Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play Fresh wygrał w rankingu "Gazety Prawnej"

Play Fresh wygrał w rankingu "Gazety Prawnej"

WitekT 17 Marca 2009 08:33

0 0

Przy doładowaniu za 30 zł i 50 zł miesięcznie, najwięcej rozmów i SMS-ów można dostać w Play Fresh - wynika z symulacji Gazety Prawnej.

Gazeta Prawna założyła, że użytkownik wysyła 100 SMS-ów miesięcznie (według danych GUS w 2007 roku wysyłano średnio 85 SMS-ów na SIM, w 2006 roku - 66), z czego 60 do własnej sieci. Połączenia do własnej sieci to 55% ogółu minut, do sieci stacjonarnej 5%, do sieci Play 10%, a reszta do innych sieci komórkowych. W wypadku Play przyjęto, że rozmowy do Play i sieci stacjonarnej to w sumie 20% ogółu minut. Dla Carrefour Mova dodatkowo przyjęto 50 minut za zakupy przy doładowaniu za 30 zł i 120 minut przy doładowaniu za 50 zł.

W obliczeniach Gazeta Prawna uwzględniła podstawowe ceny rozmów i SMS-ów oraz pakiety tańszych minut i SMS-ów, a także automatycznie przyznawane bonusy za doładowania. W Nowe Orange Go są to minuty do sieci Orange i na numery stacjonarne, a w przypadku Play Fresh i 36,6 pakiet SMS-ów do wszystkich sieci.




W dwóch poniższych tabelach przedstawiono po 6 najlepszych prepaidów przy założeniu doładowania za 30 zł miesięcznie oraz 50 zł miesięcznie i wysyłaniu 100 SMS-ów miesięcznie.

Prepaid Liczba minut po doładowaniu za 30 zł
Play Fresh 107,8
Carrefour Mova 70,4
Nowe Orange Go od 2 miesiąca 57,3
Simplus Twój Profil - Tanio do wszystkich 55,3
36.6 50,0
Orange POP 48,1


Prepaid Liczba minut po doładowaniu za 50 zł
Play Fresh 194,0
Carrefour Mova 181,2
Nowe Orange Go od 2 miesiąca 156,1
Simplus Twój Profil - Tanio do wszystkich 121,1
Heyah Taniej do wszystkich 119,5
Orange POP 111,1

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    79. ~  2009-03-17 19:19:37  host: 94.246.135.29

    HAHA PRZED CHWILA DOSTAŁEM SMSA Z ERY! MINUTOWA WYPRZEDAŻ ZAMÓW 40 MINUT DO WSZYSTKICH ZA 9 ZŁ W PAKIECIE /NORMALNIE PŁATNE 30 ZŁ.TYLKO 23 GROSZE MINUTA DO WSZYSTKICH WYSLIJ SMSA NA NUMER 6262. HAHA JUŻ SIE BOJĄ O ABONENTÓW ,SMIEJE SIE Z TEGO MAM ABONAMENT ERA NOWY KOMFORT I CZEKAM NA KONIEC UMOWY SPADAM Z 4 MOIMI AKTYWACVJAMI TAM GDZIE JEST ZAWSZE 29 GR DO WSZYSTKICH I BEZ KOMBNACJI PAKIETÓW .JAWORZNO POZDRAWIA ERE . PLAY NA 1 MIEJSCU !..

  • 0

    80.  2009-03-17 19:27:08

    dzetex: nigdzie tak nie jest napisane w regulaminie ani cenniku Play Fresh...

  • 0

    81. ~  2009-03-17 22:23:40  host: 80.51.91.252

    @79 milcz i przestań spamować pod każdą wiadomością

  • 0

    82.  2009-03-17 22:27:35

    72. r - kpię sobie ;-) Nie ma

  • 0

    83.  2009-03-17 22:29:56

    TomekO - o jakiej ekipie mówisz? nie mam kolegów z klasy... Mam co miesiąc ok. 80 niepowtarzalnych numerów na billingu - 90% do firm. Mam ich przenieść? Pewne założenia wyboru oferty są nie do ruszenia ;-)

  • 0

    84.  2009-03-18 06:22:24

    #wlo: zastanawia mnie czemu te 80 niepowtarzalnych numerów na billingu są w większości w Plusie. Możliwości są dwie. Albo masz wielkiego stracha przed dzwonieniem poza sieć albo prowadzisz jakieś usługi dla sieci plus. To by tłumaczyło tą wielką miłość do tej sieci :)

  • 0

    85.  2009-03-18 09:53:06

    #83 chodziło mi o aktywacje co masz na koncie - ile ich masz ? Jak dzwonisz do Plusa to masz taniej niż 13 gr.? Niedługo 150% połączen do Plusa nic nie pomoże.

  • 0

    86. ~tychy  2009-03-18 11:49:28  host: 193.24.24.10

    Ha, ha, ha... Porównanie przygotowane tuż po wprowadzeniu nowej oferty Play'a... przecież to typowy artykuł reklamowy... poczekajmy na prawdziwe porównania po odpowiedzi konkurencji...

  • 0

    87.  2009-03-18 11:50:15

    tychy: rzucasz poważne oskarżenia - a masz dowody na poparcie swoich słów?

  • 0

    88.  2009-03-18 16:06:06

    Połączenia w wielkiej trójce opierają się głównie na bardzo tanich wewnątrzsieciowych. I to na nich głównie użytkownik indywidualny oszczędza. Moim zdaniem- reszta opów zmiejszy stawki poza sieć a w sieci będzie ciąle bardzo koszystnie. Rachunek końcowy będzie taki, że Play fresh ze swoimi stawkami i tak nie będzie w stanie przebić ofert TT, Popa czy innych.

  • 0

    89. ~  2009-03-18 16:23:08  host: public-gprs29672.centertel.pl

    Policzmy doladowanie za 50pln w NOG. Dostajemy za darmo nielimitowane rozmowy z 1nr w Orange, 120min do Orange i Stacjonarnych +6godz w weekendy. Calosc doladowania idzie wiec na smsy i "wrogie" sieci :-) 50+10(co miesiac ze startera)+ew10(20% za staz lub doladowanie z tel w Orange)-ok10(na smsy)=50(60)pln/60gr=ok85(100)min poza siec czyli globalnie w zalozonym profilu 215(250)min. Troche lepiej niz w przedstawionym rankingu prawda? Cenie to co robi Play (zobaczymy jak sobie poradzi gdy wyrownaja MTR i szerzej wejda dualsimy) ale to rytualne plucie na Orange jest po prostu meczace. Pozdr.

  • 0

    90. ~  2009-03-18 17:22:43  host: public-gprs49256.centertel.pl

    Male sprostowanie 10 co miesiac jest do Orange i Stacjonarnych wiec ogolna liczba minut spada do ok 175(215) ale i tak b. miarodajne jest oczywiscie 215. Play walczy przeciez o klientow ze stazem w Orange, wielu z nich ma tez mozliwosc doladowania z abo.

  • 0

    91. ~  2009-03-19 00:36:36  host: ddt108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nowe Orange Go od 2 miesiąca 156,1PLN ale Nowe Orange Go od 2 miesiąca 187,3PLN przy 20% bonifikacie doładowania zbliżył się wyraźnie do Play Fresh, ale to 50PLN/msc doładowanie.

  • 0

    92.  2009-03-24 19:06:01

    Trochę ten ranking niemiarodajny, bo gdzie np. jest TT? Jeśli nawet punktem wyjścia są stawki wyjściowe, to w Popie to 65gr, a w tt 59 lub 54gr. Ale ten ranking nie uwzględnia też różnych bonusów oraz zniżek wewnątrz sieci. Tego rodzaju wsypywanie wszystkich pre do jednego wora jest lekkim przekłamaniem.

  • 0

    93.  2009-03-25 02:09:51

    Bo chodzi o to ,żeby było prosto i tanio.Kombinowanie już przerabiałem i nie bawi mnie to.PLAY FRESH RULEZ!

  • 0

    94.  2009-03-25 09:14:04

    WitekT !!! od razu wytnij komentarz tego dzetexa - on jest chyba jest opłacony i zaczyna mataczyć ;-)

  • 0

    95. ~asd  2009-03-25 16:06:34  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    @93 dokładnie PROSTO I TANIO DO WSZYSTKICH BEZ GWIAZDEK CZY INNYCH MOTYWÓW !

  • 0

    96. ~qweqwe  2009-03-25 17:03:51  host: adps54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kto miał wygrać?

  • 0

    97.  2009-03-25 20:23:33

    Prosto i tanio? Może prosto, ale włączenie odpowiedniej taryfy lub pakietu też jest proste. I jest taniej. Jeżeli komuś nie chce się szukać bardziej korzystnych usług- to takie wywalanie pieniędzy jest własnie dla niego. Gdybym miał na coś przechodzić, to już wolałbym sim+, bo oprócz 29gr/min można wykupić nielimitowany numer za 10 zł/miesiąc (ja mam go teraz za darmo ;) ) i pakiet smsów.

  • 0

    98. ~Daf  2009-11-25 12:19:50  host: afbu245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam na aparacie kupionym wczoraj przebarwienie jakieś niecałe 2cm dł. na 3-4mm szerokie i ze dwie małe plamki obok, w domu wszyscy domownicy widzieli je bardzo wyraźnie. Taka akcja, u mnie w domu jak wół widać to przebarwienie przy mojej lampie i oknie, u nich ledwo co je widać przy ich lampach, więc wcale się nie dziwię, że nie zauważyłam tego wczoraj, dziś w sklepie najpierw koleś próbował mi wmówić, że jestem wariatką, bo tam nic, może widzi jakieś lekkie przebarwienie, ale to na każdej obudowie pewnie jakby porównywał je ze sobą coś by się znalazło, na telefonie jaki ma cenę rynkową ok 1000zł. Zaczął wymyślać, że jak podpisałam umowę to nie mam prawa zwrotu telefonu, no więc ja go zapytałam gdzie to jest napisane w umowie czy w karcie gwarancyjnej, na to on, coś zaczął kręcić, że tak jest i już, tzn nie ma zwrotów bo jak się podpisało umowę to ich nie ma i już:), na to ja zapytałam czy słyszał o niezgodności towaru z umową w przypadku jakiej mam prawo wyboru czy chcę pieniądze czy nowy telefon w ciągu 2 lat:), on mi na to, że może i tak ale Niezgodność artykułów z umową nie obowiązuje w przypadku takich wad, to ja mu na to że chyba nie wchodził na stronę Polskiej Konfederaci Praw konsumentów, bo tam jest dokładnie napisane, że według ustawy w dużej mierze właśnie o takie wady chodzi. Ostatecznie kazał mi czekać na kierownika, sklep jest czynny od 10.00 kierownik miał być nie wiem czemu dopiero o 11.00, no więc powiedziałam,że mam grypę i jestem na zwolnieniu i nie dla jakiegoś widzimisię tam przychodzę, no ale skoro kierownik nie przychodzi na czas to poczekam, na to ten koleś, że jak jestem chora to on sobie pójdzie i uciekł. Przyszła kierownicza, powiedziałam jej o co chodzi, w swoich soczewkach wady nie zauważyła, choć ja ją widzę jak wół, no i co zrobiła wysłała towar na gwarancje z tyt. Niezgodności z umową:) (kolega wcześniej twierdził, że tak nie można:) I teraz mam trzy opcje, albo gwarancje uwzględnią i wymienią mi na nowy, lub wymienia obudowę, albo

Dodaj swoją opinię