Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: aplikacje z Google Play dopisywane do rachunku

Play: aplikacje z Google Play dopisywane do rachunku

WitekT 25 Lipca 2013 12:09

14 6

play googlemPlay, jako pierwszy operator w Polsce, rozpoczął we współpracy z Google wdrożenie metody płatności direct billing. Dzięki usłudze Dopisz do rachunku Play klienci mogą w bardzo prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie Google Play. Koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta.

Wystarczy, że użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android, ma aktywne konto w sklepie Google Play i posiada abonament w Play. Możliwość korzystania z usługi Dopisz do rachunku Play pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od Play.

Wdrożenie usługi rozpoczęło się 23. lipca. Każdego dnia kolejni klienci Play uzyskiwać będą w automatyczny sposób dostęp do usługi. Wszyscy abonenci będą mieli do niej dostęp po maksimum kilku tygodniach.




Z usługi korzystać mogą klienci indywidualni oraz biznesowi posiadający abonament w Play.

Jak oceniasz funkcję dopisywania zakupów z Google Play do rachunku w Play?

Bardzo przydatna
59.42%
Przydatna
19.57%
Mało przydatna
5.94%
Bardzo mało przydatna
11.16%
Nie mam zdania
3.91%

Wszystkich głosujących: 690



Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: android | google | play

w sumie: 35
  • 0

    19. ~  2013-07-25 12:43:33  host: apn-31-2-19-24.dynamic.gprs.plus.pl

    Dobry krok. Mi jednak niepotrzebne. Wolę bezpłatne alternatywy. Na Androdzie często lepsze. Na IOS by się przydało bo tam doją ze wszystkiego.

  • 2

    20. ~T.  2013-07-25 12:45:50  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Mam nadzieje że na prepaid też pojawi się taka możliwość. Średnio z doładowań zostaje mi po 15 zł i tylko się skarbonka robi która ew. czasami leci na smsy premium. Plus dla Play za taki myk.

  • 2

    21. ~mar  2013-07-25 12:45:56  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    dokladnie bardzo przyjemne i proste rozwiązanie .. jak dla mnie to + nie ukrywam , jak cos kupie za 7 pln to o tyle mi zrosnie abonament , proste i logiczne :)

  • 0

    22. ~  2013-07-25 12:49:23  host: v25-13.opera-mini.net

    @20 prepaif się nie pojawi.

  • 3

    23. ~Jacek  2013-07-25 12:50:33  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Od dawna o czyms takim mowilem ze powinni operatorzy wprowadzic.Brawo dla Play bo moze przetrze szlak innym operatorom.Teraz czekam na Orange chociaz oni maja swoja dedykowana aplikacje na zakup wybranych aplikacji co jest tylko namiastka bo wybor jest prawie zaden(tylko gry i darmowe aplikacje orange)

  • 0

    24. ~...  2013-07-25 13:03:05  host: 87.204.173.173

    W takich płatnościach tylko wirtualne karty np. WBK.

  • 0

    25. ~Nicky4  2013-07-25 13:05:30  host: 188.146.155.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    płatności direct billing są już dostępne w T-Mobile

  • 0

    27.  2013-07-25 13:10:07

    Redaktorom proponowałbym dopisać również informację o Abonentach RBM, żeby nie poczuli się poszkodowani :)

  • 0

    29.  2013-07-25 14:11:59

    Już widzę te niepłacone faktury po tym, jak dziecko dorwie się do telefonu :)

  • 0

    30. ~Pink  2013-07-25 14:24:50  host: gw4.sbmec.pl

    @29 no właśnie. Czy można jakoś kontrolować te koszty??

  • 0

    31.  2013-07-25 14:27:37

    @30 taka sama sytuacja może się zdarzyć przy usługach premium. Można włączyć blokadę na zakupy i po kłopocie :)

  • 0

    32. ~Jak zwykle  2013-07-25 14:29:49  host: aesk156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przeczytajcie regulamin, a pozniej jalowe dyskusje. Zbeytego uzywac musisz aktywowac ta usluge w google wallet. Dziecko tegi nie zrobi. Dodatkowo mozna to zabezpieczyc PIN albo dodatkowa autoryzacja. Ludzie bez paniki

  • 0

    33. ~eM  2013-07-25 18:01:46  host: 89-79-204-233.dynamic.chello.pl

    od dawna tak funkcjonuje sklep nokii w kooperacji z orange. działa też w prepadzie

  • -2

    34. ~  2013-07-25 20:33:22  host: 5.172.252.98

    "Niestety w związku z awarią po stronie Play Twoje konto zostało obciążone 6 razy"

  • 0

    35. ~  2013-07-25 20:50:41  host: 87-207-2-147.dynamic.chello.pl

    a ja bym chcial platnosc paypal w google play

  • 0

    36. ~loocas  2013-07-25 22:01:06  host: user-94-254-211-16.play-internet.pl

    Dotyczy to również zakupu wewnątrz aplikacji, np. rocznej subskrypcji na AM?

  • 0

    37. ~  2013-07-26 01:15:36  host: ip-78-30-99-36.free.aero2.net.pl

    Wolę prepaid z BZWBK.

  • 0

    38. ~  2013-07-26 11:41:26  host: 93.154.182.21

    Rzeczpospolita pisze, że Plus też planuje to zaraz wprowadzić.

  • 0

    39. ~T  2013-07-30 08:17:39  host: 82.160.207.6

    Dziwne że prepaid ich nie interesuje. Szczerze mówiąc chętnie bym wydał kilka złotych co miesiąc na aplikacje, ale zakładać specjalnie do tego kartę z BZWBK średnio mi się widzi takie kombinowanie. Jakby nie można było tego uprościć z konta prepaid.

  • 0

    40. ~malutka.dj  2013-07-31 15:28:27  host: ip-31-0-222-61.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    no super, wszystko pięknie tylko ja pomimo abonamentu w Play i chęci zakupu jakiś pierdół na google play nie wyświetla mi się ta opcja dopisz do rachunku, mam coś ustawić na koncie Play???

Dodaj swoją opinię