Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: e-płatności w e-awizo

Play: e-płatności w e-awizo

sirmark 23 Grudnia 2014 11:49

2 9

Play w usłudze e-awizo, czyli powiadomieniach mailowych, uruchomił e-płatności.



Klient otrzymuje e-awizo mailem, który podał do kontaktu podczas podpisania umowy. W treści wiadomości pojawia się teraz przycisk "Przelew Online" wraz z unikatowym dla każdego klienta linkiem do strony e-płatnościami. Na wyświetlonej stronie, w kolejnych wykonanych krokach można zapłacić za otrzymaną fakturę.


Należy jednak zaznaczyć, że tak jak przy płatności przez Play24 do wykonywanej transakcji doliczana jest prowizja dla pośrednika w wysokości 0,50 zł.




Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 20
  • -3

    1.  2014-12-23 11:55:01

    Przepraszam... Plej każe sobie płacić za elektroniczną płatność za fakturę?

  • 2

    2. ~ola  2014-12-23 11:56:01  host: ip-37-152-19-201.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @1 Cyfrowy Polsat też 99gr... na razie Plus nic nie dolicza...

  • 2

    3.  2014-12-23 12:10:03

    @wlo - przecież operator nie ma w tym żadnego interesu żeby jeszcze do tego dopłacać i tak wyłożyli kasę na wprowadzenie możliwości płacenia w ten sposób

  • 2

    4. ~bombi  2014-12-23 12:12:56  host: apn-95-41-182-192.dynamic.gprs.plus.pl

    z jednej strony zarabiają na tym w ciągu roku 6 zł ale z drugiej 5 min i kasa jest zaksięgowana na koncie play jak ktoś ma problem z terminową zapłatą .

  • -2

    5.  2014-12-23 12:15:45

    Haha a mój kolega chodzi i płaci w Play salonie

  • 1

    6. ~ddd  2014-12-23 12:25:59  host: 84-10-14-122.static.chello.pl

    UPC chce bodajze 1zl.
    Kazdy oczywiscie ma inna wizje, w moim przypadku zdefinoiwanie wczesniej przelewu nie stanowi problemu,
    niektore aplikacje mobilne bankow sa na tyle wygodne, ze wykonanie przelewu to kwestia kilku sekund.
    Jesli nawet cisnienie czasowe jest, z jakiegos powodu, mozna przelew ekspresowy odpalic, niektore banki wciaz za free oferuja tego typu usluge, chocby dawny Sync.
    Reasumujac, fajnie, ze dodajac taka funkcjonalnosc, nie skorzystam.

  • 2

    7. ~Sej  2014-12-23 13:01:46  host: user-94-254-209-166.play-internet.pl

    @5
    Nie da sie

  • 0

    8.  2014-12-23 13:35:05

    @1 Nie wlo, nie zrozumiałeś treści artykułu - przychodzi do Ciebie na mail obraz faktury (tak było i do tej pory, żadnych opłat za e-fakturę nie ma a w nowszych ofertach są za nia zniżki), jedyna zmiana jaka sie pojawiła to możliwość kliknięcia "zapłać teraz" i dokonania przelewu za pośrednictwem bluemedia - wtedy blue kasuje sobie 50gr prowizji ale za to w Play kasa jest w 15-20 minut. Oczywiscie możesz dalej robic samemu przelewy, wtedy prowizji żadnych nie ma ale jeśli masz tel zablokowany to 'shit happens' i musisz czekać aż sie zwykły przelew zaksięguje:)

    @7 da się, starczy obrotny konsultant w salonie i idiota jaki nie weźmie pokwitowania - klient zapłacił, konsultant 'extra premię' dostał... tylko potem do Play kasa nie doszła :P

  • 2

    9. ~  2014-12-23 14:07:21  host: user-5-173-19-164.play-internet.pl

    @8: Od kiedy salony Play przyjmują wpłaty? http://tlp.is/4wg Na stronie WWW nic nie ma o takiej możliwości. I chyba nigdy nie przyjmowali wpłat - w 2008 musiałem wpłacić kaucję za umowę, to mnie odsyłali do banku i jeszcze "mądry inaczej" sprzedawczyk zażądał potwierdzenia ze stemplem banku/poczty...

  • -3

    10. ~  2014-12-23 14:07:53  host: 7.fiberlan2.gwarnet.pl

    Wielkie halo, bo Play wprowadziło e-płatność w e-awizo. T-Mobile i Orange mają taka usługę od dawna i dodatkowej kasy nie pobierają za taką formę płatności. Widać Play szuka kasy gdzie się tylko można.

  • 2

    11. ~mmm  2014-12-23 14:38:03  host: host-79.173.4.214.tesatnet.pl

    W INEI za internet i w T-MOBILE też jest dokładnie to samo co w PLAY, za natychmiastową płatność poprzez BLUE płaci się 0,50 zł. Ktoś wyżej napisał, że T-mobile kasy za to nie pobiera, to jest w dużym błędzie, bo ja otrzymuję e-faktury na maila z T-mobile i wyraźnie jest napisane, że doliczają za przelew z pozycji widoku faktury 0,50 zł.

  • 1

    12.  2014-12-23 14:39:58

    Nie prościej zlecenie stałe? rachunek płaci się sam bez żadnych dodatkowych kosztów

  • 1

    13. ~ddd  2014-12-23 14:43:35  host: 84-10-14-122.static.chello.pl

    ~10 - hm, nie widze takiej oferty w Orange. W mailu z faktura tez brak.
    Zlinkujesz do jakiejs informacji w tej kwestii ? Z reszta Orange ma konto do wplat w mBanku, dla mnie to jakby powyzsza usluga free ;)

  • 0

    14. ~  2014-12-23 15:05:57  host: user-5-173-141-227.play-internet.pl

    @12: Lepiej Polecenie Zapłaty (o ile Twój bank obsługuje), bo masz np. możliwość anulowania wykonanej transakcji. Druga sprawa to, że mało który bank obsługuje stałe zlecenia o zmiennych kwotach i w zamian proponują PZ.

  • 0

    15.  2014-12-23 15:27:55

    @14 No tak. Miałem na myśli polecenie zapłaty.

  • -1

    16. ~kredytownik  2014-12-23 17:09:11  host: 77-253-6-209.adsl.inetia.pl

    i to tylko przelew, bez płatności karta? niech sobie wsadza... rozumiem zapłacić rachunek 300pln np. za prad i dać te 50 groszy prowizji. leci mi z kredytówki, 50 dni bez odsetek itd. a tutaj? jaja jakieś? najlepszy jest Polsat cyfrowy. place za abonament plusa - prowizji nie ma, place za Polsat cyfrowy - prowizja 99 groszy... gdzie tu logika....

  • 0

    17. ~kredytownik  2014-12-23 17:12:18  host: 77-253-6-209.adsl.inetia.pl

    Przepraszam, jest możliwość zapłaty kartą przez play24. To rulez ;)

  • 0

    18. ~Malypalecbuddy  2014-12-23 17:41:08  host: bue201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Orange płacę szybkim przelewem z linku w e-fakturze, ale tylko za stacjonarny + neo. Na e-fakturze za komórkę linku brak, radzę sobie poleceniem zapłaty (bank mi pobiera za tą usługę 1 PLN miesięcznie - dawny Sync - ale przynajmniej juz nie musze tego pilnować i fatygować się).

  • 2

    19.  2014-12-24 09:16:45

    Skala hejterstwa i debilizmu pod tym postem świadczy tylko o poziomie wypowiadających się tu sprytnych inacze typu "to play jeszcze każe sobie płacić " aż żal się robi bo to niestety odzwierciedla poziom polskiego społeczeństwa...

  • 0

    20.  2014-12-28 17:46:58

    mi80 - a jaki mają interes w poleceniach płatności? Tuldor88 - no o tym mówię przecież. Wiem, że to pośrednik bierze prowizję, ale naprawdę operator nie ma innych możliwości realizowania płatności i zachęt do płacenia za usługi przez klientów? Zablokowany telefon? Żenujący argument ;-) tiptos - myślisz? Ja jestem za zwiększaniem wszelkiego rodzaju kanałów płatności, jednak płatność kartą i przelew, oraz polecenie zapłaty - w przypadku tego typu stałych płatności - są moim zdaniem wystarczające. Sam od kilku lat już nie korzystam z polecenia zapłaty (zmieniałem rachunki i nie wysłałem upoważnienia do operatora jakoś...), ale płatność kartą i najzwyklejszy przelew - w zupełności wystarczają. I nie rozumiem kiedy ktoś mówi o braku czasu, szybkości i innych głupotach ;-)

Dodaj swoją opinię