Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play dostał kolor fioletowy na wyłączność

Play dostał kolor fioletowy na wyłączność

msnet 17 Lipca 2018 11:33

10 6

play logo

Zgodnie z decyzją Urzędu Patentowego, Play jest jedynym podmiotem działającym w branży telekomunikacyjnej, który może używać koloru fioletowego.




Po trwających ponad 10 miesięcy badaniach i analizach, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrował kolor fioletowy (RGB 72/34/124) jako znak towarowy sieci Play. Tak długi okres był potrzebny, aby sprawdzić, czy fioletowe barwy są w sposób oczywisty kojarzone z operatorem, a także kilka innych aspektów z tym związanych.

Decyzja Urzędu Patentowego oznacza, że żaden działający w Polsce podmiot z branży telekomunikacyjnej nie będzie mógł się firmować przy użyciu zastrzeżonej dla Playa barwy. O ile w przypadku telekomów z wielkiej czwórki takiego kroku nie należy się spodziewać, gdyż każdy z nich używa własnych kolorów, o tyle któryś z nowo powstających operatorów wirtualnych mógłby się pokusić o upodobnienie się do fioletowej sieci.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 36
  • 0

    17. ~Piła  2018-07-17 12:48:58  host: user-94-254-230-38.play-internet.pl

    @ Pablosox123: najlepsza z sieci. W ciągu kilku lat, bez własnych BTSów wyszli na czołówkę. Oni złamali monopol W3 i płacimy niewiele. Może sprzęt masz do d... albo nie potrafisz z niego korzystać.

  • -2

    18. ~Piotrek  2018-07-17 12:51:25  host: apn-95-40-233-181.dynamic.gprs.plus.pl

    Taki ładny "pogrzebowy" kolor pasuje do pogrzebanego operatora jak ulał .... Ale żeby to opatentować ??

  • 0

    19. ~pabloki  2018-07-17 12:52:30  host: user-188-33-53-236.play-internet.pl

    dziwne rzeczy . zastrzeżonno co prawda konkretny kolor ale jest to fioletowy dla większości. nawet kolor sąsiedni będzie tez dla wielu fioletem . zatem będzie mozna go użyć. ponadto zastrzeżono coś bardzo powszechnego a nie unikalnego. takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. to tak jakby urzad zastrzegł moje imię które okresla nazywając osobę do wyłacznego używania w telkomunikacji.

    a jakiego koloru używał przy przejściu kolorów folx?

    a jakiego koloru cieniowania używał virgin polska podczas reklamy "z babcią pogrzebową"? a prezes Grażyna nie nosiła fioletowej kurtki z barwionej skóry?

  • 1

    20.  2018-07-17 12:57:09

    Na logikę patent jest precyzyjny, więc jeśli będzie to inny kod koloru, to w teorii nie będzie problemu. W praktyce w zależności od tego, gdzie pojawia się dany kolor (na druku albo na wyświetlaczu TV, komputera, komórki..), może wyglądać inaczej. Żeby daleko nie szukać, barwy naszej flagi na logikę są biało-czerwone, ale te prawnie zastrzeżone są nieco bardziej szare (E9E8E7 w hexie) a nie białe (FFFFFF) i nie czysto czerwone (FF0000) tylko powiedzmy, zbliżone do karmazynu (D4213D). Ciężko powiedzieć, jakby to było sprawdzane.. na pewno reklamę mają dzięki temu ; )

  • 0

    21. ~pabloki  2018-07-17 13:02:33  host: user-188-33-53-236.play-internet.pl

    wogóle to coś oderwanego od rzeczywistości .chwalą sie że zastrzeżono kolor podobny do koloru roku 2018 wg pantone. a w rzeczywistości play traci klientów a wycena jego akcji jest na dość niskim poziomie.

  • 0

    22.  2018-07-17 13:04:54

    Czyli jak powiedzmy teraz Plus zrobi reklamę porównawczą z czteroma paniami w kolorowych sukienkach, to ta fioletowa pani musi mieć inny odcień, czy może mieć taki jak plaj?

  • 0

    23. ~pabloki  2018-07-17 13:08:21  host: user-188-33-53-236.play-internet.pl

    20 a nie jest tak że liczy sie emisja koloru do dystrybucji ? podmiot emitujący kolor nie może odpowiadać za inne emisje koloru gdyż te zależne sa od ustawień wyświetlacza oraz subiektywne postrzeganie barw. realnie kontrola zatem jest nie wykonalna i wymagało by nierealnie wysokich środków w stosunku do nakładów.

  • -1

    24. ~Pablosox123  2018-07-17 13:10:45  host: 89-64-16-221.dynamic.chello.pl

    @17 piła.No właśnie sam to napisales,bez wlasnych bts sa na 1 miejscu bo marketingiem nalapali takich pelikanow jak ty i kuoe gimbazy.A jakosc sieci na poziomie zero.Brak dobrej predkosci internetu w wawie a poza to juz totalba kicha.Daja ci padline a ty zadowolony ze masz duzo miesa.tak to dziala.Sprzet mam ok a znac sie znam bo zwiazany jestem z it.Baw sie dalej w pleyowego gniota.

  • 0

    25. ~Pablosox123  2018-07-17 13:11:59  host: 89-64-16-221.dynamic.chello.pl

    Dodatkowo inni operatoratorzy maja lepsze ceny.

  • 0

    26. ~pabloki  2018-07-17 13:12:05  host: user-188-33-53-236.play-internet.pl

    22 wielu i tak weźmie to za fiolet . ten patent jest do niczego .

  • 0

    27. ~  2018-07-17 13:15:39  host: 77.111.247.6

    Och, gdybym tak mógł zmienić świat- pomalowałbym go na różowo...

  • 0

    28. ~  2018-07-17 13:20:55  host: 77.111.247.6

    Chociaż mam tylko 16 lat- zakochał bym się od nowa...

  • 0

    29.  2018-07-17 13:45:06

    @24 Możesz rzucić jakiś link potwierdzający, że Play ma obecnie Zero bts? Bo szukam, szukam i nigdzie nie moge znależć. Tylko mi się wyświetla, że mają 6000 bts. Ale może to jakiś błąd na stronie?

  • 0

    30.  2018-07-17 14:02:12

    @słoneczny Gdyby ten użytkownik był zalogowany to mógłbyś kliknąć w jego konto i byś wiedział o tym po przeczytaniu tysiąca takich samych komentarzy a tak to niestety musisz szukać ręcznie pod wieloma newsami.

  • 0

    31. ~iphoneski  2018-07-17 14:02:46  host: user-94-254-178-182.play-internet.pl

    T-Mobile też ma fioletowe barwy.

  • -1

    32. ~PIERON  2018-07-17 14:06:21  host: a24-06-11.opera-mini.net

    Trzeba by być idiotą żeby naśladować sieć przeznaczoną dla biedy....

  • 1

    33. ~PIERON  2018-07-17 14:21:34  host: a28-02-08.opera-mini.net

    Trzeba by być idiotą żeby naśladować sieć przeznaczoną dla biedy....a taka siecią dla biedy jest t-mobile....

  • 0

    34. ~  2018-07-17 14:52:21  host: 77.111.247.9

    o ile wiem to zaczęło się lata temu w USA - i to jest jak najbardziej naganny trend by patentować kolory, które są czymś co w innym wymiarze jest powszechnie dostępnym atomem

    patent a konkretnie znak może być zastrzeżony do układu liter a nie do 'alfabetu', a to jest analogiczny przypadek

    dziś oczywiście takich patentów jest niewiele, ale za parę lat KAŻDY kolor mógłby teoretycznie być opatentowany

    ta cywilizacja zdecydowanie upada

  • 0

    35. ~  2018-07-17 21:07:30  host: 77.111.247.9

    Ciekawe, co na to Milka?

  • 0

    36. ~  2018-07-19 13:08:58  host: 188.146.129.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    hahahaha... mogli od razu z palety odcienie tez patentem objąc :S masakra co idio.ta wymyslic potrafi... moze ida krokiem apple i będa patentować swoje usługi ?

Dodaj swoją opinię