Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play na www.play.pl

Play na www.play.pl

LuiN 17 Lutego 2011 10:55

0 0

Wiosną rozpocznie się proces migracji portalu playmobile.pl na nowy adres play.pl.

8. września Marcin Gruszka, rzecznik Play zapytał na swoim blogu czy domena to dziś sprawa marketingowego życia i śmierci czy raczej "nice to have" i nie warto wydawać na nią fortuny. 65% czytelników sugerowało, żeby Play darował sobie zakup play.pl, jednak finalnie domena została przejęta przez czwartego operatora.

Miesięcznik Brief opublikował tekst na temat drogich domen w Polsce - jako jedną z droższych wymieniono właśnie play.pl. We wrześniu Play potwierdził, że trwają rozmowy z właścicielem domeny. Cena jednak została określona jako bardzo, bardzo wysoka. Ostatecznej kwoty, za którą przejęto domenę, biuro prasowe P4 nie podaje.




Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że rozmowy w sprawie domeny trwały cały czas od momentu startu sieci w marcu 2007 roku. Strona play.pl, która należała do firmy zajmującej się sprzedażą gier, miała przez kilka miesięcy poważne trudności w związku z przypadkowymi wejściami klientów zainteresowanych ofertą nowego operatora, które znacząco obciążało serwery.

Obecnie, według badania Megapanel Gemius/PBI, portal www.playmobile.pl odwiedza miesięcznie około 2 milionów użytkowników. Wiosną przejmie ich www.play.pl.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    26.  2011-02-17 14:40:07

    No za darmo go nie sprzedali, zapewne kilkaset tysięcy dali :) Czy to coś zmieni? A niby co ma zmienić? Większość i tak wyszukuje strony przez Google, może parę tysięcy będzie wpisywało na wzór reszty operatorów play.pl, mogliby już zrobić przekierowanie, bo Play.pl jest tylko komunikat więcej nic.

  • 0

    27.  2011-02-17 14:46:39

    Tu sie mylicie, tak na prawdę te wszystkie samouczki show me how to use google, niczego was nie nauczyły? :P Ludzie bedą wpisywać w pasek adresu, jak nie znajdzie to dopiero google. Poza tym, przy playmobile nie wiem czemu, moze ze tyle angielskiego w jednym linku, mi sie zawsze zdarzało dawać .com :P

  • 2

    31. ~WaszkaG  2011-02-17 15:08:13  host: 130-145-196-109.itvmedia.pl

    Dobra decyzja. Moim zdaniem poważna firma nie może sobie pozwolić na to żeby w internecie nie istnieć pod swoją nazwą.

  • -2

    32. ~Kajtek  2011-02-17 15:57:46  host: user-46-112-184-235.play-internet.pl

    @9 Ty się zajmij awariami synku w Orendzu i zbójeckimi doładowaniami w celu podtrzymania kasy na koncie. Skoro siedzisz boyu w W3 to po co komentujesz kwestie techniczne BOK PLAY?

  • 0

    33.  2011-02-17 16:22:38

    Zmiana jest kosmetyczna i nie warta tej ceny. Już dawno ludzie przyzwyczaili się do obecnego adresu. Po co ta zmiana? Czyżby nagła powódź gotówki? Nie ma pilniejszych potrzeb?

  • -3

    34. ~Kajtek  2011-02-17 16:32:49  host: user-46-112-184-235.play-internet.pl

    @33 Następny nawiedzony...to, że jesteś obywatelem RP i masz prawo mieć wzgląd do środków publicznych nie jest jednoznaczne z tym, że decydujesz o tym na co prywatna firma wyda kasę i na co no chyba,że jesteś jej Prezesem bądź Akcjonariuszem w co wątpię, pewnie jesteś na razie właścicielem swoich czterech ścian względnie pokoju. Ruch jak najbardziej na tak, zwłaszcza dla plebsu, który będzie migrował z W3 przecież oni nie wpiszą MOBAJL tylko co najwyżej właśnie PLEJ, a znalezienie adresu w niższym poziomie pozycjonowanych wyników poszukiwania może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla ludzi nie mających konta w banku czy prawa jazdy :D

  • 1

    35. ~  2011-02-17 16:37:31  host: v09-15.opera-mini.net

    34 Zdradź mi kogo Kajtku określasz mianem plebs?

  • 0

    36. ~  2011-02-17 17:58:07  host: p14-10.opera-mini.net

    Kuźwa jakie wpisywanie adresu. Wpisuje samo słowo play w mozilli i jestem na www.playmobile.pl. W innych przypadkach google mogą się otworzyć ale komu chce się wpisywać adres? O ile w telefonie opera mini nie ma sobie równych o tyle na komputerze mozilla po ostatnich aktualizacjach deklasuje wszystko co istnieje i opery i chromy itd

  • 0

    37.  2011-02-17 18:16:24

    Kajtek nie posrało ci się w główce? 1.każdy ma prawo komentować każdy news niezależnie od tego w jakiej jest sieci. 2. pewnie będzie to szok, ale ktoś kto nie jest w play nie jest nikim gorszym. Po prostu nie jest w play. A to co piszesz to o fanatyzm zahacza.

  • 0

    38. ~jojo  2011-02-17 20:41:01  host: z25-01.opera-mini.net

    Zamiast kupować domene Play mógłby lepiej obniżyc wygórowane ceny, dać mniejsze pakiety, może 10zł za 2zł, i by były ważne tak jak konto główne czyli rok ;-)

  • 1

    46. ~  2011-02-17 20:56:45  host: 213-238-95-19.adsl.inetia.pl

    to teraz oręcz, żeby utrzymac sie na powierzchni, będzie musiało wybulić majątek na domenę redtube :-D

  • -1

    47. ~  2011-02-17 22:22:48  host: eay72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "jojo" i tak nikt nie uwierzy ze wchodzisz w internet w telefonie

  • 0

    48. ~e-Marketing  2011-02-18 11:58:46  host: apn-77-115-111-233.dynamic.gprs.plus.pl

    Doskonała decyzja, wiele osób się wypowiada na temat, o którym nie ma pojęcia, to tak jak pytać o robienie interesów na forum w poczekalni bezrobocia. Dla nieświadomych, po co? Firmay typu P4 bez problemu mogą wypozycjonować adres jgfuytdut.pl na pierwsze miejsce w Google, to nie zmienia faktu, że wizerunek jest gorszy i już. Wszędzie są ludzie, w dużych firmach również. Podobnie swego czasu Polkomtel odkupił plus.pl mając wcześniej tylko plusgsm.pl. Dziwić się należy, że tak długo wstrzymywali się w P4 z tą oczywistą decyzją marketingową. A co do ceny, cóż wyjściową był 1.000.000,- za ile kupili nie wiem....

  • 0

    49. ~e-Marketing  2011-02-18 12:05:40  host: apn-77-115-111-233.dynamic.gprs.plus.pl

    tak przy okazji błędem jest nieujawnianie kwoty. Doskonale to wiedzą fachowcy w USA i dlatego tam zaraz pojawiają się te wartości w mediach. Oczywiście może być klauzula w umowie, ale co ciekawe zyskują na ujawnieniu tej informacji obie strony. Nie jest to forum, na którym chcę się rozpisywać dlaczego. Jak ktoś jest b. ciekawy odsyłam na godzinkę coauchingu z fachowcem z USA, ja płace od 500 do 2000 $, więc czemu inni nie mogą, szczególnie, że ja stanowię b.małą firmę w porównaniu do operatorów GSM...

  • 0

    50.  2011-02-18 14:40:42

    Ojejej, nowa domenka Play!

  • 0

    51.  2011-02-18 23:59:59

    sam sie nacialem za pierwszym razem jak wchodzil na rynek Play wpisujac play.pl ;) A decyzje uwazam za dobra, teraz sie wchodzilo glownie przez Google, bo nazwa do pisania byla troche dluga.

  • 0

    52. ~  2011-02-21 07:27:06  host: 77-255-232-161.adsl.inetia.pl

    Experci z rynku twierdzą, że ta transakcja opiewa na sumę kilku mln złotych.

  • 0

    53.  2011-02-21 19:09:09

    @49 może dlatego że kwota nie jest mała i na pewno większa niż milion złotych. Ja stawiam na przedział 1,5-2mln. W ludziach a w szczególności klientach może to budzić złe odczucia dlaczego wydaje się tyle kasy na nazwę domeny zamiast na usprawnienie play24 i BOKu w Play.

  • 0

    54. ~koniecZpol  2011-02-27 11:41:15  host: ip-94-42-31-85.multimo.pl

    niech wykupią jeszcze www. pały.pl będzie jak ulał.

  • 0

    55. ~kwas  2011-03-14 12:19:03  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @49 jak 0,5k-2k USD placisz za godzine "coauchingu" ciekaw jestem ile profesjonalny couch wezmie za godzine couchingu :) od Ciebie. Widze ze jestem w tyle, bo za moich czasow byly couchingi, chyba musze zainwestowac kilka "patykow" w doszkalanie.

Dodaj swoją opinię