Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: 73% Polaków w zasięgu LTE

Play: 73% Polaków w zasięgu LTE

LuiN 7 Stycznia 2015 18:54

10 14

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play pochwalił się na swoim blogu zasięgiem LTE P4 w kolejnych 131 miejscowościach.



Obecnie mamy już 1324 miejscowości powyżej tysiąca mieszkańców, którzy mają dostęp do superszybkiego Internetu w Play - czytamy na blogu rzecznika.




Miesiąc temu Play poinformował, że w zasięgu LTE ma 70% populacji. W ciągu miesiąca wynik ten udało się poprawić do 73%. Żaden z polskich operatorów nie komunikował w międzyczasie lepszego zasięgu LTE niż ten oferowany przez P4.

Listę nowych miejscowości znaleźć można pod tym adresem.

Zobacz: Play ma największy zasięg LTE w Polsce

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: lte | p4 | play

w sumie: 57
  • 0

    41.  2015-01-07 21:47:59

    @38 Raczej wątpię. Mi LTE w mieście jest do niczego niepotrzebne, bo w chacie i w pracy to ja mam wi-fi od kablówki. Ja LTE potrzebuje w pociągu, na trasie, na wczasach, na każdym lokalnym zadupiu w którym jestem. Tylko mi tu nie wmawiaj, że tam już wszędzie jest LTE. :-)

  • 1

    42. ~  2015-01-07 21:48:12  host: 212.109.132.194

    @37
    też tak uważam. tylko czy T-mobile dźwignąłby ruch swoich własnych klientów i play'a na 2G? no i też T-mobile musiałby się na to zgodzić. albo rozrzucić klientów między poszczególne roamingi: 1/3 klientów do t-mobile, 1/3 do plusa i 1/3 do orange. nie zmieniać tym co kontaktowali się wcześniej z BOK i po problemie.

  • 1

    43. ~mirekb  2015-01-07 21:50:44  host: apn-77-112-84-247.dynamic.gprs.plus.pl

    jednak wyniki neostrady beda liche.powoli lte zagosci bez mała wszedzie..1800 to dobry pomysł ale co do u900 to nie rozumiem czemu trzymają egsm900 zamiast refarmingu..w simie voice tylko to ze mam dosep technicznie do 4sieci trzyma mnie w play.co do samej informacji o % populacji nie łape sie-700m brakuje ;-)w tym roku powinno sie udac.co do samej sieci sim play online umts900/2100 3-4Mbs upload zwykle kolo 0,6-1Mbs 2,8km od masztu

  • -3

    44.  2015-01-07 22:00:16

    Po pierwsze to plej ma już ponad 100% pokrycia a pewnie i nawet 150.
    Po drugie to oni już wdrażają technologię 10G. Narazie są testy ale jednak...

  • 2

    46.  2015-01-07 22:02:33

    42. większość abonentów PLAY już korzysta tylko z 3G, myślę, że już teraz 60-70% ruchu idzie przez 3G, resztę by stacje T-Mobile spokojnie obsłużyły. Po ostatniej modernizacji stacje T-Mobile ma sporo zapasów (wydajniejsze radiolinie i światłowody pod stacje). T-Mobile de facto nie zajmuje się obsługą abonentów, oferuje tylko swój zasięg, ruch sieciowy i tak przelatuje przez Play.

  • -5

    48.  2015-01-07 22:05:13

    Heheheh dobry zasięg PLAY.. Może pokazuje "pełny zasięg" w mieście ale co z tego.. rozmowy o najgorszej jakości w polsce, internet naprawde marny.. jak was zachwyca średnio 30 mb/s po lte to spoko - tyle że konkurencja może 2/3 razy więcej i to już za dużo dużo taniej.

    Poza tym ich 73% populacji.. W mojej miejscowości są 2 nadajniki LTE - jeden z nich niecały kilometr ode mnie i co? i LTE nie ma choć na mapkach powinno być ;)

    Ściema Ściema szemrany marketing

    Nie polecam
    Klient P4 od 5 lat

  • 3

    49. ~  2015-01-07 22:07:14  host: user-164-126-169-191.play-internet.pl

    @41 "Mi LTE w mieście jest do niczego niepotrzebne..." - mocne, a potem zdziwienie skąd tyle minusików?!

  • 0

    50. ~pabloki  2015-01-07 22:09:46  host: 188.146.47.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    mnie u KAŻDEGO operatora bardziej ciekawi ile ten KAŻDY operator ma terenowego zasięgu bo nigdzie nie mogę sie dowiedzieć u KAŻDEGO operatora.

  • -4

    51. ~  2015-01-07 22:10:02  host: aqb240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolejny marketingowy bełkot Play-a. Na sztuki to jest trochę miejscowości, ale w niektórych jeden maszt obsługujący LTE, który nie pokrywa danej lokalizacji a przy tym nie wydala ze względu na obciążenie. Do tego na automatycznym wyborze operatora trudno przejechać nawet dużą aglomerację bez zerwanej rozmowy. Dodatkowo Play na siłę trzyma na szczątkowym sygnale w obrębie własnych masztów pomimo, że mamy do dyspozycji full sygnał operatora roamingowego oraz bawi się w odświeżanie kart sim, aby wywalić swoich abonentów z sieci roamingowej co skutkuje tym, że niektóre modele LG oraz Samsunga są po tym fakcie niezalogowane do żadnej sieci a pokazują, że są w jej zasięgu. Stąd problem z dodzwonieniem się do niektórych abonentów Play albo wiadomości SMS o nieodebranych połączeniach.

  • -4

    52. ~4D  2015-01-07 22:15:20  host: n20-01-03.opera-mini.net

    Już się zdążyłem przyzwyczaić do tego żeby nie traktować poważnie przechwałek Play.
    Na przykład w TV widzę jakieś pajacowanie i teksty o "zasięgu czterech sieci", a w praktyce mój SIM Play ma dostęp do zasięgu 2,1 sieci: Plus, T-M oraz szczątkowy Play.
    Słyszałem już nie raz zapewnienia Play o równym traktowaniu ich SIM-ów w roamingu krajowym, a tylko dzisiejszego dni raz wyrzuciło mnie z roamingu Plusa i raz przerwało połączenie, wyświetlając komunikat: sieć zajęta.

  • 1

    53. ~  2015-01-07 22:36:04  host: z30-16.opera-mini.net

    52, 4D A mnie tam nie wyrzucila z roamingu Plusa od roku i nie mam powodu zeby narzekac, jedyna siec ktora daje maksymalnie mozliwy zasieg w polsce.

  • -3

    54. ~4D  2015-01-07 22:52:17  host: n20-01-03.opera-mini.net

    @53. Taa, kasne!, Prawdopodobnie jedyna sieć... która płaci tu za pochlebne komentaże i minusowanie tych niepochlebnych. :-/

  • -3

    55. ~4D  2015-01-07 22:55:36  host: n20-01-03.opera-mini.net

    ? jasne

  • -3

    56. ~  2015-01-07 23:06:15  host: user-31-175-124-184.play-internet.pl

    Play chwali się lte , a Internet nawet 3G nie działa ciągle dzwoniąc do bok-a słyszę że ponaglą dział techniczny a nic się nie zmienia. Mam przeważnie przesył 1,3Mbit/s , a dzisiaj nie działał Internet kolejny telefon do bok-a i standardowa odpowiedz ponaglimy dział techniczny takich ściem słyszałem 15-cie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, wiec po co napalać się na lte skoro i tak nie będzie działał

  • -1

    57.  2015-01-07 23:06:43

    duże miasta po prostu, brak lokalizacji do budowy nadajników, trzeba budować na obrzeżach miast, więc zasięg w centrum prawie nie istnieje lub jest słaby, -41- dobrze napisał.

  • 2

    58. ~  2015-01-08 00:27:19  host: ip-37-209-129-184.free.aero2.net.pl

    4D* nudzisz sie, to sie zatrudnij u T- bedziesz zachwlal ich zasieg a raczej jego brak : )

  • 1

    59. ~  2015-01-08 00:28:18  host: ip-37-209-129-184.free.aero2.net.pl

    to ze tech mozliwe 4 sieci to nie znaczy ze wszyscy je maja; ) Ty masz pecha ; D ( jak sie ciesze ! )

  • -1

    60.  2015-01-08 01:18:58

    @49. Twoje dziecinne minusiki mi latają. Mocne? nie raczej logiczne. W miastach jest już dobrze rozwinięte HSPA, dodaj do tego, że każdy w domu ma kabelek co najmniej 10 Mbps. Po kiego grzyba tam się podniecać LTE? LTE jest potrzebne na wiochy, na trasy, do ośrodków wczasowych i do uzdrowisk, a nie do dużych aglomeracji. A ty dalej podniecasz się minusikami zamiast ruszyć głowizną.

  • 2

    61. ~  2015-01-08 07:22:42  host: user-46-112-40-178.play-internet.pl

    @60 Chyba dobrze by ci zrobiły wczasy. Każdemu dobrze robią. Każdy ośrodek wczasowy i uzdrowisko ma już LTE (często już nawet od kilku operatorów), co ja poradzę, że dostało dużo wcześniej niż ty. Sprawdź. Zresztą idąc twoim tokiem "rozumowania" to też nie bardzo wiadomo po co skoro od zapyziałej kwatery aż po bardzo duże obiekty wszędzie dostajesz w pokoju wifi (z szybkiego kabelka), dodaj do tego dziesiątki restauracji, lokai i często wifi miejskie. Chyba za rzadko lub wcale nie opuszczasz swojej miejscowość w celach turystycznych. Tak, wszyscy czekają na zasięg, jak brzydko piszesz, na wiochach. Tylko tam jest jeszcze problem. Klient tam jest - bo na kabel nie ma co liczyć ale jest problem z klientem ze sprzętem z LTE, to też wpływa na podejście operatorów. Telefonów z LTE jest już coraz więcej i to w cenie już od 600-700 złotych. Wszyscy rozwijają zasięgi, ale jak to nie tylko w LTE, 100% pewnie nikt nie zrobi. Na razie tłumacz sobie, że to całe LTE jest bez sensu i nic nie tracisz. Jak dostaniesz to zmienisz zdanie. Zakład?

  • 4

    62. ~PeeN  2015-01-08 08:04:01  host: 91-233-69-251.henet.pl

    Bez zbytniego wazeliniarstwa napiszę, że jestem zadowolony z zasięgu w komórce jak i od niedawna internetowego. Od około 2 tygodni korzystam już z LTE playowego w pracy i nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń. Internet przyspieszył, że aż miło.

Dodaj swoją opinię