Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play nie poda Świątecznych statystyk

Play nie poda Świątecznych statystyk

WitekT 29 Grudnia 2008 15:56

0 0

Play nie poda statystyk SMS-ów i MMS-ów wysłanych przez swoich klientów w okresie Świąt - zapowiedział na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.



No cóż zdecydowanie poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik, ale czy jest sens ścigać się naszymi milionami w wyścigu z molochami i ich miliardami SMSów? Mi się nie chce, za dużo ciasta zjadłem w święta ;-) - napisał rzecznik na swoim blogu.




W zeszłym roku klienci Play, których wówczas było około 900 tys., W Wigilię wysłali 9 mln SMS-ów i 350 tys. MMS-ów. W ciągu Wigilii i dwóch dni świątecznych było to razem 20 mln SMS-ów i 550 tys. MMS-ów.

Zobacz: tegoroczne, Świąteczne statystyki Ery, Orange i Plusa.
Zobacz: zeszłoroczne, Świąteczne statystyki Ery, Orange, Play i Plusa.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 55
  • 0

    36. ~wezyr  2008-12-29 22:51:17  host: host892525237.3s.pl

    Nie podadzą pewnie z powodu awarii i problenów w święta. Zajrzyjcie na blog playa.

  • 0

    37. ~pozdrawiam  2008-12-29 23:16:55  host: avf146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    żal: Ładnie opisałeś swoją rodzinę.

  • 0

    38. ~  2008-12-29 23:43:54  host: dsz4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam w te święta wysłałem jakieś 240 smsów do różnych sieci, a kosztowało mnie to 6zł (pakiet w Heyah). Inni by za to połowę abonamentu wytłukli...

  • 0

    39. ~s1k0r3k  2008-12-29 23:47:05  host: ip-94-42-57-208.multimo.gtsenergis.pl

    Jakiej awarii? Ja mam Play i oprócz tego że nie mogłem sprawdzić liczby darmowych smsów w weekend, prawdę mówiąc nie zauażyłem żadnej awarii. Aż się zaciekawiłem bo już kilka razy czytałem o awarii.

  • 0

    40. ~Longman  2008-12-29 23:49:42  host: adcw80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W prepaidach Playa 240 SMSów to: 200 SMSów za darmo (co miesiąc) plus dwa pakiety po 30 SMSów po 3 złote każdy. Tak więc w Playu także byś się zmieścił w tych 6 złotych :-) Dodam, że jak wysyłam SMSy via My Phone Explorer to mimo polskich literek SMS to 160 a nie 140 znaków.

  • 0

    41.  2008-12-29 23:54:37

    A tak wam wiedza o statystyce w PLAY do szczęścia potrzebna?

  • 0

    42. ~  2008-12-30 00:08:30  host: ip-94-42-57-208.multimo.gtsenergis.pl

    @41. Ja nie usnę jak sobie przed snem nie przeczytam ile moje ziomki wysłali smsów. A pod Warszawą podobno jakaś laska dostała orgazmu jak zobaczyła statystyki Orange;-)

  • 0

    43. ~  2008-12-30 01:17:02  host: f96-022.opera-mini.net

    .42 to laska z Warszawy to pewnie twoja żona byla, widzisz statystyki Orange potrafią ją do orgazmu doprowadzić, a twój maly dalej nie daje rady. Współczucie dla tej kobiety ze ma takiego kaleke w domu.

  • 0

    44. ~Gal  2008-12-30 08:32:32  host: 83-238-151-220.ip.netia.com.pl

    43.- on przynajmniej ma dziewczyne, Ty tylko Google.

  • 0

    45. ~  2008-12-30 09:46:32  host: ip-94-42-57-208.multimo.gtsenergis.pl

    43 kieruje się zasadą że najlepsza baba to własna graba. I w wiadomościach powiedzieli nieprawdę. To nie żadna dziewczyna miała orgazm. To był nr 43, hehe.

  • 0

    46.  2008-12-30 10:24:59

    #31 jak znowu awarię? :P wszystko śmigało ok :-)

  • 0

    47. ~wojtek  2008-12-30 12:20:20  host: hfl82.internetdsl.tpnet.pl

    PLAY OSZUKUJE potencjalnych klientów mamiąc ich na swojej stronie internetowej telefonami których w rzeczywistości nie ma w swojej ofercie !!!!!!!!!!!!

  • 0

    48.  2008-12-30 12:43:01

    szkoda, ze redakcja nie zacytowała całego tekstu na blogu gruszki: "Od kilku dni jestem mocno proszony o podanie świątecznych statystyk. No cóż zdecydowanie poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik, ale czy jest sens ścigać się naszymi milionami w wyścigu z molochami i ich miliardami SMSów? Mi się nie chce, za dużo ciasta zjadłem w święta ;-) Co do rekordów to ważniejszy jest dla mnie lepszy wynik wysyłanych SMSów charytatywnych, choćby na zbliżającą się Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy trwającą obecnie akcję UNICEF. Chciałbym natomiast bardzo przeprosić tych klientów którzy, mieli problemy z naszą siecią 25 grudnia. Awaria niestety nie wybiera… Naprawdę tak ważne dla Was są te liczby smsów? Ktoś je weryfikuje? Róznica między Orange a resztą jest nienaturalna i co z tym możemy zrobić? NIC! a komentarz z ciastem - ludzie to nie jest oficjalny komunikat prasowy, to blog, język nieformalny, wcale mu się nie dziwie.

  • 0

    49.  2008-12-30 12:49:49

    Grein: adres bloga Marcina Gruszki nie jest skrywaną tajemnicą i każdy może tam wejść i poczytać całość. My tu nie jesteśmy od kopiowania wiadomości, tylko ich opracowywania. :-)

  • 0

    50.  2008-12-30 19:03:14

    ja dorzuciłam do wyniku Plusa całe 7 smsow, dostałam ok 100, ale odpowiedziałam tylko na te 7, które były spersonalizowane a nie gotowym spamem. A i wysłałam Grein jeden w wigilię na Unicef.

  • 0

    51. ~  2008-12-31 07:57:44  host: 87-205-200-169.adsl.inetia.pl

    w tym roku play mialo awarie przeciez na swieta.. i to calkiem dluga.. :/

  • 0

    52. ~IaRiCo  2008-12-31 12:01:49  host: public-gprs19492.centertel.pl

    nie poda bo się boi, że ludzie się dowiedzą ilu tak naprawdę mogą mieć abonentów. z tego co słychać na mieście to liczba abonentów logujących się do sieci plusa (a zawsze ktoś gdzieś wpadnie bo 3G playa jest dziurawe szczególnie w budynkach)jest w granicach 600 tysięcy, a nie dwóch milionów. Nawet jeśli starzy opowie mają trochę martwych dusz to na pewno nie 70%

  • 0

    53. ~lolo  2009-01-01 20:59:25  host: 093105147138.unknown.vectranet.pl

    Tak,"martwe dusze" w Play to poważny problem jak również segment ich użytownicy to głównie młodzierz licząca na fajny telefonik w promocji i to że - ktoś zadzwoni do nich i dostaną darmowe minuty a poza tym wysyłają SMS i MMS. Nie słyszałem aby ktoś z biznesu używał Play aby w ogółe firmy brały tą sieć pod uwagę.

  • 0

    54. ~dzetex  2009-01-01 21:21:46  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    heheh martwe dusze dobrze powiedziane:D taki to jest efekt jak sie rozdaje masowo startery:/ co jak faktycznie usjawnienie tych statystyk nie powinno byc az takim problemem...

  • 0

    55. ~ziomek13  2009-01-05 19:52:38  host: buf64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    lolo wszystko co piszesz to jest 3 odmiana prawdy czyli gów.. prawda

Dodaj swoją opinię