Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play chce przejąć Virgin Mobile Polska

Play chce przejąć Virgin Mobile Polska

LuiN 15 Stycznia 2018 21:59

14 4

virgin play

Sieć Play przekazała w komunikacie informację, że podpisała szereg umów z Virgin Mobile Polska, w tym przyznającą opcję nabycia Virgin Mobile Polska.

Podpisane umowy przyznają Play, między innymi, opcję nabycia wszystkich udziałów w Virgin Mobile Polska w 2020 roku. Zgodnie z przyjętą metodologią, wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy. Inwestorzy zobowiązali się spowodować, że wszystkie udziały w VMP zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy Play skorzysta z opcji kupna.

Ponadto, umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a VMP. Strony będą kontynuować współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie około 84 mln zł w latach 2018 - 2021.




Play jest usatysfakcjonowany tymi umowami, ponieważ jeszcze bardziej umacniają one pozycję Play jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej - czytamy w komunikacje operatora.

Podpisane przez Zarząd Play Communications S.A. 15 stycznia umowy zawarte zostały zarówno z Virgin Mobile Polska jak i jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP: Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke.

Virgin Mobile Polska jest największym polskim MVNO. Na koniec roku 2016 VMP posiadał 412 tys. klientów.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: virgin mobile polska | play | p4

w sumie: 75
  • 0

    56. ~rrrr  2018-01-16 19:35:24  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    z powrotem do play nie wrócę...

  • 0

    57. ~Ojaa  2018-01-17 00:13:48  host: 095160198123.leczyca.vectranet.pl

    Virgin potrafi pakiet włączać ponad 24 godziny

  • 1

    58. ~do rrr  2018-01-17 04:15:41  host: user-94-254-144-83.play-internet.pl

    Ja tak samo . w Play jest za 5zł ważność karty na 5dni. W virginie na rok oraz darnowy pakiet

  • 1

    59. ~Marcin.503  2018-01-17 06:02:51  host: public-gprs692787.centertel.pl

    @58. To zależy od taryfy, chcesz długiej ważności konta? Włącz odNowa.

  • 0

    60.  2018-01-17 08:24:43

    słoneczny - są gadunki silniejsze, są słabsze... Jeśłi isza jest większa - dłużej przetrwa... Proste zasady ;-)
    Biorąc pod uwagę ponad 20 lat telefonii komórkowej 5 lat to nie jest jeszcze mistrzostwo świata, nie sądzisz?

  • 0

    61. ~CaIm7-2018  2018-01-17 08:53:31  host: a10-08-08.opera-mini.net

    60). wlo, ja wiem że telepolis to nie centrum j.pl, ale nie utrwalaj w młodych czytelnikach takich byków jak ,,gatunek"

  • 0

    62. ~  2018-01-17 10:21:53  host: apn-31-0-23-98.dynamic.gprs.plus.pl

    Wlo, pięć lat to nie jest taki krótki okres, zwłaszcza w kategoriach inwestycji. Trzeba przyznać, że Virgin osiągnął pewną wartość. ale efekty chyba nie są zbieżne z pierwotnymi założeniami. Na razie spółka nie jest wystawiona na sprzedaż, a jedynie brana jest pod uwagę taka opcja. Polski rynek jest trudny, co nie oznacza, że nie można na nim konkurować. Aczkolwiek polski klient jest już tak rozpieszczony, że Virgin, podobnie jak inni, nie ma łatwego zadania. Proste zasady w Polsce się nie sprawdzają ;-) Jeśli na bazie nowych umów operator ten coś ciekawego zaproponuje i poprawi dynamikę wdrożeń, to nadal ma szansę na sukces.

  • 0

    63.  2018-01-17 10:51:16

    61 - to wynik działania p...go słownika ;-) Kiedy zauważam, zę coś zmiania, próbuję poprawiać i czasem gorzej wychodzi po zatwierdzeniu. Tak - od razu zwróciłem na kilka błędów w moim poście uwagę.
    62 - wiesz... w kategoriach inwestycji niektórzy i rok uważają za długo... Tyle, że ja akurat nie mam tego na myśli a "całokształt". Po co właściciele będą sprzedawać? Z pewnością nie dlatego, ze mają konkretną dywidendę - bo jej nie mają. A dlaczego nie mają? Bo biznes nie wyszedł jak im prezesi obiecali. Dla mnie wniosek z tego wynika, że nie "znaleźli" się na rynku. Nie potrafili dać czegoś co ich zabezpieczyło przed przytłaczającą (w sensie wielkości, nie jakości) ofertą konkurencji.

  • -1

    64.  2018-01-17 10:53:47

    Swego czasu myślałem, uważałem, czy miałem nadzieję nawet, że Wirtualna Polska coś wywojuje na rynku z zapowiadaną - całkiem fajną w sensie usług ofertą. Niestety, chyba Polacy nie byli gotowi na internet w komórce ;-)

  • 1

    65.  2018-01-17 11:54:24

    @60 wlo. Napiszę inaczej. Virgin przetrwał dłużej niż submarki operatorów: Sami.Swoi, 36i6, MTV mobile. I to już jest sukces.

  • 0

    66.  2018-01-17 12:01:33

    słoneczny - matko... Czy ja mówię, że to nie jest sukces? Tyle, że sukcesy miały być inne niż są. Progi wyżej postawione były - nie pamiętasz?

  • 0

    67. ~gość  2018-01-17 12:43:14  host: public-gprs184193.centertel.pl

    Celem VM jest upadek od samego początku, po co takie wirtualne twory? Z czym to ma konkurować? "Jakością" opartą na roamingowej wydmuszce plej? No bez żartów. To musi upaść. Nawet kosztem zbiorowych samobójstw januszy biznesu i bezrobotnych gołodupców oczekujących drogich nolimitów za 4,99zł/mc

  • 0

    68. ~  2018-01-17 13:15:52  host: a28-02-06.opera-mini.net

    jojo będzie niepocieszony. Tyle lat jechał na darmosze, a tu w perspektywie zonk...

  • 0

    69.  2018-01-17 13:35:48

    @66 Pamiętam. Oczywiście Grażyna przestrzeliła. Z drugiej jednak strony postawili własną platformę technologiczną, zdobyli finansowanie, mają skromną, ale jednak sieć punktów sprzedaży. Żaden MVNO w Polsce tak daleko nie zaszedł. Jeżeli utrzymają bazę na poziomie 0,5 miliona sim i poprawią ARPU to myślę, że poradzą sobie z rentownością. Co pozwoli im przetrwać kolejne lata.

  • -2

    70. ~  2018-01-19 11:51:34  host: public-gprs376254.centertel.pl

    Masakra

  • -2

    71. ~kad  2018-01-20 10:24:19  host: ibq202.internetdsl.tpnet.pl

    jak virgin przejdzie do playa to ja przejde do innej sieci, mam od 2lat virgin i jestem zadowolony, mam tez play od 5lat i sa coraz drozsi i niemaja nic ciekawego do zaoferowania

  • -1

    72. ~  2018-01-23 08:40:29  host: sub232-38.elpos.net

    No to trzeba będzie wiać z tego PLAY

  • 0

    73. ~XD  2018-01-23 20:35:45  host: wpa40.bialnet.pl

    przecież virgin to play pod inną nazwą, :D

  • 0

    74.  2018-01-23 20:50:39

    Żaden operator wirtualny (poza firmami córkami operatorów macierzystych, służących de-facto do tworzenia wirtualnej księgowości i chowania dochodów poprzez przerzucanie kosztów...)nie utrzyma się przy tak niskim poziomie cen usług marż. Także przejęcia Virgin Mobile jest naturalnym zjawiskiem na rynku.

  • 0

    75.  2018-01-24 09:20:44

    *** siec i tak wole play na karte

Dodaj swoją opinię