Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatny rozkład PKP na wap

Płatny rozkład PKP na wap

sirmark 14 Sierpnia 2005 23:49

0 0

Telekomunikacja Kolejowa udostępniła nową wersję usługi rozkład wap, dzięki której można uzyskać informacje o połączeniach kolejowych przy użyciu telefonu komórkowego.

Informacje o odjazdach, przyjazdach, przesiadkach, rodzajach pociągów i wagonów, a na ważniejszych stacjach także o numerach peronów, dodatkowych usługach w pociągu jak wagon restauracyjny, przesyłki kurierskie i wiele innych informacji, można uzyskać na stronie: wap.pkp.pl.

Udostępniona usługa jest usługą płatną: 1zł netto (1,22zł z VAT), a jej użytkowanie jest ograniczone czasowo. Jest to niepomyślna wiadomość, ponieważ wcześniejsza wersja była usługą bezpłatną. W najbliższym czasie planowane jest także uruchomienie usługi poprzez SMS.




Instrukcja korzystania z usługi:
klient otwiera stronę wap o adresie wap.pkp.pl gdzie dowiaduje się, że w celu skorzystania z usługi powinien wysłać SMS o treści ROZKLAD pod numer 7116,
w odpowiedzi przychodzi otrzymuje zakładkę WAP push, którą akceptuje i wchodzi już na właściwą stronę rozkładu jazdy.

W ramach jednorazowej opłaty możliwe jest wykonanie nawet kilkunastu zapytań. Jedynym ograniczeniem jest czas pracy na stronie do 10 minut.

Źródło tekstu: TK     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2005-08-15 00:09:36

    Ktoś kto to wprowadził chyba miał słabszy dzień wtedy kiedy to zrobił... TO JEST SKANDAL!!!

  • 0

    2.  2005-08-15 00:10:05

    oczywiście chodzi mi o płatnego smsa...

  • 0

    3. ~  2005-08-15 00:56:30  host: dvs160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co za bzdura-mam placic ze zobacze sobie rozklad? (ktory i ak swieci pustkami)! KZK-GOP ma serwis za darmo a PKP takie numery...oj nie wzbogacą sie przez to a ośmieszą.

  • 0

    4. ~MK  2005-08-15 01:14:03  host: net.warszawa.pl

    Totalna porazka. Polecam za darmo wap.bahn.de a te 10 minut to juz przegiecie.

  • 0

    5. ~ksad  2005-08-15 10:14:12  host: dial-3289.zgora.dialog.net.pl

    10 minut! Kolejarze z PKP, ale umiecie wprawiać nas w dobry nastrój!

  • 0

    6. ~Barek  2005-08-15 10:36:59  host: 2.e-nterart.pl

    Ostatnio byłem w Krakowie i kolejka do informacji była na 20 minut, więc wyciągnąłem telefon i widze że rozkład jazdy jest niedostępny a ja mam pociąg za 5 minut i nie wiem czy mam przesiadkę. Rozumiem że tkTelekom to inna spółka niż przewozy regionalne, ale to jest paranoja żebym musiał płacić za ich wygodę że nie podejde do okienka i nie zrobie większej kolejki (aha przesiadki nie miałem i tkwiłem 1 godz. na zadu... (Trzebinia)) Niech ich wszystkich szlag...

  • 0

    7.  2005-08-15 10:44:14

    No jak kiedyś sprawdzałem rozkład jazdy na wap.pkp.pl i był on bezpłatny!

  • 0

    8.  2005-08-15 10:57:49

    TkTelekom to firma obsługująca informatycznie wszystkie spółki PKP.

  • 0

    9. ~poznaniak  2005-08-15 11:28:44  host: c9-252.icpnet.pl

    To lżenie z pasażerów! Powinni sprywatyzowac PKP, wywalić tysiące dyrektorów i działaczy związkowych, a tory oddac, tak jak drogi Generalnej Dyrekcji Dróg Żelaznych, żeby każdy mógł świadczyć usługi kolejowe!

  • 0

    10.  2005-08-15 16:24:55

    ale pierdoly piszesz. Gdyby PKP bylo prywatne tak jak w Anglii (jedyny kraj gdzie kolej nie jest panstwowa) to dopieroby sie dzialo. A tak swoja droga, tylko czekac az dostep do rozkladu WWW bedzie trzeba autoryzowac powiedzmy na 30 dni via SMS Premium ;)

  • 0

    11. ~zycho  2005-08-15 17:57:38  host: proxy164.wieczysta.krakow.pl

    nie ma problemu - proponuje korzystac ze strony wap.bahn.de - pozdrawiam!

  • 0

    12. ~Karol  2005-08-16 10:03:16  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    mk: dzieki wielkie za podanie bezplatnego serwisu..wczoraj niestety zaplacilem im za tego SMSa bo koniecznie musialem sprawdzic rozklad pociagow ale juz nie zamierzam im za to placic. Ludzilem sie ze to 1zł to za miesiąc dostępu a tu 10min!! Kpią sobie z klientów. No ale co tu się dziwić jak na PKS we Wrocławiu trzeba dzwonić pod 070.., a dla komórek 72.. (2,44zł/min)...to kpina.

  • 0

    13. ~tynkaż  2005-08-18 14:31:51  host: 83.16.134.211

    Będziesz się smażył w piekle za mojego smsa!!!

  • 0

    14. ~Domi  2010-02-27 16:53:21  host: 89.231.211.242

    Ci w kasach to tylko w Hu.. robią bo mówią inaczej a jest inaczej poj.... są jednym słowem sami nie wiedzą o której godz jest pociąg i w jakich stacjach staje!!!!!

  • 0

    15. ~Snobik  2011-01-04 00:06:54  host: 89-77-35-220.dynamic.chello.pl

    Rano wyslalem sms premium aby wiedziec jak dojechac. Teraz jestem już w domu a linka nie dostalem... PKP dramat instytucja! Nie mówiąc już o jakosci pozostalych "usług" swiadczonych przez te pseudo firmę

Dodaj swoją opinię