmów (przy czym tylko nielimitowane w sieci i na stacjonarne), nielimitowanych esemesach i pakieci 100 MB z tzw. lejkiem, nju mobile jest dla mnie droższe o 3 złote niż to co mam obecnie na jednym z numerów ;-) Czemu więc miałbym przepłącać? Lepiej kilka bułek kupić...

  • 0

    112.  2013-04-29 22:28:15

    111 - myślę, że kierunek zmian podąża w stronę ryczałtu " no limit" jeśli chodzi o połączenia głosowe + esemesy. Plus, rzecz jasna sensowny pakiet danych z obowiązkowym lejkiem. Mam nadzieję, że kiedyś doczekam normalnych ofert, bez żmudnych pakietów i innych "dopalaczy". Z drugiej strony, żeby zapewnić odpowiednie zbilansowanie finansowe, wszelkie nadużycia, typu nabijanie "zbieraj minuty", czy korzystanie z FCT-ów, powinno być tępione z całą surowością. Pytanie tylko, czy operatorzy i użytkownicy dorośli do takich ofert w miarę normalnej cenie?

  • -3

    114.  2013-04-29 22:36:41

    Inna rzecz - co to znaczy - w miarę normalna cena? Rok temu 65 netto za nielimitowane nie była w miarę normalna? Ja powiem po raz wtóry - łacę dzisiaj za nielimitowane rozmowy esemesy td tyle co w 1997, kiedy kupowałem pierwszą aktywację z pakietem 30 czy 40 minut - już nawet nie pamiętam ile tam było. To co wtedy na miesiąc m wystarczało dzisiaj na dzień nie wystarcza a nawet czasem na jedną rozmowę ;-)

  • 0

    115. ~r  2013-04-29 22:40:27  host: 89-76-30-243.dynamic.chello.pl

    110: bzdury gadasz tradycyjnie. Abonament nju tych cech właśnie nie ma. Rozumiem że nie jest w plusie i to uniemożliwia ci rzeczową ocenę. No chyba że to jakiś inny problem. Przypuszczam, że jesteś rozgarnięty, tylko sięzgrywasz. No i na koniec wyjeżdzasz ze swoim profilem 99,5% czasu połączeń wewnątrz sieci. A przecież masz dobrą koleżankę w Play. Rozumiem że mieszka drzwi obok i nie musisz do niej dzwonić? Te żarty już nie są śmieszne.

  • 0

    117. ~kleks  2013-04-29 22:58:11  host: host-81-190-19-156.torun.mm.pl

    O czym Wy dyskutujecie? Wydajesz na telefon (rozmowy, smsy, net) mniej niż 9 pln mieisęcznie, znaczy że nju Ci się nie opłaca. Wydajesz więcej niż 9 pln a mniej niż 29 pln - wychodzi Ci na to samo. Wydajesz więcej niż 29 pln na rozmowy - nju to najlepsza oferta dla Ciebie. I tyle :)

  • 0

    118.  2013-04-29 23:00:00

    A sam "no limit" to jak z samochodem, który wyciągnie 240 km/h. Fajnie takie coś mieć, ale mało kto go efektywnie wykorzysta (pomijając firmy). Owszem, pierwsze miesiące ludzie mogą cisnąć, ale później wszystko wróci do normy. Jak miałem pierwszy normalny internet po kablu, czyli stałe łącze, to też zarywałem noce przez pierwsze miesiące. Dziś ograniczam się do prasówki, łącznie 2 godziny na dzień. Praktycznie nic nie ściągam, Trochę radia internetowego i to wsjo. Podobnie będzie w przyszłości z abonamentami w telefonach. Na początku będzie szał, a później to się ludziom znudzi.

  • 1

    119.  2013-04-29 23:10:31

    116 - dlatego jak ognia, trzeba unikać wszelkiego rodzaju "uzależniaczy" Nie ja jestem dla ofert, tylko one są dla mnie. Ideałem jest sytuacja, w której nie jestem zmuszany do określonego sposobu korzystania z telefonu, tylko mam zapewnioną jak największą swobodę, w zależności od chwilowych potrzeb. Dlatego jakieś tam nju, czy inne red bulle, traktuję jako ciekawostkę i nową propozycję dla telefonicznych maniaków z przyspawaną do uszu słuchawką. Chyba, że rzecz dotyczy osób, dla których telefon to narzędzie pracy, to wtedy moje kryteria ich oceny są zupełnie inne. Mimo to uważam, że na dzień dzisiejszy, dla poważnych użytkowników, to zbyt pokręcone oferty. Nie każdy ma czas i ochotę na telefoniczną ekwilibrystykę, by bawić się w aktywację poszczególnych usług, czy promocji. To dobre dla osób, które zaglądają na ten portal i wykazują ponadprzeciętne zainteresowanie nowinkami GSM. Reszta, przypuszczam, optuje bardziej za prostszymi rozwiązaniami .

  • 0

    120. ~  2013-04-29 23:41:06  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @119 Większość ludzi, patrzy aby płacić najmniej lub mieć w tej sieci, gdzie najczęściej dzwoni bo znajomi, rodzina. Nawet niektórym nie zależy na dobrym abonamencie. Tylko przedłużają, aby dostać kolejny telefon za 1zł bo stary się wysłużył. Nie wiedzą, na jakim trybie mają ustawione, (2G czy 3G), nie interesuję ich że jedna kreska zasięgu czy sms idzie pół dnia. Ważne, że idzie się dodzwonić, smsy idą i jest niska faktura do zapłacenia. Dlatego zgadzam się. 1% społeczeństwa siedzi na portalach, reszty nie interesuję - kierują się opinią bliskich lub ceną.

  • 0

    121. ~Octopus  2013-04-30 07:25:21  host: apn-77-115-114-52.dynamic.gprs.plus.pl

    "Wbrew niektórym opiniom od dawna byliśmy przygotowani na to, że Paryż przymusi oddział w Warszawie do wprowadzenia oferty bliźniaczej do Sosh - zapewnia Marcin Gruszka na blogu Play." - ubawiły mnie te słowa :)) . Chiński wódz zawsze jest przygotowany więc nie dziwi mnie postawa pleja :) . Jak to mówi o sobie wielki Chiński wódz ? .. aa no tak - lokomotywa historii ,słońce narodów, umysł ze stali, uniwersalny geniusz :).. i tego już chyba nic nie zmieni ;)

  • 0

    122. ~ello  2013-04-30 09:07:39  host: cpc9-finc13-2-0-cust924.4-2.cable.virginmedia.com

    odeszlam z play.... nie beda z mojej kieszeni wzbogcac celebrytow.... wrocilam do plusa, najlepsza siec, najlepsza infrastruktura no i POLSKA przede wszystkim. ;)

  • -2

    123.  2013-04-30 10:20:18

    ~r - sam użyłeś magicznego słowa - ABONAMENT ;-) Nie zgrywam się. O to słowo tylko chodzi. Niestety. No ale nie ja za niego płacę, więc co mnie to obchodzi? Czasem tylko muszę mu zasilić w środku nocy bo akurat mu się konto skończyło... Ale czego się nie robi dla rodziny ;-) Sam fakt, ze oferta jest u innego operatora nie ma znaczenia. Szczególnie, że nie ma wydzielonych pakietów "w sieci". Bo jeśli są, to zawsze zaznaczam, zę warto przeanalizować billing, bo może się okazać, że oferta z pakietem "w sieci" się bardziej opłaca niż pozornie tańsza "nielimitowana". O tym mówił twórca tego super progarmu do "zabijania" billingów. No ale widać cienki był i te prawdy są nieprawdziwe ;-D

  • -1

    124.  2013-04-30 11:08:41

    117 - no nie wychodzi to samo... Do kwot progowych jednak płaci się określoną stawkę, a ta jest znacznie wyższa niż w nawet najtańszych abonamentach w tej chwili. I za 19 zlotcyh możesz mieć więcej niż za 19 zł w nju mobile. Nie jest to samo.

  • 0

    125. ~taki tam  2013-04-30 13:28:48  host: ip-78-30-93-95.free.aero2.net.pl

    Gratuluję moderatorowi wyrzucenia mojego wpisu, w którym zwróciłem uwagę na przekrzykujących się w komentarzach politykierów i anonimowych małolatów niepotrafiących pisać poprawnie po polsku. Czas jednak zaglądać na konkurencyjne portale, bo tutaj moderacja pracuje w oparach absurdu.

  • 0

    126. ~r  2013-04-30 20:19:05  host: 89-76-30-243.dynamic.chello.pl

    123 wlo: analiza bilingu jest do chrzanu jeśli się dobiera znajomych i kontrahentów wg kryterium by byli wewnątrz sieci. Wtedy nie potrzeba analizować bo nie ma czego.

  • 0

    127.  2013-04-30 21:08:09

    wlo (123), gdybym był złośliwy, to napisałbym, że skoro twój teść nie jest wstanie skontrolować stanu konta (co swoją drogą jest wręcz banalnie proste) i przez tyle miesięcy/lat (?) nie nauczył się dysponować środkami z konta, a Ty musisz mu ładować konto w środku nocy, to jak on poradzi/-łby sobie z opłaceniem abonamentu w terminie?! Tak jak mogą się skończyć środki z konta, tak samo czytam żale abonentów, że im telefon zblokowano (i nie tylko na wychodzące jak w pre-paid, a całkowicie) i wyskakują z pretensjami, jak to operator mógł tak postąpić, bo on tylko jeden dzień spóźnił się z opłaceniem faktury. Jak ktoś umie korzystać z usług operatora, to nie zaskoczy go blokada (czy to z braku środków na koncie, czy z faktu nieopłacenia faktury), bez większego problemu poradzi sobie zarówno z pre-paid jaki w post-paid.

  • 0

    128. ~pomoc  2013-05-04 14:27:14  host: 85-202-57-200.internetia.net.pl

    co proponjecie.. redbullmobile czy nju mbile..zalezy mi tylko na bez limtu polaczeniach i smsach ez netu...pilne...prosze o podp.zorientowanych... dziekuje.

Dodaj swoją opinię