Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play: "4G" zostanie

Play: "4G" zostanie

LuiN 23 Stycznia 2012 09:58

0 0

Bartosz Dobrzyński, szef marketingu sieci Play, w wywiadzie przeprowadzonym przez TELEPOLIS.PL zapewnia, że Play nie zrezygnuje ze stosowania oznaczenia "4G", mimo dookreślenia standaryzacji ITU.

Pełny wywiad już wkrótce pojawi się w serwisie TELEPOLIS.PL, wcześniej kwestię "4G" skomentował dodatkowo na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play:




Nie, nie przestaniemy wykorzystywać tego określenia. Nie dlatego, że martwimy się, że pomarańczowy Wojtek nie będzie miał o czym pisać. Z marketingowego punktu widzenia był to doskonały ruch i tylko umocnił naszą pozycję lidera na rynku mobilnego internetu. Oczywiście sytuacja na rynku zmienia się, pojawiają się nowe technologie (LTE) jednak my nie będziemy zmieniać naszej strategii marketingowej. Jak zobaczycie pod koniec lutego, kiedy opublikujemy wyniki roczne, okazała się ona bardzo skuteczna ;-)

O tym jak ITU określiła "prawdziwe 4G", przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 1

    20. ~wojciech  2012-01-23 11:06:09  host: 213-238-94-38.adsl.inetia.pl

    to już jest przegięcie... u innych operatorów przynajmniej są gwiazdki (czyli w sumie ocieranie się o kłamstwo) a tutaj nie dość, że kłamiemy, to jeszcze bezczelnie i głupkowato się śmiejemy -- 'patrze, my wam mówimy że białe jest czarne a czarne jest białe, a wy i tak do nas przychodzicie glupole"... następny krok play to wmawianie ludziom, że woda jest sucha?

  • 0

    21. ~mirekb  2012-01-23 11:06:52  host: apn-95-41-20-103.dynamic.gprs.plus.pl

    jasna sprawa.nic nie zrobią ale predkosc maxymalna to mogliby podniesc do 4Mbs we wszystkich internetowych ofertach..ta 4 by sie wtedy lepiej kojarzyła ;-)

  • 0

    22. ~playonlinowiec  2012-01-23 11:08:13  host: V32-03.opera-mini.net

    Ja już się przyzwyczaiłem do 4G, już to mnie nie rusza. Najważniejsza jest dobra cena, zasięg który mam sprawdzony i odpowiada mi, duże limity gb, takie mam wiec w marcu przedłużam na kolejny rok lub 2 lata to sie zobaczy co zapronują.

  • -2

    23. ~playonlinowiec  2012-01-23 11:12:38  host: V32-03.opera-mini.net

    20@ Myslisz ze ludzie z ulicy siedza i studiuja jak ty terminolgie 4G albo bawia sie w mierzenie predkosci, internet ma im dzialac oczywiscie w granicach zasiegu. Minusem Play Online jest wciaz ograniczone pokrycie sprowadzajace sie glownie do miast ale jezeli komus to nie odpowiada ma przeciez wybor mobilnego internetu w innych sieciach z duzo lepszym zasiegiem.

  • 1

    24. ~  2012-01-23 11:12:45  host: 62.244.139.212

    Zwykła bezczelność ze strony Gruszki ale jednocześnie też szczery do bólu: Robimy was w ...ja ale jak jesteście głupi, to wasz problem. Klienta mamy w ..ie, ważne żeby płacił. Tak ja to odczytuje.

  • 1

    25. ~uke,rulez  2012-01-23 11:27:46  host: static.nk-net.pl

    Można ich podać do sądu o nie prawdziwy przekaz w reklamie. Dziwne, że żadne z pozostałych operatorów tego jeszcze nie zrobił J

  • 0

    26.  2012-01-23 11:38:37

    @25 ITU dopuczalo (i chyba nadal dopuszcza) takie nazewnictwo wzgledem sieci HSPA+, problem z tym, ze HSPA+ w Polsce to przewaznie do 21mbit (lub w przypadku DC do 42mbit), a Play tyle nie udostepnia.

  • 2

    27. ~wojciech  2012-01-23 11:38:49  host: 213-238-94-38.adsl.inetia.pl

    @23 no i właśnie tu pojawia się problem - play zaczyna testować do jakiego stopnia może przeginać bez reakcji społeczeństwa, a to źle zwiastuje :/ Poza tym po to są standardy, żeby się ich trzymać... to tak jakbyś kupował coś w sklepie, na metce masz 100% naturalne składniki a producent zrobił to z jakiś śmiesznych składników i dodatkowo śmieje się z ciebie, ze to kupiłeś

  • 0

    28. ~  2012-01-23 11:45:21  host: z25-03.opera-mini.net

    25). A który niby? Roaming plejakowi dają, więc najwyraźniej dobrze z sobą żyją, skoro wchodzą w interes.

  • 2

    29.  2012-01-23 12:13:20

    Gruszka zachowuje się, niestety, jak typowy polski palant. Nie zrezygnują z tego, co bezprawne, bo to jest przecież "doskonały ruch marketingowy". Proponuję zrobić ruch jeszcze bardziej doskonały i nazwać swe usługi "5G".

  • -1

    30. ~to nic  2012-01-23 12:49:29  host: v20-15.opera-mini.net

    #29 Zdziwisz sie jeszcze kiedy Play zakupi dostep do LTE u Plusa.

  • 0

    31.  2012-01-23 13:34:01

    #27 Dokładnie o to chodzi. Klientom sie wmawia, że dostępują zaszczytu posiadania czegoś, o czym inni operatorzy mogą dopiero pomarzyć, a w rzeczywistości wciska coś innego.

  • 0

    32.  2012-01-23 13:39:43

    A swoja droga, to możemy sie tylko cieszyc z tej wiadomosci, bo spodziewalem sie, ze by uniknac zarzutow o niezgodnosc ze standardem wprowadza 5G ;)

  • 0

    33. ~  2012-01-23 13:43:50  host: v20-15.opera-mini.net

    Tylko czy Play reklamuje przy tej okazji 4G jako super szybki internet? Nie robią tego.

  • 0

    34. ~Szczęsław Kusiciel  2012-01-23 14:31:17  host: 77-254-112-18.adsl.inetia.pl

    Kiedy pojawi się full wywiad z Panem Dobrzyńskim? Lubię czytać wywiady na telepolis :)

  • 0

    35.  2012-01-23 15:19:07

    Nie zrezygnują z 4G, bo to oznacza 1) g... jakość, 2) g... zasięg, 3) g... BOK, 3) g... prawda. Jestem niezmiernie ciekaw, jak zareagują organizacje konsumenckie na celowe i świadome wprowadzanie w błąd klientów Play.

  • 0

    36. ~anty-ACTA  2012-01-23 16:21:26  host: V32-04.opera-mini.net

    Czyli pan Dobrzyński stwierdził, że nie przestaną oszukiwać klientów, ponieważ takie oszustwo to "doskonały ruch marketingowy" i firmie się to opłaca - cóż za bezczelność! Moim zdaniem powinniśmy to nagłaśniać i uświadamiać ludziom jakie oszustwo z "4G" stosuje Play - tak żeby ze względu na straty w obszarze PR firmie tej przestało się to opłacać.

  • 0

    37. ~mosiek  2012-01-23 21:47:01  host: 89-72-234-8.dynamic.chello.pl

    spoko, niedługo wprowadzą 10G i też się będą cieszyć że mają internet za pół darmo. A Gruszka im powie, nie ważne że kłamiemy, ważne że mamy wyniki. Kto się odważy podnieść rękę na play? Jest w końcu trendy....

  • 0

    38. ~  2012-01-25 09:35:04  host: public-gprs31491.centertel.pl

    A co tam standardy i definicje! Idziemy nadal w zaparte i okłamujemy klientów, panie Gruszka!

  • 0

    39.  2012-01-25 22:22:51