Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: jak załatwić na pustkowiu zasięg w pół godziny

Play: jak załatwić na pustkowiu zasięg w pół godziny

LuiN 7 Lipca 2011 10:34

0 0

Sieć Play umieściła na swoim profilu YouTube film promujący wykorzystywane przez nią technologie. Na filmie zobaczyć można m.in. jak w pół godziny uruchamiany jest mobilny maszt telefonii komórkowej.



W wizerunkowym filmie pojawia się też biometryczny system bezpieczeństwa - jeden z gwarantów nienaruszalności danych użytkowników sieci.






Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 66
  • 0

    52. ~zyrtec  2011-07-07 14:00:26  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Jechałem niedawno z Lublina do Rzeszowa.Na trasie telefon kilkakrotnie tracił zasięg w sieci Play i jednocześnie nie logował się do sieci Plus.Na telefonie tylko niebieskie przekreślone kółko i nic więcej.

  • 0

    54. ~  2011-07-07 14:04:19  host: 77-255-191-248.adsl.inetia.pl

    Ten dziwny znaczek to euro

  • 0

    57. ~tyrli tyrli  2011-07-07 14:31:37  host: 81-95-193-105.metrolink.pl

    Od kiedy film bedzie w kinach?

  • 0

    59.  2011-07-07 15:47:33

    Ciekawe jak ustawiają radiolinie, czy to jest po prostu obracanie anteny za pomocą serwomechanizmów w celu uzyskania jak najlepszej jakości ? Sądząc po tej całej elektronice kontrolnej przyłączenie takiej stacji do core network powinno być automatyczne aby w kryzysowej sytuacji ją szybko uruchomić.

  • 0

    60. ~  2011-07-07 15:54:03  host: z32-15.opera-mini.net

    ad 52. Musisz przełączyć na wybór sieci automatyczny wówczas będzie ci przelaczalo automatycznie z Play na Plusa. U mnie w Krotoszynie od poltora roku jak jestem w Play zero problemów. Sygnal bardzo silny i internet w Play smiga znakomicie (od 1mb do 3mb). Dobrze by bylo aby W3 mialo porównywalnie działającą siec przynajmniej tu gdzie mieszkam. rcicho

  • -1

    61. ~  2011-07-07 20:25:26  host: z47-16.opera-mini.net

    Pytanie za pół litra (jeśli będzie konkretna i pewna odpowiedź): Czy prawdą jest, że niedługo będzie można korzystać z sieci Play na zasięgu Ery lub Orange, zależnie od jego dostępności na danym terenie ? Co na to Gruszka, rzecznik Play mówił ? Wiadomo, że Solorz nie da korzystać Playowi z zasięgu Plusa, bo wtedy jego Aero2, Mobyland i Cyfrowy Polsat wysiądą...

  • -1

    62. ~mirekb  2011-07-07 20:54:43  host: apn-77-115-104-122.dynamic.gprs.plus.pl

    @61 p4 ma juz umowe z centkiem ale roaming dziala na granicy z ukrainą.nie ma planów rozszerzania tego na cały karj..do meritum-filmiku nawet nie obejrze bo bajki sa w tvp1 o 19 codziennie.niech inwestuja w u900 i jeszcze gsm900 bo na nim nie da sie rozmawiac.dlatego roaming plusa mam na sztywno i zadnych problemów.w siec wlasna poza 3g na 2100 przestalem dawno wierzyc

  • 1

    63. ~  2011-07-07 21:44:22  host: 87-205-178-241.adsl.inetia.pl

    Biometryczny system bezpieczeństwa to nie jest żaden gwarant nienaruszalności danych użytkowników tylko gwarant wygodnego inwigilowania tychże użytkowników przez służby specjalnej troski.

  • 0

    64. ~ktry  2011-07-07 23:07:40  host: azf43.internetdsl.tpnet.pl

    U mnie takie coś stało prawie rok.Do momentu postawienia przez pleya masztu stałego.Dwa metry obok stoi bts stały,a ta konstrukcja rozkładana do dzisiaj stoi obok,tylko złożona.Na trzeciej stronie są zdięcia.http://forum.bts-gsm.eu/index.php?topic=70.msg692#new

  • 0

    65.  2011-07-07 23:45:05

    Następne nadajniki będą podlewane konewką by urosły? 4G pełną gębą ;-) Dla (atakujących) mam numer w Play, co wyróżnia tą sieć? Ciągle tylko cena, kiedy pojawi się również jakość?

  • 0

    66. ~  2011-07-08 07:39:19  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    No i co właściwie komunikuje ten wpis? Że Play tworzy patetyczne i nic nie mówiące filmidła? Przy odpowiednich urządzeniach jestem w stanie komunikować się z antypodami w ciągu kilku sekund. A ostatnie hasełko filmu w obcym języku jest po prostu śmieszne.

  • 0

    67. ~lukasz  2011-07-08 10:36:05  host: 78-131-184-179.lubonet.com

    Ciekawe czy dyszel przyczepy wyznacza azymut 0 np :o) Rozwiązanie ok.

  • 0

    68.  2011-07-08 15:08:57

    Tak ciężko wprowadzić UMA do oferty?!

  • 0

    69.  2011-07-10 22:55:22

    Świetny star.

  • 0

    70.  2011-07-11 16:31:45

    @61 nie prawda, ja loguję się na stacje orange w całej Polsce, wystarczyli się niedawno pojawić w okolicach Przemyśla.

  • 0

    71. ~  2011-07-12 18:58:58  host: z22-05.opera-mini.net

    @70 - i to właśnie jest nie ok. Dlaczego uprzywilejowani mają być tylko mieszkańcy jakiegoś Przemyśla?! A może ja mieszkając w drugim końcu Polski też potrzebywalbym możliwości skorzystania z roamu Orange? Proszę sobie wyobrazić, że Plus też nie wszędzie jest obecny, pomijając macierzysty Play którego terenie prawie nigdzie nie ma poza dużymi aglomeracjami (nawet wzdłuż głównych dróg są problemy a co z resztą kraju??)

  • 0

    72. ~lord  2011-07-13 10:32:04  host: host-81-190-228-82.wroclaw.mm.pl

    wrocław, duże miasto i coś takiego także stoi niedaleko ulicy Chełmońskiego na terenie ZHP nad samą Odrą. Ciekawe co z tego mają harcerze ? darmowe minuty ? :-)

  • 0

    73. ~js  2011-07-13 18:06:44  host: 212.160.172.70

    @71 Mieszkańcy Przemyśla i okolic nie są uprzywilejowani, tylko w ich regionie Play normalnie nie działa, bo Ukraińcy się wtranżolili na częstotliwości bez zezwoleń. Dlatego roaming Orange jest tam niezbędny, bo przecież Plus wszystkiego nie uciągnie.

  • 0

    74. ~jędrek  2011-07-15 12:13:47  host: ablr157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na pustkowiu będą niby załatwiać zasięg a wystarczy w Krakowie wejść do Saturna przy dworcu głównym czy wjechać tramwajem do tzw. "tunelu szybkiego tramwaju" i mamy po zasięgu. To jest właśnie pokrycie zasięgiem w mieście. Dziwne, że Era, Plus, Orange jest w tych miejscasch i to praktycznie na max sygnał a Play leży i kwiczy. Wstyd żeby w tak obleganych lokalizacjach gdzie ludzi jak mrówek (a nie środek wielkiej puszczy z zagęszczeniem 1 osoba /20km2) nie było zasięgu. Spróbuj się wbić w tych lokalizacjach w roaming Plusa, ze 3x cię odrzuci Plus ze względu na zdefiniowane Time out-y. Głupota na max.

  • 0

    75. ~asdf  2011-07-15 12:45:43  host: kowez.dernet.com.pl

    Szkoda że te kosmiczne technologie nie pozwalają swobodnie rozmawiać 25km od centrum Warszawy :( Z jednym się zgodzę - "pozwalają patrzeć na świat z wysoka" - rozmawiać mogę tylko z balkonu na poddaszu :(

Dodaj swoją opinię