Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play już pod nowym adresem

Play już pod nowym adresem

WitekT 10 Maja 2011 00:38

0 0

Play ruszył pod nową adresem - play.pl. Przekierowuje na nią dotychczasowy playmobile.pl. Domena została kupiona na początku roku.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że rozmowy w sprawie domeny trwały cały czas od momentu startu sieci w marcu 2007 roku. Strona play.pl, która należała do firmy zajmującej się sprzedażą gier, miała przez kilka miesięcy poważne trudności w związku z przypadkowymi wejściami klientów zainteresowanych ofertą nowego operatora, które znacząco obciążało serwery.




Wysokość transakcji, która miała miejsce na początku roku, nie została ujawniona.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że domena plus.pl została przejęta za kwotę poniżej 300 tys. zł, z kolei orange.pl kosztowała 150 tys. euro.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    58. ~Scenic  2011-05-10 11:56:36  host: user-188-33-78-185.play-internet.pl

    a mi ciągle www.play.pl nie dziala, ;] Do 57 po co ma reklamowac skoro po wpisanu adresu www.playmobile.pl automatycznie przekierowuje na play.pl?

  • 1

    60. ~  2011-05-10 12:51:49  host: t18-11.opera-mini.net

    Anty doszukujesz się kolejnego spisku w całej tej dyskusji. A że maniek to nie ja a nawet czasem się z niego zaśmieje bo ma simplusa to stwierdzam że mój długi wykład nie ma sensu skoro sama potwierdziłaś że działasz na zasadzie mylnej intuicji. Wiem co się dzieje w play bo czytam ludzi a cześć z nich "znam" i gdy jeszcze dodam swoje doświadczenia to niestety ale to nie jesteśmy ANTY Play ale ty to jesteś PRO. A zdanie że ja twierdze że skoro mi czasem coś nie chodzi to innym tym cytuje "też rzadko kiedy" jest jakąś niedorzecznością. Prawda zawsze leży po środku ale pod warunkiem że odrzucamy skrajne oceny jak przy skokach narciarskich. Twoje opinie ogólnie są skrajne ale powiem ci że imponujesz mi, lubię się pośmiać z playa i dochodze do wniosku że jak będę pisał mniej WIECEJ to co ty to witek się nie zorientuje że wpuszczam w pułapke którą porównam do pułapki z serem o nazwie Play. Ogólnie widzę jakieś dziwne autozindoktrynowanie ludzi pierdołami. Mnie to śmieszy. Tyle lat czytam telepolis, czasem wchodzę dość często, czasem rzadko, a czasem wcale. Widzę jak ludzie się zmieniają, jak bredzą o groszach, jak witek się denerwuje spamem i niską wartością merytoryczną komentarzy które w bardzo niskim procencie są jakby uzupełnieniem artykułów. Pisz co chcesz ale mało wiarygodnym jesteś dla mnie źródłem informacji a jeśli chodzi o zagadnienia techniczne to tu akurat podchodze poważnie do wszystkiego bo nie ma skutku bez przyczyny i nieraz miałem tak że pisząc o różnych problemach dostawałem bezcenne wskazówki. Wiesz w jakich godzinach szwankuje play24 najczęściej? Wiesz jedynie że działa praktycznie zawsze.

  • 0

    61. ~Ericsson  2011-05-10 13:34:05  host: public116124.xdsl.centertel.pl

    Ale powie mi ktoś czy Era zniknie 1 czerwca?

  • 0

    62. ~klient play  2011-05-10 13:44:59  host: user-46-113-116-78.play-internet.pl

    Zasadnicze pytanie czy obecnym klientom Ery spodoba się zmiana wizerunku z niebieskiego na różowy + obcobrzmiąca i trudna w wymowie nazwa w porównaniu do Orange lub Play.

  • -2

    63.  2011-05-10 13:45:58

    NIe przypominam sobie, żebym miał kiedyś problemy z Play24 czy też ich stroną internetową. Nowa strona również działa. Kilka dni temu zastanawiałem się kiedy przyniosą i jest:-) Natomiast często zdaża się, że *111# nie działa, ale równie często, przy kolejnej próbie działa już normalnie. I muszę napisać, że coraz rzadziej mam problemy z kodem *111#.

  • -2

    64. ~Ericsson  2011-05-10 13:48:20  host: public116124.xdsl.centertel.pl

    Orange jest siecią dla kobiet, a jak Era bedzie różowa to zrobi sie to samo. Zostaje Plus

  • 1

    65.  2011-05-10 15:55:38

    Ostatni Play24 bardzo często nie działa. Ja się loguję prawie codziennie i zarządzam 3 numerami. Ostatnio nie mogłem wysyłać przez bramkę mmsów z numeru który nie jest główny. Musieli coś pozmieniać.

  • 1

    66. ~  2011-05-10 16:15:21  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    Widzę, że poruszony został temat "notki sms" więc zapytam: czy u was też po wyjęciu i włożeniu karty SIM automatycznie ponownie włączana jest notka? Jestem przekonany, że na dwóch numerach wyłączyłem a teraz po jakimś czasie jest znowu. Nic nie zmieniałem. Jedyne co mogłem zrobić, to przełożyć kartę do innego telefonu.

  • 1

    67.  2011-05-10 16:28:03

    W żadnym znanym mi przypadku - a kontroluję co najmniej 10 kart sim - nie nastąpiła samowola powtórna aktywacja "notki sms". A swoją kartę kilkakrotnie przekładałem i również nie było kłopotów. W Play są czasami problemy z aktywacją poszczególnych usług. Samo ich działanie nie sprawiło mi, jak dotąd, żadnych problemów.

  • 2

    69.  2011-05-10 16:44:56

    @50 kiedy podałem nazwę innego pisząc o innym? jak napisałem, że taśma w tanich sliderach Samsunga jest zawodna? naprawiałem już E250, J700, J600, C300, D600, D900, Z630 czyli telefony ze sporą rozbieżnością dat premier a mimo to taśmę rwie i to dosyć często. Co do C3050 też rożne komentarze słyszałem o awaryjności tego elementu nie widziałem tego na własne oczy). Ale bardziej logiczne jest to, że Samsung nic nie poprawił w tej materii niż 3 znajomych (w tym właściciel komisu) ni z gruchy, ni pietruchy zaczęło mnie okłamywać. Z resztą to, że mam Cię za kłamce opieram też na tej rzekomej bezawaryjności strony i kodów w play.

  • 0

    71.  2011-05-10 17:09:19

    69 Maniek niedawno znajomy który ma Nokię, również narzekał na taśmę, więc to nie jest tylko problem samsunga. Chyba, że twierdzisz że Nokia ma taśmy tytanowe, które nigdy nie ulegają uszkodzeniu. Telefony rozsuwane czy z klapką są stale narażone na uszkodzenie taśmy, i to niezależnie czy to Samsung, czy jedyna słuszna marka która nie ma prawa się zepsuć.

  • 0

    72. ~  2011-05-10 17:46:21  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    To, że taśmy "lecą" w sliderach to żadna tajemnica a gdzie częściej tego nie wiem, bo zbyt małe mam doświadczenie. Natomiast to, że Play24 działa stabilnie i kody *111# to nie uwierzę :D Sam korzystam i często są problemy. Wystarczy poczytać forum. Odnośnie notki sms, to możliwe, że pomimo wysłania SMS dezaktywującego notka nie została wyłączona?

  • 2

    73. ~  2011-05-10 18:25:04  host: 77-255-137-226.adsl.inetia.pl

    Zakończę dyskusję z Play. Jak miałem telefon na GSM to skodami było różnie i play menu w telefonie wariowało. Odkąd mam tel na UMTS kody śmigają i nie mam problemu. Tak więc panowie. Jak to tylko możliwe, przesiadka na UMTS i po problemie. Pozdrawiam

  • 2

    74.  2011-05-10 18:43:00

    @70 to nie ja pomyliłem tylko Ty czytać nie umiesz. Zapytałaś o dobrą, tanią nokię to napisałem o 1208. Stwierdziłaś, że za stara i zarządzałaś innego przykładu to napisałem o 1616. będzie mi tu bezczelnie kłamstwo zarzucać a sama łże! tfu!

  • 2

    75.  2011-05-10 18:47:55

    @71 w każdym sliderze taśma prędzej czy później się zrywa. Inna sprawa, że tanie samsungi są pod tym względem wybitnie awaryjne. Więcej mam znajomych z nokią rozsuwaną (E65, 6500 itp) niż z samsungami i tylko 2 razy mi się zdarzyło nie tyle robić co widzieć wymianę taśmy w Noki i raz w SE W850. natomiast samsungi kilkanaście razy.

  • 2

    76.  2011-05-10 18:58:50

    Aha.. podejrzewam, że jednak znowu się nie zrozumieliśmy. Po tym jak napisałaś, że 1208 to stary model to ja od razu podałem następny przykład. Widocznie zrozumiałaś, że poprawiam z 1208 na 1616. Rozumiem, że piszę w zagmatwany sposób ale czytaj uważniej, bo dochodzi do sporów i każde z nas jest świecie przekonane, że to drugie kłamie.

  • 2

    77. ~  2011-05-10 23:42:43  host: t18-14.opera-mini.net

    Anty im więcej piszesz tym jest śmieszniej, pasujesz jak najbardziej do stereotypowego użytkownika Play. A najlepsze jest przekrecanie słów i mylenie autorów komentarzy. Licz od czasu do czasu grosze i będzie jeszcze weselej.

  • 1

    78. ~  2011-05-11 11:05:11  host: 178-37-177-142.adsl.inetia.pl

    Kolego Anty, może sobie odwiedzisz Play24, bo leży i kwiczy od kilku godzin? A tak, ty przecież zaglądasz tam raz na miesiąc i ci "działa".

  • 0

    79. ~ariello  2011-05-13 11:21:45  host: 093105112228.siedlce.vectranet.pl

    Mam pytanie tak czysto z ciekawości do użytkowników sieci Play. Dostałem niedawno kartę sim z internetem z kablówki Vectra, która działa na nadajnikach Play. Zabrałem ze sobą tą i kartę Orange na której mam abonament. Pojechałem się z tym z Siedlec Białegostoku. Cały czas monitorowałem zasięg. W Orange były może maksymalnie 2 króciutkie miejsca bez zasięgu. Natomiast zasięg w Play był żenujący. Po wyjeździe z jakiejś konkretnej większej miejscowości nie było szans nawet na kreskę. Ja mam w Play (chociaż niby w Vectrze) tylko net. Ale wydaje mi się że telefon powinien służyć przede wszystkim do dzwonienia w potrzebie. Zastanowiłem się, jeśli miałbym abonament w Play to jakby mi się coś stało po drodze to mógłbym sobie telefon z Play włożyć w... Jestem ciekawy czy naprawdę nie przeszkadza to Państwu?

  • 0

    80. ~  2011-05-13 18:36:48  host: 31.41.144.41

    @79. Ariello a miałeś modem obsługujący UMTS900? W3 w zasadzie takich nie sprzedaje. Nie wiem, czy nie przewidują zmiany swojego GSM900 na UMTS w przyszłości, czy jest to podyktowane brakiem perspektywicznego myślenia :(. Właśnie tej częstotliwości i technologii Play używa na terenach wiejskich. Poza tym oferty telefoniczne (nie te z modemami - Play OnLine) mogą funkcjonować także na stacjach bazowych Plusa, czyli w roamingu krajowym. Ty najpewniej zbadałeś jedynie zasięg UMTS2100. A ten i tak jest jeden z największych pośród operatorów. Tylko Plus ich wyprzedza, a Era ma podobny.

Dodaj swoją opinię