Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play i Plus zmienią właścicieli?

Play i Plus zmienią właścicieli?

LuiN 10 Czerwca 2010 08:06

0 0

P4 za 5 mld zł może znaleźć się w rękach Telekomunikacji Polskiej albo Zygmunta Solorza-Żaka. Polkomtel zostanie przejęty przez zagranicznego gracza - za 15 mld zł - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Rozmyślania analityków o przejęciu P4, operatora sieci Play, przez Grupę TP rozpoczęły się na nowo po zapowiedzi wspólnego startu Centertela i P4 w przetargu na częstotliwości 2,6 GHz, które mają posłużyć do budowy sieci LTE.

Choć dla wielu analityków wspólne plany obu operatorów stały się jasną wskazówką dla nadchodzącej fuzji, inni kręcą nosem. Szczególnie, że po przejęciu wyniki P4 znacznie spadłyby z tytułu utraty asymetrii stawek MTR, a transakcja miałaby mieć sens jedynie przy niskiej cenie przejęcia.




Na ile wyceniany jest P4? Na nie tak znowu mało, bo 5-6 mld zł. To mniej więcej 1/3 wartości największego do niedawana polskiego operatora - Polkomtela, którego wycenia się na około 15 mld zł. Dla Grupy TP przejęcie P4 oznaczałoby przede wszystkim usunięcie z rynku niewygodnego konkurenta.

Wśród potencjalnych nabywców P4 stawia się też Zygmunta Solorza-Żaka, budującego swoje imperium wokół takich telekomunikacyjnych spółek jak Sferia, Aero2 i Cyfrowy Polsat.

Trochę inaczej wygląda sprawa przejęcia Polkomtela. PTC czy Grupa TP choćby chciały, nie dostaną zgody na tak wielką konsolidację rynku od UOKiK. Tymczasem sprzedaż swoich udziałów wyraźnie deklarują PKN Orlen, PGE, KGHM i Vodafone. O wskazywanych jako potencjalnych kupców Egipcjanach, póki co słuchy zanikły, a Zygmunt Solorz-Żak mógłby mieć problem ze zgromadzeniem aż tak wielkiej kwoty (nie mniej niż 15 mld zł).

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 123
  • 0

    104. ~  2010-06-10 17:58:18  host: t22-06.opera-mini.net

    103. To związane jest ze zmianą loga Play na też bez gluta.

  • 0

    105.  2010-06-10 20:10:58

    Mam nadzieje, że nie sprzedadzą Playa TP bo to zmniejszy konkurencje na rynku. Może jakiś zagraniczny inwestor? Tylko czy to na dobre wyjdzie konsumentom?

  • 0

    106. ~  2010-06-10 20:19:01  host: f96-052.opera-mini.net

    Słyszę o przejeciu playa już od kilku lat, pożyjemy zobaczymy, ziomek13

  • 0

    107.  2010-06-10 20:47:02

    @90 moglbys chociaz sie zapoznac z oferta przedluzeniowa... nie wiem kto Tobie proponowal taka oferte, ale oferta standardowa przy 50zl bez telefonu to 250 minut, za 35zl jest 160 minut. umowa na 18 miesiecy, ktora gdy pomarudzisz moze zostac skrocona nawet do 12 miesiecy. nie mowie, ze to rewelacja, ale nie lubie gdy ktos wypisuje nieprawdziwe informacje...

  • 2

    108.  2010-06-10 20:55:35

    problem nie lezy w play jako sieci tylko w play jako klienci... Bo niestety wiekszosc ktora jest w play umie liczyc i potrafi przeniesc numer... wiec jakby ktos przejal to nie moze zaproponowac stawek z w3 bo klienci tak szybko znikna jak sie pojawili... Gorzej jak przejmie ktos z w3 wtedy wyrownaja ceny i powrocimy do wysokich stawek bo gdzie uzytkownik playa wtedy odejdzie jak w3 dziala razem...?

  • 1

    109.  2010-06-10 21:55:10

    Ja mam jednak nadzieje że TP Play-a nie przejmie. W gruncie rzeczy było by to trochę nonsensowne, dysproporcje w mtr-ach miały służyć zwiększeniu się konkurencyjności na rynku a w tym przypadku stało by się wręcz odwrotnie. Pytanie czy UKE miał by instrumenty by móc zablokować taka fuzje ??

  • -1

    110.  2010-06-10 22:17:28

    Tak zmienią właścicieli jak mój amstaf never ;D

  • -1

    111.  2010-06-10 22:21:49

    No właśnie, wszystko dywagacje a samo przejęcie byłoby bez sensu. UKE raczej by na to nie pozwolił, poza tym kto wie, jaka sytuacja na rynku będzie kiedy będzie można już przejąć P4...

  • 1

    112. ~zzz  2010-06-10 23:36:18  host: 77-253-129-243.adsl.inetia.pl

    już się nie mogę doczekać przejęcia. Orange w nowym Play wprowadzi pakiety na 100 000 minut ważne jeden dzień... Za 10zł.

  • 1

    113. ~  2010-06-11 00:44:25  host: t18-05.opera-mini.net

    powiem tak, solorz niech się zajmie składem węgla, bo tylko to mu wychodziło, a tp niech sie zajmie neostrada, bo muli sie na 1 i 2mb. Play mógłby zostać przejęty przez Three, natomiast Plusa mógłby łyknąć Omnitel, skoro Vodafone ma zbyt mało kasy. Jaro2

  • 1

    114. ~  2010-06-11 04:47:18  host: t14-05.opera-mini.net

    No jakby 3 kupiło Play to byłaby rewelacja na rynku, pamiętajmy że 3 starało się o koncesję, ale nie dostało, a szkoda, bo dziś nie byłoby dylematu co robić, 3 swoim logiem, ofertami, reklamą by wymiotla w3. Polacy zapraszają w razie czego Hutchison do naszego kraju, potrzebujemy takiego operatora, który ma potężne zaplecze finansowe. Na razie nie ma co spekulować, bo z tego co widać Play sobie radzi u nas bardzo dobrze. /Kwistas

  • -2

    115. ~Ray  2010-06-11 07:51:47  host: dynamic-78-8-130-30.ssp.dialog.net.pl

    @114 - Radzi sobie bardzo dobrze O_O ? Rozumiem, że 'radzenie sobie bardzo dobrze ' w interesach = dobre wyniki finansowe, pokaż mi je w P4, weź pod uwagę, że mtr 'odetną im niedługo', w koncu trezba bedzie zapłacić Plusowi za dzierżawe ( duże długi ). No więc pokaż mi jak bardzo dobrze radzi sobie p4 w nas.

  • 2

    116.  2010-06-11 08:10:21

    To jest BZDURA!! od dwóch lat próbują już kupić play z artykułach prasowych!

  • 1

    117. ~kotd  2010-06-11 10:20:53  host: 195.117.27.67

    @107 Ofertę o której pisałem otrzymałem miesiąc temu w dwóch salonach w Koninie i właśnie wtedy zdecydowałem się na przejscie do play. Próbowałem negocjować z kierownikiem salonu i nic z tego nie wyszło.

  • -4

    118. ~....  2010-06-11 11:21:07  host: hgy162.internetdsl.tpnet.pl

    @102- Gnido z p4- pochwal się wynikami finansowymi p4, skoro w/g ciebie ta firma sama na siebie zarabia + spłaca jeszcze długi, których ma w H** ... Wcześnie czy później zostaniecie sprzedani, TP mogłaby was przejąć, nie mam nic przeciwko, ewentualnie jacyś arabi rumuni etc..

  • 0

    119. ~  2010-06-14 06:04:43  host: t03-15.opera-mini.net

    ja nie rozumiem skad to zatroskanie o wyniki finansowe p4? Co mnie jako uzytkownika to obchodzi jezeli mam najtansza oferte na rynku. Rozumiem ze zakupy robicie tez w sklepach ktore notuja najwieksze zyski? Co z tego ze ma dlugi skoro zarabia na ich splate a jak widac pomimo opinii wielu znawcow na telepolis nie brakuje chetnych do przejecia p4, ktora wyceniana jest na 5mld a to bardzo duzo bo tylko 3razy mniej niz polkomtel, ktory ma 5razy wiecej abonentow.

  • 0

    120. ~  2010-06-14 18:03:33  host: cable-88-76.e-miechow.pl

    Super bojki!

  • 0

    121.  2010-06-17 15:31:22

    tp zje play bo tak postepuje z konkurencja

  • 0

    122. ~profanator  2010-06-20 21:53:59  host: s559165f6.adsl.wanadoo.nl

    Niechaj wreszcie wejdzie do polski Vodafone.

  • 0

    123. ~Arek  2011-09-12 17:53:48  host: ip-80-51-192-137.netpoint.pl

    Plusa chyba raczej nie inaczej przejął Cyfrowy Polsat :(... Cena SE Xperia X8 z 200 zł na 36 doładowań po 30 zł zmieniło się na 500 zł na też 36m * 30zł.... Teraz chyba będzie trzeba iść do T-mobile...

Dodaj swoją opinię