Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play ma 50 tys. użytkowników mobilnego Internetu

Play ma 50 tys. użytkowników mobilnego Internetu

WitekT 10 Grudnia 2008 14:28

0 0

Play podtrzymuje plan zwiększenia liczby abonentów do 2 mln do końca 2008 roku i pozyskania kolejnego miliona w 2009 roku. Jacek Balicki, członek zarządu P4, powiedział także, że operator ma już ponad 50 tys. klientów usługi Play Online, choć pierwotne plany zakładały pozyskanie zaledwie 20 tys.

Play nie podał planów dotyczących liczby użytkowników mobilnego Internetu w 2009 roku. Pomóc ma mu m.in. oferta przygotowana w ramach programu lojalnościowego dla 2,5 mln klientów ING Banku Śląskiego, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




W tej chwili w zasięgu Play Online jest 157 miast. W ciągu trzech lat ma być ich ponad tysiąc. 70% użytkowników prepaid mpobilnego Internetu doładowało swoje konto przynajmniej raz. Dla 66% klientów usługa jest jedyną formą dostępu do Internetu. 80% użytkowników mieszka w miastach powyżej 50 tys., a 35% - powyżej 500 tys.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2008-12-10 15:13:52  host: ip-94-42-63-51.multimo.gtsenergis.pl

    Jakiej zawiśći? Ja naprawdę nie wiem - czy te karty sa liczone? Bo jeśli tak to głupota...

  • 0

    15.  2008-12-10 15:50:12

    #14., sa liczone. kazdy operator liczy takie karty przez siebie ustalony czas. W tej sprawie nie ma odgornego standardu. Oni sie boja wprowadzenia takiego standardu, bo by sie mogly ciekawe rzeczy ukazac, i trudniej by bylo kombinowac.

  • 0

    16.  2008-12-10 15:53:53

    11. Dodam jeszcze jedno tak naprawdę szybki internet mobilny u pozostałych operatorów ogranicza się również do większych miast. Jesli przewagą jest zasięg ze słabym edgem czy gprsem poza miastami to kiepska pociecha.

  • 0

    17. ~  2008-12-10 16:10:51  host: 89.108.200.7

    Play OnLine na kartę używam we modemie Huawei E170,prędkość nie spada poniżej 900 kb/s,nawet w godzinach szczytu.

  • 0

    18. ~  2008-12-10 16:30:15  host: apn-77-113-225-115.gprs.plus.pl

    U mnie Play w Aleksandrowie to masakra nie wiem gdzie mam pisać czy co ale i tak Play chyba uwagi abonentów ma głęboko gdzieś :) zresztą pozostali gracze równiesz. Często u siebie mam prędkości 10-20kB/s za to zasięg stacji w porównaniu do Plusa rewelacja. U siebie mam Plusa co nod na zasięg 200metrów- kupina nie zasięg ale prędkości ma 350kB/s a Play zasieg w budynkach do 2km ale prędkości słabe. Szalony

  • 0

    19. ~  2008-12-10 17:09:16  host: 89.108.200.1

    Pozdrawiam innych abonentow PlayOnline. Mam taryfe 10GB/45zl/12mc dla stalych abonentow. Polecam kazdemu! Przedtem mialem blueconnecta i zmienilem go na playonline. Polecam!

  • 0

    20.  2008-12-10 18:13:03

    Play niech da dobrą stawkę za transmisję danych do swoich ofert abonamentowych czy w Play na kartę. To co jest obecnie to czysta kpina. Heyah pokazało, że można (2gr za 100kb). Przejde wtedy do nich.

  • 0

    21. ~did  2008-12-10 19:37:09  host: public52381.xdsl.centertel.pl

    #20 Dopóki większość nadajników gsm jest "Plusowskich" nie oczekuj tańszego internetu w komórce.

  • 0

    22. ~dzet  2008-12-10 19:44:39  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    To fakt brakuje im dobrej stawki za transmisje. Heyah faktycznie ma ja bardzo dobra. Co do Play online, ja bym sie wlasciwie tak nie cieszyl. To ze dochodza nowe miasta itd to jeszcze w dalszym ciagu malo, stanowaczo malo. Skoro jest to net mobilny to musi byc w pelni mobilny, bez obaw o brak zasiegu itd. Same duze miasta nie wystarczaja.

  • 0

    23. ~zawi_23  2008-12-10 20:16:04  host: inet20907ni-1.eranet.pl

    #22. No nie od razu kraków zbudowano. Daj im czas... a obejmą swoim zasięgiem większą część polski... Przecież inne sieci też nie od razu miały wszędzie zasięg. A mam kumpla który ma w takim miejscu dom, że tylko Era ma u niego zasięg. Plus i Orange to tylko wtedy kiedy się wdrapie na drugie piętro i położę telefon na szafce :)

  • 0

    24.  2008-12-10 21:08:39

    23# ja też znam takie miejsca, tylko że z erą, jak wejdę na 1piętro i wyjdę na taras to mam zasięg z ery... u mojej cioci mam zasięg tylko w 1 pokoju...

  • 0

    25. ~Tyler  2008-12-10 21:09:40  host: adcx101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lada moment bedzie na pewno taniej z transmisja w abonamencie.. Jak tylko odpala kilkaset nadajnikow GSM :)) A prognoza na 2009 jest dobra.. 1 mln kazdego roku :) Zreszta wydaje mi sie, ze przy tak agresywnej polityce cenowej play o 3mln poinformuje w okolicy sierpnia-wrzesnia.

  • 0

    26. ~jass  2008-12-10 21:18:06  host: gju162.internetdsl.tpnet.pl

    Kupiłem wczoraj Play Online działa dobrze tylko boje się że 5 GB na miesiac to bedzie troche mało...

  • 0

    27.  2008-12-10 22:03:20

    #26: najwyżej ściągniesz mniej filmów, wielkie mi halo :)

  • 0

    28.  2008-12-10 22:12:14

    Ja wlasnie powaznie zastanawiam sie nad wzieciem Play on line jako podstawowego lacza. robilem testy na karcie a teraz przymierzam sie do abonamentu.

  • 0

    29. ~:))  2008-12-10 23:16:17  host: chello084010144209.chello.pl

    Play a VOIP - w poprzednim artykule były 2 sprzeczne opinie - jedna osoba móiła że PLAY zablokował łącza na VOIP/SIP - inna że nadal można korzystać z VOIP - może więcej osób by napisało czy są jakieś problemy z VOIP - chciałbym przejść do Play (internet), ale TYLKO jesli będe mógł wykonywać połączenia VOIP - przy okazji jesli mozecie sprawdzić u was jakość połączenia (wszystko robi się automatycznie i podaje wynik), to byłbym wdzięczny, bo także były różne opinie o jakości/szybkości połączenia - link: http://myspeed.visualware.com/voip/index.html

  • 0

    30. ~Misio  2008-12-11 07:11:01  host: 212.160.172.70

    Mam PlayOnline i niestety w mojej lokalizacji działa badzo marnie (choć w okresie testu dzialał całkie przyzwoicie). Czytając moich poprzedników odnoszę wrażenie, że nie wszyscy mają takie kłopoty (pewnie zalezy to od obciazenia sieci i konfiguracji stacji bazowej) Może warto by TELEPOLIS na swoich łamach umożliwił ocenę wszystkich operatorów (a jak by sie udało zrobić to w zależności od lokalizacji w jakiej korzystasz z netu to przyszli uzytkownicy mieli by już jakiś poglad , a operatorzy zosali by zmuszeni do poprawiania sytuacji tam gdzie jest zle) PS Czy PLAY komuś odpowiedział na reklamacje złozoną drogą elektoniczną ? (przez ich portal)

  • 0

    31. ~Cross  2008-12-11 09:31:59  host: 193.24.24.10

    Do "Misio": Składałem reklamację przez ich portal. Nikt się nie odezwał przez tydzień, więc zadzwoniłem na infolinie. Pani nie mogła odnaleźć mojego zgłoszenia i musiałem cały problem opisywać jeszcze raz. Więc jak coś pilnego, lepiej od razu dzwonić. Co do Internetu - podczas testów działał OK ale teraz to porażka. Dużo jeżdżę po kraju i potrzębuję dostępu to netu, więc mam jeszcze Blueconnect. I z tego co widzę jeszcze długo Play mnie nie namówi na zmianę.

  • 0

    32. ~:))  2008-12-11 12:20:46  host: chello084010144209.chello.pl

    odpowiadają na reklamacje - ale czasem trwa to nawet miesiąc :)))

  • 0

    33. ~Ya  2008-12-26 14:08:04  host: 94.254.244.67

    Play a VOIP - Niestety w Play VOIP jest blokowany, Bramka nie loguje się do dostawcy.

Dodaj swoją opinię