Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play i nowy VAT

Play i nowy VAT

Ringu 23 Grudnia 2010 16:50

0 0
Play zadecydował, że w związku z podwyższeniem stawki podatku VAT podniesie wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej. Klienci w ramach rekompensaty mają za to otrzymywać dodatkowe minuty.

Ceny za połączenia, SMS-y, transmisję danych i pakiety dodatkowe nie ulegną zmianie. Tym samym dla użytkowników usług pre-paidowych podwyżka VAT-u będzie zupełnie nieodczuwalna - nominały doładowań i ceny starterów także pozostają bez zmian.

W nowych cennikach podniesione zostaną ceny usług premium.

Wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 1. stycznia przyszłego roku.


Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    53.  2010-12-24 15:57:38

    52: bo taki przepis NIE ISTNIEJE, który w tym wypadku pozwala na zerwanie umowy bez zapłaty odszkodowania. Wizyta u rzecznika niczego nie zmieni. Akcja "odejdź z Plusa" była przeprowadzana w zupełnie innym otoczeniu prawnym.

  • 0

    54. ~Adaś  2010-12-24 18:38:00  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @50 pewnie że nie można zerwać umowy, ani to z Plusem, ani to z Erą ani to z Playem i całą resztą. Powód prosty odgórne ustalenie. Gdy zmieniało się prawo telekomunikacyjne także nie można było zrywać umów bo i dlaczego ? to od górny wymóg a operatorzy musieli się dostosować do tego. Zaś co do akcji z Plusem to że kiedyś było można a i pewnie, bo Plus zmieniał sobie swój regulamin i wprowadzał dla siebie lepsze wzmianki i opłaty. Wtedy można było. I Plus stracił całą masę ludzi. Zresztą do dziś traci.

  • 0

    55.  2010-12-27 15:25:15

    to super ze nie podnosza cen

  • 0

    56. ~bisti  2010-12-28 10:37:49  host: 77.236.26.58

    ale jakie będą teraz ceny abonamentów? ja mam one play za 25 PLN podwyżka o jeden pkt procentowy to wzrost o ok. 20 groszy, więc jaka będzie teraz cena? 25,20 PLN? 26 PLN czy może 30 PLN?! wychodzi na to że abonamentowcy zapłacą za resztę? Play powinien w ramach rekompensaty dać możliwość przejscia natychmiast z abo do fresza!

  • 0

    57. ~wiedzący  2010-12-28 14:53:45  host: chaos.tpnet.pl

    @56. Twój abonament będzie wynosił dokładnie 25zł 20groszy. Niby czemu miałby wzrosnąć do 26zł, a tym bardziej jeszcze więcej? Czyżbyś obawiał się podwyżek w stylu Ery? ;) Ale nawet wtedy zapłaciłbyś maksymalnie 25zł 85groszy :).

  • 0

    58. ~bisti  2010-12-28 17:01:03  host: 77.236.26.58

    po prostu cena za abo 25,20 PLN można powiedzieć niespotykana w dobie zaokrąglania cen (w dół, górę) w komórkach. A dla nowych abonentów też ceny będą "groszowe"? śmiem wątpić...poza tym zawsze jest pokusa, żeby przy okazji zarobić na zmianie ceny (vide: przejście na €O).

  • 0

    59. ~Plus  2010-12-30 18:08:38  host: ip-093157115125.mikolow.multimetro.pl

    w to mi graj... jest okazja do wypowiedzenia żałosnej umowy haha...

  • 0

    60. ~wiedzący  2010-12-30 19:28:59  host: chaos.tpnet.pl

    @59. To sobie Play zarobi ;). Możesz sobie nawet iść do sądu, ale regulamin który jest integralną częścią umowy mówi o tym, że w przypadku zmian w umowie wynikających ze zmiany prawa nie przysługuje tobie możliwość odstąpienia od umowy bez kary.

  • 0

    61. ~Hanys ZABRZE  2010-12-31 11:30:54  host: 83.230.8.57.gl.digi.pl

    jakie to szczęście że przeniosłem numer do PLAY FRESHA...ale szkoda że tak póżno,dałem się mamić tymi pseudo promocjami w tak taku w stulu psudo podwójne doładowanie,oczywiście rok temu w zabrzu zasięg PLAYA był fatalny ale na dzień dzisiejszy mam ich nadajnik nad domem 150m ode mnie i zasięg jest full wypas....nie muszę się skrobac po głowie i doładowywać 25zł co miesiąc ....a tak załaduje sobbie za 10zł ...i mam 200minut na 2 miesiące na stacjonarki i do Playa....i co najważniejsze 365 dni wazne konto,no i taka wisienka do tortu mały gratisik od PLAYA czyli 600minut na start po przeniesieniu numeru z ery na ich sieć w ramach docenienienia....klienta ...jestem HAPPY, szkoda że nie załapałem się na bonus 30zł na 100zł.....

  • 0

    62. ~wiedzący  2010-12-31 13:06:56  host: chaos.tpnet.pl

    @61. Próbuj jeszcze dzisiaj aktywować pakiet 100 za 30zł krótkim kodem. Wczoraj mieli jaką modernizację w Play24 i jak widać do tej pory odbija im się to czkawką ;). A jak nie to nie masz co płakać, gdyż zapewne jeszcze po nowym roku dostępny będzie pakiet 30zł za 10zł, który jest tylko o 11% droższy. Przy 200% zysku to niewielka różnica.

  • 0

    63. ~orange is back  2010-12-31 18:15:40  host: v05-16.opera-mini.net

    Czy w związku z dołożeniem VATy na książki, może pojawić się dodatkowa płatność za książki obsługi telefonów;)?

  • 0

    64. ~Hanys ZABRZE  2010-12-31 21:32:17  host: 83.230.8.57.gl.digi.pl

    dzięki ~wiedzący DOSIEGO ROKU.

  • 0

    65. ~x  2011-01-02 09:47:49  host: user-46-112-249-183.play-internet.pl

    56 - a ja myślę,że każda firma w trakcie tego roku 2011 zmieni taryfy,żeby cena końcowa wyszła zaokrąglona do pełnej złotówki czyli 25, 30 zł czy ile tam w zależności od taryfy i nie wykluczone,że w zamian za podwyżke będzie w każdej taryfie troche więcej minut.

  • 0

    66. ~x  2011-01-02 09:51:24  host: user-46-112-249-183.play-internet.pl

    61 - no i to są użytkownicy W3 tacy jak ty, którzy wieszają psy (nie obrażając psów) na PLAY do póki sami nie zaczną korzystać z PLAY, wyśmiewają się z wszystkiego co oferuje PLAY łącznie z tymi pakietami, a jak przejdą to już sobie chwalą te pakiety.

  • 0

    67. ~  2011-01-02 10:44:28  host: z12-02.opera-mini.net

    W PLAY oszukują z fakturami za Abo

  • 0

    68. ~kika  2011-01-02 11:12:08  host: apn-95-40-215-115.dynamic.gprs.plus.pl

    Przyznam, że play mnie już denerwuje... Od jakiegoś czasu ceny są coraż wyższe, a telefony coraz bardziej dziadowskie... Chciałam Wave za 1zł, tak było jeszcze 2-mce temu, teraz, kiedy mogę przedłużyć umowę, podtykają mi "promocję" za 499zł...

  • 0

    69. ~x  2011-01-02 15:16:01  host: user-46-113-173-141.play-internet.pl

    a moją sąsiadke Orżnąć oszukał na fakturze :)... - jeśli używać twojej nomenklatury :)...

  • 0

    70. ~x  2011-01-02 15:16:53  host: user-46-113-173-141.play-internet.pl

    68 - To sobie wybierz jakiś inny fajniejszy telefon :)...

  • 0

    72. ~ciekawski  2011-01-02 16:22:10  host: chaos.tpnet.pl

    @71. A po co tobie przelew SMS w Play FRESH? Ładujesz za tyle ile potrzebujesz i gadasz. Nie trzeba kombinować tak jak w Orange, aby pozbyć się nadmiaru środków lub przedłużyć ważność konta o 5 dni i uaktywnić jakiś pakiet wewnątrz sieciowy, aby móc przez 14 lub 30 dni rozmawiać :(.

  • 0

    73. ~x  2011-01-04 08:17:47  host: user-46-112-91-145.play-internet.pl

    72 - tak, dokładnie, w Play Fresh ładujesz i każde doładowanie jest ważne rok, wykorzystujesz na co chcesz, a nie jakieś pamiętanie,że trzeba doładować bo termin się kończy albo co najlepsze co mnie zawsze śmieszyło,że przychodzą w W3 sms-y informujące o tym,że użytkownik ma doładować konto :). Moim zdaniem te krótkie terminy ważności konta w W3 są po to,że W3 w ten sposób mówi - nie chcesz nam dać zarobić na abonamencie to dasz zarobić na karcie - poprostu W3 na chama podchodzi do swoich Klientów bo jak inaczej nazwać blokadę połączeń wychodzących jak w terminie nie doładuje Klient konta w takim Orange, w Play tego nie ma i to się liczy na plus Play-owi. Ludzie nie lubią Play bo nie znają oferty tej sieci, a co lepsze nie znają nawet oferty którą mają w W3, więc nie mogą sobie porównac ofert, gdyby byli na tyle świadomi i porównaliby te oferty to nie przedłużaliby już umów w W3 tylko przeszliby do Play. Poprostu nie opłaca się być w W3 gdy Play daje tak dobre warunki.

Dodaj swoją opinię