Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play chce mieć ponad 10 procent rynku za 2-3 lata

Play chce mieć ponad 10 procent rynku za 2-3 lata

WitekT 30 Września 2009 09:18

0 0

P4 chce za 2-3 lata obsługiwać co najmniej 10% klientów sieci komórkowych, czyli około 4-4,5 mln. Firma ma zapewnione finansowanie, aby osiągnąć ten cel - mówi agencji Reuters prezes telekomu Jorgen Bang-Jensen.

P4 podtrzymuje plany, by na koniec 2009 roku mieć w swojej sieci ponad 3 mln klientów wobec 2 mln na koniec zeszłego roku, a jej przychody mają wzrosnąć do 1,3 mld zł z 841 mln zł rok wcześniej.

W przypadku przychodów nasz udział w rynku będzie minimalnie niższy niż mierzony liczbą klientów, bo pozycjonujemy się na rynku jako operator z prostą, dostępną finansowo ofertą, zawsze nieco tańszą od konkurentów, ale również pod względem przychodów chcemy mieć minimum dwucyfrowy udział w rynku. Zdecydowanie planujemy znaczny wzrost przychodów w przyszłym roku dzięki większym przychodom z przesyłu danych i odebraniu klientów innym graczom. Mierzymy w dwucyfrowy wzrost przychodów - powiedział Reutersowi prezes P4.




Pozytywne wyniki, na razie na poziomie zysku EBITDA, ma zacząć notować od przyszłego roku, tak jak założyła na początku działalności.

W mojej poprzedniej firmie pozytywną EBITDA również osiągnęliśmy w trzecim roku działalności, potem zysk operacyjny, a w końcu i zysk netto - powiedział prezes nie precyzując jednak kiedy P4 przyniesie pierwszy zysk netto.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 267
  • 0

    248.  2009-10-03 14:35:28

    Daniel_K - zajmowal sie tym sad ochrony konkurencji i konsumentow na wniosek urzedu ochrony konkurencji i konsumentow. nie uwazasz, ze to wlasnie on stoi po stronie konsumentow? oni oszustwa zadnego sie nie dopatrzyli, a Ty tak? chcesz o tym podyskutowac prosze bardzo. jestesmy z jednego miasta mozemy sie spotkac przy piwie i podyskutowac, ja dalej nie zamierzam tego ciagnac, bo to bez sensu. nie rozumiesz, ze regulamin jest regulaminem i skoro nie jest to klauzula niedozwolona (kodeks cywilny jest bardzo prokonsumencki w tym wymiarze) to uznaje sie ja za legalna i tego nie zmienisz chocbys nie wiem jakie mial srodki i plecy (no chyba, ze bylbys prezesem TP lub orange). argument 'jestem za mlody' nietrafiony, ile bys nie mial lat jestes konsumentem pelnoletnosc zmienia tylko to, ze mozesz byc strona w sporze i nie potrzebujesz przedstawiciela by udowodnic swoje racje.

  • 0

    249.  2009-10-03 14:39:45

    @247 tylko tyle konstruktywnej krytyki masz do przedstawienia? tak mam do nich uraz i bede mial dopoki napinacze aka playboje beda mi wmawiac, ze daje sie okradac, wspieram obcy kapital itp. bzdury. nie lubie jak ktos mi mowi, co mam robic i gdzie mi bedzie lepiej nie potrafiac tego rzeczowo uargumentowac i odniesc do mojej osoby. po za tym znam sytuacje na rynku i nie musze po raz milionowy czytac, ze 'ja i tak mam najtainej w playu'. niedlugo sie okaze, ze bedac abonentem ery wspieram wzrost inflacji w Zimbabwe...

  • 0

    250. ~poko  2009-10-03 15:19:36  host: nat-pra-1.aster.pl

    Poza dziećmi mało kto pisze, że ma najtaniej. Ludzie po prostu piszą, że dzięki Play mają tanio. Jest 29 gr niezależnie od doładowania i pory dnia, jest 5gr/min na stacjonarne w pakiecie, jest pełna swoboda jeśli chodzi o doładowania. Słowem Play Fresh to pierwszy polski prepaid w prawdziwym tego słowa znaczeniu. (piszę o Fresh dla dobra ogółu konsumentów, dla konkurencyjności rynku, gdyż tak postrzegam tą ofertę)

  • 0

    251. ~  2009-10-03 15:31:44  host: aeim135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Thonka Ja Ci nie wmawiam że ktoś Cię okrada,bo z tego co widzę masz Erę tak ? Chętnie podyskutowałbym z tobą,przy piwie ale jak bym zaczął z tobą polemizować na temat Orange to uwierz mi ale odechciało by mi się pić :)). Tak urząd ochrony konsumenta blablabla... Oni są niby od tego żebym nam pomagać ale nie zawsze tak jest. Po raz kolejny powtarzam że masz rację,bo tak jak mówisz jest to umieszczone w regulaminie ale czy to jest sprawiedliwie dla nas klientów ? Ufff,ok zakończmy ten temat bo serwer na Telepolis siądzie :)). Pozdrawiam wszystkich

  • 0

    252. ~Daniel_K  2009-10-03 15:32:35  host: aeim135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    EH zapomniałem się podpisać pod powyższym postem :))

  • 0

    253. ~kosior  2009-10-03 19:46:11  host: opole.airmax.pl

    PLAY do jedno wielkie gówno. to nie jest nawet operator. operatorów jest w Polsce 3 i tak zostanie.

  • 0

    254. ~  2009-10-03 20:00:57  host: c189-28.icpnet.pl

    253. ~kosior Żeby ci się słowa w gowno zamieniały.

  • 0

    255. ~Mark  2009-10-04 10:14:22  host: relay.onlinemartin.org

    Wg mnie nie zdobędą tyle klientów kontraktowych. Ich oferta aobnamentowa nie zachwyca. Brak przechodzeina nie wykorzystanych minut na następny miesiąc gdzie to jest podstawą wszędzie w Play jest rarytasem do dziś nie wprowadzonym. Jak dla mnie oferta przeciętna i uboga.

  • 0

    256. ~aserty  2009-10-04 12:00:57  host: 188.33.169.160

    ja nie wiem jak to mozliwe ze komus sie oplaca byc w w3... ja licze i licze i za kazdym razem wychodzi spooooro wiecej czy to indywidualnie czy na firme...;/ Moze trzeba miec jakies znajomosci czy cos? a moze to sami pracownicy jakies rabaty maja i tu wklepuja ze sie oplaca?

  • 0

    257. ~  2009-10-04 12:41:48  host: nat-212-244-115-37.rtk.net.pl

    do aserty: sprawdz oferty: ery swobodna strefa gdzie za 25zł miesięcznie masz nr kom i stacj w jednym: w strefie masz 500min do ery i na stacjonarne a poza strefą (500metrów) masz około 30 min na wszystkie polskie połaczenia (oferta na cale 2 lata) drugie oferty jakie ludzie biorą to zakochani np z wybranym numerem (tego nie dają ani play ani MVNO) lub kilka wybranych nielimitowanych rozmów smsów i wideo rozmów z wybranym/i osobami - tego jak wspominałem nie dają ani wirtualni ani play... Reszta to faktycznie bagno... (PS - ja do W3 doliczam heyah (jako odnoga ery i sami swoi - jako odnoga plusa)...

  • 0

    258. ~pablo  2009-10-04 15:01:48  host: 80.48.4.61

    W ostatnim numerze Gazety Finansowej artykuł: Play bez wyników: http://www.polandsecurities.com/PlaybezwynikowGF20091002.pdf Okazuje się że play nie podał wyników do sądu rejestrowego za 2008! jak wymaga kodeks spółek handlowych. a Chris (były prezes, ich stwórca) odszedł w siną dal...:)

  • 0

    259.  2009-10-04 15:50:48

    @256 zalezy o jakich ofertach mowisz. pamietaj, ze jest wiele osob ktore umowy przedluzaly i maja stawki czesto o wiele nizsze niz prezentuja to sieci w ofertach dla 'nowych'. do tego czesto dochodza oszczednosci z tytulu dzwonienia w ramach sieci - nie wyobrazam sobie, aby ktos to ma rodzine/znajomych w orange bral plusa tylko dlatego, ze mieli fajna reklame (choc i takie przypadki pewnie sie zdarzaly) i bylo to dla niego tansze niz wybranie telefonu w orange. ja mam w ramach abonamentu 25gr minuta, w poprzednim, ktory sie skonczyl miesiac temu mialem 50gr minute, ale jako gratis 2000 minut z 1 numerem i 50mb w telefonie. zarowno jedna jak i druga oferta jest dla mnie atrakcyjna na tyle, zeby pozostac w erze i ani mysle o przenosinach, a takich osob jak ja jest z pewnoscia wiecej. niestety wiele osob nie potrafi podejsc do wyboru oferty od strony ekonomicznej, nie potrafia zanalizowac potencjalnej oferty pod wzgledem kosztow, a potem sa zale, ze maja drogo i ich okradaja, bo ktos wybierze np. drogi abonament dla samego telefonu i niewykorzystuje wszystkich minut (a wiec w rzeczywistosci przeplaca), albo na odwrot - z oszczednosci wybierze niski abonament z mala iloscia minut i potem doplaca dwa albo i 3 razy tyle (takich tez znam). dla takich osob idealny jest prepaid, ale zazwyczaj pozostaje u nich problem nowego telefonu i znow mamy bledne kolo...

  • 0

    260. ~:))  2009-10-04 22:58:27  host: 94.254.135.3

    do THONKA (ad 229 oraz poprzednie do mnie) - jak widzę bardzo ci ciężko zrozumieć parę podstawowych rzeczy z logiki i matematyki - krew ci widać zalewa oczy, bo czytasz i czytasz, ale nijak tego nie rozumiesz. Całe szczęście, ze ani ja ani inni specjalnie się takimi nie przejmujemy :)))

  • 0

    261.  2009-10-05 12:17:26

    @260 pisz sobie dalej co tam uwazasz panie logiku matematyku, a ja i wiele innych uzytkownikow tego portalu bedziemy wiedzec swoje, za czyje pieniadze i kiedy zostala zbudowana istniejaca infrastruktura sieci komorkowych :) wlasnie dzieki takim jak Ty mozna sie posmiac z naszych wielkich 'logikow', a tu klops bo z logiki w tym nic nie ma, za to jest duzo z ekonomii, ale dla niektorych to poprzeczka nie do przeskoczenia.

  • 0

    262. ~:))  2009-10-05 14:04:55  host: 188.33.59.101

    thonka - chłopie, zamiast wypisywać głupoty, radzę udać się do lekarza

  • 0

    263.  2009-10-05 14:06:07

    Każdy komentarz, w którym znajdą się wycieczki osobiste, będzie kasowany. Jako przykład zostawiam komentarz nr 262 - tego typu wypowiedzi będą usuwane bez edycji, bo ich wartość merytoryczna jest zerowa.

  • 0

    264. ~:))  2009-10-05 14:41:28  host: 188.33.59.101

    witek - zgadzam się - nie jest merytoryczna, ale jest reakcją na równie niemerytoryczną osobistą wycieczkę Thonka - mój pierwszy wpis (za który zostałem zaatakowany i potem byłem nadal niemerytorycznie atakowany, choć przedstawiałem proste logiczne tłumaczenie), był jedynie 'zdziwieniem' że znowu dyskusja stacza się na tory bezsensownej kłótni między tymi co uważają za 'dzieci' tych, którzy nie mają abonamentu. Wtedy napisałem, że jeśli już, to z logicznego punktu widzenia pre-paid 'utrzymuje' sieć i 'finansuje' tych z abonamentu, którzy płacą dopiero po miesiącu (o ile nie zalegają), za rozmowy ponad abonament. Proste, ale nie wiem czemu strasznie działa na nerwy niektórym osobnikom. Nie mam ani uprzedzeń do tych, co mają abonament, ani do tych którzy są w innej sieci. Nie interesuje mnie ile wydają, nigdy tu nie 'naganiam' do swojej sieci, jeśli napiszę coś za lub przeciw, to jedynie to co opiera się na FAKTACH. Mam nadzieję że ta samokrytyka zadowoli wszystkich, którzy poczuli się dotknięci - nie było to z pewnością moim celem. pozdrawiam

  • 0

    265.  2009-10-05 16:20:27

    ~aserty - no widzisz... Jak sie nie zna oferty i możliwości, to możesz sobie liczyć ;-)

  • 0

    266. ~hekator  2009-10-05 21:45:27  host: 80.48.4.61

    ~258 spółki MUSZĄ złożyć sprawozdanie finansowe do KRS (pomijając TFI i firmy ubezpieczeniowe). do 15 lipca! nie złożenie w terminie powoduje odpowiedzialność karną: http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article &id=248417

  • 0

    267. ~  2009-10-07 01:51:15  host: dce16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    266. ~hekator Cieie będą karać, że masz problem z tym?

Dodaj swoją opinię