Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: Klienci "Kozackiej przedsprzedaży LG G6" nadal czekają

Play: Klienci "Kozackiej przedsprzedaży LG G6" nadal czekają

LuiN 26 Kwietnia 2017 09:54

5 2

lg g6

3 kwietnia sieć Play ogłosiła "Kozacką przedsprzedaż LG G6". Oferta rzeczywiście była bardzo korzystna, ale klienci nadal czekają na dostawę zamówionego sprzętu.

W ramach oferty przedsprzedaży za 1 zł wraz z abonamentem w wysokości 155 zł miesięcznie można było uzyskać następujący zestaw:
  • smartfon LG G6 (3299 zł),
  • słuchawki bezprzewodowe LG Tone Infinim (499 zł),
  • kupon na naprawę wyświetlacza ważny przez 12 mies. (599 zł),
  • projektor LG Minibeam - model PH550G (1999 zł).

projektor lg minibeam ph550g

Jak nietrudno policzyć, wartość kontraktu przekraczała o niespełna 500 zł cenę rynkową telefonu, a po uwzględnieniu wszystkich dodatków, Play wręcz dopłacał klientom za skorzystanie z oferty. Po dwóch godzinach wszystkie zestawy zostały wyprzedane.

Zobacz: LG G6 z projektorem w przedsprzedaży Play

Wysyłka sprzętu planowana była "po 16 kwietnia", zamiast jednak informację o realizacji zamówienia, klienci otrzymali telefony z biura obsługi. Konsultanci tłumaczyli, że do wszystkich klientów zostały omyłkowo wysłane e-maile z anulacją zamówień i teraz dzwonią, by upewnić się, czy nadal dany klient jest zainteresowany zestawem.




Minął tydzień od wspomnianych połączeń, a zamówienia jak miały status "Złożone", tak mają. Jeśli ktoś nie załapał się na projektor i zamówił LG G6 w późniejszych etapach przedsprzedaży sieci Play, już telefon otrzymał. W przypadku przedsprzedaży poza kanałem operatorskim, telefony zostały wysłane do zamawiających 21 kwietnia.

Z komentarzy na blogu rzecznika sieci wynika, że sieć Play absolutnie nie wycofuje się z realizacji zamówień. Powodem opóźnień prawdopodobnie nie są darmowe projektory, lecz słuchawki LG Tone Infinim.

Dla przypomnienia, w regularnej przedsprzedaży słuchawki te należy zamówić po otrzymaniu telefonu za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony LG. Sieć Play wzięła natomiast tę procedurę na siebie i klienci otrzymają kompletny zestaw w jednej przesyłce - na stronę LG trzeba jedynie wejść by aktywować dodatkową gwarancję na ekran.

Dostajemy sygnały, że zamówienia zmieniają dzisiaj status na "Przekazane do realizacji". Pozostaje mieć nadzieję, że brakujące słuchawki już dojechały i status ten nie będzie utrzymywał się przez kolejne tygodnie.

Zobacz: Fotopojedynek: Huawei P10 vs. LG G6
Zobacz: Testujemy LG G6 - pierwsze wrażenia, wydajność, aparat i jakość dźwięku

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: play | lg g6 | przedsprzedaż

w sumie: 23
  • -4

    4. ~wieśniak spod Bialegostoku  2017-04-26 10:09:50  host: apn-31-0-33-51.dynamic.gprs.plus.pl

    3: no jak oszukal, to chyba zarobi?

  • 0

    5.  2017-04-26 10:23:00

    4, wieśniaku - nie oszukał, bo nie obiecał konkretnego terminu. Taki mały trick marketingowy. Z punktu widzenia prawa Play jest bezpieczny. Roszczenia mogą mieć klienci, którzy chcieli tą metodą przedłużyć umowę i przedsprzedaż zablokowała im możliwość wyboru oferty. Jeśli Play się nie wyrobi w tym miesiącu, niezadowolone mogą być też firmy, które nie otrzymały faktury kosztowej na urządzenie w kwietniu.

  • 0

    6. ~  2017-04-26 10:28:29  host: chaos.tpnet.pl

    Voucher to po polsku kupon.

  • 0

    7. ~@Luin  2017-04-26 10:30:54  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Ale co firmie z faktury, jak telefon wg. powyższej informacji kosztuje 1zł? ;)

  • -2

    8. ~wieśniak spod Bialegostoku  2017-04-26 10:32:14  host: apn-31-0-33-51.dynamic.gprs.plus.pl

    5: Na tej zasadzie to i za 2 lata moga wyslac i tez bedzie ok. Skoro zostala ogloszona przrdsprzedaz, zostali zwabieni (omamieni) klienci, a sprzetu do dzis nie ma (a inni juz telefony dostali) to oznacza ze zostali zrobieni w bambóko czyli po prostu oszukani niczym przez sprzedawce cudownych garnkow czy leczniczych poscieli.

  • 0

    9.  2017-04-26 10:42:29

    @6, Niby występuje w słowniku języka polskiego: http://tlp.is/dap @7, To oferta ratalna, klient otrzymuje fakturę na pełną cenę telefonu.

  • 0

    10. ~  2017-04-26 10:50:29  host: 185.182.81.58

    9. No jasne, że występuje - tylko w innym znaczeniu.

  • 0

    11.  2017-04-26 11:06:27

    @10, Racja, już podmieniam.

  • 0

    12. ~Jacek111  2017-04-26 13:01:29  host: a02-07-07.opera-mini.net

    Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem LG G 6 wraz z słuchawkami w Play. Swoją drogą załatwianie przedsprzedaży w Play doprowadziło mnie do białej gorączki. Równe 3 tygodnie oczekiwania.

  • 0

    13. ~iceman2  2017-04-26 15:29:11  host: ehy226.internetdsl.tpnet.pl

    Kupiłem G6 w przedsprzedaży ze słuchawkami, ale jednak zrezygnowałem z odbioru paczki w salonie. Nie rozumiem polityki tej firmy. Jak można do flagowca zamontować tak słaby aparat? Poza tym brak diody powiadomień to jakieś nieporozumienie. Brak ir jeszcze przeżyję. Dziękuję, ale zostanę przy G5, która robi świetne zdjęcia i ma identyczne podzespoły. Ciekawy wygląd i duży wyświetlacz nie zamaskują braków. Poza tym cena już leci w dół i telefon można dostać na rynku wtórnym w okolicach 2500zł.

  • 0

    14. ~  2017-04-26 17:08:29  host: asw124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cały Play oszuści i złodzieje z gruchą na czele.

  • 0

    15. ~Stary  2017-04-26 19:07:34  host: 78-11-218-231.static.ip.netia.com.pl

    To ja proponuje przedsprzedaż modelu G 20 a dostawa za 15 lat.

  • 0

    16. ~Preza  2017-04-26 20:24:43  host: apn-46-77-76-176.static.gprs.plus.pl

    Przecież jest napisane "wysyłka po 16 kwietnia". Wszystko jest zgodne z prawdą. Przecież jest po 16 kwietnia :)

  • 0

    17. ~Tomek  2017-04-26 21:16:21  host: 89-77-235-208.dynamic.chello.pl

    Jak słuchawki mogą być powodem opóźnień? Przecież wszyscy inni, którzy mieli otrzymać tylko słuchawki, otrzymali swoje zestawy.

    To na bank kwestia projektorów.

  • 0

    18.  2017-04-26 23:09:22

    Zamówiłem i czekam... po kilku dniach od oficjalnej premiery napisałem nieśmiało na @ esklepu Play i otrzymałem odpowiedź, że "jak będą na magazynie to wyślemy i poinformujemy" oczywiście nie dosłownie. Pisałem również na Play4U na FB i tam też nic się nie dowiedziałem. Super przeprowadzona "Przedsprzedaż" skoro już kilku moich znajomych ma a ja wciąż czekam.... Mam nadzieję, że chociaż w tej przesyłce będzie zamówiony projektor i słuchawki bo jeśli nie to mocno się zdenerwuję....

  • 0

    19. ~Mc  2017-04-27 05:57:03  host: 83.218.101.22

    Właśnie wczoraj chciałem odebrać z przedsprzedaży g6 w media expert i też opóźnienie konkretne. To oni oczy wystawili jak powiedziałem o tych słuchawkach i gwarancji na wyświetlacz. Teraz czekam na reklamację. I w ten sposób dalej jestem bez telefonu

  • 0

    20. ~Bartek  2017-04-27 14:32:36  host: apn-31-0-40-53.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja otrzymałem dziś cały pakiet promocyjny słuchawki, projektor i telefon. Trochę to trwało, ale myślę, że było warto zaczekać

  • 0

    21. ~Bartek  2017-04-27 14:32:38  host: apn-31-0-40-53.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja otrzymałem dziś cały pakiet promocyjny słuchawki, projektor i telefon. Trochę to trwało, ale myślę, że było warto zaczekać

  • 0

    22.  2017-04-27 20:45:33

    Zestaw ponoć został do mnie wysłany ( jutro mam go otrzymać ). Mam jednak pytanie odnośnie umowy. Wysłali wzór tej umowy mailem i widnieją tam opłaty - Abonament 65 zł brutto + Pakiet Smartfon 100 zł brutto ( pewnie jest to rata ). Łącznie wychodzi 165 zł. Podczas zamówienia miało to wszystko kosztować 155 zł. Czy jest ktoś kto może mi to wytłumaczyć ? Czy od tego są jakieś rabaty ( których nie widzę w umowie ) ?

  • 0

    23. ~hello  2017-04-28 17:45:38  host: 89-64-47-161.dynamic.chello.pl

    Pewnie - 5 za e-fakturę i -5 za zgody marketingowe. Równie dobrze mogli Ci napisać 55 chyba że dzwonisz i sms-ujesz to 155 ;) Cena sklepowa tego pakietu to 3300+2000+500+600+900 ;) a realna na portalu A to 2500+1500+250+0 jeśli nie rozwalisz wyświetlacza i nie skorzystasz z dodatków do gier.

Dodaj swoją opinię