Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play generuje największy ruch w mobilnym Internecie

Play generuje największy ruch w mobilnym Internecie

Q! 23 Listopada 2011 19:24

0 0

Play generuje największy ruch w mobilnym Internecie - wynika z informacji przekazanych przez firmę Plix, prowadzącej największy w Polsce neutralny punkt wymiany ruchu internetowego.

Według Sylwestra Biernackiego, prezesa firmy Plix, klienci sieci Play generują większy ruch w Internecie niż abonenci trzech pozostałych największych sieci komórkowych razem wzięci.

Jest to spowodowane tym, że Play bardziej aktywnie niż konkurenci promuje smartfony - obecnie stanowią one ponad 60% sprzedaży wszystkich telefonów z oferty operatora.




Oprócz tego Plix poinformował, że największy ruch w sieciach komórkowych generowany jest pomiędzy godziną 19:00, a 23:00. W tygodniu najwięcej użytkowników korzysta z sieci w niedziele wieczorem.

Plix to największy w Polsce niezależny węzeł wymiany ruchu. Przez Plix-a przechodzi 40% całościowego ruchu operatorów korzystających z tego węzła. Wśród nich znajdują się m.in. Aero2, Cyfrowy Polsat, Netia, P4, Polkomtel oraz PTC.

Źródło tekstu: Plix, rp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~stz  2011-11-23 22:11:44  host: 93-186-31-82.rdns.blackberry.net

    U mnie w Żurominie ani Orange ani Teuer Mobile nie mają 3G. Play i Plus już dawno maja.

  • 0

    36. ~  2011-11-23 22:17:56  host: 87-205-60-252.adsl.inetia.pl

    @35 - a u mnie Play nie ma własnego nadajniak, T-Mobile ma 3G. O czym to świadczy? O niczym.

  • -1

    37.  2011-11-23 22:30:59

    Sig: a Ty, jak rozumiem, z mediami masz dużo do czynienia? Czy w tytule mamy wklejać całą treść newsa? Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba będzie tak robić, żeby nikt nam nie zarzucił rzekomej manipulacji... Wszystko w treści jest wyjaśnione, bez niedomówień, więc nie pisz, proszę, o narzucaniu jakiejś interpretacji.

  • 0

    38. ~stz  2011-11-23 22:31:04  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    Chociaż byś napisał gdzie tak jest

  • 1

    39.  2011-11-23 22:33:36

    Play generuje rowniez najwiekszy ruch na Telepolis i to rowniez o niczym nie swiadczy, a jedynie wprowadza zamieszanie;)

  • 0

    40. ~Słoneczny  2011-11-23 23:22:00  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @39 Rozumiem, że robisz statystyki dla Telepolis, które nam zaraz zaprezentujesz?

  • 0

    41.  2011-11-24 08:10:22

    Pomomo, ze rzeczywiscie te statystyki nie do konca sa zgodne z calosciowym ruchem, to mozna zalozyc, ze P4 ma najwiekszy ruch choc nei wiekszy niz W3 razem wzieta. Natomiast ten news przypomina o jednym. Play padl ofiara wlasnego sukcesu. Maja ponad milion userow netu a sieci nie rozbudowuja od dawna i momentami predkosc tragicznie spada. Na wielu NodeB zapewne wlaczaja sie "fioletowe lampki" - to analogia do slów rzecznika Orange

  • 0

    43.  2011-11-24 08:47:08

    42, około 10 sekund.

  • 0

    44. ~  2011-11-24 08:49:46  host: host-89-229-141-201.chelm.mm.pl

    No tak, biedni, bezrobotni playowcy, którzy nie mają co w życiu ze sobą zrobić siedzą ciągle w necie na smartfonach, które dostali pod choinkę od rodziców...

  • 0

    45. ~  2011-11-24 09:08:10  host: user-46-113-40-224.play-internet.pl

    Ja korzystam intensywnie wlasnie w Play. Jak narazie jestem zadowolony. All Inclusive daje rade.

  • 0

    46. ~  2011-11-24 09:20:15  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    bardzo watpie by ten wynik zalezał od smartfonów - według mnie jest spowodowany relatywnym sukcesem play online - bo tani, choc w wielu miejscach o jakosci fatalnej, nawet w centrach miast (np. Gdynia), a to ze wzgledu na zarozumiałość techników i 'decydentów', którzy nie chcą poprawiac parametrów konkretnych wskazanych masztów w konkretnych kierunkach - ale co zrobic z molochem parasocjalistycznym się nie wygra

  • 0

    47. ~xy  2011-11-24 09:43:48  host: user-109-243-32-22.play-internet.pl

    Dziś prima aprilis? ;-)

  • 0

    48.  2011-11-24 10:08:05

    Nie dziwi mnie to ;-) Jeśli polska MŁODZIEŻ, a więc raczej poniżej średniej wskaźnikiem inteligencji (nie ujmując pozostałym, uśredniającym ten wyniki), korzysta z Play, to przecież co "ciągnie" megabajty? YouTube przecież i temu podobne serwisy wysokich lotów. Widzę przed klatkami inteligentnych młodzieńców nie potrzebujących przeczytać książkę czy złapać trochę kondycji goniąc za piłką (ta przecież na "siłce" sama się robi kilkoma tabletkami) suszących zęby nad świecącymi ekranikami komórek, więc nawet nie próbujcie zaprzeczać ;-)

  • 0

    49. ~ff  2011-11-24 11:44:48  host: apn-95-40-71-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie jestem fanem Play, ale zadziwia mnie zajadłość ataków "zwykłych zjadaczy chleba" ludzie czy od tego zależy wasze życie? No chyba że nie macie innych problemów, to zazdroszczę.

  • 0

    50. ~  2011-11-24 12:44:39  host: 193.201.36.41

    Tu nie ma zjadaczy chleba. Zjadacze chleba generują ten ruch, o którym mowa w tekście. Tutaj większość komentarzy ma komercyjny podtekst = ktos komuś płaci. Ja też jestem stronniczy i subiektywny. Jestem w PLAY i to wybór przemyslany, jestem zadowolony i wyniki tego badania wcale mnie nie dziwią. A w zasadzie dziwią bo nie spodziwałem się, że jeden PLAYek generuje ruch 3 razy większy niż cała reszta. Jestem zaskoczony skalą.

  • 0

    51.  2011-11-24 12:54:43

    50. - no widzisz, a ja nie - i mam na to argumenty ;-) A! I nie opłacają mnie operatorzy za czarny PR - jeśli go robię, to nie za pieniądze operatorów ;-)

  • 0

    53. ~  2011-11-24 17:29:29  host: 87-205-188-164.adsl.inetia.pl

    Po pierwsze który PL-IX bo istnieją co najmniej dwa. Po drugie plixy są neutralne tylko teoretycznie.

  • 0

    54. ~  2011-11-25 15:35:29  host: p13-03.opera-mini.net

    Ty 53 błysnąłeś wiedzą,aż mnie oślepiło

  • 0

    55. ~  2011-11-26 17:09:25  host: 31.41.144.41

    @53. Osoba, która napisała poprzedni komentarz numer 54 może nieco enigmatycznie się wyraziła i niepotrzebnie próbowała obrazić przedmówce, ale w zasadzie miała racje. Widziałeś statystyki drugiego węzła PL-IX (zadaje się w Poznaniu)? Ja od co najmniej roku nie (nie mają czym się chwalić), gdyż najprawdopodobniej tamto przedsięwzięcie nie chwyciło i trudno tamten węzeł nazwać ogólnopolskim, bliżej mu raczej do lokalnego, ala WIX (warszawsski) lub LIX (łódzki). Ilość ruchu w takich węzłach nie przekracza kilku gigabitów/s w szczycie. W PL-Xie warszawskim jest to już ponad 160Gb/s i ciągle rośnie. W tym miesiącu podłączyły się do niego m.in. TVP oraz rozbudowały swoje przyłącza Netia oraz HAWE, czyli wzrost ruchu gwarantowany.

  • 0

    56. ~  2011-11-26 17:14:32  host: 31.41.144.41

    @53. Co do neutralności to faktycznie tak jest, gdyż wystarczy tylko spełnić warunki i uiścić opłatę za wykorzystywany port i można się przyłączyć. Żaden operator nie jest dyskryminowany. Trochę inaczej wygląda sprawa z innymi IX'ami, ale to już sprawy biznesowe i nie mają nic wspólnego z neutralnością.

Dodaj swoją opinię