Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play nie pobiera opłat za przeniesienie

Play nie pobiera opłat za przeniesienie

WitekT 29 Kwietnia 2009 18:15

0 0

Play oficjalnie rezygnuje z opłaty za przeniesienie numeru z jego sieci do innej. Tym samym klienci odchodzący z Play zaoszczędzą 50 zł.

Naszym zdaniem ta opłata jest sztucznym, nieuzasadnionym haraczem, barierą mającą powstrzymać klientów przed przenoszeniem numeru do innej sieci. Koszty związane z obsługą tego procesu są naszym zdaniem zdecydowanie niższe wręcz symboliczne. Z Play do innych sieci odchodzi miesięcznie około 100 numerów, do Play przenosi swój numer ponad 10 tysięcy osób i liczba ta bardzo miło rośnie - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora.




Play jest pierwszym operatorem infrastrukturalnym, który rezygnuje z pobierania opłaty za przeniesienie numeru. Od 21. kwietnia z opłaty zrezygnowało MVNO Wirtualnej Polski - WPMobi. Tam jednak powodem wydaje się być fakt kończenia działalności, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Przypomnijmy, że od czerwca, kiedy w życie wejdą zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym, żaden operator nie będzie mógł pobierać opłat za przeniesienie numeru.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 133
  • 0

    114. ~hahah  2009-05-01 12:54:43  host: chello081018196226.chello.pl

    112 musisz mieć na koncie w tak taku 50 zł, tyle zabierze ci era. Play da ci za przeniesienie nawet 90zł. 20zł przez 3 miesiące i ewentualnie jeśli wybierzesz pakiet 10zł także przez 3 miesiące. Nic tylko przechodzić.

  • 0

    115.  2009-05-01 14:13:54

    ~biki - a czemu mam się tym interesować jakoś szczególnie? Nie rozumiem głupich aluzji? Kto płaci 80 groszy? Ja płacę 26 netto - w tym do Play. Nie obchodzi mnie ile Ty płacisz. Nie opluwam nikgo - obojętne mi jest ile każą sobie płącić za odejście. Bo w temeacie nie o to chodzi ale o wspaniałomyślne odejście od tej opłaty - HARACZU!! Więc uznają, że pobierali ten haracz. Są więc jak inni i nie zmieni tego fakt, że odchodzą - bo robią to tylko i wyłącznie w celach reklamowych.

  • 0

    116.  2009-05-01 14:21:25

    wlo: słabo masz - ja mam poniżej 5 groszy netto do wszystkich (nie licząc jakiś tam tysięcy minut do Ery)... ;-)

  • 0

    117.  2009-05-01 16:52:40

    no cóż... Era pany!

  • 0

    118. ~ziomek13  2009-05-01 19:01:39  host: brm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT a jak duzo odbierasz połączen na tym numerze ery? zakładając przykładowo ze wydzwaniasz 10 godzin to ile w tym samym czasie dzwonią do ciebie? bo era nie wyglądami mi na instytucje charytatywną jak play w niektórych przypadkach

  • 0

    119. ~ziomek13  2009-05-01 19:05:14  host: brm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za 10gr to w kazdej chwili moge zadzwonic ale tylko z jednorazówek ale 5,6 gr to az wierzyc sie nie chce

  • 0

    120. ~  2009-05-01 19:52:29  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @113 bardzo wazna uwaga.spotkałem sie juz z taka sytuacja w play:oddali mi reklamowane w lisopadzie 10pln.doliczylo je jako doladowanie konta głownego i zaliczyli je na poczet taryfy kumulacyjnej,jednak kasa szła tylko na glos/sms/mms (co niezwłocznie sprawdziłem,bo gdy mialem kolo 2pln i przyszla ta 10 transfer zjadł te 2pln i pozniej wyskoczyl blad polaczenia wap/internet).gdy skladalem reklamacje w grudniu,tez na 10pln,w mailu napisali tak-cytat z maila "dziękujemy za zgłoszenie, nadesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej 31 grudnia 2008 r., dotyczące rekompensaty oraz rozwoju sieci Play. W odpowiedzi uprzejmie informujemy, że zgodnie z Pana dyspozycją 16 stycznia przyznaliśmy rekompensatę w kwocie 10 zł dla numeru 792XXXXXX. Przypominamy, że wspominany Pakiet Złotówek może być wykorzystany na aktywności telefoniczne do wszystkich krajowych operatorów. W kwestii zasięgu uprzejmie informujemy, że cały czas trwają prace nad rozbudową nadajników i infrastruktury sieci Play, co umożliwi naszym Klientom korzystanie z wszystkich usług oferowanych przez firmę P4."Dodam ze juz z tej grudniowej reklamacji doladowanie konta nie zostało naliczone na poczet taryfy kumulacyjnej i od 01.01.2009 jest tak juz w standardzie

  • 0

    121. ~madziar  2009-05-01 20:04:48  host: 94.254.210.193

    118: a w kotrych przypadkach play jet charytatywny??? bo poki co to niezle ciagna kaske z klientow...

  • 0

    122.  2009-05-01 22:21:23

    ziomek13: wyłącz intuicję... Taką mam efektywną cenę w ramach abonamentu.

  • 0

    123.  2009-05-01 22:22:22

    A co do ilości przychodzących - w normie, pół na pół z wychodzącymi... Nie ma jakiegoś dziwnego zachwiania. Cena efektywna w abonamencie po uwzględnieniu pieniędzy ze sprzedaży iPhone'a.

  • 0

    124. ~User  2009-05-02 11:44:53  host: g3-69.md4.pl

    Wielki PLUS dla Play'a za to posunięcie. Tylko moim zdaniem opłata powinna pozostać, oczywiście nie w takiej cennie jak teraz, czyli ok. 50zł), ale w cenie symbolicznej np. 1zł, maksymalnie 5zł. Czemu tak sądze??? A no temu, że uchroni to operatorów przed osobami (nazwałbym ich dziećmi), które dla zabawy, będą zmieniać operatora 20-30 razy na miesiąc

  • 0

    125.  2009-05-02 14:34:17

    ~User - a nie lepiej za darmo? co zmieni 1 czy 5 złotych? Zauważ, ze można przenieść zarejestrowane numery tylko. Tak więc w pewnym momencie, takie zachowanie będzie ukrócone - operatorzy ie będą chcieli przyjmować takich osób do sieci.

  • 0

    126. ~Snipi  2009-05-02 16:27:09  host: chello087207050222.chello.pl

    @122 Witek mozesz powiedziec jak Ci to wyszlo przy jakiej taryfie bo ja liczac doliczyc sie nie moge nawet jakbys iphone sprzedal za 2000 zl:) Choc te cenniki ery zagmatwane.

  • 0

    127. ~  2009-05-02 17:14:44  host: afga74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najsprawiedliwiej dla nas jako klientów i operatorów to przenoszenie za darmo, ale np. raz na kwartał. Za częstsze niech kasują, niektórzy nie znają umiaru :]

  • 0

    128. ~terry  2009-05-02 20:25:31  host: jxh2.internetdsl.tpnet.pl

    Czy jak play sam z siebie obnizyl ceny w roamingu to tez krzyczeliscie ze to propaganda ? Malo mnie obchodzi,ze jeszcze tylko miesiac bedzie mozna pobierac kase za przenoszenie.Obchodzi mnie za to,ze Play znowu jest w awangardzie i zrobil cos na korzysc klienta.To samo bylo z obnizkami cen polaczen,zwracaniem kasy za przeniesienie do nich numeru itd.Inni niech sie od nich ucza,ale jak czytam niektore posty,to Play wrecz powinien przepraszac lamie monopol wielkiej trojcy ! Banda paranoikow

  • 0

    129.  2009-05-02 20:52:21

    BBBBBBBBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAWWWWWWWWWWWWWWWWWW WWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO PLAY W3 do domu

  • 0

    130.  2009-05-02 23:45:55

    Coś dziwnego stało się ze storna media.playmobile.pl zamiast wyświetlić się serwis prasowy rzecznika to wyskakuje jakaś strona z komunikatami. Czyżby nowy prezes zarządził, że od dziś nie będzie pisania z ludźmi?

  • 0

    131. ~Tyler  2009-05-04 14:20:05  host: addg108.neoplus.adsl.tpnet.pl