Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ma prawie 3 mln klientów

Play ma prawie 3 mln klientów

LuiN 5 Sierpnia 2009 17:55

0 0

P4, operator sieci komórkowej Play, jest bliski osiągnięcia trzech milionów klientów, prognozowanych wcześniej na koniec 2009 roku - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Przedstawiciele P4 nie chcieli potwierdzić tych informacji.



Play jest bardzo blisko zrealizowania tej prognozy - powiedziała PAP osoba pragnąca zachować anonimowość.

Marcin Gruszka, rzecznik P4, nie chciał potwierdzić tej informacji, powiedział jedynie, że Play ma ponad jeden milion klientów postpaidowych. Podtrzymał też, że P4 będzie miała pozytywną EBITDA w 2010 roku. Spółka nie podaje liczby klientów prepaidowych.




Mogę powiedzieć jedynie, że mamy ponad jeden milion klientów postpaidowych, a nasze założenia co do osiągnięcia pozytywnej EBITDA w 2010 roku są ciągle aktualne i kryzys nie ma na to dużego wpływu. Nasze wyniki po pierwszym półroczu są lepsze niż były rok temu - powiedział Gruszka, ale nie zdradził więcej szczegółów.

Bartosz Dobrzyński, szef marketingu P4, powiedział natomiast, że spółka podtrzymuje pozyskanie ponad 3 mln klientów na koniec 2009 roku i jest na dobrej drodze do zrealizowania tego planu.

Podtrzymujemy pozyskanie ponad trzech milionów klientów na koniec roku i jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania tego planu. Przychody na koniec roku powinny wzrosnąć do 1,3 mld zł - powiedział Dobrzyński.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 94
  • 0

    76. ~bambo  2009-08-06 09:04:48  host: 94.254.177.169

    n ja sobie doskonale zdaję sprawę, że problemy z połączeniem mogą się lokalnie pojawiać od czasu do czasu w KAŻDEJ sieci. Ale żeby od razu pisać, że dana sieć działa ch....o to chyba delikatna przesada. Bo ja miałem swego czasu problemy z połączeniami w Plusie a jestem jednak nie wyciągam tak daleko idących wniosków. U mnie Play działa wyśmienicie zarówno w rozmowach jak i w zakresie netu. Dlatego pozostaje mi jedynie współczuć tym, u których nie działa dobrze bo muszą sporo przepłacać u drogiej konkurencji. No ale już tak to w życiu bywa. Życie to jest gra - jednemu zabierze, drugiemu da :-D

  • 0

    77. ~bambo  2009-08-06 09:06:01  host: 94.254.177.169

    Aha, ja też mieszkam w mieście wojewódzkim. Nie wiem czy jest większe. No ale wszystko śmiga jak ta lala :)

  • 0

    78. ~Kwistas  2009-08-06 09:39:02  host: wap.mobile.project4.pl

    Issa, po paru analizach, oraz porównaniu konfiguracji Orange do Play, Play łączy się przez serwer proxy, Orange już nie, możliwe że w tym jest problem, po wyłączeniu serwera proxy w konfiguracji Playa, fon się z internetem nie chce łączyć. Dodam jeszcze że na konfiguracji Orange stałą sesję, opera trzymała gdy ustawiłem na socket, na http przerywalo sesję jak w Play. Pisałem tu o normalnej wersji opery mini 4,2, owszem korzystam z modyfikowanej wersji rosyjskiej, tam jest opcja trzymania sesji.

  • 0

    79. ~Kwistas  2009-08-06 09:41:47  host: wap.mobile.project4.pl

    Tylko ruska wersja opery jest dość powolną, żadnych zbliżeń itp. chciałem korzystać z najnowszej opery bo jest o wiele wygodniejsza w obsłudze.

  • 0

    80. ~ms93  2009-08-06 10:25:24  host: host-n2-77-160.telpol.net.pl

    Jak was bedzie obslugiwac ktos niekompetentny w BOK, to pisac zgloszenie przez WWW - mnie odpisali listem zwyklym, ze pouczyli konsultantke o obowiazujacej procedurze i dali 10 minut rekompensaty :D

  • 0

    81. ~  2009-08-06 11:39:35  host: 131.v51.interkam.pl

    8. W3 ma więcej klientów :P

  • 0

    82. ~n  2009-08-06 12:51:16  host: public-gprs108069.centertel.pl

    Bambo, ja się z Tobą zgadzam. Po prostu BTS'y nie wyrabiają. Gorzej jak problem występuje od kilku m-cy, a operator nie widzi problemu i zamiata sprawę pod dywan. Nie uważam też, że sieć jest do d***y, dałem to jako przeciwwagę to twierdzeń, że wszystko jest idealnie, prawda leży gdzieś po środku :). Mam jeszcze pytanie, może ktoś wie. Jak to jest z logowaniem się do sieci. Na sztywno ustawiam roaming, jest spoko, później gadam z kimś i rwie. Patrze, a tel znów jest zalogowany do sieci Playa. Sprawdzałem tylko na dwóch samsungach, z370 i u800. Takie przelogowanie to może być kwestia telefonów z softem play, czy sim jakoś to wymusza? Chociaż w sumie z tym pytaniem to bardziej na forum.

  • 0

    83. ~n  2009-08-06 12:57:09  host: public-gprs108069.centertel.pl

    I jeszcze ostatnio dziwną rzecz zauważyłem. Byłem w górach sowich, gdzieś blisko granicy z czechami. Na wyświetlaczu pojawiła się... era :) Są podpisane jakieś lokalne umowy z innymi operatorami niż Plus?

  • 0

    84.  2009-08-06 13:24:16

    Może to test przed przejściem na roaming krajowy Ery, bo po tych sporach z Plusem, będzie ciężko znaleźć porozumienie zwłaszcza za rządów Ba(u)ca.

  • 0

    85. ~despera  2009-08-06 13:34:07  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    83 - telefon Ci listę sieci pojedynczo wyświetla a ten panikuje.... 84-kwistas - play z era? taaa ciekawe czy się dogadają o net na roamingu... bo PLAY to śmieszna siec... MVNO się dogada o tani net a ci "tacy duzi" a nic nie potrafią - no chyba ze chcą zdzierać na tym polu...

  • 0

    86.  2009-08-06 14:26:05

    85. Wiesz MVNO a operator infrastrukturalny to dwie całkowicie inne firmy, W3 praktycznie od samego początku zaczyna przeszkadzać Play. Powiem Ci jedno Każdy operator W3 chciałby mieć takiego klienta jak Play, to jest po prostu stała kasa, na którą specjalnie nie trzeba pracować.

  • 0

    87. ~n  2009-08-06 14:48:42  host: heyah20909nc-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    despera, nie panikuję. Po prostu tel zalogował się do ery, byłem zdziwiony i się o to pytam. Może na terenach trudnych do inwestycji są jakieś lokalne umowy. Po prostu tak czasem jestem ciekawy :)

  • 0

    88. ~mamert  2009-08-06 15:41:53  host: ip077252149067.intelink.pl

    Do 3 milionów ludzi połączenia w cenie szokującej :(

  • 0

    89. ~  2009-08-06 15:49:30  host: t04-07.opera-mini.net

    Haha, "portwel" był najlepszy :-) Ot, inteligentna klientela play-ty :-)

  • 0

    90. ~  2009-08-06 16:03:56  host: t04-07.opera-mini.net

    @47: hehe prościutkie kodziki, nie ma co :-) A tak lubicie nabijać się tutaj z kodów Plusa. @48: ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. @57: Szalonego albo issę?!? To chyba jakąś kpina... Zresztą wydaje mi się, że Witek też raczej nie ma wykształcenia ani doświadczenia technicznego.

  • 0

    91. ~  2009-08-06 16:14:32  host: t04-07.opera-mini.net

    @63: normalnie rozbroiła mnie ta wypowiedź :-) Przecież nawet dziecko by wiedziało, że jest dokładnie ma odwrót. Najlepszy przykład mamy w kom. #74 i wcześniejszych powiązanych. Zresztą gorszej kombinacji niż Play + Sony Ericsson to już chyba nie ma :)

  • 0

    92.  2009-08-06 21:11:04

    90 nie trzeba miec wyksztalcenia technicznego by co nie co wiedziec o mechanizmach dzialania sieci ;) wystarcza lata praktyki - "pasji" troche literatury - roznych telefonow - obserwowania sieci i dzialania netmonitorow by wiedziec co jest grane ... czesto tacy amatorzy " pasjonaci" sa lepsi od pracownikow operatora... oczywiscie w pewnych granicach... Ja do Bok dzwonie jak musze i wiem co jest grane - jak nie wiem w czym problem to nie dzwonie ;) , N to ze przez chwile z Play widziales ze jestes w Erze to o niczym nie swiadczy , czesto niektore modele telefonow pozwalaja " na chwile" zalogowac sie do sieci zabronionej co nie znaczy ze mozna z niej korzystac :)

  • 0

    93. ~n  2009-08-06 21:43:46  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Dzięki za wyjaśnienie :)

  • 0

    94.  2009-09-02 20:52:13

    Są bliscy osiągnięcia 3 mln i niech osiągają. Rok ważności w PF sprawia, że dopiero za jakieś 2 lata wyłączą już nieużywane karty.

  • 0

    95. ~wally  2009-09-10 14:20:05  host: pocztaos.pgi.gov.pl

    Blisko 3 mln... Jeśli 2/3 klientów to freshowcy, to ciekaw jestem jaka jest realna liczba użytkowników. Sam miałem przez czas jakiś PF, ale z tej karty nie da się korzystać. Jakość usług pozostawia wiele do życzenia...A w TT mam teraz też stawki 29gr/min i do tego potrójne doładowanie, więc jednak oferty w3 są znacznie lepsze.

Dodaj swoją opinię