Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: jeden operator blokuje obniżki opłat hurtowych dla SMS i MMS

Play: jeden operator blokuje obniżki opłat hurtowych dla SMS i MMS

sirmark 11 Września 2009 16:58

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik Play, na swoim blogu przedstawia kulisy rozmów na temat obniżki stawek hurtowych dla SMS-ów oraz MMS-ów.

W 2007 roku Play występuje z inicjatywą obniżenia MTR-ów MMS-ów z absurdalnie wysokiej stawki 90 gr. /100 kB do poziomu maksimum 30 gr. Pomimo przyjęcia tej propozycji przez większość operatorów, sprzeciw PTC zablokowała wejście w życie tej zmiany - napisał Gruszka.

Obecnie stawka hurtowa za jednego SMS-a wynosi 15 groszy, a za MMS-a 90 groszy za każde 100 kB.




W 2009 roku Play występuje z kolejną inicjatywą obniżenia stawek, a Plus proponuje kompromisowe rozwiązanie, które jeszcze 19. czerwca wstępnie wszyscy akceptują.

Propozycja kompromisowa wygląda następująco:
stawka hurtowa dla SMS - od lipca 2009 11 groszy, a od stycznia 2010 - 10 groszy
stawka hurtowa dla MMS - od lipca 2009 30 groszy, od lipca 2010 - 24 groszy

Plus, Orange i Play akceptują porozumienie. Kogo brakuje? Dlaczego? - pyta teraz Gruszka.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 159
  • 0

    140.  2009-09-14 19:48:51

    Koko-MO: mówisz o analogii, to Ci udowodniłem, że jej nie ma. Mówisz, że w rozliczeniach międzybankowych nie ma instytucji trzymającej łapy na tym - a KIR to pies? Faworyzowanie? Bardzo proszę - 10 lat potężnej dysproporcji między FTR a MTR - czyli klienci stacjonarni wybudowali sieci komórkowe. Jeden przykład nie wystarczy? Proszę drugi - BEZPRZETARGOWE rozszerzenie koncecji W3 o UMTS za 1/10 stawki płaconej na zachodzie, na dodatek płatnej w RATACH. Częstotliwości te leżały u opów odłogiem przez ładnych parę lat...

  • 0

    141. ~  2009-09-14 20:16:33  host: v02-16.opera-mini.net

    @138 podstawowy problem w playu, to to, ze dlugo trwa przelogowanie z 3g na gsm i odwrotnie, w tym czasie jest sie poza zasiegiem. W innych sieciach to jest ulamek sekundy. Fajnie jak telefon lezy w domu. Jak sie z nim przemieszczam po okolicy, to sa w/w problemy. No i na edge w gsm internet chodzi TRAGICZNIE w playu

  • 0

    142.  2009-09-14 20:22:23

    Ja tam ani z sms-ów nie korzystam a tym bardziej z mms-ow - jakośc zdjęć tych ostatnich pozostawia dużo do życzenia

  • 0

    143. ~  2009-09-14 20:33:05  host: c160-61.icpnet.pl

    141. Wniosek jeden - NIE UMIESZ korzystać z sieci Play i Plus i swojego telefonu.

  • 0

    144. ~  2009-09-14 20:44:14  host: v01-11.opera-mini.net

    143. Nie chrzan. Wszystko mam poustawiane, dual mode w nokii. Na plusa przeskakuje szybko, miedzy wlasnym 3g i gsm nie tak jak nalezy. Przy tych samych ustawieniach w tym samym telefonie era chodzi modelowo przy przechodzeniu z 3g na gsm i vice versa

  • 0

    145.  2009-09-14 21:11:51

    to zmień tą badziewną nokie na inny telefon, bo na moim SE 890i przelogowywanie jest natychmiastowe.

  • 0

    146. ~  2009-09-14 21:23:00  host: c160-61.icpnet.pl

    144. Nadal podtrzymuję wniosek. Poczytaj na forach jak należy ustawić telefon.

  • 0

    147. ~  2009-09-14 22:26:37  host: v03-01.opera-mini.net

    @146 stary przestan chrzanic, jestem inzynierem elektronikiem. Nie jest wina zadnej nokii ani zlych ustawien. Priorytet ma 3g i natychmiast telefon ma sie z gsm przelaczyc jak tylko wykryje 3g. Tak sie dzieje w sieciach orange, era, plus. W playu przelaczenie trwa wieki w porównaniu z ww. Po prostu zle skonfigurowana siec play. Koniec tematu

  • 0

    148.  2009-09-14 22:45:30

    @146:a ja na gwiazdkę jestem świętym mikołajem, a to nie znaczy że wiem ile reniferów potrzeba do pociągnięcia sań ;) Może po prostu spróbujesz na innym telefonie i się przekonamy czy będzie lepiej.

  • 0

    149.  2009-09-14 22:46:00

    ...miało być do 147 ;)

  • 0

    150. ~  2009-09-14 22:59:35  host: v02-08.opera-mini.net

    Gdyby telefon byl niedobry historia miala by miejsce we wszystkich sieciach. Tak jak mówilem, w tym samym telefonie przy tych samych ustawieniach w orange, erze i plusie dziala poprawnie, w playu niepoprawnie. Ten sam problem wystepuje w telefonie rodziców, tez jest to nokia i tez dziala poprawnie z kartami w3 a z playem przelacza z duzymi opóznieniami.

  • 0

    151. ~  2009-09-14 23:19:05  host: c160-61.icpnet.pl

    150. A wiesz między stacjami bazowymi którego opa następuje przełączanie?

  • 0

    152.  2009-09-15 14:52:43

    Korzysyam z porządnego telefonu HTC HD w sieci PLAY i nie widzę żadnych opóźnień. Wiekszość rozmów i dużą część transmisji robię przede wszystkim wtedy, gdy się przemieszczam. Nie zauważam żadnej różnicy z poprzednią siecią (PLUS).

  • 0

    153. ~  2009-09-15 15:59:35  host: v01-16.opera-mini.net

    Ja korzystam z porzadnej (?) nokii 6220c. I jak wejdzie w zasieg 2g to po wejsciu z powrotem w 3g przelacza sie pól godziny. W erze na tym samym telefonie -natychmiast

  • 0

    154. ~jarekt  2009-09-15 19:39:08  host: t05-06.opera-mini.net

    Mam tel w playu od ponad 2 lat (pierwszy) i rownolegle zawsze przy sobie firmowke z Orange i Ere z BC. Kartami zongluje bardzo czesto szczegolnie pomiedzy Touch HD i Hero - na zadnym nie zauwazylem ZADNYCH problemow o ktorych piszecie. Moze akurat u Ciebie w rejonie jest jakis zepsuty (zle skonfigurowany) BTS? Bo w reszcie kraju Play dziala bez zazutu...

  • 0

    155. ~  2009-09-15 20:53:49  host: v03-01.opera-mini.net

    No wiec wlasnie pisalem, ze siec jest zle skonfigurowana. To optymistycznie, ze nie wszedzie sa takie problemy ale u mnie /zaglebie dabrowskie/ sa. No i net po ich edge to porazka i chyba w calym kraju.

  • 0

    156. ~tmk  2009-09-16 08:45:03  host: ptcnat.era.pl

    to dlaczego MMS kosztuje 40 groszy z Vat za 100kB?

  • 0

    157. ~zxc  2009-09-18 15:48:57  host: public32318.xdsl.centertel.pl

    do 155 dobra przestan juz sie zalic

  • 0

    158. ~d@rcio  2009-09-19 05:13:59  host: 87-49-n2.aster.pl

    tak tak przebija playa z uslugami

  • 0