Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play mówi spamowi STOP

Play mówi spamowi STOP

Q! 17 Czerwca 2011 09:19

0 0

W najbliższych dniach Play wprowadzi testowo usługę STOP SPAM, która pozwoli klientom na blokowanie SMS-ów Premium.

Usługa pozwoli na blokowanie SMS-ów pochodzących z numerów skróconych, zaczynających się od cyfr 7, 8 oraz 9. Do klienta wysyłane będą wiadomości pochodzące z innych numerów skróconych oraz z nazwą nadawcy zamiast numeru (np. od banków z hasłami jednorazowymi).




Po uruchomieniu usługi klient cały czas będzie mieć możliwość korzystania z numerów Premium. Po wysłaniu wiadomości na taki numer usługa zostanie automatycznie wyłączona w celu możliwości świadczenia usługi Premium. Aby nadal korzystać z blokady, konieczne będzie ponowne uruchomienie blokady.

Usługę będzie można uruchomić wysyłając SMS-a o treści STOP na numer 252. Usługa dotyczyć będzie jedynie wiadomości SMS; wiadomości MMS będą dostarczane do użytkownika bez zmian.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    19.  2011-06-17 12:26:34

    A SMS których nadawcy wyświetlają się jako tekst będą mijali tę blokadę i będzie jak zawsze.

  • 1

    20.  2011-06-17 12:35:47

    Spamowe smsy Play łatwo wyłączyć, wystarczy zarejestrować numer i nie zgodzić się na "informacje marketingowe".

  • -1

    22.  2011-06-17 13:29:43

    @7 mam przynajmniej 4 osoby znajome i siebie, ktorym spam sms nie przychodzi. jak? nie bawia sie w takie glupoty i wycofali zgode na marketing... i zeby nie bylo - po za T takze w Orange. wiele osob natomiast nie wie, ze wysylajac choby jednego smsa premium automatycznie zgoda na spam jest przywracana.

  • 0

    23.  2011-06-17 13:43:53

    Włączyłem tę usługę i mam nadzieję.że pozbędę się spam'u.

  • 1

    24. ~O boze  2011-06-17 13:59:22  host: 194.204.151.190

    Jak ktos narzeka na reklamy od play to niech zarejestruje telefon w play i ma prawo zablokowac wtedy caly marketing smsowy. Ja tak zrobilem zonie i corce i jest mega spokoj i cisza

  • 1

    26. ~toms  2011-06-17 14:40:44  host: avd196.internetdsl.tpnet.pl

    25 - zgadza się. Na wszystkich przeniesionych numerach, a jest ich dość trochę, zaznaczyłem sprzeciw na otrzymywanie jakichkolwiek informacji handlowych i jak na razie nie otrzymałem żadnego spamu. Wyjątkiem było info o notce sms, ale to zrozumiałe.

  • 1

    27. ~Astegun  2011-06-17 14:45:31  host: apn-77-114-164-130.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja jestem ciekaw, ile UOKiK zasądzi operatorom i firmom reklamowym kary za rozsyłanie reklam przez SMS bez UPRZEDNIEJ ZGODY odbiorcy. Zgodnie z prawem, wysyłanie informacji handlowych jest dozwolone tylko za uprzednią zgodą wyrażoną przez adresata informacji. Ponieważ ustawodawca nie przewidział w tym wypadku domniemania zgody, nie można uznać braku sprzeciwu na otrzymywanie informacji handlowych za zgodę na ich otrzymywanie. Postępowanie w tej sprawie już trwa.

  • 1

    28. ~  2011-06-17 18:37:41  host: dde179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo! Brawo! Play znowu prekursorem!

  • 1

    29. ~  2011-06-17 18:39:54  host: dde179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co prawda mam Samsunga z blokadą, ale pierwszy sms-spam zawsze dojdzie, a teraz już nawet pierwszy nie powinien dojść. Zobaczymy w praktyce, ale jest to wreszcie pierwsza jakólka na ten badziew spamowy z obcych firm.

  • 1

    30. ~  2011-06-17 18:40:57  host: dde179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27. Masz 100% racji. powinni się tym zająć. Brak zgody, czyli brak podpisu = brak smsów, a nie tak jak to teraz wygląda.

  • 0

    31. ~  2011-06-18 23:09:17  host: ip-89-174-125-146.multimo.pl

    Dostałem na swój świeży (zarejestrowany, bez zgód na marketing) numer spamy od CT i 3way i śmieją mi się w twarz. Nie odpisują na listy, a jak ktoś odpisze na mejla to bez podpisu. A GIODO, UOKiK i UKE to do niczego nam, obywatelom, niepotrzebne atrapy, o czym przekonałem się empirycznie.

  • 0

    32. ~  2011-06-19 00:09:48  host: v07-15.opera-mini.net

    Widać numer jest chyba jednak nieświeży czyli po kimś czyli z odzysku.

  • 0

    33. ~  2011-06-19 00:10:28  host: v07-15.opera-mini.net

    Włącz SPAM STOP i pewnie sprawa będzie załatwiona.

  • 0

    34. ~  2011-06-19 19:13:15  host: ip-89-174-125-146.multimo.pl

    Wyślę "stop", to CT i 3way będą wstawiać zamiast numerów jakieś słowa i dalej będą wysyłać bezkarnie spamy (bo "prawo" to jest dla babci z kiosku co nie dała paragonu na parę groszy na ksero, albo nauczycielki, która do pita wpisała zły NIP, a nie dla biznesmenów od spamów obracających ogromną kasą).

  • 0

    35. ~Calm7  2011-06-19 19:17:15  host: z31-02.opera-mini.net

    34). Albo dla piekarza ktory nie chcial chleba wyrzucac i dawal bezdomnym. Za to go zniszczono.

  • 0

    36. ~  2011-06-19 20:01:49  host: dcf91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    34. Było wysyłać smsy Premium na durne portale z oddzielnego sima, a nie z tego z którego korzystasz na codzień. Takie smsy możesz tylko odpowiednią aplikacją zablokować.

  • 0

    37. ~  2011-06-19 21:58:06  host: ip-89-174-125-146.multimo.pl

    36. Było czytać posty ze zrozumieniem.

  • 0

    38. ~benek  2011-06-20 10:26:44  host: 89-73-134-170.dynamic.chello.pl

    To nieprawda, że jeśli przy podpisywaniu umowy nie wyrazi się zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych to takie nie będą przychodziły. Będą, tyle tylko, że w bardzo ograniczonej ilości. Ot, co najwyżej kilka na miesiąc. W przypadku braku takiego zastrzeżenia - nawet kilka dziennie. Dobry pomysł jeśli będzie to działać tak jak podaje Play.

  • 0

    39. ~  2011-06-20 10:57:46  host: public-gprs252914.centertel.pl

    SMS na nr 252 kosztuje 9gr czyli standardową stawkę w Play Fresh

  • 0

    40. ~  2011-08-24 04:15:46  host: 83-238-239-216.adsl.inetia.pl

    @38 Od czerwca 2009 mam numer w play, nie wyraziłem zgody na marketing i inny syf. Jedyne smsy jakie dostaje to te z z informacją o cenie połączeń jak przemieszczam się po Europie. Nie wysłałem też ani jednego smsa premium bo wiem że to początek do tego całego syfu.

Dodaj swoją opinię