Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: Jak sprawdzić e-fakturę?

Play: Jak sprawdzić e-fakturę?

LuiN 3 Października 2014 09:25

9 0

Play rusza z akcją informacyjną dotyczącą e-faktur. Ma ona na celu ochronę klientów przed nadużyciami ze strony cyber-przestępców rozsyłających fałszywe dokumenty.




Sieć Play przesyła do klientów korzystających z e-faktur e-maile, w których sugeruje następujące czynności w razie wątpliwości, czy przesłany do e-mail jest autentyczny:

  • sprawdzenie, czy załączona do e-maila faktura jest widoczna w serwisie Play24 https://24.play.pl,
  • sprawdzenie numeru rachunku bankowego i kwoty do zapłaty - wystarczy wpisać i zatwierdzić na swoim telefonie w Play kod *124#,
  • potwierdzenie danych faktury: daty wystawienia, terminu płatności, kwoty i numeru rachunku. W tym celu należy wpisać i zatwierdzić kod *125#.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: e-faktura | play

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~  2014-10-03 10:41:51  host: host-176-221-121-236.dynamic.mm.pl

    @1, sprawdź sobie np.: to http://tlp.is/440

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10.  2014-10-03 11:01:43

    W fałszywych efakturach jest chyba podany numer konta, nie można namierzyć kogoś kto za to odpowiada ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11. ~Red  2014-10-03 11:25:00  host: staticline18294.toya.net.pl

    Ciekawe skąd ci co to wysyłają wiedzą do kogo wysłać i z jakimi danymi. Zaraz się okaże że poszła baza teleadresowa abonentów do sieci. Takie dane nie biorą się z google w końcu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~  2014-10-03 11:34:06  host: host-176-221-121-236.dynamic.mm.pl

    @11, cytując blogplay.pl: "Przestępcy wprawdzie działają po omacku i wysyłają faktury do zupełnie przypadkowych osób, często do tych, którzy nie są klientami PLAY." Jeśli to prawda, to mogą brać adresy z innych źródeł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~  2014-10-03 11:37:43  host: host-176-221-121-236.dynamic.mm.pl

    @3, niestety? Niestety to ludzie są nieuświadomieni i nie wiedzą jak się przed czymś takim bronić. Fałszywego maila można wysłać kilkoma komendami konsoli tekstowej, w następnej kolejności pisze się automatyczne skrypty, a dopiero potem tworzy generatory. I nie niestety, bo to tylko kwestia czyichś umiejętności. Wiem też, że takie generatory mogą być wykorzystane w pożyteczny sposób, np.: do testowania różnych rzeczy. Generatory są, bo są, niestety nie ma tu nic do rzeczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~Nick  2014-10-03 11:55:09  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Email adresata wziąć żaden problem. Miałem keidyś dziwną sytuację. Otóż logowałem się na innym komputerze na prawdziwą stronę banku, by wykonać przelew czy coś sprawdzić. Za kilka dni otrzymałem maila na adres pod tego kompa podpięty o zablokowaniu dostępu do konta. Maila oczywiście olałem, bo dostępu nie blokowałem. Zamiast tego zgłosiłem problem obsłudze banku.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-10-03 12:28:23

    @14, jest zasada taka: Nigdy nie logujemy się na NIESWOIM komputerze i nigdy nie logujemy się w NIEPEWNEJ sieci Wi-Fi (niekoniecznie niezabezpieczonej), bądź korzystając z niepewnego oprogramowania/dostępu do internetu (np. u znajomych)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    16. ~ciekawy  2014-10-03 15:04:14  host: n13-09-04.opera-mini.net

    W kwestii efaktur Play powinien się uczyc od Orange. Jednak doswiadczenie i profesjonalna kadra techniczna maja duze znaczenie

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    17.  2014-10-03 15:54:24

    Jeszcze odnosnie newsa - czekam na kolejne innowacyjne poradniki: Jak zrobić kupę, jak spuścić wodę, jak umyć ręce, jak się ubierać itd.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    18. ~^  2014-10-03 16:13:02  host: n08-03-06.opera-mini.net

    Jest instrukcja mycia rąk.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19.  2014-10-03 16:23:43

    To muszą być faktury powiązane z adresem e-mail. Chyba że ludzie nie swoje faktury płacą. Musiało coś wyciec z Playa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-10-03 16:39:45

    RBM 200GB LTE - z niczym nie są powiązane. Ja oprócz faktury "od" Vectry (mówię o tych fałszywych), wszystkie pozostałe dostałem "od" firm, z którymi nie mam nic wspólnego ;-) A i ta z Vectry była wysłana na adres inny niż mam podany do kontaktu w Vectrze. Faktury przyszły na mój najbardziej spamowany adres, który po prostu jest sprzedawany wzajemnie przez cwaniaków...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21.  2014-10-03 16:42:22

    W treści tych maili nie ma słowa o abonamencie - zresztą i w mailach powiadomieniach nie przecież danych odbiorcy, nie? Jest kwota, jest numer faktury, czasem numer rachunku do wpłaty, ale z danymi klienta w mailu się nie spotkałem jeszcze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-10-03 17:31:46

    No cóż, z uporem maniaka powtórzę jak mantrę: prepaid jest najlepszym sposobem na fałszywe faktury. Jeszcze nie znalazł się nikt kto by wyłudził ode mnie kasę na lewy rachunek telefoniczny. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-10-03 18:00:53

    Frajerów nie sieją tylko sami się rodzą. Wystarczy wysłać z milion fałszywych e-maili i trochę może zakiełkować. Jak ktoś nie czyta ze zrozumieniem i robi bezmyślnie przelewy to jego wina.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2014-10-03 18:05:47

    toms - wiesz... Ja mam to samo - a wszystko mam na umowę ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~PlayBoy  2014-10-03 23:49:39  host: host-81-190-236-178.wroclaw.mm.pl

    @ Bazy Klientów się po prostu kupuje, a nawet jeśli nie to najprostsza metoda, stara książka telefoniczna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-10-04 10:39:14

    ~PlayBoy stare książki telefoniczne są już dawno w komputerach ;-) Sam widziałem domowej roboty programik u jednego takiego przedsiębiorczego człowieka, który idealnie przygotowywał bazy danych - począwszy od skanowania pojedynczych stron starej książki telefonicznej, po (uwaga!) wywołanie połączenia i sprawdzenie czy numer jest aktywny ;-)
    Potem tylko kwestia ustalenia ceny za rejestr, znalezienie właściwego rynku i przedsięwzięcie zarabia ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27. ~@16  2014-10-05 15:51:33  host: user-164-127-175-221.play-internet.pl

    @16 zsikałam się ze śmiechu. pozdrowienia dla zacofanych entuzjastów pomarańczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-10-05 16:01:00

    ~@16 - a dziękuję - i wzajemnie ;-)

Dodaj swoją opinię