Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: Net Box i inne nowości

Play: Net Box i inne nowości

msnet 11 Stycznia 2018 10:55

12 6

huawei net box

11 stycznia fioletowa sieć wprowadza do oferty zestaw Huawei Net Box - domowy router Wi-Fi z zewnętrznym modemem.

Huawei B2238-168 składa się z montowanego na zewnątrz domu modemu i routera Wi-Fi. Możliwość umieszczenia modemu na przykład na dachu zwiększa moc sygnału sieci komórkowej, co przydaje się na obszarach, gdzie zasięg nie jest najlepszy ze względu na ukształtowanie terenu lub odległość od stacji bazowej. W zestawie dostaniemy też pakiet montażowy i 10-metrowy przewód do połączenia modemu z routerem. Modem obsługuje LTE cat4 (150/50 Mb/s) i ma gniazdo na kartę miniSIM.

Instalowany wewnątrz domu router umożliwia podłączenie do 32 urządzeń bezprzewodowo oraz 2 urządzeń za pomocą złącza LAN. Do dyspozycji mamy Wi-Fi b/g/n/ac, działające na częstotliwościach 2,4 oraz 5 GHz.

huawei net box




Zestaw Net Box dostępny jest za 69 zł w ofercie internetowej sieci Play z abonamentem w wysokości 69,99 zł (umowa na 24 miesiące, aktywacja kosztuje 39 zł). W ramach oferty otrzymamy darmową instalację sprzętu. Jedynie przy nietypowym umiejscowieniu anteny lub skrajnie dużych odległościach od cywilizacji klientowi zostanie przedstawiona indywidualna oferta.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Korzystając z okazji poniżej publikujemy aktualny cennik zestawów w ofercie Play Internet Pro.

Zobacz: Cennik zestawów w Ofercie Play Internet PRO przy sprzedaży na odległość

Play zmienia także ceny kilku urządzeń w abonamencie telefonicznym oraz wprowadza do oferty nowe. Zmienione ceny dotyczą następującego sprzętu:
Nowościami w ofercie są:
Zobacz: zmiany w cenniku urządzeń w Play

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: internet domowy | play | huawei net box

w sumie: 96
  • 7

    1.  2018-01-11 11:01:34

    Tylko LTE cat4 (150/50 Mb/s) ?

  • 0

    3.  2018-01-11 11:04:31

    A to co dają to jest antena z modemem LTE, czy antena+repeater LTE+modem LTE?

  • 0

    4.  2018-01-11 11:07:50

    Dwa urządzenia LAN, za mało. TV, konsola, NAS i już brakło.

  • 4

    5.  2018-01-11 11:08:30

    @2. Tyle ile zapowiadali? Włącz film zawarty w newsie od 0:25

  • 2

    6.  2018-01-11 11:16:14

    I ten internet PRO to nadal limit 100 GB ?

  • -4

    7. ~Flej  2018-01-11 11:17:57  host: cdo26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie coś? Do LTE 1Mbit/s? Śmieszni są w tym Fleju :D. Chyba, że to ma łapać roaming LTE z Orange...

  • -1

    8.  2018-01-11 11:19:27

    6. Owszem

  • -3

    9.  2018-01-11 11:21:29

    To jest sprzęt na poziomie, nie złom wciskany w Plus/CP i Orange.

  • 2

    10. ~Dario  2018-01-11 11:26:37  host: 188.146.162.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Co do sprzętu zgodzę się daje radę w trudnym terenie...Ale ten lejek to już nie porozumienie...

  • -1

    11.  2018-01-11 11:31:47

    9. Na jakim poziomie? 150 Mb/s tylko download rozumiem jakby było 300 Mb/s to wtedy można brać a tak

  • 2

    12. ~  2018-01-11 11:38:03  host: host-185.45.216.114.citimedia.pl

    @Kryniczanin - zaślepiony fanboju pleja, w czym ten sprzęt jest lepszy od CP/Orange? W cat4 bez agregacji hahaha? Może ma ładniejszą obudowę, to tyle. Reszta to samo.
    Najpierw był marketingowy bełkot o cat13, a skończyło się jak zwykle w pleju.

  • 0

    13.  2018-01-11 11:43:11

    Porównywanie Huawei do syfu CP/Plus i Orange to obelga dla Huawei.

    Na tym sprzęcie można wyciągnąć nawet i ponad 100mb/s w normalnym użytkowaniu. Poczytajcie o maksymalnych wynikach Cp/Plus i Orange...

  • 0

    14. ~tomek  2018-01-11 11:50:32  host: user-94-254-130-240.play-internet.pl

    mam idu odu z plusa i testowałem to rozwiązanie plejowe. Wieś obok miejscowości Ostrowiec swietokrzyski, i wnioski są takie...srednio plus 5-12 mb^ś..srednio plejowa skrzynka 3-20mb/s. Dodam że zwykły router mobilny opleja w ogóle u mnie nie działa w domu a na karcie plusowej w tym samym miejscu i tym samym routerze internet jest. nie wiem czy ten netbox jest lepszy od pluszowego, ALE Na pewno spełnia swoją rolę (naprawdę dobrze to dziala) we wsi której wieczorami przebywam.

  • 5

    15.  2018-01-11 11:51:17

    @13, Kryniczanin - w laboratorium pewnie nawet i 140-kilka. W docelowym zastosowaniu jest to bardziej walka o jakikolwiek zasięg LTE na terenach poza dużymi skupiskami ludzkimi.

  • -2

    16.  2018-01-11 11:53:38

    Jak zawsze odzywaja sie fachowcy. Ma LTE 12kat ale agreguje tylko jedno pasmo FDD LTE z domain. FDD LTE. Poki Co w Play dziala Jako 4kat. Sprzet dedykowany na inne rynki. Pozostaje czekac na jego nastepce.

  • 0

    17. ~Trej  2018-01-11 11:55:19  host: public-gprs407150.centertel.pl

    @Luin Huawei B2238-168 nie mogę znaleźć w żadnym sklepie czy wiesz może czy inaczej można golub kupić za gotówkę albo polecił byś coś bardzo podobnego albo lepszego?

  • -1

    18.  2018-01-11 11:56:40

    LuiN

    W wypadku Play ktory ma 20mhz w 2600 taki sprzęt pozwala na mocny zasięg 2600 nawet 5km od stacji i prędkości po 50mb dl w takich warunkach. Zwykły sprzęt nie ma żadnych szans.

  • 0

    19.  2018-01-11 11:57:05

    Mozna za 600$

  • 1

    20.  2018-01-11 11:59:51

    @17, Trej - być może będzie możliwość zakupu go bezpośrednio w Play, bez podpisywania umowy. Zaraz dopytam.

  • 1

    21. ~Trej  2018-01-11 12:00:21  host: public-gprs407150.centertel.pl

    600$ x dolar około 2094 . Umowa w Play 69.99x24 1679 . To lepiej w Play wziąć bedzie taniej

  • 2

    22. ~Trej  2018-01-11 12:11:36  host: public-gprs407150.centertel.pl

    1199 pokazuje cenę bez umowy lecz nie wiadomo jak z dostępnością i czy będzie to mozliwe

  • 0

    23.  2018-01-11 12:12:13

    @Kryniczanin zgadza się, ale cat. 6 już mogliby dać, przecież 2600 też możesz przeciążyć, No chyba, że to tak specjalnie zrobili, żeby ktoś nie przeciążył wszystkich pasm, które są na stacji. Ciekawe czy w tym można sobie wybrać pasmo, bo jeśli tylko automat to 2600 na przedmieściach będzie zdychać wieczorami, tak jak 1800 w plusie. A szkoda bo teraz na 2600 po 100 mega ciągnę na luzie.

  • 0

    24.  2018-01-11 12:12:59

    Szkoda że nie dali nazwy HomeNET Box bo znowu by się kłócili z T-Mobile kto miał pierwszy :D

  • 1

    25.  2018-01-11 12:14:03

    @23

    Play dynamicznie dzieli klientów w odróżnieniu od T-Mobile i Orange gdzie mając -137dBm 2600 jesteś trzymany do oporu mimo prędkości EDGE.

  • -1

    26.  2018-01-11 12:28:24

    @16. Genialny sprzęt, LTE cat 12 ale agreguje tylko jedno pasmo, śmiać się czy płakać?

  • 1

    27.  2018-01-11 12:30:46

    Sprzęt dedykowany na wyższe pasma:
    - 800-900MHz: 0 dBi
    - 1710–2170 MHz: 6–7 dBi
    - 2300–2690 MHz: 7–8 dBi
    - 3400–3800 MHz: 8–9 dBi
    Link: http://tlp.is/e6b

  • 1

    28. ~~  2018-01-11 12:31:35  host: eee25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy działa lepiej niż Cyfrowy Polsat

  • 0

    29.  2018-01-11 12:33:29

    @25 może i tak, ale np. ja przy -113 mogę używać 2600. A przy urządzeniu zewnętrznym, wiszącym na dachu 2600 będzie działało na spore odległości, zwłaszcza na wsiach, przy dobrym umiejscowieniu tego sprzętu. Dlatego jeśli to coś nie pozwala wybrać pasma to dla mnie sprzęt jest przegrany. Gdy wszyscy bedą mieli dobry zasięg to w 2600 będziesz miał po 5 mega a np 2100 na 10 mhz będzie się nudzić z prędkościami po 55.

  • 1

    30. ~~~~  2018-01-11 12:34:07  host: eee25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26 A po co ci agregacja, jeśli jesteś znacznie oddalony od nadajnika?

  • 1

    31. ~Play  2018-01-11 12:36:40  host: do-kl-nl-amsterdam-2.northghost.com

    Ja mam w Play 3/1, da to radę?

  • 0

    32. ~Trej  2018-01-11 12:43:28  host: public-gprs407150.centertel.pl

    @iphoneski A Ty jako router byś polecił?

  • 1

    33. ~  2018-01-11 12:46:50  host: apn-37-248-163-104.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam sprzęt z agregacją w Play. Wybrałem agregację 2600 z 1800, synchronizacja 162 prędkości 15-20, odległość wg. rutera 1,4 km. Co ciekawe na samym 2600 prędkość 30-40.

  • 1

    34. ~hmm...  2018-01-11 13:06:51  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    Miało być tak piękne, a tu cat.4? W Playu, który (oprócz 2600) ma wąskie pasma?
    @16: No ty za to fachowiec widzę naprawdę. Jakby miał cat.12 FDD to by chyba coś agregował?
    @29: ta, 2600 na wsi...

  • 3

    35. ~wacław  2018-01-11 13:14:31  host: 188.146.170.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Faktycznie Gruszka mówił na filmie że docelowo sprzedawany będzie sprzęt kat.6 Jak on z tego wybrnie.

  • 2

    36.  2018-01-11 13:14:42

    @32 np huawei e5186, teraz już potaniał.
    @34 rozmawiamy o urządzeniu zewnętrznym, montowanym na wysięgniku albo maszcie. Przy takich sprzętach 2600 możesz łapać na sporych odległościach, a akurat play ma dobre pokrycie 2600. Jasne, że 2600 nie złapiesz na telefonie w lesie 6 km od stacji, ale na takim czymś, dobrze i stabilnie zamontowanym jest to możliwe.

  • 0

    37. ~Trej  2018-01-11 13:19:54  host: public-gprs407150.centertel.pl

    @iphoneski huawei e5186 A antene? Bts 2km w lini prostej widac stacje. LTE 800. Kurs 2100, co proponujesz?

  • 0

    38. ~Trej  2018-01-11 13:24:27  host: public-gprs407150.centertel.pl

    Umts 2100*

  • 1

    39. ~hmm...  2018-01-11 13:28:42  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    @36: Nie rozumiesz podstaw. Żeby to coś odbieralo 2600 to musi byc co odbierać. 6km powiadasz, Czyli miasta są co 12 km, fajnie. Spójrz na mapę. Ponadto nawet w miastach nie każda stacja ma 2600.
    Inaczej... Jak chcesz łapać 2600 z wielu kilometrów (życzę powodzenia) to już lepiej kupić choćby wspomniany przez Ciebie E5186 i mieć 1800+800 z mniejszej odległości.

  • 1

    40.  2018-01-11 13:31:17

    @17, Trej - póki co Play nie komentuje, czy zestaw będzie dostępny też w wolnej sprzedaży u nich. Nie mówią tak, nie mówią też nie - czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Możliwe, że szybciej znajdziesz te Huaweie na Allegro ;-)

  • 0

    41.  2018-01-11 13:59:34

    @37 najlepiej antena panelowa, wpisz w Google to coś znajdziesz.

  • -5

    42.  2018-01-11 14:21:03

    @16,@34Proponuję najpierw czegoś się nauczyć na temat sprzętu, kategorii LTE i agregacji pasm LTE zanim coś napiszecie. Zapraszam na fachowe fora, na naukę nigdy nie za późno. Wspomniany B2238-168 to urządzenie sprzed ponad roku. Napisałem ze dedykowane jest na inne rynki niż nasz, podstawową jego czynnością jest agregacja pasm TDD LTE. Póki co w Polsce tylko Plus uruchomił kilka BTSw w tej technologii na paśmie TDD LTE2600. Zanim zaczniecie wypisywać te swoje "mądrości" zapoznajcie się z linkiem, który podał Patryk. Tam jest czarno na białym jakie pasma agreguje ten sprzęt. Oczywiście jeszcze trzeba rozumieć co tam napisano , wam to raczej nie grozi. Reasumując Play oferuje sprzęt, który w naszych warunkach w Play działa jako LTE 4 kat. Huawei pracuje nad jego następca , który będzie agregował pasma FDD LTE używane przez Play, Gruszka zapowiedział że będzie to minimum LTE 6 kat. Póki co trzeba poczekać na efekt prac Huawei. B2238-168 to sprzęt obsługujący pasma FDD B1/B3/B7/B2o użytkowany przez polskich operatorów do tego TDD B38 czyli TDD LTE2600 z którego korzysta Play i B43 czyli TDD LTE 3700 na które pozwolenia posiada T-Mobile i Play. Nie obsługuje pasma b8 czyli LTE800, które wdraża Plus. Wspomniany IDU-ODU200 użytkowany w Plusie/CP i Orange to urządzenie zupełnie innej kategorii, działa tylko na B3/B7 i B20 . Klienci Plusa nie skorzystają więc na nim z B38 TDD LTE2600, B8 FDD LTE2600 . oczywiście nie agreguje żadnych pasm LTE FDD czy TDD. Jeśli chodzi o B2238 to zewnętrzny modem LTE zintegrowany z antena pracującą w paśmie 1800-2600( zyski podał Patryk) pozwala uniknąć zakupu zewnętrznej anteny kierunkowej Dual LTE na te pasma i ciagniecia dwóch kabli antenowych. Transmisja ze zintegrowanej anteny odbywa się dalej po kablu ethernet do wewnętrznego routera. Ethernet pozwala na transmisję bez strat jakie maja miejsce rzy użyciu kabli antenowych, Wysokiej k

  • 0

    43. ~  2018-01-11 14:26:06  host: 77.111.245.10

    @42 i kto tu się musi uczyć.. " Póki co w Polsce tylko Plus uruchomił kilka BTSw w tej technologii na paśmie TDD LTE2600. " "...do tego TDD B38 czyli TDD LTE2600 z którego korzysta Play " "Nie obsługuje pasma b8 czyli LTE800, które wdraża Plus." B8 to LTE900. "Klienci Plusa nie skorzystają więc na nim z B38 TDD LTE2600, B8 FDD LTE2600 " Się zdecyduj jaka częstotliwość kryje się pod B8.

  • 1

    44.  2018-01-11 14:44:06

    Play się "popisał", oferta się nie umywa do Internetu Domowego w T-Mobile - zarówno z limitami, jak i cenowo.. Mogliby chociaż dać 200 GB z lejkiem 1 mbps, a tu klops. Wstyd.

  • -2

    45.  2018-01-11 14:45:37

    Zwykła literówka , oczywiście B8 to LTE900 a zamiast Play oczywiście Plus/CP bo to on korzysta z TDD LTE2600. Nie zmienia to meritum sprawy. B2238 w Play póki co tylko 4 kategorii. klienci Plusa będacy w zasięgu sieci TDD LTE2600Aero2( a jest kilka takich BTS-ów) mogą na tym zestawie skorzystać z LTE 6 kat czyli do B38 doagregować któreś z pasm B3/B7/B20 o ile jest na tym samym BTS-ie. Większość wypowiedzi tutaj to zwykły hejt, bo zaoferował je Play. Jak ktoś poszukuje zewnetrznego CPE LTE z agregacja 2 pasm FDD LTE 6 kat. to proponuję http://tlp.is/g1d do kupienia http://tlp.is/g1e

  • 1

    46. ~Gosc  2018-01-11 14:46:47  host: 188.146.171.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @matek451
    FDD 2600 to band 7 a nie band 8. Chyba Ty musisz troszeczkę doczytać

  • 0

    47.  2018-01-11 14:50:55

    @Karlos20 ale to nie jest dyskusja o ofercie internetowej Play bo ta nie uległa zmianie a o nowym sprzęcie w ofercie. Twój ukochany T-Mobile taki sam b2238-168 oferuje już od dawna w Czechach. Oferta internetu na Kartę w T-mobile nie umywa się do DIL-a na RBM na Kartę 5 i co z tego? Nie każdy potrzebuje abonament na dwa lata . No i nie zapomnij za 20 m-cy złożyć wypowiedzenie na no limit w T-Mobile. Skończą się raty za sprzęt (20 zł/m-c) a abonament pozostanie bez zmian. To znany chwyt tego operatora.

  • -1

    48.  2018-01-11 14:55:47

    @46 to tez literówka, wyjaśniłem ze B8 czyli LTE900. chwytasz się szczegółów bez odniesienia do meritum mojej wypowiedzi ,czyli dlaczego w polskich sieciach B2238 to tylko LTE 4 kat lub dla niewielu użytkowników Plusa/CP to LTE 6 kat.

  • 1

    49.  2018-01-11 14:56:49

    @42
    chciałeś zabłysnąć a sam mylisz Lte800 z Lte900.

  • 0

    50.  2018-01-11 15:02:00

    matek451: Urządzenie to nie wszystko. Korzystałem z DILa w RBM. Działał znośnie wyłącznie po wymuszeniu LTE2600. To nie jest opcja dla mnie, 2 mbps lejka po ok 150 GB. Do tego utrzymuj wychodzące i aktywny pakiet netowy za minimum 5 zł/mies. żeby nie było lejka od 32 kbps do 15 mbps. Słabo. Wolę płacić w IDTM 55 zł i o nic się nie martwić. A prędkości mam jak w necie stacjonarnym z kablówek. Non-stop 60 na 30 mbps. Żadnych limitów GB. A jeśli chodzi o raty są śmiesznie niskie, cena ogólna za neta i tak jest bardzo konkurencyjna.

  • -1

    51.  2018-01-11 15:09:04

    Chyba sie starają poprawić swój marny zasięg bo jakości to żadnej nie podwyższy... i te limity :D w HSPA DC te 100GB poszlo by w parę dni więc z czym do ludzi? w play nawet w lola nie da sie grać na LTE jest temat od kilku lat na ich forum... sam miałem przyjemnośc się męczyć.

  • -1

    52.  2018-01-11 15:11:19

    Orange tak samo miało problemy z grami online i jakośdało radę a play? play tylko wali marketingową pape i zachęca do szajsu, już nawet plus jest lepszy.

  • -1

    53.  2018-01-11 15:12:25

    A czy ja gdzieś napisałem że oferta no limit w T-mobile jest kiepska? Tylko to nie jest przedmiotem dyskusji, podobnie jak DIL czy abonament w Play. Chodzi o pierwszy CPE LTE od Huawei zaoferowany w ofercie abonamentowej. U nas jako pierwszy w Play ale dużo wcześniej w T-mobile Czechy i tyle. Większość się wypowiada i hejtuje nie ze względu na jego możliwości techniczne tylko operatora, na dodatek bez podstawowej wiedzy w temacie.

  • 2

    54.  2018-01-11 15:15:33

    To bardzo dobry sprzęt z którego będą mogli skorzystać klienci Plusa/Orange/T-Mobile i w niektórych przypadkach klienci Play też skorzystają (gdzie działa LTE2600 a stacja nie jest zbyt przeciążona), zapewne już wkrótce pojawi się na aukcjach (zamiast kupować kiepskie anteny, kable, etc.). @ Kryniczanin 130Mbps to wyciągają modemy LTE/USB-np. E3372 z routerami pod OpenWRT http://tlp.is/g1h Modemo-routery z agregacją pasm to na dziś "średnie" rozwiązania (do użytku z siecią Play wskazane), np. taki B618 zużywa energii do 24Wat-czy średnio do 4 razy więcej od produktów bez agregacji, a sprzęt z reguły służy do pracy ciągłej.

  • -1

    55.  2018-01-11 15:30:46

    Jarek wreszcie się ze mną zgadzasz lub ja z tobą. Te, które trafiły w sierpniu w czasie testów na OLX i Allegro oferowano po 500-600 zł .A wszystkim hejterom proponuję lekturę http://tlp.is/g1i Żeby podjąć merytoryczna dyskusję na temat sprzętu trzeba mieć wiedzę na jego temat a nie alergię na fioletowy kolor.

  • -2

    56. ~hmm...  2018-01-11 16:16:15  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    matek czy jak ci tam... zanim zaczniesz się wymądrzać sam poczytaj trochę, bo to ty nie masz elementarnej wiedzy. B8 to nie 900, FDD 2600 nie ma Play tylko Plus, znowu B8 to nie 2600. Literówkami sie nie wykręcisz - to kilka merytorycznych błędów w jednym czy dwóch zdaniach. Pomijam już, że w komentarzu 42 piszesz sam do siebie do 16. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia. Operator nie ma nic do rzeczy, sam mam Playa.

  • -1

    57.  2018-01-11 16:30:17

    A kim ty jesteś żeby kwestionować moją wiedzę bezimienny człowieczku, kto cię zna w internecie na fachowych forach, co ty masz do powiedzenia w temacie sprzętu LTE ? Nic, tacy jak ty to sobie tutaj mogą pohejtować i nic więcej. Poprawiłem literówki, B8 to FDD LTE900. FDD LTE B7 czyli LTE2600 posiadają wszyscy operatorzy w Polsce na mocy ostatniej licytacji UKE na to pasmo. Wypisujesz bzdury i się ośmieszasz , nie zabieraj głosu w temacie o którym nie masz pojęcia. Ty nawet ne wiesz gdzie szukać wiedzy więc zacznij od lektury http://tlp.is/g1l

  • 1

    58. ~Piotrek  2018-01-11 16:35:41  host: apn-31-1-239-155.dynamic.gprs.plus.pl

    Bez modernizacji nadajników to i tak niewiele zmieni - co z tego że poziom sygnału u klienta wzrośnie jak nadajnik jest zapchany i nie wyrabia ??

  • -1

    59.  2018-01-11 16:44:45

    W przypadku P4 to akurat sieć jest przedmiotem intensywnej rozbudowy i modernizacji. To wymóg chwili bo póki co ilość stacji bazowych w Play, szczególnie poza dużymi miastami jest niewystarczająca a roaming krajowy działa tylko na taryfach głosowych i jak to mówią d.. nie urywa. Nie oznacza to jednak ze operatorzy w tym Play w ofertach nie mają wprowadzać najnowszego sprzętu. Play czyni to oferując jako pierwszy zaawansowane routery z LTE-A czyli B618, B525 i B715 a teraz ten zewnętrzny punkt dostępowy CPE LTE. Tak jak pisze Jarek, klienci mogą być tylko zadowoleni bo na rynku wtórnym pojawi się sprzęt ceniony na kilkaset $ za dużo mniejsze kwoty. Tak było zawsze z modemami LTE, MiFi czy routerami LTE-A. LTE.

  • -2

    60. ~hmm...  2018-01-11 16:54:03  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    @57: Ja mówię żebyś nie wypowiadał się w tematach, o których nie masz pojęcia, a ty do mnie to samo:) Dobry jesteś:)
    Co do twojej rzekomej wiedzy to chyba tylko ty sam uważasz, że ją posiadasz. Tak samo nikt nie zna mnie jak i ciebie, te twoje fora są właśnie dobrym miejscem dla takich hejterów-gawędziarzy jak ty i z fachowością nie mają nic wspólnego.

  • -1

    61. ~hmm...  2018-01-11 16:55:42  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    A te linki dla dzieci sobie daruj, właśnie pokazałeś ile wiesz i skąd czerpiesz wiedzę - no fachura że ho ho ;)

  • -1

    62.  2018-01-11 16:55:52

    @56. B8 to właśnie pasmo 900MHz.

  • -1

    63.  2018-01-11 16:55:59

    http://tlp.is/g1n

  • 1

    64. ~  2018-01-11 16:56:52  host: 188.146.43.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czego oni robią te urządzenia tylkoz LTE Cat.4, a nie cat.6 jak routery?? Nie rozumiem!!!!

  • -1

    65.  2018-01-11 16:56:58

    Uwaga nie karmić trola :)

  • 0

    66.  2018-01-11 16:58:29

    @64. Zadzwoń do Huawei to się dowiesz ;). Podobna sytuacja był ze startem LTE1800 w Plusie. Najpierw dawali jakiś wynalazek a dopiero po blisko roku producenci pokazali coś porządnego za akceptowalną kwotę.

  • -1

    67. ~hmm...  2018-01-11 17:01:00  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    @62: tam miało być 800 :) Wiesz jak to jest... "kto z kim przestaje..." :) Jeszcze chwila i osiągnę poziom literówek tej matki czy tam matka.

  • 0

    68. ~do matek co się fachowcem zowie  2018-01-11 17:09:59  host: abrb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie pęknji z tego samozachwytu nad swoją wiedzą, pycha szacunku wśród ludzi ci nie przysporzy.

  • 0

    69.  2018-01-11 17:17:41

    Bezimienny idioto, chowający się pod głupawym nickiem, wiedza o bandach LTE jest powszechne znana i radzę tobie zacząć od tej z wiki. Jak już to kiedyś pojmiesz to podam ci kolejne linki abyś się czegoś nauczył dalej, daleka droga przed tobą abyś mógł toczyć merytoryczne dyskusje ze mną na poważnych forach. To miejsce jest idealne dla ciebie i twojej "wiedzy". Póki co w żadnym poście nie zabrałeś głosu, który mógłby coś wnieść w temacie tego zewnętrznego punktu dostępowego CPE LTE od Huawei, który zaproponował Play.

  • 0

    70.  2018-01-11 17:20:36

    @68 ja nie pęknę tylko prostuję bzdury i hejt na temat urządzenia o którym najwięcej wypowiadają się ludzie nie mający pojęcia o technologii LTE i sprzęcie do niego.

  • 0

    71. ~pabloki  2018-01-11 17:29:49  host: user-188-33-33-206.play-internet.pl

    to tak to nazwali . całkiem nośna nazwa.

  • 1

    72. ~hmm...  2018-01-11 17:52:05  host: user-94-254-226-107.play-internet.pl

    Dlaczego Redakcja pozwala nie dość, że na takie brednie jednego trolla, który sam się krzyknął fachowcem, to jeszcze na prymitywne wyzwiska jak w kom. #69? Jest tu jakiś moderator?

  • -1

    73. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 17:56:12  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    Powtórzę swój komentarz z GSMonline:

    Ja w LTE w Play (a konkretnie to RBM) w 2 dni czasami/często 300GB zużywam, a w miesiąc to 1000GB, a czasami i 2000GB (2TB).
    Dowód (biling za 2 weekendowe dni z Play24): http://tlp.is/g1p
    A najlepsze jest, to że od kilku lat za ten internet LTE nic nie płacę (Darmowy Internet LTE w Play/RBM).

    Acha, modem LTE e3372 w domu wpięty bezpośrednio do kompa (żadnych anten), a net rozdzielany potem poprzez WIFi (USB dongle) na cały dom. Miejscowość około 100.000 mieszkańców.
    Dodam, że mój rekord w Play/RBM na jeden dzień (24 godziny) to około 700GB.
    Bez agregacji (e3372 nie obsługuje jej) ale na częstotliwości 2600 (wymuszonej w e3372) mam i tak przez cały dzień od 40-60 (w szczycie 4-5h dziennie) do 100-110 Mb/s (przez pozostałe 19-20h).

    A w T-Mobile to miałbym znacznie drożej i wolniej i by mnie oszukiwali (bo ciągle mnie oszukiwali na karcie u nich), a abonamentu, to bym w życiu w T-Mobile nie wziął (zresztą abonament to w ogóle omijam na wszelkie możliwe sposoby). No ale są tacy co nie mają wyjścia (muszą wziąć abonament i/lub związać się z T-Mobile).
    Współczuję im wzięcia abonamentu i/lub związania się z T-mobile.

    PS. Nie pytajcie mnie o doświadczenia z lejkiem, bo nie wiem co to znaczy doświadczyć lejka :)

  • -1

    74.  2018-01-11 18:19:46

    @72 nie płacz , ocenie czytelników pozostawiam pytanie , co wnoszą do tematu o sprzęcie Huawei twoje posty ? Rzetelna informacja o jego możliwościach w sieciach LTE polskich operatorów to nie brednie. Poparte linkiem do specyfikacji technicznej jego producenta. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś to powtórzę http://tlp.is/g1i Jeśli czegoś z tego co w niej napisane nie rozumiesz to pytaj, przetłumaczę na poziom odpowiadający Twojej wiedzy.

  • 1

    75.  2018-01-11 18:39:23

    Ja o sieci Play nie będę się rozpisywał, zdanie mam zdecydowanie negatywne, ale tutaj dyskusja jest o sprzęcie. Co by tutaj nie wypisywać, to proponuję trzymać się faktów-a one brutalnie w kwestii oferowanego sprzętu to P4 jest "dwa kroki do przodu" względem pozostałych opów. Panowie a porównywanie tego zestawu Huawei do ODU-IDU Plusa/Orange to kompletne nieporozumienie (inna "liga", "inna półka"- to tak jakby "iPhone" porównać "myPhone" ).

  • -1

    76. ~do matek co się fachowcem zowie  2018-01-11 18:55:06  host: abrb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I żyłka ci w końcu pękła ;)

  • -1

    77. ~Dario  2018-01-11 18:57:10  host: user-94-254-136-119.play-internet.pl

    ~73 Co ty bierzesz ze tak cie nosi...Hahaha... Jestem testerem w Play i jakoś posiadam lejek 1Mbit a ty nie....

  • -1

    78. ~Mateusz  2018-01-11 19:01:28  host: abrb158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kulturę się wynosi z domu, matek jest tego przykładem jakie niskie wychowanie można otrzymać. Gratuluję prostaku.

  • 0

    79.  2018-01-11 19:33:55

    Ty się martw o swoje wychowanie . Kolejny pożyteczny inaczej wyjeżdżający ni z gruchy ni z pietruchy w temacie o którym ma zero do powiedzenia. Najpierw to się zarejestruj jak chcesz dyskutować z mądrzejszymi od siebie. Prostactwem to jest udzielanie się w temacie technicznym, dotyczącym zaawansowanego urządzenia LTE bez podstawowej wiedzy o technologii. Tacy jak ty mogą co najwyżej popisać o myPhone z kolegą o głupawym nicku @76. Jarek ujął to najlepiej, większość tutaj nie trzyma się faktów i tematu.

  • 1

    80. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 19:59:17  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    @77 Dario, Ty masz lejek 1Mb/s, a ja MOGĘ mieć EWENTUALNIE lejek i to 2Mb/s (DIL w RBM).
    Robię wszystko tak aby lejka nie dostać (bo wiem jak), a jak się lenię i dostaję 2Mb/s, bo pobraliśmy (rodzina) 200GB w godzinach szczytu w jeden dzień, to sobie ten lejek usuwam (bo też wiem jak).

    PS. Najczęściej mnie nosi jak biorę w obydwie ręce obfite piersi mojej szczupłej żony...

  • -1

    81. ~  2018-01-11 20:06:03  host: 188.146.43.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @80. ~WszystkoTylkoNieTMobile

    Co masz do T-Mobile??? Wszystko działa.

    Tylko patrzec jak UE każe zaprzestać sprzedazy PrePAidom bo to one wykańczają stacje bazowe, a nie abonamenty w kwesti internetu.

  • -1

    82. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 20:23:07  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    @81, odpowiadam Ci na pytanie "Co masz do T-Mobile?":

    Do T-Mobile mam daleko i nie po drodze.

    Mam jeszcze parę innych rzeczy do T-Mobile (mocniejszych) ale na początek te Ci wystarczą.

  • -1

    83. ~  2018-01-11 20:49:00  host: 188.146.43.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @82. ~WszystkoTylkoNieTMobile

    Te mocniejsze to chyba Twoja naiwnośc i nie czytanie umów, ani Regulaminów?

  • 1

    84.  2018-01-11 20:59:20

    @83 Ja umowy czytam namiętnie. I co mi po tym, jak operator leci sobie w kulki i nie stosuje się do własnych regulaminów i umów? Kradnie kasę i jak reklamacji nie złożysz, to nie oddaje. Żeby to był jednostkowy przypadek, to można zrozumieć, ale niestety T-mobile tak ma w standardzie. To chyba wie każdy użytkownik T-mobile. Ciekawe czemu Plus czy Play tak nie ma. To jest akurat jedyna rzecz, którą mam do T-mobile - złodziejstwo. Poza tym jako sieć jest naprawdę w porządku. No tylko akurat ta jedna wada jest dla mnie nie do zaakceptowania.

  • 2

    85. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 21:25:08  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    @83, kolega spod @84 umcusumc, napisał Ci do czego przydaje się czytanie umów, cenników i regulaminów w T-Mobile: do ciągłego egzekwowania rekompensat i zadouśćuczynienia od T-mobile za jego ciągłe i super powtarzalne przekręty i nadużycia od kilku lat.

    Jeśli chodzi o mnie, to czytanie w ogóle i ze zrozumieniem umów, cenników i regulaminów, to mój konik - jeden z 30.
    Moja naiwność? Nie wiem o co Ci chodzi. Napisz wprost co chcesz wiedzieć, to Ci odpowiem.

    PS. Zarządzałem swego czasu przez kilkadziesiąt miesięcy około 300 numerami w T-Mobile: około 50 numerów to był abonament, 250 to prepaid.
    Obecnie z tamtych numerów żaden już nie jest w T-Mobile. Nie z powodu słabej oferty, albo drogiej, albo słabej jakości rozmów, słabego zasięgu czy wolnych transferów - to wszystko było OK, prawie OK albo bardzo OK.

    Wszystko rozbiło się o:
    - ciągłe oszustwa w systemie bilingowym,
    - niedziałaniem wielu usług zgodnie z regulaminem,
    - naliczaniem opłat z sufitu i niezgodnie z regulaminami,
    - niemożnością prawidłowego zarządzania numerem przez iBOA,
    - niemożnością zarządzania więcej niż jednym numerem przez iBOA,
    - niedziałaniem iBOA w ogóle przez długie okresy czasu (przez miesiące!),
    - otrzymywaniem fałszywych komunikatów SMSowych od operatora przez lata:
    --- że skończyła się ważność konta (gdy ta faktycznie jeszcze była wiele miesięcy do przodu),
    --- aby doładować konto minimalnie za 25zł (gdy wystarczało w takim przypadku 5 lub 10zł),
    --- informowaniem, że przepadną wszystkie złotówki z konta (gdy faktycznie nic takiego nie mogło się wydarzyć, bo ważność była wiele miesięcy do przodu),
    - kasowanie złotówek z konta 15 dnia od daty połączeń wychodzących (to akurat zgodnie z regulaminem ale takiego, "złodziejstwa" nikt inny w regulaminie sobie nie zapisał),

    (c.d.n)...

  • 0

    86. ~  2018-01-11 21:26:51  host: user-94-254-135-204.play-internet.pl

    Lol wx
    2d7
    Bardzo vivamix

  • 1

    87. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 21:31:12  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    ...(c.d)

    - pobieranie opłaty 3zł za migrację z Heyah do T-Mobile przez kilka lat (i wciąż to sie dzieje) gdy w regulaminie stoi jasno zapisane, że migracja kosztuje 0zł,
    - kłamliwe zapewnieniami, że te błędy (powyżej wymienione) już się nie powtórzą, bo zostały zlokalizowane i naprawione, gdy faktycznie już nawet następnego dnia wszystko powtarza się od nowa i tak się działo przez kilka lat.

    I jeszcze sporo by tego wymieniać ale mi się nie chce.

    "4 grosze daj mi proszę", to pikuś przy tych wszystkich przekrętach, które wciąż trwają.
    Pomagam znajomym, którzy są w T-Mobile - łącznie jakieś 60-70 numerów (większość prepaid, bo kogo mogłem wydostałem z abonamentu T-Mobile) - więc wiem jak to teraz wygląda: NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO.

    Jak się ma jeden numer w T-Mobile, albo nawet 5, to można pewnych rzeczy nie zauważyć.
    Ja mam obecnie wgląd w kilkadziesiąt numerów, a wcześniej tak jak pisałem, w 300.
    Więc coś tam wiem o T-Mobile.

  • -3

    88.  2018-01-11 22:00:22

    Trochę się temu plejpowi pomieszało z tą ofertą a koledze u góry to pomieszanie sie udzieliło. Pozjadał wszystkie książki, karty sim, umowy, routery, telefony i myśli, że wie wszystko

  • 2

    89. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 22:28:44  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    @metrofan, a jak Ci powiem, że mam dojścia (powiedzmy znam dobrze kogoś, kto zna z kolei dobrze kogoś wewnątrz Telepolis) i znam grupę osób, która założyła masowo konta około 20-27 grudnia 2017 roku tu na Telepolis (może to być też jedna osoba, która założyła tyle kont - ale to mniej prawdopodobne), które mają powiązania z T-Mobile - są to tak zwani klakierzy czyli osoby piszące - często odpłatnie - pochlebne (często nieprawdziwe) opinie na temat swojego pracodawcy/zleceniodawcy i niepochlebne (też często wyssane z palca) na temat jego konkurentów i że należysz do tej grupy osób?

    Ale żeby było jasne: ja do Ciebie (do rzeczywistej osoby fizycznej) nic nie mam i pewnie nigdy nic nie będę miał (pewnie nawet jesteś wspaniałym, ukochanym ojcem, mężem, bratem, synem, wnuczkiem czy dziadkiem).
    Natomiast działań na zlecenie, jakie reprezentujesz tutaj swoim nickiem, to mi się nie chce nawet komentować.
    Ale jest to też jedna z przyczyn dlaczego ludzie Was (T-Mobile) tak nie lubią i od Was odchodzą.
    No i jeszcze ten różowy kolor...

  • 2

    90. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-11 22:47:30  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    *20-27 grudnia 2016 roku (a nie 2017)

  • -1

    91. ~Ktoś  2018-01-11 23:33:54  host: ip-5-172-234-147.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Dla ścisłości .... nie różowy tylko magentowy

  • 1

    92. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-12 00:04:34  host: user-94-254-176-129.play-internet.pl

    @91 Ktoś, ja to wiem ale 99% ludzi wie i powie, że T-Mobile to ma logo różowe, albo w odcieniu takiego mocnego różu, taki różowawy, takiego koloru jak jeden z barwników w mojej drukarce (jak on się nazywał ten kolor...), w każdym razie takie coś od czerwonego i różowego, w kolorze lalki Barbiei - one taki kolor mają, i kucyki Little Pony też, i ich ubranka i akcesoria (lustereczko, grzebień, buciki, kokardki itp. itd.).

    A jak zapytasz jaki kolor ma logo Orange? 100% odpowiedzi, że pomarańczowy (żadnych wątpliwości i tylko pozytywne skojarzenia). Plus? Zielony. Play? Fioletowy glut. Virgin? Seksowna i cnotliwa czerwień.

    Jaki jest jest jeszcze idealny kolor niewykorzystany przez żadnego dużego opa? Niebieski! Idealny pod wieloma względami. Kojarzy się z wieloma pozytywnymi sprawami i rzeczami każdemu i w każdym wieku.

    Era miała niebieski. A T-Mobile (dawna Era) ma różowy (przepraszam - magentowy) - najgorszy jaki może być dla profesjonalnej firmy telekomunikacyjnej.

    Bo różowe i magentowe są tylko lalki Barbie, kucyki My Little Pony, logo T-Mobile i barwnik w drukarce (jak się poszuka dobrze, to się znajdą jeszcze szminki, pudry i podkłady w takich kolorach).

  • 1

    93. ~WszystkoTylkoNieTMobile  2018-01-12 00:39:01  host: user-94-254-177-86.play-internet.pl

    Na koniec dodam, że magenta (kolor loga T-Mobile), to nie ta sama magenta co barwnik podstawowy magenta w drukarkach z systemem CMYK (Cyan-Magenta-Yellow-blacK) i że obydwie te magenty (ta od loga T-Mobile i ta drukarkowa) to odcienie różowego :)

    W każdym razie jeśli kolor loga T-Mobile kojarzy się komuś z błękitnym niebem, a nie z lalką Barbie (która wykorzystuje mocno kolor Barbie Pink - bardzo podobny do magnety http://tlp.is/g1u ), to gratuluję wyobraźni.

  • 0

    94. ~mortal  2018-01-12 09:46:45  host: 89-73-68-51.dynamic.chello.pl

    @WszystkoTylkoNieTmobile ty sam chyba jestes "klakierem" za wypisywanie tskich rzeczy pewnie ci troche zaplacili xd

  • 0

    95. ~  2018-01-12 09:52:48  host: 188.146.43.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja na temat T-Mobile wiem jedno. Są punkty sprzedaży, nie Salony, T-Mobile, w których siędzą idioci i nawet nie wiedza o tym, ze numer w T-Mobile mozna przenosić teraz w promocji pół roku wczesnie i pieprza, ze miesiąc wcześniej normalnie, a nie trzy, a jak wiadomo zanim dotrze wniosek do obecnego operatora nawet przez internet zanim rozpatrzy i odpowie to moze być miesiac za mało. W Salonach są bardzo kompetentne osoby. Nan obecnie LTE domowe do 60Mb/s i 3 usługi na firmę i nie ma niczego co by mi nie pasowało, licza cały czas tak jak trzeba. Kiedyś za czasów Era GSM były takie bajery i potem długo w T-Mobile jak granie na czekanie, którego jak nie wyłączyłeś po miesiącu to ci zostawał, ale pisało o tym w Regulaminie usług dodatkowych. Niestety nie informowali o tym że trzeba wyłączyć po miesiacu jak się nie chce. UKE się im do tyłka dobrało i nie ma tego.

  • 0

    96. ~Math  2018-01-15 13:35:40  host: 212.160.172.84

    LTE cat 4 - chyba dlatego, że play nie ma kat. 6 ( bo jak mają to urządzenie powoli z demobilu ). w Play to w zasadzie standard aby kopic sobie takie urządzenie biorąc pod uwagę nadal mizerną infrastrukturę po tylu latach

  • 0

    97. ~BEAST  2018-06-29 10:35:39  host: user-94-254-170-32.play-internet.pl

    Witam, czy ktoś już testował ten NETBOX ? i chciałby siępodzielić opinią ? Z góry dzięki :)

Dodaj swoją opinię