Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play liderem rynku przenoszenia numerów

Play liderem rynku przenoszenia numerów

LuiN 19 Czerwca 2009 10:50

0 0

W maju udział Play w MNP wyniósł 65%, marcowy wynik to 41%. Komentarz rzecznika Play, Marcina Gruszki, na temat zbliżającego terminu wejścia w życie noweli Prawa Telekomunikacyjnego jest krótki: - Nie możemy się doczekać! Nowa ustawa skraca czas przeniesienia numeru do jedno dnia i znosi pobierane do tej pory opłaty. Czyżby czekało nas pospolite ruszenie?

Dokładne informacje na temat tego jak będzie wyglądało od 6. lipca przenoszenie numerów przedstawiliśmy w tej wiadomości. To co trwało w Polsce średnio 38 dni, teraz będzie można zrealizować nawet w 24 godziny i to bez dodatkowych opłat. Liderem na rynku przenoszenia numerów jest Play.




Sieć ta miała ugruntowaną pozycję na rynku MNP jeszcze w marcu, gdy Polska pochwalić mogła się niechlubną ostatnią pozycją rankingu średnich czasów przenoszenia numeru w krajach Unii Europejskiej. Trudno ocenić w jakim stopniu na majowy wynik wpłynęły działania marketingowe Play będące reakcją na zmianę regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci Plus i związanym z tym odpływem abonentów Plusa.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32.  2009-06-19 14:43:59

    są jeszcze 2 tygodnie, więc lepiej niech się przygotują:) Mnie nie zależy aż tak na czasie, więc 2, 3 dni też przeboleję, ale fakt, może się zrobić niezły korek 6 lipca

  • 0

    33.  2009-06-19 15:17:15

    Z pewnoscia udzial w przenosnosci numerow za czerwiec bedzie rownie interesujacy dla Play.

  • 0

    34. ~Gormar  2009-06-19 17:13:00  host: 217.96.62.235

    @30. To pewnie zależy od miejscowości. U mnie są dwa salony Germanos'a, ale jeden jest w soboty zamknięty. Wtedy są kolejki jak za PRL'u ;).

  • 0

    35. ~Adas  2009-06-19 19:56:32  host: exit5.anonymous-relay.com

    Tez mi cos, jak sie ma takie reklamy to i moze tak jest. Aczkolwiek ja bym numeru do nich nie przeniosl, tylko z pozoru oferta w miare diabel tkwi w szczegolach. Ciagle upusty ktore wszystkim sie przejadly i brak przechodzenia minut z miesiaca na miesiac...

  • 0

    36. ~  2009-06-19 20:50:44  host: f96-035.opera-mini.net

    Ja też namawiam do przejścia Play wszystkich, widać skutki. /kwistas

  • 0

    37. ~  2009-06-19 20:52:22  host: f96-035.opera-mini.net

    Osobiście nikogo z abonamentu nie udało mi się namówić, ale z karty sporo już przeszło do PF. /kwistas

  • 0

    38. ~ziomek13  2009-06-20 13:36:57  host: brm117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rozumie ze tacy jak kwitas namawiają innych do przejscia do PF aby miec tansze sieciówki

  • 0

    39.  2009-06-20 13:44:37

    38. dokładnie tak.

  • 0

    40.  2009-06-20 13:45:06

    jeśli można zejść z ceną do 5gr/min to czego by nie?

  • 0

    41. ~ziomek13  2009-06-20 13:53:55  host: brm117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja napiszalem na zarty a ty na powaznie widze; wyobraz sobie ze ja akurat o tym nie mysle a ten pakiet interesuje mnie tyle samo co migracja do W3

  • 0

    42. ~  2009-06-21 00:22:41  host: host-81-190-46-49.lodz.mm.pl

    Ja przenosiłem nr z WPmobi do Play Fresh i to trwało dość krótko.3 czerwca wieczorem udałem się do Salonu Play wypełniłem wniosek,potem status przenoszenia sprawdzałem w necie,5-tego wieczorem byłem ponownie w Salonie Play celem odebrania(zakupu)zestawu startowego.W nocy z 6 na 7 numer już działał w Play Fresh

  • 0

    43. ~  2009-06-21 02:11:42  host: f142-041.opera-mini.net

    5zł ważne przez rok ? Widać, że play jest dla dzieciaków i nie zaradnych dziwaków- etc. koloru fioletowy... Heyah i Orange The Best !!!

  • 0

    44. ~  2009-06-21 02:44:04  host: f96-052.opera-mini.net

    [wiadomość usunięta przez administrację]

  • 0

    45.  2009-06-21 09:59:28

    a ja czekam na aktywację numeru migrowanego Orange -> Plus. Deaktywacja w Orange 18.06 a dzisiaj 21.06 i numer w Plusie dalej nie aktywowany. Komunikat o uwolnieniu nr Orange puścił 18/19.06. Już widzę tą przenaszalność w 24h. Jeszcze dział zajmujący się przenaszalnością nie pracuje w weekendy w Polkomtelu także fajnie jest :-(

  • 0

    46.  2009-06-21 21:06:21

    'Nie możemy się doczekać!' - no tak Panie Marcinie, ja także nie mogę się doczekać kiedy zostanie aktywowany mój numer w Państwa - 26h bez telefonu? no problem, ale na urlopie! grrr

  • 0

    47. ~  2009-06-21 23:22:38  host: ddc251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    43. Kolejny IDIOTA co to osądza ludzi po "kolorze" sieci i KORZYSTA z fioletowych obniżek plując na nich.

  • 0

    48. ~  2009-06-22 01:30:13  host: f142-226.opera-mini.net

    A ja nie zamierzam zmieniać sieci, wolę Heyah ;) tani net, rozmowy tanie, darmowe sms w sieci, niczego więcej mi nie trzeba, a to wszystko oferuje przy najlepszej jakości rozmowy oraz szybkości internetu Era. Mnie ewentualnie może przyciągnąć do play dłuższa ważność na wychodzące nic więcej.

  • 0

    49. ~  2009-06-22 12:17:58  host: 87-205-82-227.adsl.inetia.pl

    wlo chyba dostanie zawalu z tego ze tak duzo ludzi z plusa odchodzi do PLAY :D

  • 0

    50. ~qrvamac  2009-06-22 16:06:39  host: aeg3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wniosek 13.06 Co chwilę smsy, ze za 4 za 3 za 2 dni przeniesiemy twój numer. W piątek po 23:00 wyłaczono mi numer w Plusie. O godz. 24:00 już karta Playa była w telefonie i telefon byl włączony. Numer miał być aktywowany w sobotę. DZIŚ JEST PONIEDZIAŁEK!!! JAKO ŻE PLUSOWA KARTA DZIAŁA, TO PLAY'owa TEŻ NIE!!!! Już trzeci dzień mój numer jest nieaktywny. Zero kontaktu z ludźmi NIC! Pięciokrotne telefony do plusa (po 1 zł za każde) i 6-krotne wydzwanianie do PLAY'a dalej nie rozwiązuje problemu. ŻE NA DA ! Tylko najgorsze jest to ze ani PLUS ani PLAY nie przyznaje się do błędu.

  • 0

    51. ~adrian  2009-06-22 19:29:32  host: cpp100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moja matka miała nieaktywny numer przez 3 dni (Orange Go -> Play Fresh), ja przeniosłem bez żadnych problemów

Dodaj swoją opinię