Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play idzie na sprzedaż

Play idzie na sprzedaż

LuiN 26 Sierpnia 2016 08:34

28 3

Po latach spekulacji na temat sprzedaży P4, operatora sieci Play, w przyszłym tygodniu do potencjalnych nabywców zostanie rozesłane memorandum informacyjnie.






W sprzedaży operatora pomóc mają Bank of America Merrill Lynch i UBS, poinformował na podstawie swoich źródeł TMT Finance. Obecni właściciele liczą na rozpoczęcie procesu sprzedaży we wrześniu oraz na wybór oferty do listopada.

Potencjalnymi nabywcami wycenianego na 3 mld dolarów P4 są wszystkie główne firmy private equity z regionu, min. CVC, Advent, Apax, Bain, Cinven, KKR i Providence Equity Partners. Możliwe jest też połączenie z jednym z 3 pozostałych dużych operatorów komórkowych (tutaj problemem mogłoby okazać się uzyskanie zgody od regulatorów) czy z Liberty Global, właścicielem UPC Polska.

Źródło tekstu: TMT Finance     

Dodaj do:

Tagi: play | p4

w sumie: 118
  • -3

    103.  2016-08-26 23:48:14

    Ciekawe czy nielimitowane LTE w Red Bull MOBILE będzie zlikwidowane?

  • 0

    104.  2016-08-27 09:51:12

    102@ No ,ale facet wcześniej pisał że może korzystać z kodu *101# więc niby co to dziwna blokada jest?Jeden kod działa a inny nie?W końcu z kodów pod *111# też można korzystać za darmo i nie jest to zależne od stanu konta.Dziwne to jest dla mnie.

  • 0

    105. ~Mobi  2016-08-27 10:00:21  host: 89-65-181-232.dynamic.chello.pl

    Wg mnie Play to dobry operator z dobrymi ofertami. Zostanie doceniony przez narzekających gdy inny właściciel popsuje oferty.

  • 1

    106.  2016-08-27 11:57:57

    Kto by nie kupił to na forach będzie lament jak za Ideą czy Erą. Wtedy ci co wiecznie hejtują wreszcie ucichną.

  • 0

    107. ~  2016-08-27 20:18:42  host: user-31-175-26-232.play-internet.pl

    Ups, to będzie kociokwik wśród wyznawców gluta ;) Nowy właściciel zechce realizować zyski a nie inwestować :]

  • 0

    108. ~abc  2016-08-29 11:31:01  host: 212.160.172.83

    @92. A Play jest taki zniszczony? Polska w ruinie?

  • 0

    109. ~Tomek  2016-08-29 14:26:21  host: 178235016132.gliwice.vectranet.pl

    Ciekawe czy po zmianie wlasciciela bedzie mozna rozwiazywac umowy abonamentowe przed czasem :)

  • 0

    110.  2016-08-29 16:43:36

    @15, Ty jesteś głupi czy z gimnazjum? Pod każdym tematem będziesz pisał to samo? Już Ci wysłałem kod Playa pod innym postem

  • 0

    111. ~Hayy  2016-08-29 18:32:20  host: user-94-254-228-21.play-internet.pl

    Ciekawi mnie to czy jak dojdzie do sprzedaży to czy będzie możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny?

  • 2

    112.  2016-08-29 18:39:45

    @111 na jakiej podstawie? Zmianie nie ulega ani cennik ani regulamin. Nowy podmiot przejmuje prawa i obowiązki starego

  • -2

    113. ~  2016-08-29 18:45:51  host: user-94-254-228-21.play-internet.pl

    @ 112 a to na takiej podstawie, że zmienia się strona umowy. Ja swoich danych nie zmieniam. nie ważne że regulamin i cennik będzie taki sam. Podpisałem umowę z P4 a nie z jakąś firmą X

  • 2

    114. ~Breen  2016-08-30 09:51:30  host: nat-gw-53.koba.pl

    @113

    Nie zmienia się strona umowy. Nie podpisywałeś umowy z Novatorem tylko z P4, które ewentualnie zmieni być może właściciela, ot i tyle.

  • 0

    115. ~Breen  2016-08-30 09:54:08  host: nat-gw-53.koba.pl

    Swoja drogą, ciekawa sytuacja na rynku nam się szykuje. Pytanie brzmi, co się stanie jeśli P4 nie znajdzie nabywcy? Polski rynek jest dosyć trudny, nowy właściciel musiałby się nastawić na długotrwałą walkę z konkurencją. Nie da się nagle przyjść i zwiększyć przychodów poprzez np. zlikwidowanie korzystnych ofert na rzecz droższych, przykładem jest T-mobile, które straciło mnóstwo klientów, a konkurencja tylko czeka.

  • 0

    116. ~Hotelarz  2016-08-30 13:17:42  host: apn-46-169-99-5.dynamic.gprs.plus.pl

    A nie może kupić zagraniczny operator tańszy od Play? Że na przykład zapłacę 30 zł miesięcznie ale mam wszystko bez limitów i haczyków.

  • 1

    117. ~Breen  2016-08-30 13:31:22  host: nat-gw-53.koba.pl

    @116

    A tobie się wydaje, że te wszystkie firmy działają dla dobra społeczeństwa czy dla zysku? Ja uważam, że aktualny poziom cen w prepaidzie, bo do tego się odnoszę, są optymalne i wolałbym, aby sieci konkurowały już jakością a nie ceną. 25zł/miesiąc za no limit i 6 giga netu w play to za dużo? W orange przy przeniesieniu numeru niewiele drożej. Oczywiście o T-mobile się nie wypowiadam bo nie ma o czym..

  • -1

    118. ~ktos  2016-08-30 17:48:48  host: 77-253-161-106.adsl.inetia.pl

    No to już po firmie już po zniżkach, trzeba uciekać

  • -1

    119. ~Punk  2016-08-30 22:07:03  host: apn-46-76-138-61.dynamic.gprs.plus.pl

    Dobrze że od Play już uciekłem, teraz jak Plus coś skopie to idę do Virgin Mobile lub Orange Free Na Kartę.

  • 0

    120. ~krinovo  2016-08-31 19:33:43  host: user-94-254-243-73.play-internet.pl

    No to KRINOVO! :-( Darmowe LTE pojdzie w piz*u. I gdzie tu pojsc?

  • -1

    121. ~obi1  2016-09-01 22:42:58  host: user-94-254-163-63.play-internet.pl

    idzie na sprzedaż i dlatego nie było żadnej promocji doładowań od 3 miesięcy??? :/

  • 0

    122. ~Riko  2016-10-14 20:15:14  host: 188.146.143.17.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Plej i plus jiadom na kredytach nie wytzymujom brak
    Kasy

Dodaj swoją opinię