Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play chwali się zasięgiem sieci LTE

Play chwali się zasięgiem sieci LTE

orson_dzi 17 Maja 2016 15:51

18 19

Przy okazji dzisiejszej premiery routera Fritz!Box Play pochwalił się ilością nadajników sieci LTE.



W zasięgu zwykłej sieci LTE Play znajduje się obecnie 7635 miejscowości i wsi. Z kolei w zasięgu sieci LTE Ultra jest ich 2487.


Do końca kwietnia 2016 roku operator uruchomił ponad 600 stacji bazowych obsługujących wylicytowane częstotliwości LTE 800 MHz i 2600 MHz.


Zobacz: Fritz!Box 6820 LTE w ofercie Play




Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: play | lte | lte ultra

w sumie: 101
  • 0

    84.  2016-05-18 09:31:52

    LuiN - w Plej to się Ultra nazywa? A u innych?

  • 1

    85.  2016-05-18 09:36:09

    @84, wlo - po prostu LTE Advanced (LTE-A), albo wreszcie zasłużenie 4G według starej nomenklatury ITU.

  • 0

    86.  2016-05-18 09:49:40

    Tak właśnie myślałem, że Plej jest inny niż wszyscy i musi mieć inne niż wszyscy usługi... A przynajmniej zapakowane w pudełko z inna etykietą ;-)

  • -1

    87. ~gość  2016-05-18 10:34:10  host: user-164-126-129-195.play-internet.pl

    LTE? Zasięg PLAY? No żarty wielkie. W Łodzi Radogoszcz Zachód ciężko jest osiągnąć pobieranie na poziomie 9-10 mb/s.
    Ile brakuje do LTE? Od nadajników LTE mam około 500 m. Wszelkie reklamacje obsługują pracownicy najemni i wyszkoleni tak, że maja klienta uwalić - odpowiadają, że Play jest świadomy złych transferów. Dostajesz namiastkę zamówionej usługi a płacisz za całość. Cała prawda o wielkim play.

  • -2

    88.  2016-05-18 10:40:39

    87 - mam klienta w tej dzielnicy Łodzi... Z telefonem w Plusie musze wychodzić na zewnątrz budynku żeby bez problemów pogadać ;-) Przynajmniej jeszcze latem zeszłego roku miałem ten problem. No, chyba, ze to wina mojej Nokii E52 jest?

  • -2

    89.  2016-05-18 10:42:40

    Natomiast w dwóch zakładach tej firmy, odległych o kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi (i jednocześnie jeden od drugiego)... Żadnych problemów ;-)

  • 0

    90. ~Gosc  2016-05-18 12:47:34  host: pppoe-static-a-101.interblock.pl

    Chwalić to się mogą niech powiedzą jak jest naprawdę.

  • -2

    91.  2016-05-18 13:02:56

    Ludzie się dziwią prędkości LTE Play. A co w tym dziwnego. Najwięcej ssaczy, porozdawana no limit LTE w niskich abonamentach, do tego NC+ czy Multimedia i ich LTE leci po Play. Dodatkowo tani Virgin Mobile. A zasoby radiowe nie są z gumy. I wyniki mamy jakie mamy. Co jest najciekawsze. Jak Play ruszył masowo z LTE, to statystyki speedtestów były pokazywane gdy Play był pierwszy. Odkąd jest ostatni - jakimś cudem telepolis już nie podaje tych statystyk. Ciekawe dlaczego :)?

  • -2

    92.  2016-05-18 13:09:24

    @77 LUiN - nie wiem czy bzdura, bo właśnie na trasie najgorzej działa Play. Gdyby nie dobry roaming TMobile, to jeszcze byłoby gorzej, bo Playa w większości miejsc poza miastami w ogóle nie ma w eterze. I jakość rozmów i zasięg w P4 - zasluga tylko i wyłącznie roamingu, głównie TMobile (pamiętamy za czasów Plusa jak to słabo działało). P4 ma dobrą jakość połączeń ale głównie po swojej sieci i to między P4 a P4. Każdy odczuwa w słuchawce, jak dzwoni do P4, że dodzwonił się do P4. Nie mówię, że źle chodzi, bo czasami Plus chodzi gorzej ale jakość P4 ogólnie jest najgorsza ze wszystkich sieci i żadne reklamy tego nie poprawią. Orange na trasie jest o wiele lepszy. Ktoś kto pisze, że na trasie lepiej chodzi P4 od Orange to moim zdaniem jest fantastą. Dla przykładu - mój kolega z racji rodziny przeniósł się z Orange do Formula Rodzinna P4 - i juz załuje. Net chodzi jeszcze w miarę dobrze bo w mieście to LTE jest i na telefonie nie trzeba mieć mega prędkości ale na jakość rozmów narzeka bardzo. Jakieś pogłosy, echo itp. Żona jego Iphone 6s a on - Samsung Note 4. Więc telefony nie z niskiej półki cenowej.
    Dzisiaj technicznie liczy się tylko N!. Potem Plus i P4. Ale decyzja nalezy do klienta :)

  • 2

    93.  2016-05-18 13:17:52

    @92, Halset - ale to jest naprawdę mało istotne czy działa w obrębie własnych nadajników, czy w roamingu krajowym. W trasie mam stale Internet i stale mogę się połączyć. Jeśli ja nie mam łączności, to nie ma jej też nikt inny. Klienta nie obchodzi mechanizm działania, chce efektu. Zaznaczę jednak, że mowa o usługach w telefonie. Samodzielny Internet mobilny jak dla mnie najlepszy ma Plus.

  • -2

    94.  2016-05-18 13:26:51

    @93 Mało istotne? Na trasie i tak siedzisz w TM. A TM co prawie kopia Orange, bo jeśli Orange ma problemy to głównie w mieście, z racji obciążenia. Więc jeśli na roamingu TM w Play działa dobrze a w Orange na Orange działa źle - to chyba jest coś nie tak. Druga sprawa - lubisz zabawy to się baw. Chce efektu? Przypisywaniem do nadajników karty SIM, ustawiając na sztywno operatora w zależności od miejsca/humoru, być zmuszonym do składania reklamacji z odświeżaniem/ nie odświeżaniem SIM i innymi tysiącami pierdól, które wymuszają ciągły kontakt do BOK Play. To jest efekt? Ludzie zazwyczaj nawet nie wiedzą, że są w roamingu a nie w sieci Play - działa to działa. Nie znają się konfiguracji sieci i dlaczego np w P4 w mieszkaniu jest full zasięg (bo U900) a w N! np 1 kreska (bo U2100). Albo, tam gdzie Play uruchomił LTE Ultra spadła im prędkość, bo wcześniej siedzieli na LTE1800 2 bloki a dzisiaj siedzą na 2100 1blok. Itd. Play to nie wygoda, to stan umysłu. Jakość P4 jest dzisiaj zdecydowanie lepsza jak kiedyś ale nadal są na ostatnim miejscu albo w zależności od regionów - wyprzedzają tylko Plusa.
    Z Plusem się zgadzam jeśli chodzi o neta, bo na dzień dzisiejszy mają największy zasięg LTE. Ale jak inne sieci rozbudują LTE, to Plus spadnie na koniec, z racji ich słabego szkieletu (o ile obiecanki z PLusa o 1mdl w infre nie skończą się tylko gadaniem).

  • -3

    95.  2016-05-18 13:28:42

    Natomiast Plusa internet na 3G to dno i 100m mułu.

  • 0

    96. ~ernet  2016-05-18 13:28:52  host: 212.160.129.2

    Miałem telefon w Play= miałem bezproblemowy LTE. mam z orange- problem cały czas.

  • 1

    97.  2016-05-18 13:36:05

    @94, Halset - odkąd mam numery w Play (+ równolegle w innych sieciach), musiałem zmieniać ręcznie nadajnik w jednym tylko miejscu, gdzie Plus wariował (szybko to poprawiono). Z oferty korzystam na różnych numerach od momentu powstania sieci. Stan obecny wygląda u mnie tak, że chcąc np. strumieniować muzykę z telefonu w aucie Plus nie daje rady poza miastem, a Play działa w trybie ciągłym. I tak, masz rację - 3G Plusa lepiej nie dotykać.

  • -3

    98.  2016-05-18 13:38:07

    Jak był taki czas że ja się bawiłem w pseudosieć play to średnio 40 minutowa rozmowa play-play bez roamingu (byłem blisko ich stacji) była dwa razy zerwana dodatkowo przydźwięki bulgot, miejscami niezrozumiałe fragmenty, powtarzanie tego samego po dwa razy.... Wywaliłem jak się od nich dowiedziałem że.... to ja mam zepsute 3 telefony (rozmówca pewnie też miał zepsute), wróciłem do Orange, nigdy nie miałem żadnych problemów, jakość głosu b. dobra, nie przypominam sobie zerwanego połączenia. Obecnie technicznie liczy się N!, mnie nie interesuje dziadowanie "prawie darmo" w prawie działającej sieci play. Wolę płacić więcej i mieć wszystko działające.

  • 2

    99.  2016-05-18 13:58:46

    Też problemów z Playem nie mam. Nie większe niż z innymi sieciami. A po kraju też śmigam. Problem jest przy telefonie ustawionym w tryb tylko WCDMA. Nie zawsze handover zadziała i jest kilka sekund przerwy w transmisji danych. Opowieści o tragicznej jakości i braku zasięgu można wsadzić między bajki trollowe. No chyba, że mam wyjątkowe szczęście i reszta ludzi w Play się strasznie męczy z jakością i siedzą tam tylko, bo tanio. A jak mawia tutejszy klasyk: za darmo to i ocet słodki. :P

  • -2

    100.  2016-05-18 14:14:18

    LuiN i goral. Nie twierdzę, że Play to dno bo bym kłamał. Z zasięgiem w miastach też nie najgorzej ( w Trójmieście dzisiaj Play ma taką jakość jak Orange przed modernizacja N!).Prawda jest taka, że Play działa najgorzej ze wszystkich sieci z wyjątkami (w zależności od regionu i danego roamingu). Są ludzie zadowoleni z tej sieci? Są! Ale jak porownaja to do innych, okaże się że za niewiele większą opłata a ostatnio nawet podobna czy niższa mogą mieć lepiej ;-)

  • -2

    101. ~  2016-05-18 14:35:35  host: 89-66-1-190.dynamic.chello.pl

    U mnie Play łapie minimalny zasięg i to też ledwo. Sprawdza się jedynie T-Mobile

  • 2

    102. ~xy  2016-05-18 22:10:16  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    @95: Niekoniecznie, zależy gdzie - spokojnie można znaleźć miejsca, gdzie Niemcy nie istnieją. I odwrotnie, więc po co tak szufladkujesz?

  • -2

    103.  2016-05-19 09:03:32

    @102 Gdzie nie istnieją? Miejsc gdzie nie ma nawet 2G od Tm jest jak kropla w morzu. Play z dziurami to całe morze

Dodaj swoją opinię