Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności zbliżeniowe HCE w PKO BP

Płatności zbliżeniowe HCE w PKO BP

LuiN 18 Stycznia 2016 10:27

4 1

Wystarczy zbliżyć do terminala telefon i już - płatność zrealizowana. W tak prosty sposób mogą od dziś płacić klienci PKO Banku Polskiego dzięki wzbogaceniu aplikacji mobilnej IKO o technologię HCE.



Korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych w technologii HCE (Host Card Emulation) jest proste - przekonuje bank w komunikacie. Potrzebny jest telefon wyposażony w moduł NFC, z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 4.4. Niezbędne jest też uaktualnienie lub zainstalowanie na telefonie najnowszej wersji aplikacji IKO, pobranej ze sklepu Google Play.




Ostatni krok to wskazanie w IKO, z której karty debetowej lub kredytowej VISA realizowane będą płatności zbliżeniowe. Od tej chwili klient może szybko i bezpiecznie dokonywać płatności przy użyciu smartfonu. Transakcje do 50 zł nie wymagają potwierdzania kodem PIN w terminalu płatniczym. Przy płatności powyżej 50 zł konieczne jest potwierdzenie transakcji w IKO, z wykorzystaniem PIN-u do aplikacji mobilnej.

Z wykorzystaniem HCE można płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, czyli w ponad 365 tys. terminali w Polsce. Do realizacji płatności nie jest wymagany dostęp do internetu w telefonie.

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp

w sumie: 29
  • 0

    10. ~Pan Pikuś  2016-01-18 11:51:07  host: google-proxy-66-102-9-21.google.com

    @8 bardziej mi chodzi o mBank :-)

  • 0

    11. ~.wewewe  2016-01-18 11:52:43  host: ackn214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dziwne - opcja przez chwile sie pojawila, ale potem zniknela... cos musi byc aktywne tez po stronei serwera?

  • 0

    12.  2016-01-18 11:59:30

    #10, wiem, że mBank i Alior Bank testował płatności HCE.

  • 0

    13.  2016-01-18 12:00:58

    12, Robo - też czekam na HCE od mBanku. Mam znajomych, którzy dla tej możliwości założyli sobie nowe konta, ale ja tam jestem cierpliwy:-)

  • 0

    14.  2016-01-18 12:03:59

    Czy HCE w Pko wymaga Internetu? W BZWBK nie musimy mieć połączenia z Internetem.

  • 0

    15.  2016-01-18 12:12:31

    @6 skoro docelowo HCE ma zastąpić "plastiki" to po co PKO robi taki zabieg?
    BZWBK poszło właściwą drogą w kwestii HCE i wg. mnie PKO powinno ten tor również obrać.

  • 0

    16. ~Wulo  2016-01-18 12:52:32  host: 77.252.168.110

    Cały czas czekam kiedy T-mobile Usługi Bankowe wprowadzą blik i w tym płatności HCE :/ Alior Bank ma od samego początku :/

  • 0

    17. ~  2016-01-18 12:54:38  host: 80.54.47.145

    Szkoda bo uzywam inteligo i karty mastercard:/

  • 0

    18.  2016-01-18 13:11:18

    @16 T-Mobile bankowe i Orange Finanse nigdy nie wprowadzą HCE. To są banki powiązane z telekomami, więc oferują tylko NFC dla klientów telekomów.

  • 0

    19.  2016-01-18 13:39:39

    #13 LuiN, Pekao SA poszło nieco dalej i przy płatności internetowej podczas, gdy jesteśmy przekierowywani na stronę logowania banku wyświetlany jest kod QR, który odczytujemy za pomocą komórki z apką Pekao i przelew jest wykonywany bez zbędnego "klepania" w klawiaturę.

  • 0

    20.  2016-01-18 13:41:57

    19, Robo - o, fajny myk. Ale podobnie jak po HCE, nie będę się transferował do konkurencji :)

  • 0

    21. ~gosc98  2016-01-18 14:10:41  host: public-gprs358627.centertel.pl

    Właśnie zaktualizowałem aplikację BLIK w PKO BP i zapłaciłem za pomocą tej nowości. Nie było żadnych problemów. Zadzwoniłem dna infolinię banku, aby się dowiedzieć czy przy płatnościach potrzebny jest internet. Konsultant odpowiedział, że nie.

  • 0

    22. ~gizmomp  2016-01-18 15:16:48  host: user-94-254-146-136.play-internet.pl

    Nie ma się co cieszyć. Ci co mają root-a w telefonie niech zapomną o HCE.

  • 0

    23. ~krzysp  2016-01-18 16:00:35  host: user-94-254-193-147.play-internet.pl

    Można skorzystać z usługi mając tylko wirtualna portmonetkę IKO bez konieczności zakładania RORu w PKO BP / Inteligo?

  • 0

    24. ~  2016-01-18 16:05:51  host: public-gprs356967.centertel.pl

    Czemu tylko android??

  • 0

    25. ~krzysp  2016-01-18 16:13:32  host: user-94-254-209-13.play-internet.pl

    Ekosystem Apple jest mocno zamknięty i pewnie jabłko nie pozwala na zainstalowanie czegokolwiek, co byłoby konkurencją dla Apple Pay :)

  • 0

    26. ~krzysp  2016-01-18 16:15:11  host: user-94-254-209-13.play-internet.pl

    ~Wulo: Alior Bank ma już HCE?

  • 0

    27.  2016-01-18 16:57:22

    @24 bo NFC w produktach Apple jest zablokowane tylko do użytku przez Apple. Wszystko dla twojego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa twojej rodziny :)

  • 0

    28. ~yoyo  2016-01-18 18:57:42  host: host-194-177-30-177.interbeskidy.net

    Płaciłem dzisiaj za pomocą HCE w IKO trzy razy. Udało się raz - w Rossmanie. W aptece napis "nie honorować", w biedronce "transakcja odrzucona". Jeśli to tak ma funkcjonować to słabo. Karta Visa podpięta, telefon S6.

  • 0

    29. ~Mr.Nick  2016-01-18 19:38:54  host: user-94-254-129-38.play-internet.pl

    Jak wygląda płatność z pinem. Babka mówi przyłożyć tel i przykładamy i musimy wbić pin mając urządzenie blisko czynnika czy można swobodnie wbić pin i znów przyłożyć. Jak to się robi? Dodam że chodzi mi o zakup z pinem do iko

Dodaj swoją opinię