Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play i przetarg na 1800 MHz: to nie faworyzowanie Play, to walka o konkurencyjność [wideo]

Play i przetarg na 1800 MHz: to nie faworyzowanie Play, to walka o konkurencyjność [wideo]

Q! 26 Czerwca 2012 12:09

0 0

Tu nie chodzi o faworyzowanie Play, ale o zachowanie konkurencyjności w Polsce - mówi Bartosz Dobrzyński, dyrektor marketingu sieci Play na temat zbiżającego się przetargu na częstotliwości 1800 MHz.

Przetarg na częstotliwości w paśmie 1800 MHz zostanie ogłoszony pod koniec lipca. Zostanie w nim rozdane 5 bloków po 5 MHz, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Już wcześniej była prezes UKE, Anna Streżyńska, zadeklarowała przychylność wobec sieci Play. Tłumaczyła to koniecznością równoważenia konkurencyjności na rynku. Z tymi słowami zgadza się Dobrzyński.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia





W przeciwieństwie do pozostałych operatorów, obecnie Play nie posiada częstotliwości w paśmie 1800 MHz. Według Dobrzyńskiego, jeśli operator ma się dalej rozwijać, to Play także powinien mieć możliwość świadczenia usług w paśmie 1800 MHz.

Play ma już pomysły na zagospodarowanie nowych częstotliwości. Nie chce ujawniać ich publicznie, jednak wśród nich są plany dotyczące świadczenia usług internetowych w technologii LTE.

Oprócz tego Dobrzyński deklaruje, że sieć Play ma wystarczające fundusze, które pozwolą na inwestycje oraz jej dalszy rozwój. Warunkiem tego jest otrzymanie nowych częstotliwości.

Źródło tekstu: Newseria, wł     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    40. ~gloria32  2012-06-26 16:21:44  host: 31-128-3-9.ip.xcore.pl

    Play może rzeczywiście dostać z 2 paczki po 5 GHz a pozostałe 3 dla T-Mobile i Orange. Dla Play po to aby mógł się "rozwijać", a dla T-M i Orange żeby wreszcie poszerzyli zasięg HSPA

  • 0

    41. ~  2012-06-26 17:16:21  host: z54-11.opera-mini.net

    koniecznie TM i Orange powinni dostac wiekszosc pasma 1800. Oni gwarantuja jego prawidlowe wykorzystanie. Play tylko zmanrnuje pasmo, tak jak marnuje 900, ktorego nie rozbudowuja. Play ma fatalna jakosc polaczen i fatalny zasieg. Networks to przyszlosc dlatego im potrzeba czestotliwosci a do tego maja najwiecej klientow prawie 30mln

  • 0

    42. ~  2012-06-26 17:46:38  host: 46.205.79.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    41 nie wiedzialem ze majac zasieg orange i plusa oprocz wlasnego mozna miec fatalny zasieg.

  • 0

    43.  2012-06-26 17:47:46

    @40 chyba po 5MHz?:P

  • 1

    44.  2012-06-26 17:49:06

    @42 można. A to dlatego, że często nie idzie się do nich zalogować a i wywalić lubią.

  • -1

    45. ~tenen  2012-06-26 17:51:45  host: 213.216.109.178

    @39 w Piastowie 2 mb na spokojnie w Play ;P W wersji na kartę 4 mb więc ty mi tu nie p... ;)

  • -1

    46. ~  2012-06-26 17:58:17  host: z54-11.opera-mini.net

    w orange czesto mam 10Mb/s w hspa dc. Plus tez nie jest zly a Play to dyskontowa siec wiec nie mozna im ufac poniewaz nie gwarantuja budowy sieci tak jak obecnie ma to miejsce. Dodatkowo wycofuja sie z rocznej waznosci konta wiec jaka to konkurencyjnosc. Lepiej niech Networks kupi Play, bo to dla nich smieszna kwota a przynajmniej zrobia solidny umts i lte.

  • -1

    47. ~tenen  2012-06-26 18:19:50  host: 213.216.109.178

    @46. kto się wycofuje z rocznej ważności? Play fresh nadal jest i ma się dobrze, poza tym 59zł i 300min w orange a 59zł i 700min + darmowe do sieci w Play mówią same za siebie. Oferta Orange jest żałosna. daj Bóg żeby nikt Play nie wykupił bo stanie się takim samym syfem ja Orżnąć albo Plus

  • 1

    48. ~  2012-06-26 20:56:48  host: torsrv4.snydernet.net

    Zablokowanie Play to powrót do oligopolu W3 i drożyzny. Nie wystarczą Wam zaporowe ceny jakie stosuje W3 do P4. Oj naiwni naiwni.

  • 2

    49.  2012-06-26 21:24:45

    @48 To nie są zaporowe ceny, tylko protest że plej przejada kasę z MTRów na kretyńskie reklamy zamiast budować zasięg. W konsekwencji zamiast mieć własną infrastrukturę, musi kupować roaming. @47 Wycofuje się ukradkiem z rocznej ważności konta, bo wszystkie nowe startery są z nową taryfą. Klient nieobeznany, na ten paskudny manewr się załapie, nie wiedząc że jest alternatywa.

  • -1

    50. ~ktry  2012-06-26 21:29:36  host: 159-205-94-139.adsl.inetia.pl

    Pley jest super.Internet w abonamencie wyciągam do 7mbi,plus to max 2,orange kiepski EDGE,poruwnywalny do GPRSU pleya.Mam nadzieje że ten stwór Tmob+Orange coś zdziała,bo Orange ma najtańszy net bez abonamentu.Tylko ten EDGE nie nadaje się neta.Karta z 12 GB czeka na 3G.

  • 0

    51. ~mkkot  2012-06-26 23:46:18  host: ip-157-25-13-143.multimo.pl

    @RudyLis gwarancję bycia online daje orange? Proszę Cię... zobacz sobie mój komentarz z lutego: http://www.blogplay.pl/?p=10312#comment-99550

  • 0

    52.  2012-06-27 00:16:50

    Kartę sim miałeś w jakimś aparacie sprzed 15 lat? Bo mój kumpel ma właśnie w takim i też ma takie problemy. A jak jest normalny telefon, to jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło coś podobnego a używam telefonu komórkowego od roku 1997.

  • 0

    53.  2012-06-27 00:18:13

    Natomiast to co opisujesz, nagminnie zdarza się w pleju i to przy użyciu bardzo dobrych telefonów...

  • 0

    54. ~  2012-06-27 01:45:26  host: 178-36-198-116.adsl.inetia.pl

    Już widzę tą konkurencyjność poustawiają w największych miastach polski parę nadajników i im się wena skończy... zresztą jak i reszcie operatorów na ogólnopolski zasięg 3G poczekamy jeszcze długo :)

  • 0

    55. ~  2012-06-27 21:21:15  host: 31.41.144.41

    @53. Rudy, chyba tobie lub w jakichś konkretnych lokalizacjach w godzinach szczytu. Ja u siebie ostatnio praktycznie nie spotykam się z problemami z jakością połączeń w Play i to na zasięgu macierzystym, a przecież do wyboru mam jeszcze Plusa i Orange. Poza tym ty przecież korzystasz z pomarańczy więc nie mam pojęcia skąd tak dobrze orientujesz się w sytuacji sieci Play ;).

  • 0

    56.  2012-06-28 00:31:42

    @55 Orientuję się, bo jestem byłym plejowcem a rodzice do dziś mają, więc na bieżąco mam wgląd.

  • 0

    57. ~obiektywa  2012-06-28 18:25:14  host: user-46-112-73-91.play-internet.pl

    Mam play online działa bardzo wolno i zrywa połączenia. Najgorzej jest wieczorami i w weekendy, wiem od znajomych, że nie tylko ja mam taki problem. (z internetu korzystam w Warszawie)

  • 0

    58. ~  2012-06-29 08:31:23  host: 31.41.144.41

    @56. Czyli sam uwolniłeś się od "horroru" a rodziców tam zostawiłeś. Oj nie ładnie, nie ładnie :(. Przecież teraz każda sieć w pre-paid oferuje roczną ważność konta i nie ma już z tym problemu. Jak odejdzie wiele osób z tej sieci to stacje bazowe będą mniej obciążone i będzie reszcie lepiej. Tyle, że jakoś nie widzę takiej tendencji. Już nie mówiąc o tym, że problemy zdarzają się w każdej sieci i to zależy przede wszystkim od lokalizacji. Ale w "dobrym" tonie jest jechanie po jakości sieci Play, gdy w badaniach na 5 punktów MOS wynik był niższy o 0,2 punktu. Tylko jakoś nikomu nie przeszkadza w innych sieciach, gdy 5-7% połączeń zmierzonych miało MOS poniżej 2.7%, czyli praktycznie nic niezrozumiały i był to gorszy wynik niż w Play (4%). Dane powyższe wypisuje z pamięci po przeczytaniu ostatniego raportu "kolejowego" UKE (zdaje się z marca). Niestety od bardzo dawna nie przedstawiono podobnego raportu dla miast :(.

  • 0

    59.  2012-06-29 23:25:37

    @58 Mają umowę. Jak się skończy, to plajta baj baj.

Dodaj swoją opinię