Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play będzie walczył z UOKiK-iem w sądzie

Play będzie walczył z UOKiK-iem w sądzie

LuiN 5 Grudnia 2011 17:20

0 0

Operator sieci Play po analizie uzasadnienia decyzji UOKiK z 23. listopada 2011 w sprawie nałożenia kary na P4 za rzekome niedozwolone porozumienie postanowił odwołać się od tej decyzji i skierować sprawę na drogę sądową.

Przedstawiona w uzasadnieniu UOKiK argumentacja nie wskazuje na jakiekolwiek potwierdzenie zarzutów, że P4 czy jego reprezentanci byli zaangażowani w rzekome niedozwolone porozumienie. Przedstawione argumenty bardzo wybiórczo i w nieprecyzyjny sposób oddają stan faktyczny. Operator jest przekonany, że nie ma żadnych dowodów, o zamiarze udziału czy udziale w jakiejkolwiek zmowie. Spółka była otwarta na współpracę z Urzędem, czego doskonałym przykładem była pełna przejrzystość udostępnionych materiałów i otwartość pracowników podczas kontroli przeprowadzonej w spółce - czytamy w komunikacie prasowym P4.




P4 jest przekonane, że ostateczny, prawomocny wyrok w tej sprawie potwierdzi brak zaangażowania spółki w praktyki zakazane i oczyści spółkę i jej przedstawicieli ze wszelkich podejrzeń.

O planach dotyczących odwołania się P4 od kary nałożonej przez UOKiK za blokowanie rozwoju usług telewizji mobilnej w Polsce pisaliśmy w tej wiadomości. Szerzej o samej karze przeczytać można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 66
  • 0

    50. ~  2011-12-06 08:54:21  host: user-188-33-141-33.play-internet.pl

    Ostatnio urzad regularnie przegrywa w sadzie. Czy stanie sie tak i tym razem?

  • 0

    52. ~OLO  2011-12-06 10:09:20  host: host-81-190-228-82.wroclaw.mm.pl

    Z-MOVA Cenowa :-) i tyle w temacie

  • -1

    53. ~  2011-12-06 10:15:09  host: 159-205-179-12.adsl.inetia.pl

    @51; proponuje zbadać zmowę w4. Dlaczego pomimo spadku MTR do poziomu 15,2gr nikt nie obniżył stawki z 29gr/min??

  • 0

    54. ~  2011-12-06 10:53:51  host: ddc114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    53. Ty tak na poważnie? jakiś zarobek operator musi mieć przecież. Rozmowa 29 gr to koszt około 7 eurocentów. Gdzie tu zmowa? 80 gr to ok. 20 eurocentów. Różnica dla ciebie niewidoczna? Wyższy zysk w W3 na minucie do P4 wyciągany z kieszeni klienta nie jest zmową?

  • 0

    55. ~  2011-12-06 11:04:52  host: 159-205-179-12.adsl.inetia.pl

    @54, a ty tak poważnie? Bardzo wąsko patrzysz i wyłącznie przez prepaid. Nie wiem, czy wiesz ale w abonamentach minuty są do wszystkich więc do Play są dotowane. 29gr było przy MTR 19gr a teraz spadł do 15gr i nadal jest 29gr.

  • 1

    56. ~  2011-12-06 11:16:38  host: v09-15.opera-mini.net

    55. Abo nie zawsze wykorzystasz szczególnie jak się wziąłeś sper duper telefonik w wyższej taryfie. Poza tym zapomniałeś o abo z minutami bez Play lub z bonusami gdzie do Play rozliczają podwójnie. Poz tym poza abo już jest drożej. Minuty w abo przechodzą na następny miesiąc, ale schodzą po wykorzystanu abo. Więc nie udowadniaj mi tu czegoś co nie miało miejsca. Op sobie krzywdy nie zrobi.

  • 0

    57. ~  2011-12-06 11:19:10  host: v09-15.opera-mini.net

    55. Do Play już od paru lat MTRy spadają, a stawki stoją jak zaczarowane. Nie licz na szybką obniżkę stawki 29 gr. Od 2012 vat pewnie będzie 24 czy 25% i zobaczysz co się stanie z 29 groszami.

  • 0

    58. ~  2011-12-06 11:21:48  host: 159-205-179-12.adsl.inetia.pl

    @56, to zdecyduj się, czy abo wykorzystam czy przekroczę i zapłacę drożej do Play ;) Jeżeli mówisz o konkretnych przypadkach, to proszę podawaj nazwy ofert. W innym przypadku dyskusja jest akademicka, na którą zwyczajnie szkoda czasu. Nic nie zamierzam udowadniać. Jest mi zupełnie obojętne, co myslisz. Reaguję natomiast, kiedy uogólniasz mówiąc mentorskim tonem pomijając zupełnie abonamenty. Wyobraź sobie, że ludzie mają też abonamenty i wydzwaniają dużo więcej minut niż ten ciemiężony stawkami do Play prepaid

  • 0

    59. ~  2011-12-06 14:30:52  host: t13-14.opera-mini.net

    Czy ktoś się spodziewa obniżek do play od nowego roku po kolejnych zmianach asymetrii?

  • 0

    60. ~remik  2011-12-06 15:09:27  host: v08-15.opera-mini.net

    59. Bardzo wątpliwe dotychczas obniżki MTR do Play nigdy nie przekładały się na spadek cen u W3. To dlaczego tym razem miałoby być inaczej. Dopiero co było na ten temat na Telepolis. W3 całkiem dobrze zarabia na asymetrii i raczej nie skuszą się na obniżanie dochodów z połączeń do sieci Play.

  • 0

    61. ~  2011-12-06 15:30:41  host: z18-03.opera-mini.net

    do play moze byc drozej i tak malo kto tam dzwoni. Jak ktos potrzebuje duzo minut do play,to przeniesie tam numer lub kupi drugi numer we freshu. Ja mam fresha wylacznie dla sd ale numeru stalego nie przeniose do play

  • 0

    62. ~  2011-12-06 17:25:18  host: ddi183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam stały numer w Play i jak na razie nic nie wskazuje żeby się przenosił skoro do wszystkich mam tanio.

  • 0

    63.  2011-12-06 21:25:37

    51. Ani zmowa, ani przyupadek ;-) Kalkulacja. Poza tym ceny do Play nie są takie drogie jak się niektórym prymitywnie liczącym wydaje. Ile bowiem kosztuje minuta do Play w taryfie gdzie 59,90 zł kosztuje 290 minut do WSZYSTKICH SIECI, w tym Play, a dopiero po tym limicie ceny są wyższe - zarówno do Play (więcej) jak i do innych (mniej) i jeszcze innych (jeszcze więcej)?

  • 0

    64.  2011-12-06 21:52:21

    wlo (63), to zależy ile zdołasz wykorzystać minut wliczonych w kwotę abonamentu... ;-P

  • 0

    66. ~  2011-12-06 22:07:30  host: 31.41.144.41

    @63. wlo. W taryfach Nowa Firma w T-Mobile minuty do Play "zużywane" są w stosunku 2:1. Czyli czasami trzeba wyliczoną kwotę pomnożyć przez dwa. Ale o tym dowiesz się dopiero po lekturze regulaminu. Na stronie wyraźnie jest napisane, że minuty z abonamentu są do wszystkich sieci. Co zresztą nie jest niezgodne z prawdą, a jedynie czasami stosowany jest inny przelicznik ;).

  • 0

    67.  2011-12-06 23:36:53

    DanielR - nie ma znaczenia... chyba, że przepada niewykorzystana częśc albo ktoś znacznie więcej dzwoni - tylko daczego nie weźmie wyższego abonamentu? Głupi? ;-) 66. - podajesz inną niż ja ofertę ;-) Nie wszędzie jest jak mówisz, wieć nie uogólniaj, tylko własnie podaj, gdzie powinni bombę podłożyć. To nie w regulainie tylko w cenniku powinno być - i pewnie jest. Bonie sądzę by debil to wymyślał i ryzykował kary dla firmy.

  • 0

    68. ~  2011-12-06 23:46:31  host: dbp193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    63. Wynika z tego, że prepaidowcy W3 dopłacają do rozmów w abo. Ciekawe, ciekawe.

  • 0

    69.  2011-12-07 13:51:07

    68. - więcej! sami abonenci dopłacają jeśli więcej dzwonią! Gdzieś ten MTR do Play, którego nie ma w cenie minuty abonamentowej za bardzo (jak wynika nie w Erze, gdzie podobno inaczej liczą) trzeba ulokować ;-)

  • 0

    70. ~  2011-12-09 12:55:16  host: 178.180.47.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @56 głupoty wypisujesz...W pewnej magantowej sieci masz minuty do ply a abo.niewykorzystane minuty przechodzą na następny miesiąc a w kolejnym miesiącu w pierwszej kolejności schodzą stare.Mam taryfę z przed roku 59zł 360 min w tym play co mi daje 0.16 gr do play.zakładając że dzwonie tylko tam to PTC jest stratne i działa jak caritas (tym bardziej ,że dali spice za 1zł)nie firma zarobkowa.Więc gdzieś to sobie muszą odbić. Otrząśnij się jak się dużo używa tel i dzwoni wszędzie abo jest zawsze korzystniejszy nic pre paid.

  • 0

    71. ~roddick  2011-12-14 15:07:21  host: user-164-127-94-140.play-internet.pl

    Playowi życzymy powodzenia! Niech idą na pierwszy ogień, ciekawe co z tego będzie:/

Dodaj swoją opinię