Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ma zgodę na dopłaty w roamingu

Play ma zgodę na dopłaty w roamingu

orson_dzi 23 Stycznia 2018 14:12

5 6

play roaming wide

Serwis rpkom.pl informuje, że Play dostał zgodę od UKE na zastosowanie dopłat do stawek roamingowych.

Za zgodą UKE Play może zastosować dopłaty w wysokości maksymalnych stawek detalicznych w wysokości:
  • 0,048781 zł netto za minutę połączenia wykonanego,
  • 0,024391 zł netto za minutę połączenia odbieranego,
  • 0,008131 zł netto za wysłaną widomość SMS,
  • 0,010022 zł netto za megabajt przesłanych danych,
  • 0,010022 zł netto za wysłaną wiadomość MMS.

W praktyce daje to dopłaty w wysokości 0,06 zł (z VAT) za minutę połączenia wykonanego, 0,03 zł za minutę połączenia odebranego, 0,01 zł za wysłanego SMS-a, 0,12 zł za MMS-a i 0,01 zł za 1 MB Internetu.




Wcześniej podobne zgody dostało czterech innych operatorów.

Zobacz: Virgin Mobile może doliczyć 21 groszy za minutę połączenia w roamingu UE

Źródło tekstu: rpkom     

Dodaj do:

Tagi: play | roaming

w sumie: 45
  • 1

    27.  2018-01-23 16:15:47

    Nie rozpędzajcie się tak w swej hojności. Też mnie śmieszy januszowanie, ale od zawsze byłem zdecydowanym przeciwnikiem płacenia za coś z czego się nie korzysta. Po co komu cyrograf na bezlimit, jeśli telefon nie jest jego narzędziem pracy? Potrzebuję w danym czasie więcej gadać to wykupuję nielimitowane. Jest mi to zbędne - korzystam z alternatywnych sposobów. Nie da się wszystkich ubrać w tę samą szatę. Co do kosztów bezlimitu - w przypadku pojedynczego, czy podwójnego, cena nie jest aż tak istotna. Co innego gdy utrzymuję kilka i więcej numerów - wtedy już czuć dość sporą różnicę. Zawsze trzeba roztropnie - ale bez sknerstwa i nadmiernej rozrzutności - podchodzić do tematu. I nie chojraczyć.

  • 0

    28. ~Tom  2018-01-23 16:25:55  host: public-gprs385729.centertel.pl

    Cena nie może być mniejsza niż 20-25 pln za tzw no-limit, który obecnie jest dostępny. Taniej się nie da bez kombinowania :). Ale jak na kilku numerach np 4 da się urwać 9 złotych/sim, to w ciągu roku masz równowartość smartfona średniej klasy. Więc raczej warto zmienić sieć i nie przepłacać.

  • 0

    29.  2018-01-23 16:40:23

    Znaczy ja też nie wiem jak to jest utrzymywać 4 numery, dzieci jeszcze się nie dorobiłem, opłacam tylko siebie. I dlatego wolę dopłacić do bez limitu, żeby nie martwić się o pakiety. Tu raczej nie chodziło o rozrzutność, ale o wykłócanie się o 5 zł. Bo nawet gdyby to były 4 numery to wychodzi oszczędność 20 zł w miesiącu, a przy utrzymaniu rodziny raczej taka kwota będzie niezauważalna, biorąc pod uwagę inne wydatki. No chyba, że takich 20 zł się nazbiera za inne usługi w miesiącu typu konto, tv, prąd itp.

  • 0

    30. ~Callm7 []  2018-01-23 16:55:19  host: a04-07-02.opera-mini.net

    29). Oj tak, chciałbym dostawać takie rachunki za prąd: 20zł /miesiąc
    ;-)

  • 0

    31. ~  2018-01-23 17:11:25  host: a22-07-03.opera-mini.net

    @piokuk, Iphoneski, może 5zl to nie jest dużo ale jeżeli u tego samego operatora w ofercie na kartę jest no limit i 6GB a niedługo pewnie więcej, to nie dziwie się że osoby,które podpisują cyrograf na 2lata chcą mieć coś lepszego.
    W lajt mobile no limit i 10GB jest za 19,90zl, w Plushu za 25zl i wszystko na czas nieokreślony więc nie dziwie się że zorientowani abonenci a tacy przeważnie pisza na forum w tym wątku chcą wyszarpac jak najlepsze warun, T-Mobile no limit 10GB za 25zl.
    Ja akurat nie dostałem na czas nieokreślony w Play za 25zl i przenoszę numer. Mam do tego prawo i tylko właśnie takie zachowanie powoduje że operator robi dobre oferty.
    A nie taki pakierhakierxd co to rozpisuje się że nigdy nie podpisałbym teraz umowy na 2 lata a za 2dni pisze że 2 lata to nie dużo i podpisuje umowę nawet droższą. On nigdy z Play nie zrezygnuje bo to fanatyk a to co pisze można spokojnie olać i nie czytać.

  • 0

    32. ~  2018-01-23 17:15:51  host: apn-31-0-23-103.dynamic.gprs.plus.pl

    @30 Nawet w przypadku posiadania własnego wiatraka opłaty stałe (abonamentowe) wynoszą więcej ;-)

  • 0

    33. ~Olek  2018-01-23 17:22:45  host: 89-66-0-58.dynamic.chello.pl

    Play sam sobie strzela w kolano ,a potem płacz.Dają 500 zł i 50 gb za przeniesienie nr ,a na co to można wykorzystać jak nie na roaming.Kupuje starter całe 5 zł ,na drugi dzień nr jest w playu. Ładuje konto za 5 zł , wykupuje pakiet 600 mb za 5 zł /30 dni i tyle.Mam 50 gb netu w roamingu na miesiąc,To mój operator prywatny daje mi tylko 1,7 Gb netu,dlatego play polecam na roaming,u nas w kraju wiadomo jak to chodzi.

  • -3

    34. ~flej  2018-01-23 17:24:05  host: 205.201.55.49

    Poza tym uważam że unia europejska powinna zostać zniszczona

  • -1

    35. ~Gaduairowiec  2018-01-23 17:27:42  host: a29-02-08.opera-mini.net

    Ale te dodatkowe opłaty będą tylko wtedy gdy skorzystamy z roamingu łamiąc zasady Fair Use Policy ? Rozumiem że dla użytkownika Play FnK nic się nie zmieni ?

  • 0

    37. ~mkkot  2018-01-23 17:50:15  host: host167-244-211-80.static.arubacloud.pl

    @Kryniczanik @Piokuk: niektórzy mają po prostu takie hobby. Ja też bym mógł płacić normalnie, ale korzystam z DIL-a i 500zł za przeniesienie numeru. Gdyby samego DIL-a policzyć, to w ciągu 3 lat zaoszczędziłem (w porównaniu z abonamentem za 49zł) 1134zł. Mało?

  • 1

    38. ~  2018-01-23 18:07:23  host: 89-64-5-122.dynamic.chello.pl

    Czy w przypadku, kiedy Play oficjalnie zmieni regulamin będzie można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji?
    Zmiana nie wynika ze zmiany prawa i jest decyzją operatora.

  • 0

    39.  2018-01-23 18:32:34

    Nie wiadomo

  • -1

    40. ~Gaduairowiec  2018-01-23 18:33:40  host: a24-05-11.opera-mini.net

    @MKKOT
    Da się teraz te 500 zl i 50GB za przeniesienie do Play na kartę przedłużać jakimiś zasileniami konta i pakietami netu?

  • 0

    41. ~Tomek  2018-01-23 18:54:25  host: ip212w2.clubnet.pl

    No to zobaczymy czy zacznie sie wprowadzanie opłat.Sa takie warianty jeden op da doplate da i reszta, op da doplate inni nie straci klientele,no i trzecia opcja nikt nie doplaci do rozmów Dramatu nie ma jak widac. Ale wg mojej skromnej osoby powinno to działać po przekroczeniu Limitu Minut np 1000 w danym mies.kalendarzowym. To ma byc bicz na minutoholików nie na zwykłych userów.Faktem jest ze pomarancz i róż mieli łatwiej korzystając ze swojej infry tu i tam.

  • -1

    42.  2018-01-23 18:58:06

    toms - a to od razu musi być narzędziem pracy? Ja czy zanim bezlimity nastały czy obecnie, znam ludzi, którzy całkiem prywatnie lubią sobie dużo podzwonić i pogadać ze znajomymi ;-)
    Masz rację, tyle że ta racja dotyczy sytuacji, kiedy czasem potrzebujesz dużo podzwonić. Kiedy ktoś dzwoni te 10 godzin regularnie, 20, 25 czy 30 złotych... Naprawdę - żadne pieniądze. W przypadku kilku numerów... No wiem coś o tym, tylko, że te kilka numerów od lat wydzwania 10-20 godzin miesięcznie - każdy osobno ;-)
    Dodam, ze i w nielimitowanych da się dostosować abonamenty. Ja np. mam abonamenty i za 9 zł, i za 39 zł (i pośrednie). Wszystkie mają nielimitowane rozmowy. Ale jedne ze stacjonarnymi, inne ze wszystkim i wielkim pakietem internetowym... Da się, da ;-)

  • 1

    43. ~vvv  2018-01-23 19:21:26  host: user-94-254-130-142.play-internet.pl

    42. Chyba tak się nie da.

  • 0

    44.  2018-01-23 23:01:53

    Martin Stysiak, rzecznik UKE:

    "W ocenie Prezesa UKE, zmiany w warunkach umownych nie są narzucane przez Prezesa UKE, który nie obliguje do ich wprowadzenia tym samym wynikają z decyzji biznesowych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Zgodnie z powyższym w przypadku zmiany warunków umów, w tym cenników polegającej na zastosowaniu dodatkowej opłaty z tytułu świadczenia detalicznych usług roamingu regulowanego zmiana ta powoduje powstanie uprawnienia do wypowiedzenia umowy po stronie abonenta, przy czym dostawcy usługi roamingu nie przysługuje wówczas roszczenie o zwrot ulgi."

  • 0

    45. ~flej ruski troll  2018-01-24 08:32:51  host: mail.birjanworld.net

    @34 twój umysł jest w trakcie zniszczenia, z takim pojmowaniem świata wyprowadź się do KRLD u kłopoty jak ręką odjął - żadnych telefonów, żadnego roamingu.

  • 0

    46. ~  2018-01-25 13:02:29  host: public-gprs396630.centertel.pl

    @44,to jest opinia prezesa. Nie ma mocy prawnej. Operator może uważać inaczej, i zażądać opłat w wypadku rozwiązania umowy. Wtedy ty możesz skierować sprawę do sądu (jeśli reklamacja zostanie odrzucona), i to sąd rozstrzygnie.

  • 0

    47. ~pabloki  2018-01-27 21:52:15  host: user-5-173-12-85.play-internet.pl

    46 a jednak operator nie uznał inaczej i wprowadził tylko dla nowych.

Dodaj swoją opinię